Терафлю

Фармакологічна група: Від болю в горлі, ГРВІ, застуда і грип, Ліки від кашлю, Протизастудні препарати (засоби)

Класифікація: N02BE51

Міжнародна назва: TeraFlu

Діюча речовина: Парацетамол, Фенілефрин, Фенірамін, Аскорбінова кислота

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Терафлю широко використовується в медичній практиці для лікування грипу та ГРВІ. Він зарекомендував себе з найкращого боку. Препарат виготовляється виробниками по всьому світу. Відповідно до лікувальної формою, даний засіб може впливати як місцево, так і системно. Він зміцнює імунну систему та застосовується в профілактичних цілях. Крім усього іншого, Theraflu® знайшов своє застосування в складі комбо-терапії патологічних процесів дихальної системи людини.

Проводиться GSK Consumer Healthcare. Це британська фармацевтична компанія зі штаб-квартирою в Брентфорді, Лондон. Заснована в 2000 році внаслідок злиття Glaxo Wellcome та SmithKline Beecham, GSK стала шостим найбільшим фармпідприємством в світі в 2015 році, після Pfizer, Novartis, Merck, Hoffmann-La Roche і Sanofi.

Склад комбо-препарату Терафлю

Аптечні мережі представляють на вибір такі різновиди Theraflu®:

 • Порошок (торгові марки Терафлю: екстра, екстра плюс, імуно).
 • Таблетки (ТМ Терафлю: екстратаб – для перорального застосування, лар та лар ментол – для розсмоктування).
 • Спрей (TM: Терафлю лар).
 • Мазь (TM: Терафлю бро – розподіляють по грудях або по спині).

Один пакетик Терафлю включає до свого складу подальші активні складові частини:

 • Фенірамін у вигляді малеату об’ємом двадцять міліграмів.
 • Фенілефрин гідрохлорид обсягом десять міліграмів.
 • Парацетамол обсягом триста двадцять п’ять міліграмів.

Другорядними сполуками в змісті порошку виступають: ароматизатор, барвник, цитрату натрію дигідрат, магнію стеарат, мальтодекстрин, сахароза, кальцію фосфат, кремнію діоксид, ацесульфам калію.

Допкомпонентами в змісті таблеток виступають: натрію кроскармелоза, магнію стеарат, барвник, лактоза, крохмаль кукурудзяний, повідон, макрогол, метилпарагідроксибензоат, кремнію діоксид.

Активними компонентами мазі виступають: рацемічна камфора, бальзам перуанський, масло листя прутовидного евкаліпта та масло розмарину.

Активними компонентами спрею виступають: гідрохлорид лідокаїну та хлорид Бензоксонію.
Допкомпоненти надають Терафлю потрібну структуру, приємний присмак та аромат.

Деталізована інструкція по використанню комбінованого засобу Терафлю

Висока терапевтична результативність Терафлю виникає на тлі активних складових частин, які входять у зміст даного медикаментозного засобу:

 • Фенілефрин – бере безпосередню участь в звуженні артеріальних судин та до зниження набряклості в носовому ходу.
 • Фенірамін – робить прямий вплив на зниження набряклості, носових виділень, поколювань в очних областях, а також знімає алергічну реакцію.
 • Парацетамол – бере безпосередню участь в знятті процесу запалення, жару, а також больового синдрому.

Після вживання Терафлю активні складові частини проникають в систему кровотворення та виходять з організму людини переважно з уриною.

Насищене питання більшості пацієнтів: «Від чого призначають подібний медикаментозний препарат?». Він призначається пацієнтам для лікування захворювань інфекційно-запального характеру, обумовлених жаром, болями в голові, а також сильною нежиттю (як правило, це – респіраторні патології гострого перебігу, грип).

Практично всі лікарські засоби мають обмеження при використанні. Терафлю – не виняток. Протипоказання такі:

 • Період виношування немовляти (це стосується всіх дев’яти місяців виношування) та при ГВ. Відомо, що парацетамол не чинить негативного впливу, як при вагітності, так і при грудному вигодовуванні та дозволений даній групі людей. Але зміст даного медикаментозного засобу включає до свого складу ще два активних інгредієнти: фенірамін та фенілефрин, які можуть зробити згубний вплив на жінку в положенні та на новонародженого малюка.
 • Хворі, які не досягли вікової шкали – дванадцяти років.
 • Високий показник цукру в крові пацієнта.
 • Гіпертензія портальна.
 • Синхронне використання Терафлю поряд з такими медикаментозними засобами, як антидепресанти та МАО.
 • Алкогольна залежність в хронічній стадії.
 • Непереносимість складових частин лікарського засобу.

Також необхідно врахувати, що Theraflu® слід використовувати з крайньою обережністю пацієнтам, у яких діагностовано: збільшення простати у представників чоловічої статі; збільшення функціональної діяльності щитовидки; доброякісне новоутворення мозкового компонента надниркових залоз; зниження функціонування нирок та печінки; властиві від народження хвороби печінки, які обумовлені високим показником білірубіну; високий рівень артеріального тиску; атеросклероз. Перш ніж почати курсову терапію слід перевірити пацієнта на відсутність вищеописаних обмежень.

Терафлю використовують перорально. Таблетовану форму можна проковтнути цілою, не пошкоджуючи таблетку, а потім випивають необхідний обсяг води. Медикаментозну форму у вигляді порошку безпосередньо перед вживанням розводять в половині склянки звичайної не холодною води. Для вікової категорії та дитячої групи від дванадцятирічного віку дозування – один пакетик порошку або одна таблетка, які слід використовувати при необхідності для зменшення симптоматики захворювань інфекційно-запального характеру, оскільки прогноз застуди може бути різний. Дозування за двадцять чотири години не повинно перевищувати більше чотирьох вживань, причому з витримкою однакових часових інтервалів перед кожним прийомом. Разовий прийом можливий із застосуванням відразу двох таблеток або двох пакетів порошку.

Довгостроковість терапевтичного лікування – не більше трьох діб. Якщо протягом цього періоду ознаки патології не піддаються змінам, то терапію необхідно перервати та записатися на консультацію до лікуючого терапевта.

Спрей складається з нефарбованого прозорого розчину. Йому притаманні болезаспокійливі та знезаражуючі ефекти. Володіє ментоловим присмаком. Купірує біль в горлі. Терафлю у вигляді спрея дозволено використовувати дитячій групі, вікова рамка яких чотири – одинадцять років. Слід проробляти два розпилення від трьох до шести разів на день, але виключно під строгим контролем дорослої людини. Довгостроковість терапії – не більше п’яти діб.

Мазь випускається виробниками з ароматом ефірних масел білого відтінку. Сприяє кращому відходженню мокротиння, знижує частоту кашлю, зменшує больовий синдром та запальний процес. Терафлю в формі мазі можна застосовувати малюкам з трирічного віку. Незначний обсяг мазі наносять на ділянку спини або грудей, потім втирають та накривають теплою хусткою. Подібну процедуру проробляють від двох до трьох разів на день.
При використанні Терафлю можуть виникнути небажані ефекти, такі як:

 • Різноманітні алергічні прояви.
 • Зниження кількості урини, а також виникнення в ній глюкози.
 • Анемія.
 • Збільшення рівня тиску всередині очей.
 • Збільшення рівня артеріального тиску.
 • Болі в голові, неспокійний сон.
 • Больовий синдром у верхній ділянці живота, відчуття сухості в ротовій порожнині.

При виникненні вищеописаної симптоматики в обов’язковому порядку необхідно перервати терапію та звернутись за допомогою до кваліфікованого лікаря.

Перш ніж почати курсове лікування даним медикаментозним препаратом слід простудіювати анотацію та зробити акцент не деякі вказівки:

 • У період терапії Терафлю не можна займатися діяльністю, яка вимагає особливої ​​уважності.
 • При прийомі інших медикаментозних засобів поряд з Терафлю слід повідомити про це медичного фахівця, оскільки препарати можуть бути несумісні один з одним.
 • Theraflu® може тільки знизити симптоматику протікаючої патології, але не усунути причину хвороби.

Терафлю та алкоголь несумісні, оскільки може збільшитися токсична дія на печінку пацієнта. Активність Терафлю в формі таблеток або порошку починає свою дію після закінчення півгодини та утримує свою здатність протягом шести годинного інтервалу часу після його вживання. Певні складові частини знаходяться в організмі людини до 19-годинного проміжку часу. Спиртні напої і так характеризуються гепатоксічностью. Виникнувша патологія та використання медикаментів надають велике навантаження на всю людську систему. Саме з цієї причини не можна приймати алкоголь на етапі лікування засобом. До того ж на тлі застосування алко-напоїв та Терафлю може виникнути різкий стрибок артеріального тиску, алергічна реакція, навіть інсульт або інфаркт. В поодиноких випадках може виникнути кома. Тому поки пацієнт повністю не одужає алкоголь вживати суворо заборонено.

Довгостроковий прийом неприпустимий, оскільки це може згубно позначитися на нирках та печінці (наочний приклад дивіться нижче).

При високому перевищенні допустимого дозування можуть розвинутися небажані ефекти, зокрема, вони характеризуються шкідливим впливом парацетамолу, що входить до складу медикаменту. Негативна симптоматика така: блювотні позиви, больовий ефект в шлунку. При появі цих ознак хворому слід промити кишечник, шлунок, а потім дати сорбенти (як правило, в якості сорбенту дають активоване вугілля) та доставити хворого до медичного закладу, де йому проведуть подальше симптоматичне лікування.

Ціна Терафлю в аптечній мережі

Як правило, якщо людина хворіє і йде в аптечну мережу за ліками у нього назріває питання: «Скільки коштує Терафлю?». Засіб відпускається провізорами аптечних мереж по цілком прийнятним ціновим сегментом. Звичайно, вартість у різних аптечних пунктах може різнитися, оскільки все залежить від країни виробника даного товару, локації аптечної мережі та інших факторів. Рецепта на Theraflu® не потрібно.

Нинішні аналоги медикаментозного засобу Терафлю

Як правило, з огляду на певних факторів Theraflu® може не підійти пацієнтові. У таких випадках кваліфікований фахівець починає підбирати аналог. До діючих аналогів Терафлю можна зарахувати:

 • Анвімакс (Anvimax) – замінник вітчизняного виробництва. Сприяє зниженню жару, зняттю больових відчуттів. Але основною особливістю даного медикаментозного засобу є той факт, що він не тільки знімає симптоматику патології, але і її причину. Не можна використовувати дитячій та підлітковій категорії пацієнтів. Ціновий сегмент незначно відрізняється від оригіналу.
 • Фервекс (Fervex) – склад активних інгредієнтів практично повністю збігається з оригіналом. Підлітковій групі Fervex допустимо до використання з п’ятнадцяти років. Обмеження, специфіка використання та показання ідентичні оригіналу. Антигрипозний засіб дозволений до застосування жінкам на другому триместрі вагітності. Ціновий сегмент трохи нижче оригіналу.
 • Антигрипін (Antigrippin) – можна застосовувати підліткам з 15-річного віку. Включає до свого складу ідентичні Терафлю активні складові частини, такі як: аскорбінова кислота та парацетамол. Ціновий сегмент трохи нижчий оригіналу. В інших конкретних особливостях компонентів в порівнянні з Терафлю немає. Не плутати з антигрипін в гомеопатичних гранулах.
 • Стопгріпан (Stopgripan) – склад активних складових частин ідентичний оригіналу. Зміст другорядних з’єднань повністю відрізняється. Стопгріпан випускається зі смаком чорної смородини. Показник парацетамолу в складі даного медикаментозного засобу значно вищі, ніж у Терафлю.

Інші ідентичні засоби, що продаються в закордонних аптеках (drugstores):

 • Theraflu NT (Theraflu Nighttime);
 • Theraflu Cold and Sore Throat;
 • Theraflu SoftGel;
 • TheraFlu Multi-Symptom Thin Strips (тоненькі смужки для розчинення в роті);
 • Theraflu Thin Strips Long Acting Cough (тоненькі смужки для розчинення в роті);
 • TheraFlu DM ExpressMax Caplets Day Time (в каплях);
 • TheraFlu PowerPods Daytime (ліки в контейнерчіках);
 • TheraFlu PowerPods Nighttime (ліки в контейнерчіках).

Такий ось широкий вибір пропонується, наприклад, пересічному американцеві в мережі Walgreens.

Курйози

У березні 2013 року Новартіс опублікувала заяву на своєму веб-сайті, в якому говорилося, що вона проводить технічне обслуговування та вдосконалення на об’єкті Lincoln, Nebraska, який виробляє Theraflu® в результаті перевірки контролюючих держорганів він був тимчасово недоступний.

У 2014 році кілька людей в Пенсільванії померли після передозування сумішшю героїну та фентанілу, двох потужних наркотиків, які були неправильно (цілеспрямовано або помилково) марковані на вулиці як «Theraflu®».

У січні 2018 року американка “заробила” пошкодження печінки, приймаючи, в тому числі Терафлю. Стефані Соріано з Клівленда повідомила, що вона вживала Tylenol (Тайленол) протягом дня (і) до вечора. У нічний час, для кращого сну, вона пила NyQuil. Також зайнята мама прокидалася десь в 2-3 ранку та приймала ще й Терафлю. Хоча все, що вона пила, прибирало симптоми застуди, у всіх безрецептурних (non-prescription) засобах був один загальний інгредієнт: ацетамінофен. Після кількох днів посиленої терапії для позбавлення від грипу Стефані стало гірше. «Я перебувала в напівпритомному стані, мені сильно хотілося води”, – повідомила Соріано. Лікарі сказали, що Стефані неусвідомлено отруїла свою печінку ацетамінофеном, який повільно вбивав печінкові клітини. Більш того, нещасній пацієнтці знадобилася пересадка органу. У Філадельфії була виявлена ​​донорська печінка, американці зробили операцію, яка була успішною.

Як підвищити імунітет? Поради від виробника Theraflu

Життя «на ходу» може привести до ослаблення імунної системи. На щастя, є багато продуктів, які допоможуть зміцнити захисні сили.

Згідно Harvard Health, йогурти багаті на пробіотики або «здорові бактерії», які сприятливо впливають на шлунок та кишковий тракт без хвороб, вбиваючи несприятливу флору в зародку, що, в свою чергу, підвищує імунітет.

Вівсяні батончики багаті волокнами, званими бета-глюканами. Ці волокна зміцнюють імунну систему та можуть допомогти запобігти грипу (Khoury DE., Cuda, C., Luhovyy BL. І ін., 2016).

Чай, як чорний, так і зелений, містить антивірусну амінокислоту L-theanine, яка покращує клітинну активність гамма-дельта-Т лімфоцитів (Bukowski JF, Percival SS., 2008). Випивайте кілька чашок в день та ретельно вмокайте чайні пакетики вгору та вниз, щоб витягти ультраважливі поживні речовини. Занадто багато кофеїну може зневоднювати організм, тому майте на увазі, що чай без кофеїну так само ефективний в даному плані.

Чіпси з суперкорисної листової капусти Kale (калі) містять високий рівень вітаміну C, який допомагає боротися з інфекцією та регенерувати інші антиоксиданти в організмі. Їх можна приготувати вдома. Розігрійте духовку до 180 ° С. Потім розберіть качан калі, розріжте кожен листочок та видаліть стебло. Нарвіть листя на шматки розміром від 5 до 6 см. Промийте їх під друшляком  та просушіть, щоб вони нормально присмажився, а не вийшли вареними. Змастіть деко олією та розкладіть калі одним шаром. Присипте приправами та посоліть. Поставте деко всередину духовки, випікайте 5 хв, потім дістаньте його, енергічненько струсіть – і назад в духовку на 3 хв. Вимийте деко та розкладіть капустяні чіпси на паперовий рушник одним шаром. Щоб пластинки були хрусткими, їх не можна складати разом поки не охолонуть. Вживати такі чіпси радять з майонезним соусами, але тут вже дивіться, чи дозволяє дієта.

Низькокалорійна в’ялена яловичина містить велику кількість цинку, який є важливим мінералом, що підвищує імунітет. Пачка з міксом горіхів або насінням також дає можливість “завантажитися” цинком.

Не варто забувати і про помірні фізичні навантаження, які мають імунно позитивний ефект. Слід боротися з психоемоційними стресами. Хронічний стрес призводить до резистентності до глюкокортикоїдної рецептору (GCR), що, в свою чергу, заважає регуляції запалення (Cohen S, Janicki-Deverts D, Doyle WJ, Miller GE, Frank E, Rabin BS і ін., 2012).


Увага!

Використання Терафлю без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.