Тинідазол

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія, Протозойні інфекції

Класифікація: J01XD02

Міжнародна назва: Tinidazol

Діюча речовина: Тинідазол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

В кожному з нас – колонії крихітних бактерій. Саме вони – простенькі робочі, які допомагають травній фабриці шматувати соковиті яблука, зміцнюють вежу імунітету з особливих цеглинок або навіть продукують рідкісні вітамінчики. Інші паразитують та призводять до болячок. Саме для вбивства таких бандитів підготовлений особливий кілер – Тинідазол-Акрі.

Інструкція до Тинідазолу: коли та скільки

Звичайно, Тинідазол приймається всередину. Дозування та тривалість прийому визначаються болячками й їх нюансами. Пацієнтам з лямбліозом та трихомоніазом найчастіше підійде:

 • дорослим – один раз 4 табл.;
 • пацієнтам 12-18 років дозу призначають як 50-75 мг на кг ваги.

Якщо і далі неприємності не відступають, лікар зупиняється на Тинідазолі або на іншому засобі. Добре, що аналогів вистачає.

Більшості дорослих з кишковим амебіазом підійде така ж доза, проте тривалість лікування – до 3 дн. Аналогічний період і для підлітків, однак дозу отримаємо, якщо помножимо 50-60 мг на вагу неповнолітнього.

Пацієнтам з амебним абсцесом печінки – від 4,5 до 12 грам чудо-таблеток за весь період лікування. Підлітки зазвичай лікуються десь 5 діб. А кількість таблеток їм розраховують аналогічно як і при кишковому амебіазі.

Щоб анаеробні інфекції відступили, не обійтися без оригінального підходу. Спочатку пацієнт відразу вживає 4 пігулки, потім за 5-6 днів – дві на добу.

Тинідазол розглядають і як інструмент для попередження інфекцій після магії хірургів. 4 пігулки за 12 год. до операції – і злі бактерії не потурбують.

Якщо лікування триває більше тижня, лікар вивчає аналіз крові, щоб подивитися динаміку стану пацієнта.

Побічні дії та передозування

Тинідазол може привести до деяких побічних ефектів. Інструкція по застосуванню попереджає про такі наслідки.

 • Слабенький апетит, присмак ніби з’їли металевий шматочок, блювота, діарея, нудота, недостатня зволоженість слизової оболонки рота.
 • Головний біль, недолік сил, дизартрія, запаморочення, порушення координації, іноді навіть судоми.
 • Кропив’янка, ангіоневротичний набряк, висип та свербіж шкіри.
 • Транзиторна лейкопенія.

Якщо з’їсти занадто багато Тинідазолу, немає якогось магічного хімічного елемента для його виведення. Лікарі пропонують препарати для погашення симптомів та забезпечення збалансованої діяльності організму. Також знадобляться чистка шлунка та діаліз.

Складові та форма препарату

В лікувальному царстві трапляються тільки снігового тону таблетки без якихось нерівностей. Якщо будь-яку з них розділити – отримаємо дві пігулки по 250 мг. Сім’я – це чотири 500-міліграмові пігулки.

Основна зброя кілера – тинідазол. Щоб його збалансувати додали кросповідон, магнію стеарат й навіть кукурудзяний крохмаль.

Фармакологічні властивості

Препарат – професійний убивця анаеробів та трихомонад. Його складові врізаються в ДНК шкідливих мікробів та не дають їм розмножуватися.

Засіб найбільш активно включається в роботу на другу годину після прийому. Він швиденько пролітає травний заводик, переміщається навіть в плаценту та грудне молоко.

З іншого боку, препарат практично миттєво й випаровується з організму: 12-14 ч. та “до побачення”. Але ключовий компонент не покине грудне молоко і на 3 добу. Половина Тинідазолу нейтралізує печінку, чверть бере на себе нирки, шоста частина перетворюється в метаболіти. Іноді частина препарату може зробити парочку кіл в каналах нирок.

Тинідазол – ефективна зброя проти вагінальної трихомонади, дизентерійної амеби, лямблії та анаеробів-збудників інфекцій.

Від чого рятує Тинідазол та коли його не можна приймати

Як і інші ліки, цей препарат призначається при специфічних хворобах. Однак його потрібно приймати тільки після аргументованого призначення професіонала. Профільний лікар визначить діагноз, проаналізує особливості організму та запропонує комплексне лікування. Якщо лікуєтеся самі – швидше за все підберете парочку незрозумілих ліків та отримаєте ще більші проблеми. Не слухайте друзів, а відразу прямуйте до лікарні.

Показання до застосування:

 • трихомоніаз;
 • амебна та печінкова дизентерія;
 • анаеробні та аеробно-анаеробні інфекції (також доповнюються антибіотиками);
 • лямбліоз;
 • інфекція Helicobacter pylori, виразка шлунка або дванадцятипалої кишки;
 • попередження хвороб, виною яких – анаероби, для якнайшвидшого післяопераційного відновлення;
 • трихомоніаз (відразу лікуються);
 • пневмонія, абсцес, емпієма;
 • запалення при лейшманіозі, гінгівіті та вагініті;
 • інфекції шкіри та м’яких тканин, перитоніт, сепсис, ендометрит.

Тинідазол-Акрі – те, що потрібно проти цілого ряду інфекційних проблем, пов’язаних з шкірним покривом, статевою та дихальною системою, ін. Однак зважити на всі нюанси дії препарату повинен тільки профільний спеціаліст. Тоді потенційні ризики будуть зведені до нуля.

Випадків, коли препарат краще просто залишити в тумбочці або взагалі не купувати, не так вже й багато. Протипоказання:

 • відхилення в роботі механізму кровообігу;
 • вік до дванадцяти років;
 • занадто велика сприйнятливість пацієнта до компонентів або препарату взагалі;
 • хвороби ЦНС;
 • заняття діяльністю, при якій потрібні надмірна концентрація та миттєва реакція.

Скажіть “Ні” алкоголю. І не тільки на час бою з хворобою, але й після трьох діб після її лікування. Не можна, щоб диво-таблетки взаємодіяли з етанолом.

Бережіться вагітні та годуючі грудьми

Жінкам в положенні або годуючим матусям зазвичай варто забути про цей засіб. Для активних речовин препарату плацента – справжня магістраль між організмами завтрашньої мами та її дитини.

Від Тинідазолу потрібно відмовлитися при перших трьох місяцях вагітності. Він може зі знаком “мінус” позначитися на ще до кінця не сформований організм.

Під час 2-го та 3-го триместру фахівці призначають засіб тільки якщо хвороба діє на організм матері й дитини. І тільки якщо наслідки використання чудо-таблеток яскравіше можливих проблем.

Якщо годуюча жінка приймає Тинідазол, він проникне в її молоко. Лікар зважить що потрібніше – давати дитині натуральне пиття або лікуватися саме цим препаратом.

В 9 з 10 випадків Тинідазол жінкам в положенні або годуючим не рекомендується. Є й інші препарати з м’яким ефектом. Вони довше будуть робити ту ж роботу, але зате малюк не постраждає.

“Дружба” та “ворожнеча” з іншими препаратами

Тинідазол мотивує до більш ефективної дії непрямі антикоагулянти. Щоб не було внутрішніх виливів крові, його дозу скорочують в два рази.

Також диво-таблетки добре “дружать” з сульфаніламідами та антибіотиками, зокрема аміноглікозидами й рифампіцином. Однак краще їх не поєднувати з етіонамідом.

Інші нюанси

Не можна допустити реакцію з алкоголем. Це може привести до непереносимості етанолу, що загрожує і здоров’ю й життю.

Для сечі характерним є більш темний колір. Це звичайний наслідок змін принципів роботи печінки та жовчних шляхів.

Під час лікування заборонено приділяти увагу роботі, при якій потрібно швидко реагувати та бути надмірно уважним. Наприклад, варто відмовитися від водіння автомобіля.

Аналоги Тинідазолу за адекватною ціною

Якщо ніде немає Тинідазолу, можна запитати в лікаря щодо аналога по невеликій вартості.

Дазолік (таблетки)
Ключова речовина – орнідазол. Допомагає перемогти лямбліоз та трихомоніаз, усунути запальні процеси, спричинені анаеробними бактеріями.

Метронідазол (таблетки)
Під впливом знаходиться весь організм. Назву отримав завдяки ключовому компоненту. Підійде при трихомоніазі, амебіазі, інфекціях малого таза та ін.

Орнідазол (таблетки)
Ще шлях для боротьби з бактеріями-негідниками. Актуальний при лікуванні трихомоніазу, лямбліозу, амебіазу та для уникнення анаеробних інфекцій.

Кліон (таблетки)
Ключовий в ньому – метронідазол. Зброя проти анаеробних та протозойних бактерій. Добре доповнюється антибіотиками. Пухлини починають бояться опромінення та оперативненько випаровуються.

Бацімекс (розчин)
Ще один адекватний за вартістю препарат з далекої Індії. Діюча речовина – метронідазол. Уважно прочитайте показання та потенційні наслідки застосування зі знаком “мінус”.

Тинідазол-Акрі допоможе перемогти анаеробні інфекції та інші хвороби. Ваш лікар докладно відповість на питання як щодо цього засобу, так і його аналогів.


Увага!

Використання Тинідазол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.