Тотема

Фармакологічна група: Вітаміни та антиоксиданти, Залізовмісні препарати

Класифікація: B03AE10

Міжнародна назва: TOT’Hma

Діюча речовина: Заліза глюконат, Марганця глюконат, Міді глюконат

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Дефіцит феруму (тобто заліза) здатний викликати важкі наслідки, якщо його не вилікувати вчасно та «затягнути» з відвідуванням лікаря-гематолога. Спочатку, маючи підозрілі симптоми, які вказують на ЗДА, хворий здає аналіз крові. Цей аналіз, власне, й показує конкретний рівень заліза в крові. На підставі точних результатів лікар-гематолог призначає залізовмісний препарат разом з вітамінами, які допомагають йому всмоктуватися та засвоюватися організмом значно краще. Одним з хороших засобів від анемії та для її профілактики є Тотема.

Опис препарату Тотема та інструкція по його застосуванню

Totema – це внутрішньо застосовуючий препарат, в складі якого присутнє залізо, марганець та мідь, які виконують ролі активних компонентів. Також в препараті обов’язково присутні допоміжні компоненти – розчин глюкози, лимонна кислота, сахароза, glycerol, натрію цитрат, Е 211, полісорбат-80, Е 150с (карамель аміаку), а також привабливо смачний ароматизатор «Тутті-Фрутті».

Тотема є прекрасним комбінованим препаратом для лікування / профілактики ЗДА, в тому числі й при вагітності. У ньому є всі мікроелементи, які беруть безпосередню участь в кровотворних процесах.

Не кожному відомо, наскільки оптимальний рівень заліза в організмі людини важливий для його нормального функціонування й здоров’я, адже феррум – це невід’ємна частина гемоглобіну / міоглобіну / залізовмісних ферментів. Також цей мікроелемент бере участь і в життєво-важливих процесах в організмі – це транспортування кисню / окислювальний метаболізм / здійснення електролізу.

Тотема (а саме – солі заліза) після прийому, як правило, всмоктується лише в 10-20 % співвідношенні при внутрішньому прийомі. Але тут є одна особливість – ступінь абсорбції заліза безпосередньо залежить від наявних запасів мікроелементів в організмі та чим вони менші, тим солі заліза будуть всмоктуватися краще. Феррум всмоктується в дванадцятипалій кишці, а також в тонкій кишці (лише в її проксимальній частині). Оскільки в Тотемі міститься залізо / мідь / марганець, порушень в засвоєнні заліза не відбувається, оскільки ці компоненти «допомагають» один одному. Якщо ж застосування цих мікроелементів буде роздільним, то залізо може засвоюватися не так, як потрібно.

Тотема показана при фактичному дефіциті заліза, а також з метою його профілактики у вагітних жінок / недоношених дітей / дітей близнюків та інших пацієнтів. Варто сказати, що дитину яка нещодавно народила мати має дефіцит заліза, то новонародженому також прописують препарати ферруму.

Перед тим як приймати тотему необхідно ознайомитися з приписами лікаря-гематолога, а також з листком вкладишем під назвою інструкція із застосування.

Перед використанням ампулу відколюють (відкривають) та виливають весь її вміст в стакан з водою, соком або компотом (використання чаю / кави / молока / алкоголю неприпустимо). Ампулу варто відкривати над ємністю з рідиною, щоб випадкове проливання ліків не порушило його дозування. Далі після ретельного збовтування / перемішування отриманого препарату, його варто прийняти, не залишивши ні грама на дні. Це варто зробити перед їжею – таким чином залізо засвоїться максимально. Коригування дози препарату можливо, головне  простежити реакцію шлунково-кишкового тракту на ліки.

В одній ампулі є 50 мг розчину.

Терапія залізодефіциту, а також ЗДА:

Дорослим пацієнтам, що страждають на цю недугу, варто приймати по 100-200 мг розчину на добу, що відповідає двом / чотирьом ампулам.

Дітям, яким вже виповнилося більше 1 місяця, призначають Тотему, відповідно до індивідуальних підрахунків: на 1 кг маси тіла дитини має припадати 5-10 мг заліза.

Для профілактичних заходів, спрямованих на усунення залізодефіциту / ЗДА у вагітної, їй призначають 1 ампулу препарату в день протягом другого-третього триместру. Або, як часто буває, препарат призначають з 4 місяця вагітності й до самих пологів.

Якщо говорити про точну тривалості лікування, то вона визначається після виявлення рівня феритину в сироватці крові. Варто сказати, що у жінок, чоловіків та дітей своя норма феритину. Тривалість лікування залізодефіцитної анемії Тотемом становить зазвичай 3-6 місяців, що залежить від ступеня дефіцитного стану. Іноді курс лікування продовжується, а особливо це відбувається в тих випадках, коли першопричину анемії так і не вдалося усунути.

В процесі лікування кожні три місяці проводиться контрольний аналіз, який визначає ступінь усуненої / неусуненої анемії.

У педіатричній практиці препарат використовується, тільки починаючи з першого місяця життя. Варто відзначити, що таке явище, як передозування Тотеми зустрічається переважно у дітей до 2 років. Це відбувається в результаті зайвого прийому препарату, тому в дитячому віці варто більш уважно стежити за дозуванням препарату. Ознаки передозування такі: тошнотний стан / блювання / шок. При підозрі на передозування варто відразу ж дзвонити в невідкладну швидку, медичні фахівці промиють пацієнту шлунок, використовуючи 1% розчину натрію бікарбонату. Якщо є відповідні навички й безпосередньо натрій гідрокарбонат, то промивання можна здійснити  самостійно, але виклик лікаря в такому випадку все одно обов’язковий.

Ціна препарату Тотема в аптеках сьогодні

Вартість Тотеми в наших аптеках демократична – більшість населення цілком в змозі купити цей залізовмісний засіб, що не нарікає на високу ціну. Звичайно, при тривалому лікуванні гаманець трохи спорожніє, але не критично. Існують також й більш дорогі засоби, ніж Тотетма, так і дешевші. При необхідності можна замінити препарат на інший.

Рецепт для покупки Тотеми не потрібний. Можна прийти в будь-яку аптеку, де є засіб, і без зволікання, та без зайвих питань фармацевта-консультанта купити його.

Чи має Тотема гідні аналоги?

На фармацевтичному ринку є безліч залізовмісних препаратів – всіх їх без роздумів можна назвати замінниками Тотеми, яка також є таким засобом. Причин для підбору засобу аналогу може бути безліч – відсутність його продажу в аптеці, висока ціна для пацієнта та ін. Можливими замінниками Тотеми можуть бути наступні Феррум вмісткі препарати:

  • Aktiferrin (Актиферрин);
  • Gemoferon (Гемоферон);
  • Globigen (Глобіген);
  • Globiron (Глобірон);
  • Glogem-Tr (Глогов-Тр);
  • Ranferon (Ранферон);
  • Sorbіfer (Сорбифер);
  • Fenotek (Фенотек);
  • Fenuls (Фенюльс);
  • Feron-Forte (Ферон-Форте);
  • Feroplect (Фероплект);
  • Ferramin (Феррамін);
  • Ferroplex (Ферроплекс);
  • Hemsy (Хемсі);
  • Maltofer (Мальтофер).

Не всі вищеописані аналоги препарату мають багатокомпонентний склад. Наприклад, Мальтофер, який випускається у вигляді ароматно-карамельного сиропу в темному флаконі, призначають разом з ферментними препаратами, наприклад, Панкреатин. Таким чином засвоєння / всмоктування заліза відбувається краще й швидше, що необхідно для хороших результатів терапії. Важливим вважається усунення першопричини анемії або залізодефіциту будь-якого ступеня, оскільки таке лікування буде більш швидким та результативним.

Під час прийому будь-якого залізовмісного препарату слід з підвищеною уважністю стежити за дозуванням, оскільки можна наштовхнутися на можливі побічні ефекти або зовсім на передозування.

Протипоказання

Не можна починати лікування Тотеми, не ознайомившись попередньо з протипоказаннями:

  • Надмірна наявність заліза в організмі (особливо це стосується нормосидеремічної / гіперсидеремічної анемії);
  • Гемотрансфузії, що відбуваються в організмі з налагодженою регулярністю;
  • Точно-поставлений діагноз кишкової непрохідності;
  • Непереносимість фруктози, що має спадкове походження;
  • Одночасно-паралельне застосування препаратів заліза (через ризик передозування);
  • Чутливість до компонентів.

Totema не повинна застосовуватися разом з деякими препаратами через можливість несприятливих реакцій / порушення всмоктування. Це стосується солей заліза, які застосовуються ін’єкційно, а також тироксину / тетрацикліну / фторхонолонів / магнію / алюмінію / калію. В останніх трьох прикладах маються на увазі солі / оксиди / гідроксиди даних елементів.

Крім того, такі продукти, як чай / кава / молоко порушують всмоктуваність та засвоюваність заліза, тому під час лікування від них варто відмовитися або хоча б обмежити до мінімуму. Не слід також під час лікування вживати алкоголь.


Увага!

Використання Тотема без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.