Транексам

Фармакологічна група: Гемостатичні засоби (препарати), Захворювання крові (Кровоносна система)

Класифікація: В02АА02

Міжнародна назва: Tranexam

Діюча речовина: Транексамова кислота

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Певної категорії людей доводилося стикатися з кровотечами різноманітної етіології, особливо це стосується представниць жіночої статі. Все це дуже серйозно і носить важкий характер протікання. Фармакологічна промисловість рухається впевненими кроками вперед і пропонує своїм споживачам медикаментозний засіб від подібного патологічного процесу під назвою Транексам. Крім того, препарат має протиалергічний ефектом, знімає запальні процеси, впливає на пухлини.

Інструкція з використання медикаменту у формі таблеток Транексам

Транексам в таблетованім вигляді використовується перорально. Випускаються таблетки білого забарвлення в плівковій оболонці. Утримання однієї таблетки включає в себе двісті п’ятдесят міліграмів або п’ятсот міліграмів активної складової частини, в якості якої виступає транексамова кислота. Даний активний інгредієнт постачає медикаментозний засіб подальшими особливостями:

 • Усуває больовий синдром.
 • Зменшує вірогідність появи онкології.
 • Попереджає зараження.
 • Підвищує якість згортання крові.
 • Виходить Транексам з людського організму разом з уриною. Вживати таблетки дозволено в будь-який час, незалежно від прийому їжі.

Звичайно, у переважної більшості пацієнтів відразу назріває цілком невипадкове питання: «Від чого призначається дане медикаментозний засіб?». Даний лікарський препарат прописується хворим в профілактичних заходах або з метою терапевтичного лікування негативних змін в системі кровотворення, зокрема:

 • Кровотечі при вагітності різнопланової етіології.
 • Відкриті кровотечі після закінчення хірургічного втручання.
 • Кровотечі після пологів на тлі плацентарного відшарування.
 • Відкриті кровотечі на тлі злоякісних новоутворень передміхурової залози або кровотечі у пацієнтів, яким діагностовано лейкоз.
 • Імовірність виникнення відкриття кровотечі в умовах фібринолізу: маткові, носові, кишкові або на тлі видалення зубів.
 • Кровотечі в пубертатний період.

При місячних, обумовлених сильною кровотечею. Якщо вживати таблетки в період критичних днів, то активний інгредієнт даного медикаменту сприяє загущення виділень, внаслідок цього процесу вираженість зменшується. Якщо період менструації протікає з нормальною інтенсивністю, то Транексам суворо використовувати не можна.

При рясних менструальних циклах дане медикаментозний засіб можна використовувати як з метою терапії, так і в обставинах, які не терплять зволікання. Приводів для сильних кровотеч під час критичних днів безліч: онкологічні пухлини, міоми, клімакс, порушення гормонального фону, використання оральних засобів контрацепції, ендометріоз. За таких обставин багато кваліфіковані фахівці виписують своїм пацієнткам близько трьох – чотирьох таблеток Транексама щодня.

Якщо критичні дні проходять в нормальному режимі, дане медикаментозний засіб вживати категорично заборонено, оскільки відбудеться порушення згортання крові. Певна категорія представниць жіночої статі застосовує подібний медикамент для уповільнення приходу критичних днів. Для цієї мети слід за дві доби до планової дати вживати одну таблетку Транексама протягом кожного восьмигодинного інтервалу часу. Але подібну маніпуляцію слід здійснювати у випадках виключення, оскільки влазити в природні процеси без заподіяння шкоди здоров’ю ні у кого не виходило.

Транексам виписують хворим в ролі додаткового медикаментозного препарату при діагностуванні ерозії, екземи, дерматиту, а також набряку Квінке.

Практично всі лікарські засоби мають певні обмеження. Транексам не є винятком. До головних обмежень можна віднести:

 • Діагностування ниркової недостатності у пацієнта важкого перебігу.
 • Нетерпимість складових частин медикаментозного засобу в індивідуальному порядку.
 • Крововилив під павутинну область головного мозку.

До умовних обмежень можна віднести:

 • Запальний процес вен.
 • Перенесений інфаркт на етапі останнього півроку.
 • Діагностування бляшок або тромбів в судинах.

Дозування медикаментозного засобу Транексам призначається тільки медичний спеціаліст, в залежності від ступеня тяжкості й різновиди патології. Разове дозування варіюється від одного до півтора грамів двічі – чотири рази в день. Довгостроковість терапії варіюється від трьох до п’ятнадцяти діб. При кровотечах з носового ходу призначають по одному граму даного лікарського засобу довгостроковістю до одного тижня. Пацієнтам, які недавно видалили зуб, виписують по двадцять п’ять мг / кг маси тіла тричі – чотири рази в день. Довгостроковість терапевтичного лікування варіюється від шести до восьми діб. Пацієнтам при маткових кровотечах призначають по одному граму медикаментозного засобу тричі – чотири рази за двадцять чотири години довгостроковістю лікування від трьох до чотирьох діб. Після перенесеного хірургічного втручання на шийці матки пацієнтам виписують півтора грама таблеток Транексам тричі за двадцять чотири години довгостроковість терапевтичного курсу від дванадцяти до чотирнадцяти діб.

При що відкрився кровотечі у жінки в період виношування немовляти призначають від двохсот п’ятдесяти до п’ятисот міліграмів лікарського засобу тричі – чотири рази в день до тих пір, поки кровотеча не буде зупинено повністю. В середньому довгостроковість терапії становить один тиждень. При набряку Квінке, який носить спадковий характер перебігу, виписують півтора грама медикаментозного препарату двічі – тричі на добу на регулярній основі або певними лікувальними курсами під строгим контролем кваліфікованого фахівця.

При захворюваннях нирок лікувальний засіб призначається в подальшому дозуванні:

 • Якщо показник креатиніну понад п’ятсот мкмоль / л, добове дозування становить п’ятсот міліграмів.
 • Якщо показник креатиніну варіюється від двохсот п’ятдесяти до п’ятисот мкмоль / л, то двадцяти чотирьох годинне дозування становить один грам.
 • Якщо показник креатиніну коливається від ста двадцяти до двохсот п’ятдесяти мкмоль / л, то добове дозування – два грами.

Дитячої віковій групі від дванадцятирічного віку призначають дозування двадцять п’ять мікрограмів на один кілограм маси тіла. Добове дозування не повинно перевищувати шести грамів.

У випадках гострої потреби даний лікарський засіб виписують жінкам в положенні. Терапія проходить з призначенням малого дозування. В період лікування жінка, що виношує дитину на регулярній основі повинна здавати кров на аналіз. В результаті численних досліджень не виявлено негативного впливу на ембріон, але слід врахувати той факт, що медикаментозний засіб проникає через плаценту до плоду. Незважаючи на це, Транексам часто призначають жінкам в положенні, оскільки він здатний усунути ймовірність передчасних пологів, особливо це стосується перших трьох місяців виношування немовляти. Звичайно, дозування підбирається індивідуально, але в середньому виписують по одній або дві таблетки Транексама від трьох до чотирьох прийомів після їжі.

У другому триместрі також допускається застосування даного медикаментозного засобу, якщо у майбутньої мами спостерігаються больовий синдром в області попереку, а також болі внизу живота, які мають тягучий характер протікання.

У третьому триместрі виношування немовляти багато досвідчені фахівці також призначають своїм пацієнткам саме Транексам для усунення такого діагнозу, як старіння плацентарного бар’єру.

У період годування груддю краще відмовитись від використання Транексама. У ситуаціях крайньої потреби застосування даного медикаментозного препарату годування грудним молоком досвідчені фахівці рекомендують перервати, щоб не завдати шкоди здоров’ю новонародженому малюкові.

Дуже часто Транексам виписують пацієнтам, у яких діагностовано патологія дихальних шляхів, особливо це стосується вагітної жінки, оскільки саме в цей період сильно знижений імунітет. Він застосовується в складі комплексної терапії подальших захворювань: ларингіт, ангіна, фарингіт.

Загалом, медикамент хворі переносять непогано, але в ряді певних обставин можуть виникнути негативні реакції, такі як:

 • Алергічні висипання.
 • Поява тромбів, виникнення ішемічної патології міокарда.
 • Проблеми зі сном, головні болі, патологічна боязнь світла.
 • Печія, порушення стільця, блювотні позиви.

Про випадки перевищення допустимого дозування в анотації нічого не сказано. При ненавмисно вживанні великої кількості таблеток пацієнту слід зробити промивання шлунка і прийняти будь-якої сорбент (в більшості випадків – це активоване вугілля), потім доставити його в медичний заклад.

Перш ніж почати терапевтичне лікування слід уважно простудіювати анотацію, оскільки в ній прописані певні вказівки у використанні препарату Транексам, такі як:

У педіатрії дане медикаментозний засіб застосовувалося вкрай рідко. Саме з цієї причини він не дозволений до використання дитячої групою, вікова рамка якої не досягла дванадцятирічного віку, щоб уникнути важких наслідків.

Перш ніж почати курсову терапію хворий зобов’язаний здати кров на аналіз, щоб виявити показники формених з’єднань, а також відвідати лікаря – офтальмолога.

Ціна медикаменту  Транексам

Ціновий сегмент даного медикаментозного кошти є відносно недорогим і по кишені пацієнта із середнім заробітком. Звичайно, ціни на даний препарат в різних аптечних мережах можуть трохи відрізнятися. Відпускається строго по рецептурі.

Діючі аналоги Транексаму

У певних випадках лікуючого фахівця доводиться підбирати аналоги своїм пацієнтів. Основними замінниками Транексама є:

Троксамінат – даний медикаментозний препарат виготовляється в Пакистані в формі капсул. Одна капсула включає до свого складу підлогу грама активної складової частини ідентичною Транексаму. Показання до використання даного лікарського засобу також схожі з оригіналом. Як правило, лікуючий фахівець призначає по дві таблетки Троксаміната тричі на добу довгостроковістю до чотирнадцяти днів.
Трансамча – абсолютний аналог оригіналу. Виготовляється дане медикаментозний засіб в Японії. Єдиними мінусами даного медикаменту є: високий ціновий сегмент, а також відсутність даного препарату в аптечній мережі (буває вкрай рідко).
Ціклокапрон – даний медикаментозний препарат випускається в Швейцарії. Великою популярністю став користуватися в 2000 роках. У той період часу вся імпортна продукція вважалася високої якості. Але у Ціклокапрона занадто високий ціновий аспект.
Веро-Наркап – виготовляється у вигляді порошку для виготовлення ін’єкційного розчину. Дане медикаментозний засіб вводять внутрішньовенно. Довгостроковість терапії варіюється від трьох до семи діб. Крім головного показання до використання – зупинка кровотеч, даний медикамент отримав високий статус при терапевтичному лікуванні патології наркоманії опійної.


Увага!

Використання Транексам без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.