Трентал

Фармакологічна група: Ангіопротектори і мікроциркуляція, Захворювання крові (Кровоносна система), Препарати для розрідження крові, Серцево-судинна система

Класифікація: C04AD03

Міжнародна назва: Pentoxifylline

Діюча речовина: Пентоксифілін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 4.00 из 5)
Loading...

Трентал “(TRENTAL) – це якісний фармацевтичний засіб у своїй області, який зменшує в’язку структуру крові та нормалізує реологічні властивості цієї життєвотворчої рідини в тілі індивіда. Також, “Тренал” розширює судини та приводить в норму мікроциркуляцію. Від чого ж застосовують цей препарат, які видозмінені форми ліків існують, які переваги вони мають, і як здійснюють лікувальну дію? Варто розібратися в найменших нюансах зі складом ліків, для чого використовують саме “Трентал”, а не інші розріджувачі крові, і які тонкощі прийому пентоксифіллінового засобу при різноманітних хворобах, годуванні малюка та застосуванні його для жінок в положенні.

Ампули “Трентал” інструкція із застосування

“Трентал” – це лікарський засіб, який випускається в двох формах – таблетках та ампулах для інфузій крапельниці. Форма Trental в таблетках являє з себе концентрат на основі пентоксифілліна (Pentoxifyllinum) для створення інфузійного розчину.

Вперше “TRENTAL” був вироблений в Німеччині компанією Hoechst, яка в 1972 році синтезувала ліки на основі пентоксифілліна.

Після ретельних клінічних досліджень, “Трентал” був включений в лікувальну практику США – в 1984 році, а також СРСР – з 1977 року. Поява даних ліків перевернуло погляд медицини на лікування – сталася масова відмова від спазмолітиків в лікуванні, зокрема Дротаверину та Папаверина. За допомогою клінічно отриманих даних, пентоксіфілл в даний час включено в терапію лікування багатьох пацієнтів, визначено стабільне коректне дозування “Тренталу” – 800-1200 мг. Позитивний ефект від прийому лікарського засобу проявляється вже на третю добу у 97% пацієнтів. Позитивна динаміка зберігається й після закінчення прийому препарату.

“Трентал” включений в систему TASC II – поряд з ліками для вторинної профілактики хвороб серця та судин.

“Трентал” покращує плинність крові та її склад, зміни деформуються під впливом патології структури кров’яних клітин – еритроцитів. Препарат відновлює нормальний кровообіг в тих зонах, де воно досить серйозно порушені.

Пентоксифіллін в складі препарату розширює коронарні судини та зменшує ОПСС за рахунок слабенького міотропного судинорозширювального впливу.

Тривалий прийом ліків “Трентал” забезпечує поліпшення симптоматики в разі порушень мозкової недостатності. При оклюзійних ураженнях артерій периферичної системи ліки збільшують дистанцію ходьби, усувають болі в попереку, прибирають нічні судоми в литкових м’язах.

Препарат випускається в невеликих ампулах по 100 мг.

Показання до прийому

Лікарський засіб “Trental” може призначити виключно лікар-фахівець і тільки в разі таких хвороб:

 • перемежувальній кульгавості, порушеннях кровообігу периферії мозку, а саме – атеросклеротичного генезу;
 • дегенеративних змінах на тлі зниження слуху та патологій судин внутрішнього вуха;
 • ангіопатії діабетичного походження;
 • порушеннях кровообігу в структурах мозку внаслідок церебрального атеросклерозу (може проявлятися у вигляді порушень концентрації уваги, сильному запамороченні, погіршенні пам’яті);
 • трофічних порушеннях в організмі – виразках гомілок, гангренах;
 • порушеннях кровообігу в судинній оболонці ока або очній сітківці;
 • ішемічних та постінсультних станах;
 • отосклерозі.

При таких недугах препарат можна застосовувати, але спостереження лікаря обов’язково. Перед прийомом також варто порадитися з лікарем, який визначить оптимальну дозу ліків.

Запобіжні заходи

Існують й такі ситуації, коли препарат показаний пацієнтові по ряду причин, але вимагає особливого нагляду лікаря під час прийому лікарського засобу. Подібна терапія проходить в спеціальному медичному закладі, де фахівець завжди зможе надати кваліфіковану допомогу.

Таким чином, препарат варто з акуратністю застосовувати пацієнтам з:

 • схильністю підвищеного типу до кровотеч, також, завдяки застосуванню особливих антикоагулянтів або ж при порушеннях з боку системи згортання крові, що викликає ризик розвитку більш тяжких глибоких кровотеч;
 • після недавніх операцій.

При наявності подібних ризиків ліки використовується в лікуванні з крайньою обережністю і, виключно, після рекомендаційних приписів лікаря.

Протипоказання

При перерахованій симптоматиці та подібних захворюваннях застосовувати “Трентал” забороняється. Це може спричинити за собою безліч побічних реакцій, аж до серйозних проблем. Потрібно враховувати, що не варто призначати та застосовувати ліки в співвідношенні пацієнтів з наступними явищами:

 • підвищеної сприйнятливості до речовин лікарського засобу;
 • масивних та великих кровотечах;
 • рясних крововиливах судин в сітківку очного яблука;
 • крововиливах в мозкові структури і його фунціональні елементи;
 • інфаркті міокарда – гострій формі;
 • важких збоїв та патологіях ритму;
 • тяжких ураженнях атеросклеротичного типажу – мозкових або коронарних артерій;
 • неконтрольовано протікаючою артеріальною гіпотензією;
 • малолітній та неповнолітній вік;
 • непереносимості окремих компонентів ліків та інших метилксантинів.

Застосування ліків при подібних хворобах та явищах може бути можливим лише в тих випадках, коли можлива користь від препарату порівняно більша, ніж шкода завдана ним.

Дозування препарату

Доза ліків призначається виключно лікуючим фахівцем відповідно до тяжкості патологій кровообігу. У стандартному варіанті ліки вводять двічі на день – вранці та у вечірній час. Разове дозування для однієї інфузійної процедури становить дві ампули Trental по 5 мілілітрів – 200 мг пентоксифілліну в 250 мілілітрів розчину Рінгера або розчину натрію хлориду 0,9%.

Взаємозв’язок з інфузійними розчинами відрізняється складом, потрібно тестувати кожним пацієнтом окремо, але до використання дозволені тільки безкольорові не на каламутній основі. Одну дозу в 100 мг потрібно вводити не менше години.

Після денних інфузійних процедурних заходів можуть бути призначені таблетки “Трентал 400”, як заміна єдиної інфузії трентала або як “плюс” до загально-спрямованого терапевтичного лікування. Якщо сталася підміна інфузійного ряду на капсули, доза в таблетках вираховується трьома капсулку “Тренталу 400”.

Побічні ефекти після терапії

Некоректне дозування цілющого засобу при конкретно помічених хворобах може спричинити за собою прояв побічних явищ у вигляді проблем з серцевим ритмом. Дані про побічні дії “Тренталу» не є закономірними та можуть проявлятися лише в індивідуальних випадках неприйняття організмом препарату, деконструктивного прийому лікарського засобу або некоректного застосування.

Застосування при вагітності та лактації

“Трентал” заборонений до терапії при годуванні груддю, а також при вагітності.
“Трентал” – дієвий засіб, не сумісний з алкоголе-місткими напоями. Це стосується як таблеток “Трентал”, так і інфузій з концентратом лікарського препарату.

“Трентал” таблетки – особливості

“Трентал 400” володіє тим же ефектом на організм, що й концентрат в ампульній формі. Trental в таблетках вживається при менш вираженій кровяній в’язкості.

Спосіб застосування

Пити таблетки Trental найкраще після трапези або ж під час їжі. Дозування ліків коливається, в головній мірі, від клінічної картини здоров’я хворого. Дози в класичному варіанті такі:

Триразовий прийом однієї таблетки “Trental 400” в день. Максимальна доза на добу не повинна бути понад 1200 мг чинного компонента.

Ліки “Трентал” – ціна, де придбати препарат та на що варто звертати увагу

Купити “Трентал” можна в ряді спеціалізованих аптек і, виключно за рецептом. Препарат повинен бути якісно запечатаний, без видимих ​​дефектів. Ампули не повинні мати відколів та тріщин. Варто придивлятися не лише до цілісності пачки з ампулами, але до виробничого датування лікарського засобу. Вартість “Тренталу” помірна, але досить стерпна для кожного пацієнта.

Також необхідно пам’ятати, що купуючи інфузійно-концентровану рідину, варто купити розчинну основу для крапельної системи. Це може бути розчин Рінгера або 0,9% розчин натрію хлориду.

Взаємодія

Найбільш оптимальним є поєднання “Тренталу” з “Плавіксом” на основі клопідрогеля. У парі ці препарати забезпечують профілактику серцевих хвороб та знеболюючий ефект при ходьбі.

Не менш ефективний в терапії й “Цілостазол”. Препарат збільшує дистанцію безболісної ходьби для пацієнта в поєднанні з “Тренталом” та пентоксифілліном в його складі.

“Трентал” – аналоги лікарського препарату

Розріджуючий кров засіб “Трентал” має свої аналоги та доступніші замінники. Заміна головної речовини в лінійці препарату може бути пов’язана з недоступністю цілющого препарату в аптеці або алергічних реакцій на додаткові компоненти Trental. До таких замінників зараховуються:

 • “Агапурін 600 Ретард” (Рentoxifylline 600) від АТ “Зентіва – в таблетованій формі, містить колоїдний діоксид кремнію, лактозу та кармеллозу натрію;
 • “Вазоніт” (Vasonit) від компанії ГмбХ / GL. Pharma GmbH. “- таблетки, містять додатково гідроксипропілметил целюлози, антивспінюючий агент SE2 та кросповідон;
 • “Пентоксифілін” (Рentoxifylline) від ПрАТ «Технолог». – розчин, містить допоміжні речовини: лактозу та кальцію стеарат;
 • “Агапурін 100 мг” – периферичний вазодилататор – інфузійно-розчинний;
 • “Латре” (Latren) – розчинно-інфузійні, допоміжні інгредієнти – натрій, калій та магній хлорид, натрій лактат;
 • “Агапурін Ср 400” (Рentoxifylline 400) – таблетки;
 • “Пентілін” (Pentilin) ​​- інфузійна версія, містить додатково динатрію едетат, натрій хлорид, натрій дигідрофосфат дигідрат;
 • “Пентоксил Фарм” (Pentoxyl) – таблетована форма;
 • “Пентілін” (Pentilin) ​​- таблетки;
 • “Пентотрен” (PENTOTREN) – розчин, додаткові компоненти – хлорид натрію, кальцій та калій;
 • “Пентоксифілін Sr-Апо” (Рentoxifylline Sr-Апо) – капсульований.

Дозування кожного з описаних у верхньому списку препаратів повинно бути призначеним відповідним фахівцем-гематологом. Без звичайної ситуативної проблематики, замінники не актуальні.

“Трентал” – це дієвий судинно-розширювальний та розріджуючий кров препарат, який допомагає відновити злагоджену функцію органів кровотворення та головного мозку. Цей французький препарат від Санофі Авентіс допоможе привести самопочуття в норму та швидко відновити нормальний функціонал всього організму.


Увага!

Використання Трентал без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.