Вермокс

Фармакологічна група: Ліки від паразитів, Протипаразитарні препарати

Класифікація: Р02С А01

Міжнародна назва: Vermox

Діюча речовина: Мебендазол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Захворювання, що викликаються паразитами в організмі, на сьогоднішній день досить часті. Вони зустрічаються у людей різного віку. Вкрай важливо періодично здавати необхідні аналізи для визначення гельмінтів в організмі. Своєчасна діагностика дозволить уникнути багатьох проблем зі здоров’ям. Для лікування хвороб, причина появи яких – гельмінти, часто призначають таблетки Вермокс. Завдяки особливому складу препарат сприяє знищенню паразитів.

Інструкція по застосуванню вермоксу

Під час лікування важливо дотримуватися рекомендацій лікаря. Якщо вони мінімальні то пацієнту необхідна додаткова інформація з приводу прийому ліків, він може знайти її в інструкції по застосуванню лікарського засобу.

Залежно, від чого був призначений препарат, необхідно приймати певну його дозу за потрібним способом.

Лікування ентеробіозу:

 • Дорослі, а також діти від 2-річного віку повинні приймати рівно одну таблетку один раз. Слід зазначити, що при цьому не має значення, який у пацієнта конкретний вік та вага. Для того щоб запобігти повторному зараженню, що іноді відбувається у людей різного віку, пацієнту слід повторити одноразовий прийом вермоксу через 2-4 тижні.

Лікування аскаридозу, трихоцефальозу, анкілостомозу, а також гельмінтозів змішаного типу:

 • Дітям від 2 років та дорослим пацієнтам слід приймати 2 таблетки на добу (вранці та ввечері). Курс лікування при цьому повинен складати 3 дня.

Лікування теніозу та стронгилоідоза:

 • Дорослі пацієнти приймають по 2 таблетки протягом доби. Терапевтичний курс повинен відповідати 3 дням. Пацієнтам дитячого віку (2-14 років), як правило, призначають 2 таблетки в день (з ранку та в вечірній час), що відповідає 200 мг препарату на добу. Тривалість лікування також повинно становити 3 дня.

Під час застосування вермоксом спеціальна дієта не потрібна. Крім того, немає необхідності й в прийомі проносних препаратів. Якщо прийом таблеток є скрутним (наприклад, в дитячому віці), то їх можна подрібнити та приймати в такому вигляді. Діти повинні приймати вказаний медикаментозний засіб виключно під наглядом дорослих.

Препарат протипоказаний до застосування в дитячому віці менше 2 років. У дітей молодшого віку можуть виникати судоми після прийому вермокса. Потрібно сказати, що діти дошкільного віку повинні приймати Вермокс тільки в тих випадках, коли гельмінти приносять їх здоров’ю сильної шкоди, в результаті якого страждає травна система або дитина серйозно відстає у розвитку.

Якщо хоча б один член сім’ї страждає від гельмінтів, то препарат має приймати вся сім’я для профілактики. Дозування вермоксом при профілактиці повинна бути такою ж, як й при лікуванні.

Вермокс в формі таблеток

Препарат випускається у вигляді таблеток, які призначені безпосередньо для внутрішнього прийому. В одній таблетці міститься 100 мг мебендазола, який виконує функцію активного компонента в цьому засобі. Крім того, в складі ліків також міститься лактоза, кукурудзяний крохмаль, кремнію діоксид, лаурилсульфат натрію, тальк та інші речовини.

В одній чарунковій упаковці міститься 6 таблеток, яких у багатьох випадках достатньо для проведення курсу лікування одній людині.

Особливості застосування вермоксу

Вермокс показаний для лікування таких небезпечних наслідків, як аскаридоз, ентеробіоз, трихоцефальоз та інших інвазій. Під час лікування цим препаратом слід чітко дотримуватися встановлених доз, оскільки при їх перевищенні можливий розвиток такого явища, як передозування. Воно проявляється виникненням спазмів безпосередньо в області живота, а також нудотою, блювотою та рідким стільцем.

Ціна вермоксу

Вермокс відноситься до лікарських препаратів середньої цінової категорії. Ціна цього препарату не є високою, що можна назвати вагомою його перевагою. Придбати Вермокс можна в будь-якій аптеці без такої деталі, як рецепт від лікаря.

Якщо ціна вермокса не влаштувала пацієнта і є для нього занадто високою, то в такому випадку він може вибрати замінник препарату. Сьогодні можна вибрати потрібний аналог лікарського засобу навіть в інтернеті, що насправді дуже зручно. Однак без лікаря таку заміну проводити не варто.

Аналоги вермоксу

Вермокс – це той лікарський препарат від глистів, який справляється з великою кількістю видів гельмінтозів, однак, підходить далеко не всім пацієнтам. Спектр його дії досить широкий, але, як і будь-який медикаментозний засіб, він має свої протипоказання до застосування. Крім того, деякі пацієнти скаржаться на високу вартість вермокса або зовсім відсутність ліків на прилавках аптек. У таких випадках можна підібрати не менш дієвий аналог, який підійде хворому по всім його вимогам. Слід зазначити, що тут не можна займатися самолікуванням, як і у випадку з іншими ліками. Тому підбір ефективного аналога рекомендується проводити разом з лікарем безпосередньо в поліклініці.

Аналоги, що мають ідентичну оригіналу активну речовину

До таких антигельмінтів, в складі яких міститься мебендазол, належать такі засоби:

 • Вормін. Медикаментозний препарат індійського виробництва, що випускається також у формі таблеток по 100 мг активної речовини. Вартість практично ідентична вартості оригіналу, однак, при його відсутності в аптеці можна придбати дієвий вормін.
 • Мебендазол. Цей аналог проводиться безпосередньо китайською компанією й має більш низьку вартість, ніж Вермокс. Також, як і оригінал, цей препарат випускається безпосередньо у вигляді таблеток.
 • Вермакар. Дешевший замінник, вироблений не тільки в таблетках, а й у формі суспензії по 30 мл у флаконі. Цей препарат досить важко знайти в аптеках сьогодні.

З тієї причини, що ці препарати мають в своєму складі ту саму діючу речовину, що й Вермокс, вони практично не відрізняються від оригіналу ні показаннями, ні протипоказаннями. Під час прийому цих ліків слід пам’ятати, що мебендазол може бути вкрай небезпечним для здоров’я людини, якщо приймати занадто високі його дози або збільшити тривалість терапії без відома лікаря. У лікуванні альвеококозу цей медикамент приймають тривало – загальний курс терапії може становити близько 2 років. Під час застосування ліків необхідно ретельно стежити за станом здоров’я і якщо воно погіршується – вживати відповідних заходів.

Аналоги з іншою активною речовиною

Якщо з якої-небудь причини пацієнт не може приймати Вермокс від глистів, то він може звернути увагу на ті лікарські препарати, в складі яких є інший активний компонент. Найбільш популярними замінниками вермокса є такі лікарські засоби:

 • Немозол. Цей препарат має безліч свідчень, які збігаються безпосередньо з мебендазолом – аскаридоз, некатороз, трихоцефальоз та інші. Його активна речовина – альбендазол.
 • Декарис. Зазначений аналог є дуже сильним у порівнянні з вермоксом і має певний список показань, які збігаються з оригіналом. При серйозних гельмінтних ураженнях лікарі призначають своїм пацієнтам або Вермокс або Декарис. Слід зазначити, що Декарис, а також інші препарати на основі левамизола варто застосовувати лише при наявності крайньої необхідності. Це активна речовина має величезну кількість побічних ефектів, які можуть виявитися для деяких пацієнтів достатньо небезпечними.
 • Пірантел. Відомий замінник вермоксом, який також застосовується для лікування аскаридозу, некатороза, ентеробіозу і інших проблем з глистами. У препарату є побічні ефекти, проте, вони досить м’які і скороминучі. Разом з цим, існує така інформація, що Пірантел здатний викликати лейкоз. Численні відгуки пацієнтів говорять про те, що препарат має дуже низьку терапевтичним ефектом. Саме з цієї причини краще вибрати інше ліки, що представляє меншу небезпеку для здоров’я людини.
 • Пірвініум. Даний замінник вермоксом здатний боротися лише з одним захворюванням, пов’язаним з гельмінтами – з ентеробіоз.
 • Івермектин. Раніше цей лікарський засіб використовувалося тільки області ветеринарії, але, починаючи з 1997 року, його дозволили застосовувати і для лікування людей. Має серйозні побічні ефекти, які особливо проявляються при тривалому прийомі Івермектин.
 • Більтрицид. Це медикаментозний засіб виробляється на основі такого активного компонента, як празиквантел. Добре справляється з такою недугою, як теніоз. Більтрицид, а також інші ліки на основі празиквантель мають мінімальні побічні ефекти у вигляді розлади травлення.

Беручи той чи інший препарат, який здатний позбавити від паразитів, необхідно в обов’язковому порядку стежити за своїм здоров’ям та за найменшої підозри несприятливого характеру слід відміняти препарат. Важливим тут є й швидкий візит до лікаря для призначення іншого лікування.

Натуральні аналоги

Крім синтетичних, існують також натуральні замінники вермокса. Вони підходять вагітним та годуючим жінкам, а також пацієнтам дитячого віку та хворим, які страждають від хронічних захворювань. Препарати натурального походження виготовляються з глистогінних рослин. Єдиним недоліком таких препаратів є тривалий терапевтичний курс. Разом з цим вони не мають побічні ефекти та протипоказання, якщо не враховувати індивідуальної непереносимості. До кращих натуральних замінників Веормокса слід віднести такі препарати:

 • Intoxic. Препарат випускається у вигляді концентрованої настоянки на протиглистових травах. Основні компоненти цього засобу – сік ягід такої рослини, як сумах китайський, екстракт жовчі ведмедя, а також джунгарська ферула. Трави, які присутні в складі цього засобу здатні не тільки вивести паразитів з організму, але й зміцнити стан пацієнта в цілому.
 • Bactefort. У складі цього засобу містяться такі рослини, як пижмо, листя берези, трава полину та ін.
 • Препарати, вироблені на основі плодів та листя волоського, а також обов’язково чорного горіха. Стиглість горіха при зборі плодів та листя повинні бути молочно-восковою. Ліки на основі зазначеної рослини можуть випускатися як у вигляді концентрованого соку, так й у вигляді розчинів з допоміжними компонентами в складі.
 • Монастирський чай. У його складі присутні різні рослини, які виводять гельмінтів та зміцнюють імунітет хворого. Слід зазначити, що за допомогою Монастирського чаю також дуже успішно лікують лямбліоз, хламідіоз та багато хвороб грибкового походження.

Увага!

Використання Вермокс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.