Вігантол

Фармакологічна група: Кісткова і хрящова тканина (відновлення), Опорно-рухова система (апарат)

Класифікація: А11С С05

Міжнародна назва: Vigantol

Діюча речовина: Колекальциферол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Нестача вітаміну Д3 в організмі – це причина безлічі захворювань, одним з них є досить поширений на сьогоднішній день рахіт. Для лікування та профілактики нестачі цього важливого вітаміну в організмі людини часто призначають такий лікарський засіб, як Вігантол. Крім того, ці ліки застосовують і в допоміжному лікуванні інших недуг. Вігантол призначають й дітям, вік яких складає більше 1 тижня від народження.

Показання та спосіб застосування Вігантолу

Як відомо, вітамін Д3 виробляється безпосередньо клітинами шкіри під дією сонячних променів. Він необхідний кожній людині для того, щоб відбувалося краще засвоєння вкрай важливого елемента для формування кісток та хрящів – кальцію. Особливо важливо, щоб вітамін Д3 був присутній в потрібній кількості в дитячому організмі, оскільки в іншому випадку може розвинутися рахіт, головна причина якого – відсутність кальцифікації скелета. Крім того, недолік цього вітаміну в організмі може викликати декальцифікацію скелета, в результаті якої розвивається остеомаляція.

Вігантол – це ефективний засіб, який здатний заповнити відсутню кількість вітаміну Д3 в організмі дорослого та дитини. Препарат має такі показання до застосування:

  • Профілактичні заходи, спрямовані на попередження рахіту та остеомаляції. Ці проблеми часто виникають й у дітей, і у дорослих.
  • Профілактика нестачі вітаміну Д3 у тих осіб будь-якого віку, які є повністю здоровими та не мають проблем зі всмоктуванням цієї речовини.
  • Допоміжний засіб, що допомагає в лікуванні остеопорозу, що виникає у дорослих пацієнтів.
  • Профілактичні заходи, які допомагають попередити розвиток рахіту у новонароджених дітей, що народилися раніше покладеного терміну.
  • Профілактика поширеного сьогодні рахіту у дітей та дорослих, які страждають від мальабсорбції.
  • Терапія рахіту та остеомаляції у пацієнтів різного віку.
  • Лікування такої недуги, як гіпопаратиреоз безпосередньо у дорослих пацієнтів.

Дозування засобу, а також тривалість лікування з його застосуванням, безпосередньо залежить від виду та характеру захворювання. Не менш важливим вважається й вік пацієнта, який має вищеописані проблеми. Схема лікування прописується лікарем, який, як правило, відштовхується від таких даних:

  • Для профілактики таких недуг, як рахіт та остеомаляція, рекомендують приймати 1 краплю препарату на добу. Таке дозування актуальна як для дітей, так й для дорослих.
  • Профілактика вітаміну Д у дітей без проблем зі здоров’ям та дорослих, які потрапляють в групу ризику. Тут пацієнтам також слід приймати не більше 1 краплі препарату на добу.
  • Терапія остеопорозу у дорослих пацієнтів передбачає застосування 2 крапель ліків в добу. Слід зазначити, що лікування в такому випадку має бути підтримуючим.
  • При профілактиці рахіту у недоношених дітей, які перебувають у віці більше 1 тижня, конкретна доза препарату визначається виключно педіатром. Однак для його ефективності в цьому випадку найчастіше призначають 2 краплі препарату на добу.
  • Профілактика вітаміну Д у тих пацієнтів будь-якого віку, які страждають безпосередньо від мальабсорбції. Як правило, лікар призначає таким пацієнтам від 6 до 10 крапель засобу на добу.
  • Під час терапії рахіту й остеомаляції хворих будь-якої вікової категорії конкретне дозування препарату призначається в індивідуальному порядку, де до уваги береться тяжкість захворювання. У переважній кількості випадків таким пацієнтам призначається 2-10 крапель Вігантолу.
  • Терапія гіпопаратиреозу, який виникає безпосередньо у дорослих людей. Тут дозування вітаміну Д залежить від такого показника, як рівень кальцію в крові. Рекомендована доза засобу при цьому становить близько 20-40 крапель.

Тривалість лікування Вігантолом може бути різною. Як було зазначено раніше, немовлята, яким більше 1 тижня від народження, повинні приймати препарат доти, поки їм не виповнився рік. Однак потреба в вітаміні Д також може виникнути й на другому році життя, особливо взимку, коли присутній недолік сонячного світла.

Встановлену дозу препарату слід розводити в ложці води, грудного молока або дитячого харчування, а потім давати грудничку. Додавання крапель ліків в пляшечку з питвом або в тарілку з їжею не завжди доцільно – дитина може не з’їсти всю дозу запропонованої їжі, тим самим, не прийнявши необхідну кількість препарату. Під час додавання препарату в їжу або пиття потрібно простежити, щоб вона була не гарячою.

Діти старшого віку, а також дорослі пацієнти повинні приймати препарат також в ложці з водою або іншою рідиною.

Склад крапель Вігантол

Вігантол є масляний розчин, в складі якого є така діюча речовина, як холекальциферол. В якості додаткових компонентів виступають тригліцериди середнього ланцюга. Краплі мають характерну масляну та в’язку консистенцію, специфічний запах. Препарат утримується в скляних флаконах з дозатором на шийці для точного дозування.

Препарат випускається виключно в формі крапель, які зручно дозувати та застосовувати в будь-якому віці.

Передозування

Під час проходження необхідного курсу лікування із застосуванням Вігантолу ні в якому разі не можна перевищувати те дозування, яке прописав лікар. Якщо приймати підвищені дози вітаміну Д3, то можна зіткнутися з таким явищем, як гостре або хронічне передозування цією речовиною. В результаті такого явища може виникнути гіперкальціємія, яка часто загрожує життю пацієнта. При передозуванні цим лікарським препаратам, а також його аналогами на основі вітаміну Д, у хворого виникає серцева аритмія, яка може бути досить вираженою, а також спрага, зневоднення та симптоми адинамії. В результаті хронічного передозування вітаміном Д3 кальцій може почати накопичуватися в судинах та тканинах, що призводить до появи багатьох недуг.

Якщо передозування вітаміном Д3 у хворого спостерігаються протягом тривалого періоду, то він може зіткнутися з гіперкальціємією. Крім того, можливе виникнення й такого явища, як кальцифікація паренхіматозних органів.

При появі мінімальних ознак того, що у хворого спостерігається передозування лікарським препаратом на основі вітаміну Д, йому слід негайно звернутися в стаціонар. В умовах стаціонару буде проведено перелік процедур, що стабілізують стан пацієнта.

Ціна Вігантола

Ціна цього препарату не є високою, якщо порівнювати з іншими препаратами аналогічної дії. Вігантол можна купити без будь-яких труднощів в будь-якій аптеці міста, котрі дають рецепт від фахівця.

Якщо Вігантол, що містить вітамін Д3, виявився для пацієнта дуже дорогим та він не може придбати цей препарат, то в такому випадку можна звернути увагу на його замінники.

Аналоги Вігантолу

Практично всі лікарські препарати на сьогоднішній день мають один або кілька аналогів. Такі засоби, як правило, володіють схожою клінічною дією.

Незважаючи на це, вони можуть мати в своєму складі різну активну речовину та володіти іншими протипоказаннями. Заміну одного засобу на інший краще проводити після детальної розмови зі своїм лікуючим лікарем, оскільки практично всі ліки володіють менше або більше вираженими побічними ефектами. Якщо говорити про Вігантол, то він також має кілька замінників, що представляють різні цінову категорію:

  • Аквавіт-Д3. Застосовується для лікування та профілактики дефіциту вітаміну Д, а також всіх захворювань, які пов’язані з цим явищем. Потрібно сказати, що ці ліки не завжди присутні в аптеках, що є великим його мінусом.
  • Аквадетрим. Це дуже популярний лікарський препарат, який має практично ідентичні оригіналу показання. Іноді пацієнти стоять перед вибором: що придбати – Вігантол або Аквадетрим? Якщо говорити про вартість цього лікарського препарату, то він майже не відрізняється від вартості Вігантола.
  • Альфа-Д3. Призначається при багатьох типах та формах такої хвороби, як остеопороз. Не менш ефективним Альфа-Д3 є і при остеомаляції, остеодистрофії, що виникли на тлі ниркової недостатності хронічного типу. Ще одне показання до застосування цього замінника Вігантола – гіпофосфатемічний вітамін Д-резистентний рахіт, де він застосовується в комплексі з іншими лікарськими засобами.
  • Альфафоркал. Цей засіб, крім лікування та профілактики хвороб, пов’язаних з нестачею вітаміну Д в організмі, призначається при нирковому ацидозі, поширеному псоріазі та синдромі Фанконі.
  • Відеїн. Препарат середньої цінової категорії, дуже часто призначається пацієнтам дитячого віку при рахіті та рахітоподібних хворобах, а також людям з порушеннями мінерального обміну. Крім того, його можна застосовувати вагітним жінкам, які страждають від нестачі важливого в цей період вітаміну Д.
  • Ідеос. Найчастіше представлений засіб призначають людям похилого віку, які страждають від нестачі кальцію та вітаміну Д, необхідного для засвоєння цієї речовини. Ідеос також показаний для лікування первинного та вторинного остеопорозу в осіб, які страждають від ревматизму. Цей замінник Вігантолу дуже ефективний під час лікування, проте, відрізняється від інших препаратів дуже високою вартістю.
  • Тахістін. Це дорогий лікарський препарат, яким при необхідності можна замінити Вігантол. Тахістін призначається для терапії зниження функції паращитовидної залози, що може мати ідиопатичну або операційну природу. Хорошу ефективність цей препарат показує й в лікуванні псевдогіпопаратиреозу.
  • Форкал. На відміну від Вігантолу, а також багатьох інших лікарських препаратів схожої дії, має дуже високу вартість. Разом з цим, Форкал дуже ефективний в лікуванні підтвердженого постменопаузального остеопорозу, а також інших хвороб, які полягають безпосередньо в дефіциті вітаміну Д3 в організмі.
  • Ергокальциферол. Зазначений замінник Вігантолу відрізняється від інших засобів тим, що має дуже низьку вартість та відноситься до категорії бюджетних медикаментозних засобів. Його призначають для лікування рахіту, а також різного роду кісткових захворювань, головна причина яких – порушення кальцієвого обміну. Крім того, представлений аналог добре допомагає при туберкульозі шкіри та кісток, а також псоріазі та червоного вовчака.

Як було сказано раніше, купувати аналог Вігантолу без відома лікаря вкрай небажано. Якщо знехтувати цією рекомендацією, то можна постраждати від побічних реакцій обраного замінника. Крім того, у хворого може бути присутнім індивідуальна непереносимість тієї чи іншої речовини в складі препарату.


Увага!

Використання Вігантол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.