Візин

Фармакологічна група: Лікування очей, Очні краплі, мазі, гелі

Класифікація: S01GA02

Міжнародна назва: Visine

Діюча речовина: Тетризолін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Візин – це популярний засіб від почервоніння очей. Він випускається в декількох версіях з відмінними механізмами дії. Виробником засобу є Johnson & Johnson, американська транснаціональна корпорація з виробництва фармацевтичних препаратів, медичного обладнання та санітарно-гігієнічних товарів, заснованих в ще 1886 році. Торгова марка «Візин» вперше з’явилася в північноамериканських аптеках в 1958 році. У 1970 в рекламу було вкладено дуже багато коштів, що призвело до небувалої популярності препарату.

Візин інструкція (класична версія – тетрагідрозолін)

Опис. Від чого цей препарат? Тетризолін (tetryzoline) як основний діючий агент у візина – це симпатомиметичний компонент для очей, який належить до групи імідазолінових деконгестантів. Потрібно відзначити, що деконгестанти присутні в безлічі безрецептурних ліків, включаючи очні краплі та назальні спреї. Їх основним механізмом дії є вазоконстрикція, що досягається прямою стимуляцією альфа-рецепторів на кровоносних судинах. Це означає, що при місцевому нанесенні на слизову кон’юнктиви даний офтальмогічний препарат має короткостроковий судинозвужувальний ефект на невеликі кровоносні судини, тим самим приводячи до зниження вазодилатації та набряклості кон’юнктиви.

Склад засобу. 0,5 мг тетризоліну гідрохлориду на 1 мл розчину, борна кислота, вода очищена, бензалконію хлорид, динатрію едетат (трилон Б), натрію хлорид, натрію тетраборат. Термін придатності – 3 роки, для відкритого флакона – до 4 тижнів.

Попередження. Проконсультуйтеся з лікарем перед використанням офтальмо-препарату, якщо у вас вузькокутова глаукома. При застосуванні цього продукту зіниці можуть тимчасово збільшуватися. Надмірне використання може призвести до почервоніння очей. Зберігайте в недоступному для дітей місці. При ковтанні цього препарату потрібно терміново звернутися за медичною допомогою. Перед використанням видаліть контактні лінзи. Не допускайте попадання кінчика флакона на будь-яку поверхню, щоб уникнути забруднення. Припиніть використовувати засіб та зверніться до лікаря, якщо ви відчуваєте біль в очах, у вас виникають зміни в зорі, або коли почервоніння або подразнення очей довго не проходить. При вагітності краще проконсультуватися з лікарем, адекватних досліджень з цього питання немає. Залежності Візин не викликає – це не судинозвужувальні краплі в ніс (як наркотик).

Передозування. При правильному застосуванні засобу передозування є малоймовірним. Існує міф про те, що кілька крапель Візина в напої / воді у нічого не підозрюючої людини викличуть нешкідливі, але виснажливі напади вибухової діареї (як після прийому високої дози проносних). Насправді оральний прийом засобу не призведе до такого ефекту, але він чреватий іншими несприятливими наслідками, такими як: небезпечно низька температура тіла (гіпотермія), помутніння зору, нудота та блювота, скачки артеріального тиску та навіть кома. Згідно з дослідженням Lev R. (Лев Р.) і Clark R. (Кларк Р.), проведеним ще в 1995 році, випадкові та навмисні отруєння, пов’язані з неправильним прийомом деконгестантів, зростають та можуть викликати психічний стан та пригнічення дихання, а також інші ефекти, пов’язані зі стимуляцією альфа-рецепторів.

Зазначені вчені описали випадок передозування тетрагідрозоліна у дорослої людини, який відчував біль в грудях, брадикардія, депресивний психічний стан, звуження зіниць, а також інші ознаки та симптоми отруєння сполуками імідазолу.

Показання до застосування. Анотація до засобу свідчить, що засіб показано для симптоматичного тимчасового полегшення гіперемії очей через дратівну дію та кон’юнктивіту алергічного характеру.

Протипоказання. Згідно до інструкції до візина, засіб протипоказано при підвищеній чутливості до його компонентів, закритокутовій глаукомі, а також при епідермально-епітеліальній дистрофії рогівки.

Як застосовувати Візин краплі?

Засіб призначений виключно для місцевого застосування в офтальмологічних цілях. Застосовувати його протягом більше ніж 72 годин можна тільки лише під контролем лікаря.

Дорослі та діти ≥ 6 років: закопувати по 1-2 крапельки очного розчину в уражене око (або очі) до 4 разів на добу.

Діти у віці від 2 до 6 років: використовувати очний розчин можливо тільки під наглядом лікаря.

Для дітей: Візін краплі використовувати діткам у віці від 2 до 6 років за призначенням лікаря. Досвід застосування даного засобу у дітей до 2 років відсутній.

Візин Чиста Сльоза ( «штучні сльози»)

Візін Чиста Сльоза (Visine Tears) належить до групи препаратів «штучні сльози», які застосовуються для усунення роздратування та сухості при так званому «синдромі сухого ока» (сухому кератокон’юнктивіті), а також при сльозозамінній терапії після затихання гострих проявів запалення. Він максимально наближений до складу людських сліз.

Засіб призначений для місцевого застосування (краплі в очі). Його обережно капають по 1-2 крапельки в очний кон’юнктивальний мішок c періодичністю від 2 до 4 разів щодоби. Курс може тривати до ліквідації тривожних симптомів.

Візин класичний та інші види

Як ви вже зрозуміли, існує кілька різновидів Візина. Так, крім класичного Візина та версії «Чиста Сльоза», є Візин Алерджі (Visine Allergy). Він призначений для усунення симптомів алергії з боку очей, викликаних різними подразниками: пилком, травою, амброзією, пилом, тваринами тощо. У ньому міститься антиалергійний компонент.

За кордоном також існують інші версії препарату, наприклад, трикомпонентний Візин Тоталіті (Visine Totality) та Візин фор Контактс (Visine for Contacts), який оптимізований для використання при носінні контактних лінз

Візин – ціна в аптеках

Скільки коштує препарат? Класичний Візин належить до середньої цінової категорії, оскільки це закордонний препарат. Те ж саме можна сказати про варіант «чиста сльоза». Візин Аллерджі – це більш дорогий засіб, при цьому він досить рідко зустрічається в аптеках.

Якщо ви бажаєте заощадити гроші, можете скористатися послугами однієї з інтернет-аптек, щоб купити засіб. Там іноді проводяться промо-акції для перших клієнтів та вартість може бути нижче. Але в загальному ціна Візина доступна.

Як вибрати аналог Візина?

В аптечних пунктах можна знайти такі аналоги розглянутого офтальмопрепарата:

  • Віаль;
  • Віаль Лайт;
  • Ізоптік;
  • Офталь;
  • Візалін-Н.

Не рекомендується підбирати аналог Візина самостійно. Краще проконсультуйтеся з лікарем, адже всім відомо, що самолікування може бути шкідливим для здоров’я (аналог може вам не підійти). А із зором та станом очей краще не жартувати.

Візин в масовій культурі

Міська легенда про виникнення розладів шлунково-кишкового тракту при попаданні Візина в шлунок зображена у фільмі 2005 року «Непрохані гості» ( «Wedding Crashers») де Джон Беквіт (його зіграв Оуен Уїлсон) отруює напій Сака (Бредлі Купера), внаслідок чого останній страждає всю ніч. Джон Беквіт також використовує Visine кілька разів протягом фільму, щоб симулювати плач. Ця картина здобула популярність через те, що багато людей почали насміюватися над своїми друзями та знайомими, додаючи їм кілька крапель засобу в воду або напої, що призводило до дуже небезпечних (та навіть смертельно небезпечних) побічних дій.

 


Увага!

Використання Візин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.