Вобензим

Фармакологічна група: Імунітет, Імуномодулятори

Класифікація: L03AX

Міжнародна назва: Wobenzym

Діюча речовина: Панкреатин, Папаїн, Рутин тригідрат, Бромелаїн, Трипсин, Ліпаза, Амілаза, Хімотрипсин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Ферментотерапія – щодо інноваційного слова в медицині, за рахунок комбінування рослинних і тваринних ензимів, препарати такого типу надають імунокоригуючий ефект на організм, а також знімають набряклість, прибирають запалення, і т.д. Одному з таких лікарських засобів сьогодні й присвячена наша стаття. Ми розглянемо препарат під назвою Вобензим (Wobenzym) від Mucos Pharma GmbH, розповімо про його фармакологічні властивості, про те, в яких напрямках і від чого він використовується, а також про особливості застосування. Також ви дізнаєтеся про те, які ще ферментозмістовні засоби можна придбати крім Вобензиму.

Інструкція по застосуванню препарату Вобензим

Вобензим – це комбінований препарат з настільки широким спектром дії, що його використовують фахівці в гінекології, урології, дерматології та інших областях медицини. Згідно з даними на його офіційних веб, він є “лідером системної ензимотерапії”.

Ензими залучені у всіх важливих біопроцесах організму, якщо їх активність низька, то ризик виникнення захворювань хронічного і гострого типу значно збільшується. Вобензим надає переважно вплив на аутоімунні й патологічні процеси організму, легко проникаючи майже в усі органи організму людини. Вобензим – видатний імуномодулятор, він має антиагрегантний, фібринолітичний ефект, проявляє дрібний анальгетичний вплив.

Внаслідок дії стрижневих речовин нормалізується в’язкість і мікроциркуляція крові, проникність стінок судин стає краще. Ліки сприяють насиченню тканин органів киснем, знижує ризик виникнення тромбозів.

При прийманні Вобензиму ризик побічних реакцій від прийому гормональних засобів значно зменшується. Також знижується негативний вплив антибіотиків.

Ензимотерапевтичний препарат регулює вироблення інтерферону і володіє антибактеріальним та противірусним ефектом.

Під дією препарату приходить в норму ліпідний обмін, а також поліпшується абсорбція поліненасичених жирних кислот, ферментовмістний препарат пригнічує вироблення холестерину.

Фармакокінетика. Абсорбується ензим-препарату в тонкому кишківнику, після чого зв’язується з білками плазми, потрапляючи в кров. Максимальна концентрація ензимів спостерігається в області вогнища патології.

Форма випуску – гладенькі двоопуклі таблетки червоного кольору з оранжевим відтінком і ванільною ароматизацією.

У складі однієї таблетки кілька активних ферментів рослинного походження: 250 мг протеолітичних ананасових і папаєвих ензимів. А також присутні ферменти з підшлункової залози тварин: бромелаїна 45 мг, папаїну 60 мг, по 10 мг амілази і ліпази, панкреатину 100 мг, рутину 50 мг.

Другорядні речовини: крохмаль кукурудзяний, очищена вода, стеарат магнію, кислота стеаринова, лактоза, колоїдний силікон, сахароза і тальк.

Показання до застосування Вобензиму різні.

В урології його призначають при інфекційних ЗПСШ, при простатитах, гострому і хронічному циститах, цистопієлітах, пієлонефриті гломерулонефритах, при розвитку простатиту у чоловіків.

У комплексі з іншими препаратами таблетки слід використовувати для попередження рецидиву флебітів, а також для лікування постфлебитичного синдрому і тромбофлебіту.

У пульмонології використовується для ферментотерапії пневмонії, синуситів гострого і хронічного характеру, бронхітів різної тяжкості.

Лікарі-кардіологи призначають Вобензим пацієнтам, що страждають стенокардією напруги і в острій стадії інфаркту міокарда.

Досить популярний препарат для лікування і профілактики гінекологічних захворювань: мастопатія, інфекції статевих органів хронічного характеру, гестози. Крім перерахованого вище медикамент призначається для зменшення побічних реакцій від гормонотерапії.

Лікарі-гастроентерологи рекомендують пити ліки при лікуванні гепатиту і панкреатиту.
При порушеннях в роботі ендокринної системи також показано застосування Вобензиму, особливо часто його використовують при аутоімунному тиреоїдиті, діабетичній ангіопатії та ретинопатії.
Показано застосовувати при ревматоїдному і реактивному артритах і при хворобі Штрюмпелля-Бехтерева.

Лікарі-дерматологи призначають біодобавку для позбавлення від вугрової висипки й атомічного дерматиту.

Широко використовується в офтальмології. Основні захворювання, які піддаються дії компонентів ліки в цій області: діабетична ретинопатія, іридоцикліт та увеїт. Ним користуються для запобігання ускладнень при оперативних втручаннях.

Лікарі-хірурги та травматологи використовують Вобензим для лікування і профілактики сполучних процесів, набряків і тромбозів, при опіках різного ступеня тяжкості, переломах та ушкодженнях, запаленнях м’яких тканин.

Онкологи радять пити біодобавку в період радіоопромінення і хіміотерапії для того, щоб поліпшити загальний стан і не допустити ускладнень.

Протипоказання дітям, які не досягли 5-річного віку. При захворюваннях, пов’язаних з ризиком кровотеч, при проведенні гемодіалізу Вобензим пити не можна.

Як правильно приймати та дозувати Вобензим? Зараз дізнаєтеся.

По-перше, таблетки слід приймати перорально і цілими, не надкушуючи не жуючи. По-друге, запивати треба великим вмістом води, 200-мілілітрових склянки буде досить. По-третє, всі ці маніпуляції повинні проводитися строго за півгодини до прийому будь-якої їжі.

Діти від п’яти до дванадцяти років п’ють ензим в розрахунку одна таблетка на шість кілограмів маси дитини.

Підлітки від дванадцяти років, як і дорослі, приймають Вобензим в залежності від призначення фахівця.

На самому початку ензимотерапії слід обмежитися трьома ензимними таблетками тричі на добу. Далі дозування залежить від тяжкості перебігу хвороби. Максимум можна прийняти 10 таблеток за раз, але не більше 30 за 24 години.

Якщо хвороба тривала і супроводжується ускладненнями, Wobenzym використовується протягом двох-трьох тижнів по 7-10 таблеток тричі на день, далі лікування потрібно продовжувати, для чого слід знизити разову міру до п’яти пігулок.

Якщо захворювання середньої складності разовий прийом таблеток – 3-5 штук тричі на добу. Курс – чотирнадцять днів.

У приватних ситуаціях може виникнути необхідність в пролонгуванні ферментотерапії до півроку.

Для профілактики розладу кишкової мікрофлори при лікуванні антибіотиками Вобензим використовується одночасно з ними по 5 таблеток за прийом 3 рази на день, після скасування антибіотиків продовжувати приймати ензимну біодобавку, знизивши дозу до трьох пігулок за раз.
Онкохворим при опроміненні й під час курсів хіміотерапії належить триразове використовувати ліки по 5 таб. Протягом усього лікування.

Даних про передозування немає.

Єдиними проявами небажаної дії виступає зміна консистенції калових мас, а також алергічні реакції у вигляді шкірного висипу і сверблячки.

Увага! Якщо ви помітили будь-які інші наслідки від прийому Вобензиму, негайно припиніть використання ензимного засобу і зверніться за кваліфікованою медичною допомогою.

При вагітності не потрібно припиняти використовувати Вобензим, тому що він не завдає жодної шкоди організму і не впливає на розвиток плода в утробі матері. Однак довести до відома лікаря про те, що ви п’єте цей ензимовмісткий препарат, все ж варто.

Седативного ефекту у пацієнтів, що використовують Wobenzym, не спостерігається, пригнічувальна дія на свідомість не виявлена, тому в період ензимотерапії дозволено керувати автотранспортом і працювати з механізмами, які потребують посиленої уваги та підвищеної зорової концентрації.

Крім того, що Вобензим підсилює ефект від прийому антибіотиків, даних про взаємодію з іншими медичними препаратами та біодобавками немає.

Де купити Вобензим – ціна на препарат в аптеках

Ціна на Вобензим значно відрізняється на різних територіях, крім цього залежить від кількості ензимо-пігулок, що містяться в пачці.

Запечатуються таблетки в блістери, в кожному по двадцять таблеток, проте в упаковці таблеток може бути сорок, двісті та вісімсот штук.

Вартість ензимного препарату досить висока, проте ціна себе повністю виправдовує своєю потужною дією. Купити його можна без рецепта в аптеках вашого регіону. Якщо ж таблеток не виявилося в наявності, їх можна замовити на будь-якому інтернет-сайті, який займаються продажем медикаментів та / або БАДів.

Зазвичай доставкою займається кур’єрська служба. Оплатити ви можете продукцію як в руки постачальнику при отриманні, так і безготівковим платежем шляхом переказу коштів на розрахунковий рахунок, виставлений продавцем. Цей спосіб досить зручний, якщо ви перебуваєте в іншому місті і замовляєте ліки для близької людини, який не має можливості дістатися до аптечного пункту.

Яку упаковку купувати – підкаже лікар, це залежить від тривалості курсу, а також від того, наскільки складно проходить хвороба.

Зберігання біодобавки допускається при температурі приміщення 15-25 С. Wobenzym повинен бути захищений від сонячних променів, а також бути в недосяжному місці для дітей.

Термін придатності з дня виробництва не більше трьох років, дата виготовлення вказана на упаковці.

Популярні аналоги Вобензиму

Одним з найбільш відомих замінників Вобензиму виступає Лонгидаза (Longidaza) від НВО “Петровакс Фарм”. В основі цього препарату також лежать ферменти, внаслідок їх дії краще працює імунна система, зменшується набряклість, проходять запалення, поліпшується еластичність тканин організму.

Протипоказанням до прийому можуть стати онкопатології, збій в роботі нирок, кровохаркання кров’ю.
Наступний дженерик – Ронідаза (Ronidaza, Ronidazum) від “Біофарм” і “Росмяспром”, його дія заснована на розщепленні гіалуронової кислоти за допомогою активного ферменту – гіалуронідази, її ефект спрямований на зменшення набряклості, усунення рубців і спечних формувань.

Ронідаза своїм спектром дії охоплює кілька медичних напрямків. Використовується для лікування кератитів в офтальмології, для терапії туберкульозу, склеродермії, невритів, хвороб, що впливають на рухливість суглобів.

На відміну від Вобензиму Ронідазу заборонено приймати під час вагітності, а також пацієнтам з онкологічними патологіями, порушенням дихального апарату і легеневими кровотечами. Ронідаза виготовляється з сім’яників великої рогатої худоби (тому і випускається, зокрема, Росмяспромом).

Вищеописані засоби подешевше оригіналу, ними частенько замінюють цей препарат.
Ще один популярний дженерик – це Ескулюс (Aesculus) від “Біологише Хайльміттель Хеель” ГмбХ. Він сприяє регенерації тканин, надає протинабряковий і протизапальний ефект. Найбільш часто застосовується при захворюваннях, які супроводжуються порушенням нормального кровотоку.

Серед протипоказань до прийому Ескулюс є аутоімунні захворювання, онкологія крові, туберкульоз, а також не слід приймати людям, які хворі на розсіяний склероз.

Під ретельним наглядом лікаря приймають Ескулюс неповнолітні пацієнти та жінки в положенні.

Евензім (Evenzyme Complex) від фармпідприємства Евалар – дженерик Вобензиму, біодобавка, яка використовується при лікуванні хвороб шлунково-кишкового тракту. Він знімає дисбактеріотичні прояви, нормалізує нормальну бактеріальну флору кишківника, покращує метаболізм.

Евензім справляється з різними отруєннями, інфекціями травного тракту, допомагає при лікуванні гастритів, панкреатиту.

Не можна приймати цей замінник при вагітності, а також в період грудного вигодовування.
Цитохром-С (Cytochrome C) від ПАТ “Фармстандарт-Біолік” – ще один досить популярний засіб, що має схожу дію з Вобензиму.

Активна речовина задіяна в метаболічних процесах організму, будучи антиоксидантом, вона активно захищає клітини від токсичного впливу кисневих метаболітів.

При хворобах, що супроводжуються гіпоксією тканин, Цитохром-С досить ефективний. До таких захворювань можна віднести інсульти, інфаркти, запалення легенів, інтоксикацію, викликану снодійними таблетками або чадним газом.

Чи не застосовується Цитохром-С при гіперчутливості до його інгредієнтів. Препарат заборонений під час виношування плоду і в лактаційний період.

Існує ще ряд аналогів, що відрізняються за складом, але мають схожі свідчення для використання і терапевтичний ефект.

До таких відносяться:

  • Креон (Creon), Креон-Форте (Creon-Forte) від Абботт Лабораторіез – в основному призначається для терапії патологічних станів шлунково-кишкового тракту, щодо близького до Wobenzym своїм складом.
  • Ензим-форте (Enzyme-Forte) від “Русан Фарма” – випускається у вигляді капсул для перорального вживання, заборонений жінкам в період вагітності і грудного вигодовування.
  • Проензім біокомплекс від Elit-Фарм – комбінує в собі ферменти тваринно-рослинного походження, не застосовується жінками, які очікують дитину та годують грудьми.

Замінники Вобензиму мають ціну трохи нижче, ніж основні ліки.

Всі препарати по-своєму дієві, проте якісь з них мають побічні дії і мають протипоказання, а якісь ні. Свій вибір ви повинні зробити, ґрунтуючись на радах медпрацівників.

Цілющий засіб або дурниця?

Заяви про цілющість ензимотерапії засобом занадто багатонадійна. Хоча на офіційних веб-сайтах наведені дані тестування ефективності Wobenzym, він не затверджений як ліки американськими регуляторами. Там його часто продають просто як ензимовмістку добавку, наприклад Wobenzym-N, Wobenzym® Plus, Wobenzym-PS від DouglasLabs, Wobenzym®450 від Garden of Life тощо.

Але на мед сайтах можна знайти посилання на старі й нові тестування ферментовмісткості препарату, наприклад: Hoernecke R., Doenicke A. (1993) вивчали специфіку періоперативної ензимотерапії, причому успішної – Вобензим знижував післяхерургічну біль; Мухін І. (2007) аналізував противооксидантний ефект вобензиму при хронічних гломерулонефрітних станах; Paradis M., Couture P. та ін. (2015) визначили, що “короткочасна системна ферментотерапія може послаблювати симптоматику в осіб з субклінічним запаленням”.

Тому свідчення дієвості вобензиму все ж є. Але враховуйте, що не скрізь він позиціонується як медпрепарату.


Увага!

Використання Вобензим без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.