Зовіракс

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Противірусні препарати

Класифікація: J05AB01

Міжнародна назва: Zovirax

Діюча речовина: Ацикловір

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Виникнення на слизових оболонках пузирчастих висипів хворобливих, та викликають  прагнення до них доторкнутися й почухати, є ознакою того, що людина схопила герпес. Це вірусне захворювання, яке виліковується до кінця, однак підхопити його легко й просто. У списку противірусних медикаментів не так багато ліків, здатних вступити в бій з хворобою, та вони в більшості спрямовані на те, щоб зняти симптоматику, а також звести до нуля активність вірусу, що допоможе зробити рідше рецидиви герпесних висипань. Лідерство в ефективності в боротьбі з герпесною інфекцією по праву дістається Зовіраксу, саме про нього й буде нижченаведена інформація.

Інструкція для Зовиракса та загальна інформація про ліки

Зовіракс має відношення до групи противірусних засобів. Основна речовина в складі – ацикловір, як тільки він опиниться в тканинах, в яких затаївся вірус, то починається його перевтілення в монофосфат ацикловіру. Цьому буде сприяти вірусна тамідинкіназа. Потім утворюються дифосфат й трифосфат, останній забезпечить обрив в ланцюжку ДНК вірусу, без найменшої шкоди для НЕ заражених клітин носія.

Активність препарату спрямована на знищенні вірусів простого герпесу людини типів I і II, вірусу Епштейна-Барра, а також збудника вітрянки та оперізуючого лишаю, також з ними гинуть цитомегаловіруси.

Зустріти Зовіракс можна в декількох видах:

 • Мазь очна;
 • Крем дуо-актив;
 • Таблетки;
 • Флакончики з порошком для внутрішньовенного введення.

Зараженим, у яких імунодефіцит, не покладається приймати Зовіракс занадто довго або повторювати курс ще раз, так як можуть виробитися такі штами, які перестануть піддаватися дії ацикловіру.

Протипоказання. Зовіракс в будь-якій формі тим, у кого на ацикловір та валацикловір гостра реакція.

Лікування Зовіраксом допускається як таблетками, так й введенням в вену, але з великою обачністю при наявних в анамнезі або в теперішньому часі реакціях на цитотоксичні ін’єкції, то ж й по відношенню до людей з дегідратацією, ненормальною роботою нирок, неврологічними патологіями.

Ацикловір проходить через плацентарний бар’єр при вагітності та в молоко жінки, а значить, при призначенні Зовіракса вагітним дівчатам або годуючим матерям, повинні бути зважені всі ризикові наслідки для дитини й корисність для мам.

Зовіракс дуо-актив можна людям з пухлиноподібними утвореннями на шкірі, вульгарними вуграми, дерматитами, також при всіляких шкірних захворюваннях, викликаних паразитами, бактеріями й вірусами.

Передозування при пероральному прийомі або при введенні  провокує розвиток ниркової недостатності, збільшує висоту сироватковогокреатиніну й азоту сечовини в крові. Також при прийомі більш ніж треба, можуть трапитися судоми, стати нестійким свідомість, людина галюцинує, впадає в кому. Тягнути з викликом швидкої не можна, варто без зволікань відправити в стаціонар та провести гемодіаліз.

Таблетки та ін’єкції Зовіракса: порядок й правила прийому

Білі трохи опуклі з обох бочків таблетки містять з одного з них видавлені символи JXCL3. Ацикловіру в одній штуці всього 200 мг. Вони випускаються по 5 блістерів в упаковці з тонкого картону, в одній платівці – по 5 таблеток.

Зовіракс, призначений для введення в вену, виглядає як біла порошкова субстанція, з якої розводять розчин. В одному флаконі з ліофілізатом всього 250мг ацикловіру.
Пероральний спосіб і  введення доцільні, коли:

 • Вирують інфекції в організмі, які викликає простий герпес.
 • Пацієнт заражений вітряну віспу або на його тіло вразив оперізуючий лишай.
 • Простий герпес у немовлят (тільки в / в).
 • Потрібна профілактика цитомегаловірусної інфекції та простого герпесу у громадян імунно нестабільних, в тому числі у ВІЛ-позитивних і тих, кому була зроблена трансплантація кісткового мозку.

Необхідна доза має пряму залежність від захворювання, віку, форми випуску. Застосування таблеток має відбуватися під час прийому їжі, при цьому запивати важливо не менш ніж 200 мл звичайної води.

Передбачена така інструкція із застосування:

 • Інфекції, які виникли від вірусу простого герпесу – 5 разів на день по 200 мг з чотиригодинним інтервалом та перервою на восьмигодинний відпочинок вночі. Курс – 5 днів. Це ж дозування дотримуються пацієнти з імунодефіцитом в профілактичних цілях, щоб не сталося рецидиву, в гострих випадках можна подвоїти дозу. Для профілактики повторного спалаху хвороби тим, у кого імунний статус в нормі, рекомендується 200мг препарату тричі на день.
 • Діти до двох років, в тому числі з порушенням роботи імунної системи, повинні отримувати 1/2 дорослої норми, старше 2 років приймають Зовіракс по дорослій схемі.
 • Оперізуючий герпес та вітрянка – тижневий курс по 800мг за раз, схема та ж, що й при простому герпесі для дорослих.
 • Дітям при вітряної віспипу й оперізуючий герпес встановлюється індивідуальна доза, розраховують її так: 20мг на 1 кг дитячого ваги (максимум 800 мг за раз).

Літнім людям при лікуванні Зовіраксом покладається багато пити, а якщо вони мають недоліки в роботі нирок, дозу препарату треба зменшувати.

Внутрішньовенно. Показані наступні дозування:

 • Дорослим із здоровим імунітетом – 5 мг / кг вводити раз в 8 годин при ВПГ, крім енцефаліту герпетичної етіології.
 • При імунодефіциті дорослим з непорушеною роботою нирок з ВПГ та герпетичним енцефалітом – по 10мг / кг вводити з восьмигодинним інтервалом.
 • Як попередження ЦМВІ людям при операції з пересадки кісткового мозку належить 500мг / м² тричі на добу з однаковим часовим проміжком між інфузіями. Терапія триває протягом 5 днів перед втручанням й місяць після нього.
 • До тримісячного віку малюкам з простим герпесом вводять 10мг / кг раз в 8 годин.
 • Для малюків від 3-х місяців до 12 років для визначення вірної дози важлива площа тіла дитини. З нормальним імунітетом при ВПГ – 250мг / м² 3 рази на добу.
 • З дефіцитом імунітету при герпетичному енцефаліті й простому герпесі – 500мг / м² з восьмигодинним проміжком між введенням.
 • Діти-реципієнти кісткового мозку з двох років отримують норму ліків для повнолітньої людини.

Внутрішньовенно розчин вводиться протягом години з використанням інфузійного насоса. Готувати розчин 25мг / мл потрібно шляхом додавання в ампулку з ліофілізатом води для ін’єкцій та збовтувати до повного розчинення.

Очна мазь та крем Зовіракс

Простий герпес I і II типів може стати причиною кератиту, при якому запалюється очна рогівка, виникає біль, почервоніння, можуть з’явитися виразки.

Щоб покінчити з коренем цієї проблеми й призначена тривідсоткова очна мазь Зовіракс. Вона має маслянисту текстуру, напівпрозорий білий колір і ледве помітний аромат. Продається в міні-тюбиках по 4,5 г, упакованих в пачки з тонкої картонки.

Офтальмологи рекомендують наносити смужку мазі сантиметрової довжини, акуратно поміщаючи її в нижній мішечок кон’юнктиви. Повторення вищезгаданої процедури повинно бути 4-5 разів на добу до загоєння і ще 3 дні після нього.

Коли лікуєтеся Зовіраксом, носити контактні лінзи не можна, замініть їх на окуляри.

Крем Зовіракс має білий з жовтизною колір й випускається в тубах з алюмінію по 2г і по 5г.
Варто врахувати, що крем підлягає використанню, лише якщо вимагає лікування людина, не молодша 12 років. Якщо це дитина, то вдамося до безпечніших дженеретиків.

Ліки наносять тільки зовнішньо на уражені місця та біля них без втирання, воно призначається при інфікуванні I і II типами Herpes simplex шкіри на губах та слизових оболонок носа, а також герпесі в інтимних місцях.

Побічні ефекти Зовіракса та його ціна

Очна мазь може викликати печіння в оці, рідко – стати причиною кон’юнктивіту або блефариту. Але це не привід її скасувати.

У надчутливих до ацикловіру людей може виникати алергія на крем.

Таблетки й інфузії зрідка стають причиною діареї, нудоти та блювоти. Часом бувають реакції у вигляді анемії і тромбоцитопенії.

Якщо в / в розчин потрапить під шкіру, може виникнути важке запалення, як наслідок, некроз шкіри в місці введення.

Вкрай рідко може проявитися жовтяниця, з’явитися неврологічні зміни, що є оборотними.

Скільки коштує та чи інша форма Зовіракса підкаже фармацевт. До речі, від форми випуску дуже залежить й ціна: мазь та крем коштує зовсім не дорого, таблетки мають дещо вищу вартість, найдорожче обійдеться медикамент для внутрішньовенного використання. Список аптек в довколишніх районах, які торгують Зовіраксому, неважко знайти, заглянувши в інтернет.

Купити Зовіракс можна, маючи на нього рецепт.

Які існують аналоги Зовиракса?

Найдешевше коштує крем та мазь Ацикловір, вироблений в Білорусії та Росії. Дещо дорожче будуть коштувати індійські Веро-Ацикловір, Герперакс і Веворакс, а також Віролекс зі Словенії і німецький Ациклостад.

Хорватська Ацикловір Бєлупо представлений як у вигляді мазі, так і у вигляді таблеток. При цьому дозування діючої речовини в одній таблетці – 400мг. Досить дієвий та розкуповують препарат.

Також не обділений увагою й вітчизняний Ацикловір з дозуванням 200мг.

Слід звернути увагу на представлений різними лікарськими формами Віролекс від КRKA, медикамент дуже ефективний й нітрохи не поступається Зовіраксу.

При виборі ліків будьте орієнтовані на рекомендації лікарів.


Увага!

Використання Зовіракс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.