Апізартрон

Фармакологічна група: Опорно-рухова система (апарат), Препарати для зовнішнього застосування

Класифікація: M02AC

Міжнародна назва: Apisarthron

Діюча речовина: Метилсаліцилат, Алілізотіоціонат, Бджолина отрута

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Суглобовий та м’язовий біль – це часті супутники, з якими щодня стикаються люди різного віку. В основному це люди від 35 років та старше, але в силу способу життя біль в суглобах може дати про себе знати набагато раніше. Насамперед, визначається причина виникнення болю в суглобах, а вже потім призначається відповідний препарат. Популярним та дієвим засобом від болю в м’язах та суглобах є мазь Апізартрон, яку застосовують місцево. Далі ви дізнаєтеся більш детальну інформацію про даний препарат, а також довідаєтеся про інструкцію із застосування ліків.

Інструкція по застосуванню мазі Апізартрон

Опис та склад препарату. Apizartron є асенізаційною маззю, яку застосовують шляхом нанесення на поверхню шкіри, що підлягає лікуванню. Вона складається з таких основних інгредієнтів, як стандартизована бджолина отрута (apitoxin), метилсаліцилат (ylsalicylate) та алілізоціанат (alilizotsianat). Якщо подивитися на фото упаковки отрутомісткої мазі, то вона досить впізнавана, оскільки на ній можна побачити намальовану веселу бджілку та напівпрозору сіточку, яка імітує соти. Все це намальовано на небесно-блакитній коробочці з елементами жовтого. У складі мазі є й допоміжні речовини – цетoстеариловий спирт, натрію лaурилсульфат, вазелін та ін.

Отрутомістка мазь – це біляста субстанція, яка має характерний лікарський запах метилсаліцилату.

Застосування отрутомісткої мазі зазвичай дає свої терапевтично-позитивні результати, чому сприяє асенізаційний склад. Компоненти, які присутні в ліках, взаємно потeнціюють між собою, що й забезпечує пацієнта хорошим результатом терапії. Отрута є без перебільшень найважливішим компонентом у складі асенізаційної мазі, оскільки її отримують з жала живих бджіл шляхом процесу під назвою ліофілізація (lyophilization). В результаті стандартизована бджолина отрута має неординарні речовини, необхідні для лікування суглобового та м’язового болю, а це:

  • Мілетин (melittin);
  • Апамін (apamin);
  • Пептид МCД (Populus Novifacta precursor);
  • Гістамін (histamine);
  • Фосфоліпаза (phospholipase);
  • Гіалуронідаза (hyaluronidase).

Метилсаліцилат, також присутній у складі асенізаційної мазі, відноситься до нестероїдних протизапальних засобів, які знімають запалення та зменшують біль. Завдяки тому, що у складі метилсаліцилатної мазі є бджолина отрута, всі ці дії посилюються, чому сприяє синергічна дія пептиду МСД та апаміну. ​​

Якщо говорити про третій компонент, який присутній у складі Апізатрону, тобто, про алілізотіоціанат, то він необхідний в препараті для отримання гіпертермії та гіперемії. Ці ефекти також посилюються під впливом відомої бджолиної отрути, а саме окремих речовин в його складі – гістаміну та мелітину. В результаті гіперемії виходить відмінний місцевоподразнювальний ефект, користь якого полягає в кращому насиченні хворих тканин киснем, а також у виведенні токсичних речовин з тканин, які оброблюють отрутомісткою маззю.

Показання. Перед тим, як застосовувати отрутомісткий Apizartron, варто уважно прочитати, від чого його призначають та кому. Це допоможе уникнути зайвих грошових витрат та втрати часу, якщо, наприклад, метилсаліцилатний Apizartron застосувати не до тих захворювань, які в його компетенції.

Метилсаліцилатна збірна мазь призначається в складі комплексного лікування таких хвороб, як:

  • Запальні, а також дегенеративнo-дистрофічні хвороби суглобів (arthronosos). Це стосується різних артрозів та артритів. Препарат ефективний у тому числі й при остеохондрозі.
  • Ревматизмі (RHEUMATISMUS).
  • Міалгії (mialgya).
  • Больових відчуттях, що виникають при ударах, а також в результаті пошкоджень м’язів, сухожиль та обов’язково зв’язок.
  • Захворювання неврологічного характеру (neurologicial morbises). Це, зокрема, стосується таких хвороб, як невралгія, радикуліт, неврит, радикуліт, люмбаго.
  • Порушення, що виникають в системі місцевого кровообігу.

За допомогою отрутомісткого Apizartron також розігрівають м’язи в спорті, для чого мазь наносять на необхідні ділянки незадовго до спортивних тренувань та змагань. Метилсаліцилатну мазь також застосовують при крепатурних болях у м’язах, які зазвичай з’являються після серйозних занять спортом на другий день.

Протипоказання. Отрутомісткий Apizartron має свої протипоказання, як і будь-який інший лікарський препарат.

Його не застосовують при:

  • Геморагічному діатезі (sanguinerm diathesis);
  • Високій чутливості, що виникає по відношенню до салицилату (salicylates), а також ізотіоціанату (isothiocyanates) та бджолиних продуктів (apisproducts);
  • Недостатності печінкового органу;
  • Нирковій недостатності;
  • Різнохарактерних захворюваннях шкірних покривів, особливо тих, які знаходяться на місцях запалення суглобів або болю в м’язах;
  • У дитячому віці до 6 років;
  • При вагітності, а також під час лактації;
  • Запаленні суглобів, що мають гострий перебіг (acutia flammatuo compagum).

Інструкція по застосуванню. Отрутомісткий Apizartron можна наносити тільки у тому випадку, якщо порушена цілісність шкірних покривів. Тобто, при наявності на шкірі будь-якого роду баратрії лікування не проводять.

Під час використання алілізоціонатної мазі варто стежити, щоб вона не потрапляла в очі та на інші слизові оболонки в організмі. Перед її застосуванням, а також після нанесення, руки варто добре промити з милом під проточною водою.

В залежності від площі ділянки, яка потребує лікування отрутомісткою маззю, на неї видавлюють 3-5 см препарату. Далі його акуратно та повільно розмазують по поверхні шкіри тонким шаром, після чого на ній повинна проявитися реакція у вигляді тепла та легкого почервоніння. Як правило, характерних ознак впливу отрутомісткої мазі чекають протягом 30 секунд-2 хвилини. Коли шкіра потепліла та почервоніла, мазь починають  втирати в шкіру з особливою ретельністю. Для кращого терапевтичного ефекту після обробки ділянки шкіри алілізоціонатною маззю, тіло варто помістити в тепло.

Вищевказаним способом отрутомістку мазь Apizartron застосовують 2-3 рази на добу до тих пір, поки симптоми хвороби не зійдуть нанівець.

Якщо лікар призначив метилсаліцилатну мазь дитині у віці 6-12 років, то застосування препарату в даному випадку має бути вкрай обережним.

Передозування та побічні дії. Застосовуйте Apizartron дoзовано, оскільки в противному випадку можна «заробити» побічні реакції отрутомісткою маззю. Зазвичай вони проявляються у вигляді контактного дерматиту, алергічних проявів на шкірних покривах.

Передозування Апізартроном небезпечне для здоров’я, оскільки метилсаліцилат та алілізотіоціанат – це токсичні речовини. При попаданні на шкіру у великих надмірностях вони здатні викликати явище передозування, що проявляється такими симптомами:

  • Кривавою блювотою (hematemesis);
  • Глухотою (surditas);
  • Летаргією (lethargum patitur);
  • Тахіпное (TACHYPNOE);
  • Гіперпное (hyperpnoea);
  • Втратою свідомості (lipothymia).

Відповідно, при передозуванні отрутомістким препаратом для допомоги пацієнту необхідні реанімаційні заходи.

Буває таке, що отрутомістка мазь потрапляє випадковим чином всередину та може викликати подразнення слизової шлунка з характерними ознаками. Якщо ви або дитина проковтнули алілізоціонатну мазь, то важливо швидко прийняти таблетки активованого вугілля, а також сульфат натрію та запити великою кількістю води. Молоко у цьому випадку пити заборонено! Слідом за цим необхідно звернутися до лікаря, особливо, якщо алілізоціонатну мазь з’їла дитина.

Ціна Апізартрону в аптеках сьогодні

Вартість отрутомісткого препарату (Київ) невисока та в деяких аптеках навіть бюджетна. Тому предбати мазь можливо практично без труднощів. Але іноді відбувається таке, що Apizartron закінчився в аптеках міста та його складно придбати у зв’язку з цим для лікування. У таких випадках засіб можна замовити в інтернет-аптеці. Це іноді може виявитися навіть більш вигідним рішенням, ніж купівля мазі в звичайній аптеці.

Для покупки отрутомісткого Апізартрону не потрібен рецепт. Але це зовсім не означає, що з його допомогою можна займатися самолікуванням – пам’ятайте, що він має протипоказання.

Чи є у Апізартрону аналоги?

Якщо вас не влаштував отрутомісткий Apizartron, то ви завжди можете підібрати його аналог, який відповідає тим же вимогам з терапевтичної точки зору. В Україні існує багато замінників, які прийдуть на допомогу замість алілізоціонатного Апізартрону в боротьбі з болем в суглобах та м’язах. У місті Київ або будь-якому іншому ви можете звернути увагу на такі аналоги метилсаліцилатного Апізартрону:

  • Alorоm (Алорoм);
  • Algа-Med-Fluid (Альга Мед Флюїд);
  • Algasаn (Альгасaн);
  • Bainvel (Баінвель);
  • Biofriz (Біoфріз);
  • Vipratоx (Віпратокс).

Увага!

Використання Апізартрон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.