Аскорутин

Фармакологічна група: Вітаміни та антиоксиданти, Полівітаміни

Класифікація: C05CA51

Міжнародна назва: Ascorutinum

Діюча речовина: Аскорбінова кислота, Рутозид

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Препарат аскорутин відноситься до групи полівітамінних комплексів, що містять у своїй основі 2 найбільш важливих для людського організму органічних сполук, а саме аскорбінову кислоту і рутин. Вони беруть участь в окисно-відновних процесах, ніж забезпечують нормальне клітинне дихання, обмін речовин, регенерацію і інші важливі для життєдіяльності організму реакції. Домогтися максимального ефекту можна тільки при одночасному прийомі речовин, тому препарат аскорутин має дійсно позитивний вплив на організм. Дослідження показують, що при вживанні засобу в період широкого поширення вірусних інфекцій, аскорутин до 70% знижує ризик розвитку самих захворювань і їх подальших ускладнень.

Інструкція до препарату Аскорутин

Вплив аскорутина на організм в першу чергу засновано на його участі в окисно-відновних процесах. Рутозид створює перешкоду для надмірного окислення аскорбінової кислоти і тим самим забезпечує максимальне насичення вітаміном С і позитивний вплив його на організм. В активній роботі один з одним компоненти препарату зміцнюють стінки кровоносних судин і знижують їх проникність.

Побічні ефекти від впливу на організм вітамінів відзначаються вкрай рідко, але існує невеликий ризик розвитку безсоння, болі в голові, зайвої збудливості, підвищення тиску, проблем з шлунково-кишковим трактом, тромбоцитоза, а також алергічних реакцій. При перших же проявах побічних ефектів слід припинити прийом аскорутина, прийняти активоване вугілля, а в важких випадках звернутися за допомогою до медичного закладу.

Багато сприймають аскорутин за абсолютно нешкідливий лікарський засіб і використовують його на власний розсуд, в неконтрольованих дозах. Насправді ж тривале застосування препарату без призначення лікаря може привести до розвитку каменів в сечостатевій системі. Саме тому не рекомендується самопризначення аскорутина в профілактичних цілях. Починати прийом засобу слід після попередньої консультації з фахівцем, який здатний пояснити, як приймати вітаміни, скільки триває курс.

Як правило лікувальне дозування препарату для дорослих становить 3 таблетки на добу, прийняті з рівними проміжками, профілактична – 2 таблетки на добу. Лікувальна доза дітям не відрізняється від дорослої, з метою профілактики ж, як правило, призначають по половині таблетки 1 раз в день. При цьому дорослим дозволяється вживати аскорутин протягом цілого місяця, а дітям – не більше 10 днів. У разі передозування речовини в організмі можуть розвинутися різні побічні ефекти.

Препарат аскорутин допускається приймати вагітним жінкам, починаючи з другого триместру вагітності. Крім виконання своїх основних імунозахисних функцій, він також зменшує ризик розвитку маткової кровотечі під час пологів і допомагає запобігти варикозному розширенню вен на ногах, з яким стикаються більшість жінок, які чекають дитину. При цьому дозування може відрізнятися від стандартного і починати прийом слід тільки після узгодження призначення аскорутина спеціалістом, який веде вагітність. Недотримання рекомендацій лікаря під час вагітності може викликати у дитини звикання до аскорбінової кислоти і подальший синдром відміни, який настає в перші години після пологів.

З метою безпеки і контролю прояви побічних ефектів, лікування лікарським засобом не проводиться при наявності у пацієнта сечокам’яної хвороби або її рецидивних ознак. Тривале лікування аскорутина стає приводом до проведення аналізів і обстежень, які показують наскільки добре виконують свою функцію нирки, підшлункова залоза, а також регулярний контроль артеріального тиску.

При наявності у хворого таких проблем як кишкова дискенезія, ентерит, ахілія. Всмоктування препарату може бути зменшена. Тому потрібна додаткова консультація з фахівцем, що здійснює контроль за перерахованими проблемами і коригування лікування.

При проведенні лабораторних аналізів крові одночасно з прийомом лікарського засобу можна очікувати помилок у визначенні рівня білірубіну, активності трансаміназ і зміни інших показників.

Від чого приймають аскорутин

Область по застосуванню аскорутина надзвичайно широка. Найбільш відомими симптомами, при яких призначають лікарський засіб, є:

  • нестача в організмі аскорбінової кислоти і рутину;
  • профілактика або лікування хвороб судин і капілярів, пов’язаних з їх витонченням і високою проникністю;
  • в комплексній терапії лікування і для профілактики розвитку сезонних вірусних захворювань.

Медичні працівники виділяють і інші свідчення для чого призначається препарат. По-перше, він є незамінним помічником у зміцненні судинної стінки при капилляротоксикозі, геморагічному васкуліті і інших хвороб, що порушують роботу дрібних судин. Крім зміцнення, аскорутин здатний зробити їх більш еластичними, менш проникними.

По-друге, препарат виконує профілактичну функцію у випадках, коли існує високий ризик розвитку варикозного розширення вен. В цьому випадку компоненти лікарського засобу не просто відновлюють стінки судин, а й знімають запальні процеси, зменшують набряклість, а значить запобігають утворенню тромбів.

По-третє, аскорутин показує високу ефективність в боротьбі із захворюванням купероз, при якому на обличчі стають сильно помітні капіляри у вигляді зірочок або навіть судинної сітки на шкірі. При цьому в комплексній терапії лікування використовується класичний таблетований вид аскорутина і спеціально розроблений для косметичних цілей, наприклад, для якого створено тоніки. Зробити подібний тонік можна і самостійно, додавши в настій ромашки подрібнений в порошок аскорутин.

По-четверте, аскорутин використовують для лікування різного виду кровотеч, в тому числі носових, маткових, кишкових, кровотечах, що виникають через хвороби ясен. У будь-якому випадку аскорутин не є засобом, здатним зупинити кровотечу в короткі терміни. Він використовується при частих развитиях симптомів як профілактичний препарату. Швидка зупинка вже розвиненого кровотечі усувається з використанням інших медикаментів і часто під наглядом лікаря в стаціонарних умовах.

Нарешті, п’ятим синдромом, від чого допомагає аскорутин, є менструація. При рясних і надмірно тривалих кровотечах рекомендується приймати аскорутин приблизно за 3-4 дня до початку чергового менструального циклу протягом наступних 10 днів. Більш точне дозування визначає лікар-гінеколог після обстеження, здатного виявити справжню причину надмірно сильної кровотечі. Найчастіше причина криється в гормональному дисбалансі. У цьому випадку створюється комплексна схема лікування, в яку крім аскорутина включаються гормональні препарати, спеціальна дієта і інші засоби.

Навіть у такого нешкідливого лікарського засобу як аскорутин існують протипоказання, якими не слід нехтувати. Основними з них можна назвати:

  • індивідуальну непереносимість пацієнтом компонентом препарату;
  • перший триместр вагітності;
  • дитячий вік до досягнення дитиною 3-х років;
  • цукровий діабет;
  • сечокам’яну хворобу в анамнезі;
  • подагру;
  • тромбофлебіт;
  • порушення згортання крові.

При відсутності перерахованих вище станів допускається прийом препарату без призначення лікаря з профілактичною метою в період широкого поширення респіраторних вірусних захворювань. При цьому курс лікування не повинен перевищувати 10 днів і зазначену в інструкції дозування. Більш тривале лікування проводиться тільки після консультації з лікарем. Придбати препарат можна в аптеці без рецепта.

Аскорутин в таблетках

Більшість виробників випускає лікарський засіб на увазі таблеток. До складу яких входить 50 мг аскорбінової кислоти і стільки ж рутину. Упаковки можуть містити в собі 10, 30, 50 або 100 штук таблеток. Купувати велику упаковку доцільно тільки під час тривалого лікування або для профілактики захворювань великої родини. Препарат має зеленувато-жовтий колір і типовий для вітаміну С цитрусовий аромат.

Як і більшість інших вітамінів. Таблетовану форму лікарського засобу рекомендується приймати безпосередньо під час прийому їжі або відразу після нього. Це пов’язано з можливістю подразнення слизової оболонки шлунка. Таблетки краще не розжовувати, а ковтати цілими, запиваючи невеликою кількістю води або нелужного напоєм. Справа в тому, що аскорбінова кислота, потрапляючи на ніжну слизову ротової порожнини, здатна чинити негативний вплив на зубну емаль, хоча ризик такого розвитку подій відносно невеликий.

Існують деякі очні краплі і косметичні засоби, до складу яких входять компоненти аскорутина. Вони покликані боротися з тими ж самими захворюваннями, що і таблетки, але часто знайти їх в аптеці буває важко.

Періодичний прийом аскорутина перед початком високого сезону вірусних захворювань може підготувати ослаблений організм до ефективної боротьби з вірусами. Він зміцнить стінки судин, ніж виключить можливість швидкого поширення вірусів та інфекцій по організму. Крім цього рутозид негативно впливає на саму природу вірусів, не дозволяючи їм розмножуватися. В кінцевому підсумку імунітет підвищується, а організм насичується необхідними органічними речовинами. У сукупності з доступною ціною подібні властивості роблять препарат надзвичайно популярним серед населення. Але не слід нехтувати елементарними правилами безпечного прийому! Без попередньої консультації з медичним фахівцем аскорутин можна приймати тільки в певному дозуванні і коротким курсом, після уважного ознайомлення з інструкцією, усіма протипоказаннями і можливими побічними ефектами.

Знайти негативні відгуки від людей, які брали аскорутин, практично неможливо. Здебільшого він дійсно має суттєвий позитивний вплив на організм, покращуючи роботу всіх систем в цілому.

Взаємодія з іншими ліками

Існує ризик зниження всмоктування що входять до складу аскорутина органічних речовин при одночасному прийомі препарату з ліками, що містять в собі ацетилсаліцилову кислоту, протизаплідними таблетками, а також при вживанні великої кількості фруктових та овочевих соків, мінеральної води. Аскорбінова кислота в аскорутин сприяє кращому всмоктуванню пеніцилінових антибіотиків, препаратів заліза, але в той же час знижує ефективність гепарину, деяких антикоагулянтів, деяких протимікробних засобів, антибіотиків групи аміноглікозидів.

Спільний прийом аскорбінової кислоти, рутину, вітамінів групи В призводить до посилення їх позитивного впливу на організм людини.

Тривалий прийом лікарського засобу повинен супроводжуватися додатковим вивченням анамнезу пацієнта, особливо якщо є захворювання, які необхідно лікувати серцевимиглікозидами, антигіпертензивними препаратами, нестероїдними протизапальними засобами.

Ціна на препарат аскорутин

Вітаміни вітчизняного виробництва завжди відрізнялися низькою ціною і аскорутин не став винятком. Препарат доступний за ціною для будь-якої категорії людей і цей факт дає аскорутин абсолютну перевагу перед іншими схожими ліками. І тим не менше різні виробники призначають різну вартість. Найдоступнішим є препарат компанії Фармстандарт, на другому місці за ціною розташовується аскорутин від компанії Медісорб, трохи дорожче їх стоять вітаміни фірми Зелдіс-Фарма. Це далеко не повний перелік фармацевтичних компаній, які здійснюють виробництво аскорутина. Тільки в Росії і Білорусії випуском препарату займаються майже 30 фірм.

Крім класичного аскорутина, деякі бренди виробляють його аналоги, що мають в своєму складі ще кілька додаткових компонентів. Одним з таких лікарських засобів є Анвімакс. Крім насичення організму вітамінами, він надає також противірусну, жарознижувальну, знеболювальну дію. Це істотно підвищує вартість кінцевого продукту. Використовувати такі кошти слід тільки в лікувальних цілях.

Придбання того чи іншого засобу повинно ґрунтуватися на первинних симптомах. Для насичення організму вітамінами і надання позитивного впливу на капіляри слід купувати самий звичайний аскорутин і вживати його у відповідності з інструкцією.


Увага!

Використання Аскорутин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.