Азитроміцин

Фармакологічна група: Антибіотики

Класифікація: J01FA10

Міжнародна назва: Azithromycin

Діюча речовина: Азитроміцин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Азитроміцин (Azithromycin) – це препарат антибактеріальної дії, тобто антибіотик. Завдяки його особливим властивостям, а також відмінною стійкістю до різного роду кислотних речовин препарат добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті, а, отже, є високоефективним при лікуванні великої кількості хвороб. Його життєва важливість визнана на рівні міжнародних організацій (World Health Organization).

Показання та спосіб застосування

Азитроміцин, інструкція яка вказана нижче, має такі показання:

  • ангіна;
  • запалення легенів;
  • коклюш;
  • інфекційний дерматит;
  • бронхіт;
  • середній отит;
  • ларингіт та гайморит;
  • уретрит;
  • інфекції м’яких тканин;
  • інфекції сечостатевого характеру;
  • недуги, пов’язані з проблемами в шлунково-кишковому тракті.

Азитроміцин 500 можна застосовувати навіть дітям від 12 років. Для більш раннього застосування (від 5 років) призначена суспензія, яку необхідно виготовляти самостійно з наданого порошку за допомогою додавання води. Найголовніше в лікуванні різних захворювань у дитини та дорослого за допомогою Azithromycin – це дотримання рекомендованих доз ліків. В іншому випадку можна зіткнутися з передозуванням, яке може виражатися в нудоті, у вигляді раптового болю в черевній порожнині. Крім того, недотримання дозування може призвести до тимчасової втрати слуху. При виявленні хоча б одного симптому передозування препаратом слід в терміновому порядку звернутися до лікаря.

Вживаючи Azithromycin прямо перед водінням автомашини слід ретельніше стежити за своїм станом під час керування транспортом. Він може викликати сонливість. Дорослим, а також дітям, чий вік становить понад 12 років, необхідно приймати препарат за годину до трапези або ж через 2 години після цього.

Конкретне дозування, як й тривалість лікування, залежить від специфіки та стадії розвитку захворювання. Призначити Azithromycin може виключно лікар після того, як поставить пацієнтові певний діагноз.

Форми випуску таблеток та суспензії Азитроміцин

Препарат випускається у формі капсул, таблеток в дозуванні 500 мг та 250 мг активної речовини, а також у формі порошку, з якого необхідно самостійно готувати суспензію – цей варіант більшою мірою призначений для дітей. Азитроміцин таблетки випускаються в декількох варіантах: – таблетки 0,5 г по 3 в пачці; – 0,125 г по 6 таб. у пачці; – азитроміцин 250 мг по 6 в пачці. Як зазначено раніше, також випускаються й Азитроміцин капсули 500 мг, 6 шт. в пластинці.

Дуже зручною в застосуванні є Азитроміцин суспензія. Її необхідно готувати самостійно – для цього в аптеці продається спеціальний порошок, який потрібно розводити у воді. Слід зазначити, що вода повинна бути обов’язково кип’яченою та охолодженою. Після заливання води у флакон з порошком, його необхідно ретельно збовтати. Починаючи з моменту розведення суспензії, її термін придатності становить п’ять діб. Після закінчення даного періоду Azithromycin використовувати заборонено. Для зручності застосування та прийняття безпомилкових доз ліків разом з порошком йде спеціальний мірний шприц.

Склад препарату

У кожній таблетці описуваних ліків є активна речовина під назвою азитроміцин. Крім нього, в складі препарату є й інші допоміжні речовини: кукурудзяний крохмаль, гіпромелоза, кальцію гідрофосфату дигідрат, магнію стеарат, Е171, Е 172, крохмаль 1500, целюлоза мікрокристалічна. Зазначений медикамент входить в групу антибактеріальних засобів для системного застосування.

Протипоказання

Азитроміцин, дозування якого вказане вище має кілька протипоказань. Їх потрібно в обов’язковому порядку враховувати перед тим, як розпочати застосування препарату. Не має значення, для чого цей лікарський препарат був призначений.

Зазначений антибактеріальний препарат має такі протипоказання: – дитячий вік до 5 років при використанні суспензії й 12 років під час застосування препарату в таблетованій формі; – захворювання печінки; – всі триместри вагітності, лактація; – ниркова недостатність; – індивідуальна непереносимість азитроміцину, що виражається в проявах різного роду алергічних реакцій. Якщо пацієнт страждає від таких хронічних захворювань, як цукровий діабет або аритмія, то Azithromycin можливо використовувати лише під ретельним наглядом медиків. Застосування Азитроміцину в дитячому віці потребує максимальної обережності.

Для лікування отиту, гаймориту, запалення легенів та інших інфекційних хвороб необхідно використовувати мінімальну дозу, яка розраховується, виходячи з ваги дитини та його віку. В інструкції до препарату, що додається до нього, зазначено, що рекомендоване дозування ліків в дитячому віці – 10 мг на 1 кг маси тіла. Курс лікування не повинен перевищувати три дні. Якщо мова йде про будь-які важкі патології, то тут курс лікування можна продовжити до 5 днів, однак, повний процес лікування повинен проходити під суворим наглядом лікаря.

Препарат на основі азитроміцину ні в якому разі не можна застосовувати в дитячому віці до 6 місяців навіть в самих мінімальних дозах. Проблема у тому, що речовина здатна тільки погіршити стан захворювання, а також викликати внутрішню кровотечу у грудничка. Якщо Azithromycin призначається для лікування інфекційних хвороб шлунково-кишкового тракту, то тут слід використовувати виключно суспензію. Це стосується осіб всіх вікових категорій.

Побічна дія

Azithromycin має серію побічних ефектів та їх треба враховувати перед прийманням препарату. У найпершу чергу потрібно відзначити можливість появи реакцій з боку шлунково-кишкового тракту, особливо, якщо у пацієнта є які-небудь хронічні захворювання.

Нерідко після прийняття Азитроміцину пацієнти скаржаться на часті запаморочення, які виникають протягом усього курсу лікування. Укупі з запамороченнями нерідко з’являється небажана сонливість, яка може вимагати припинення керування ТЗ. Одним з частих побічних ефектів після застосування препарату є головний біль, що виникає через пару годин після застосування ліків. Пацієнти, які приймають Azithromycin для лікування певних інфекцій, часто скаржаться на порушення сну та необґрунтовану дратівливість. Також після застосування цього медикаментозного засобу можна зіткнутися з болями в м’язах, в районі грудної клітки, а також з неприємними поколюваннями в руках та ногах.

Якщо вищеописані “побочки” доставляють непомірно багато хвилювань, то в такому випадку краще звернутися за консультацією до лікаря та при гострій потребі повністю скасувати Azithromycin. У дуже рідкісних випадках у людей після застосування розвивається найнебезпечніший набряк Квінке, погіршується зорове сприйняття. Ще один рідкісний побічний ефект – підвищення чутливості до дії ультрафіолетових променів.

Аналоги препарату Азитроміцин

Найчастіше трапляється так, що в аптеці просто не виявляється потрібного препарату для лікування певної хвороби. В такому випадку можна підібрати його аналог, що володіє тотожним принципом дії. Ще деякі аналоги часто стоять на порядок дешевше, ніж оригінал. Як й Азитроміцин, аналоги в більшості випадків мають однакову активну речовину – азитроміцин.

Серед аналогів Азитроміцину слід виділити такі антибіотики:

  • Еритроміцин (Erythromycin). Препарат з однойменною активною речовиною, який застосовується для лікування інфекцій жовчного міхура, скарлатини, дизентерії, коклюшу, хламідіозу та гонореї. Випускається в таблетованій формі, а також у вигляді мазі.
  • Зі-фактор (ZI-Factor). У ролі активної речовини виступає азитроміцин. Препарат випускається у формі капсул, які зручно застосовувати та використовувати в лікуванні різних інфекцій ЛОР-органів, дихальних шляхів. Крім того, велику ефективність під час лікування цей препарат показує та в лікуванні інфекцій сечостатевої системи.
  • Зітролід Форте (Zithrolide Forte). За аналогією з попереднім «зіллям», тут в ролі активної речовини виступає азитроміцин. Зазначений антибіотик використовується для лікування різних уражень інфекційного характеру, в тому числі й органів ЛОР-системи.
  • Азитрокс (Azitrox). Має ідентичні показання та активну речовину. Випускається у вигляді капсул, в формі порошку, який необхідно розводити та використовувати у формі суспензії для дітей.
  • Сумамед (SUMAMED). Препарат хорватського походження. Широко застосовується для лікування різного роду інфекційних захворювань. Терапія за допомогою Сумамеду призначається й дорослим людям, й дітям від дванадцяти років.
  • Ормакс (Ormax). Це аналоговий препарат Азитроміцину, що має найбільш низьку вартість. Не зважаючи на це, він безпечний та дуже ефективний в лікуванні хламідіозу, бронхіту та інших інфекційних хвороб, включаючи шкірні ураження. Випускається у вигляді таблеток, які дуже зручно приймати.

Від чого б Azithromycin не призначають, при виборі його аналога для лікування необхідно в обов’язковому порядку порадитися зі своїм лікарем. Особливо це стосується випадків, коли препарат призначається дитині.

Якщо ви проживаєте або перебуваэте в допустимих межах, вам буде корисно знати, що Azithromycin може мати інші назви в інших державах. Отже:

  • Зітробід (Індія, від фармкомпанії Minova);
  • Азитредтл (Piam, Мальта, Італія);
  • Азитрим (Farmal, Сербія);
  • Азитрин (Genexo, Польща);
  • Азитро (Deva, Туреччина);
  • Azitromicina Mepha (Mepha, Португалія);
  • Azitromicina Mylan Generics (Mylan, Італія);
  • Azyth (Novartis, Бангладеш);
  • Батіф (Epifarma, Італія);
  • Zitromax MD (Pfizer, Еквадор);
  • Азитро-Натрафарм (Natrapharm, Філіппіни);
  • Зитакс (Merck, Південна Америка).

Увага!

Використання Азитроміцин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.