Бепантен та Бепантен плюс

Фармакологічна група: Дерматологія та регенерація

Класифікація: D03AX03

Міжнародна назва: Bepanthen

Діюча речовина: Декспантенол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Бепантен — лікарський препарат з активною протимікробною та протизапальною дією. Він істотно покращує відновлення пошкоджених тканин та використовується для зовнішнього застосування в якості мазі.

Мазь Бепантен: інструкція

До головних фармакологічних властивостей препарату відноситься антисептична дія, що обумовлена активними діями компонентів ліків. До складу мазі входить Хлоргексидин — активний антибактеріальний антисептик, який допомагає боротися проти бактерій, що потрапляють в рану у результаті її забруднення.

Ще одна важлива діюча речовина — Декспантенол. Проникаючи через шкіру в клітини, ця речовина перетворюється в пантотенову кислоту, яка відіграє суттєву роль в загоєнні ран та відновленні пошкоджених покривів. До речі, при виборі варіанту Декспантенол або Бепантен (перший з яких є аналогом Бепантену), увагу слід звертати саме на компоненти, тобто на їх корисну дію.

Препарат здатний зменшити біль будь-якого походження завдяки своїй холодній дії на тілі. Натирання пошкодженого місця маззю допомагає захиститися від різноманітних інфекцій, що сприятиме швидкому загоєнню без шкідливих наслідків. Мазь нежирна та абсолютно не липне.

Бепантен: крем та рідина

Що стосується показань для використання препарату, то мазь Бепантен дуже часто застосовують для лікування пошкоджень шкіри у новонароджених та немовлят, а також для комплексного профілактичного догляду за їх шкірою. Мазь добре допомагає від попрілості, ран, натертості, запалень, а також від плівкового дерматиту у немовлят.

Купити Бепантен можна й для лікування дуже дрібних пошкоджень шкіри, які проявляються у вигляді подряпин та опіків. Також препарат може застосовуватися для проведення лікування хронічних виразкових утворень на шкірі різної етіології.

Ці ліки випускається й у формі рідини (лосьйон). Лосьйон надає добрий захисний ефект для шкіри тіла після купання у водоймах, а також після перебування під прямими сонячними променями. Також препарат може допомогти при саднах, подряпинах та тріщинах.

Бепантен активно використовують для профілактики зараження відкритих ран, включаючи дрібні порізи, прищі, фурункули та укуси комах.

До протипоказань Бепантену необхідно віднести різкі індивідуальні чутливості організму до складу препарату. Інших значущих протипоказань ліки не мають, за винятком лікування серйозних рваних ран, які вимагають хірургічної операції (зашивання), а не подібних терапевтичних дій.

Що стосується застосування мазі або лосьйону в період вагітності, то клінічними дослідженнями не встановлено подібних протипоказань або небажаних шкідливих ефектів. Ніякої шкоди для плоду препарат принести не може. Для періоду грудного вигодовування також не існує протипоказань, єдина умова — змивати мазь перед годуванням грудьми.

Передозування не має особливих ефектів. Якісь побічні дії від збільшення дозування мазі в клінічних умовах не зафіксовано.

Бепантен Плюс

Такий варіант ліків є більш активним засобом, завдяки підвищеній концентрації активних речовин у складі препарату. Купити такий варіант рекомендується тим, кому необхідний активніший вплив препарату. При цьому настійно рекомендується отримати дозвіл лікаря для використання подібного препарату, оскільки підвищений вміст активних речовин може спровокувати розвиток певних алергічних реакцій, в тому числі й досить серйозних.

Ціна Бепантену

Скільки коштує Бепантен можна дізнатися у численних онлайн-аптеках. Препарат належить до лікарських засобів середньої цінової категорії та з огляду на дозування доступний більшості населення. Звичайний тюбик з маззю можна розтягнути на кілька місяців активного лікування різноманітних шкірних ушкоджень.

Вартість аналогів може відрізнятися в ту чи іншу сторону від вартості оригінальних ліків. Ціна залежить від складу, але в будь-якому випадку перед використанням замінників препарату слід порадитися з лікарем.

Можливість застосування з іншими засобами лікарського типу.

Не рекомендується застосовувати Бепантен в парі з іншими подібними антисептиками, оскільки ефект може бути значно збільшений аж до ступеня роздратування шкіри.

Аналоги Бепантену

До аналогів цього препарату можна віднести цілий ряд інших варіантів. Наприклад, при виборі варіанту Пурелан або Бепантен можна віддати перевагу першому, завдяки його низькій ціні. З інших можливостей купити ліки з подібною дією, можна відзначити Декспантенол та Пантодерм. Пантодерм, наприклад, може призначатися при підвищеній сухості шкірних покривів, при опіках, дерматитах різного походження, попрілості, а також для лікування та профілактики тріщин сосків у годуючих матерів.

Пантодерм має аналогічні властивості. Перед застосуванням обов’язково слід порадитися з лікарем, щоб уникнути можливих неприємних наслідків. Аналоги цілком підходять в якості замінників Бепантену, причому всі показання, протипоказання та побічні дії є аналогічними.

Склад Бепантену

Діючою речовиною ліків є декспантенол (провітамін В5). Декспантенол здатний з дуже великою активністю поглинатися клітинами шкіри. Коли діюча речовина проникає в клітини епітелію, вона перетворюється на вітамін В5. При цьому пантотенова кислота вважається однією з найголовніших основоположних коензиму.

Значну роль ця кислота грає в таких процесах, які безпосередньо пов’язані з ацетилуванням та синтезом дуже важливої речовини ацетилхоліну. Кислота бере активну участь в процесах відновлення шкірного покриву, а також різноманітних слизових оболонок будь-якого типу. Даний компонент здатний істотно нормалізувати клітинний метаболізм, навіть в критичних випадках, здатний прискорити розподіл та ріст клітин шкіри, а також значно збільшити показники міцності волокон колагенового типу.

Важливо зауважити, що Бепантен, при поверхневому нанесенні на шкіру, дуже швидко вбирається та оперативно трансформується у вітамін за допомогою пантотенової кислоти, що сприяє збільшенню запасів ендогену. Купити препарат Бепантен — це відмінний спосіб надати корисну зволожувальну та відновлювальну дію.

Також, Бепантен виступає як протизапальний засіб для шкірних покривів при травмах або інших проблемах. Ліки можна наносити на абсолютно будь-які ділянки тіла. Мокнучі рани не є перешкодою для використання препарату. Також він цілком підходить для використання на постійно відкритих ділянках (обличчі, кисті рук, шиї), а також ділянок шкіри, що мають значний волосяний покрив. Пантотенова кислота у своєму незмінному вигляді легко виводиться з організму пацієнта разом з калом та сечею.

Особливі вказівки

Категорично забороняється застосовувати ліки Бепантен з варіантами потрапляння мазі або лосьйону в очі або прийому всередину. Серйозні рани великої площі, глибокі рвані та різані ушкодження, а також рани з сильним забрудненням (при неможливості промити) вимагають термінового хірургічного втручання (через серйозний ризик правця).

Якщо рана не загоюється протягом одного-двох тижнів, а також не спостерігається візуальних поліпшень, то необхідна спеціальна консультація фахівця. Також слід звернутися до лікаря, якщо краї рани сильно гіперемовані, посилився біль та з’явилися набряки з яскраво вираженою загальною лихоманкою. Можливий серйозний ризик сепсису.


Увага!

Використання Бепантен та Бепантен плюс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.