Глоду настоянка

Фармакологічна група: Настойки і екстракти

Класифікація: С01ЕВ04

Міжнародна назва: Crataegi tinctura

Діюча речовина: Плоди глоду

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Попри те, що зараз в аптеках є неймовірно велика кількість різного роду синтетичних медикаментів, трав’яні ліки користуються попитом, як й раніше. Річ у тому, що вони мають природне походження. Глід – це відома лікарська рослина, яка часто застосовується в традиційній медицині. Найбільш часто використовують його плоди, проте, листя та квітки також мають корисні властивості. Для лікування певних хвороб найчастіше використовують настоянку плодів Глоду. Пацієнти, яким за станом здоров’я протипоказаний алкоголь, можуть придбати в аптеці сухі ягоди цієї лікарської рослини.

Інструкція по застосуванню настоянки Глоду

Перед початком лікування настоянкою Глоду слід гранично уважно вивчити дозування препарату та особливості його застосування. Крім того, прийом ліків повинен здійснюватися згідно з усіма особливостями організму, а також хвороби, при якій його призначив лікар. В якості профілактики настоянку слід приймати протягом 2-3 тижнів. При цьому потрібно взяти 50 грамів води та додати в неї 10 крапель ліків. Для кращого ефекту препарат таким чином слід приймати не частіше 3 разів на день перед прийомом їжі.

Для лікування Глодом різних хвороб, пов’язаних з серцево-судинною системою, одноразова доза препарату становить 20 крапель на 50 грамів води. Маючи проблеми з серцем, ні в якому разі не можна займатися лікуванням самостійно – прийом будь-яких лікарських засобів, включаючи цю настоянку, повинен здійснюватися тільки після детальної консультації з лікарем.

Ліки, які описуються мають природне походження, не можна приймати в чистому вигляді – спирт, який є в його складі, є дуже міцним, тому може завдати серйозної шкоди слизовій оболонці стравоходу.

З тієї причини, що Глід має такі корисні властивості, його іноді призначають дітям. При цьому використовують не спиртову настоянку, а сушені плоди. З них робляться відвари, які можна пити й в чистому вигляді, та додавати в чай. Тільки після 12 років підліткам дозволяється застосовувати цей препарат на спирту, дотримуючись при цьому самої мінімальну дозу.

Склад настойки плодів Глоду

До складу настоянки входять всього два інгредієнти – це подрібнені плоди Глоду (Crataégus), а також етиловий спирт, який виконує функції консерванту та розчинника основного компонента. Крім того, спирт 70 градусів здатний також посилити той лікувальний ефект, який має рослина.

Користь цього природного препарату полягає в тому, що він має такі елементи:

  • Вітаміни груп А, В, С, Е, К;
  • Жирні кислоти;
  • Ефірна олія;
  • Флавоноїди;
  • Сорбіт;
  • Кавова кислота;
  • Хлорогенова кислота.

Цікаві факти про Глід (Crataégus). Це листопадна, напів-вічнозелена кущова або деревоподібна рослина, плоди якого вживаються в їжу. Останні являють собою грушоподібні, витягнуті або кулясті яблука з надміцними кісточками.

Різні види глоду використовуються в декоративному садівництві. Їх листя забарвлюється в осінній період в оранжево-червоні тони, навесні кущі цвітуть білими квітками, а ярко забарвлені плоди прикрашають крону протягом декількох місяців. Глоди живуть до 300 років, тому вони відмінно підходять для красивих та майже непроникних колючих огорож. Також це медоносна рослина, кущі активно відвідуються бджолами, але великого збору пилку (обніжжя) та меду воно не дає.

Види Глоду. Наступні види застосовуються для виробництва засобів: звичайний, криваво-червоний, даурский, однопесточний, п’ятиматочковий та зеленоплодний. Існує маса інших видів, в т.ч. джунгарский, Ельвангера, волосистоквітковий, шерстистий, Ліннея, великоколючковий, Мейера, пижмолистний, точковий, сонгарский, клинолистний, закаспійський, туркменський, туркестанський, перистонадрезанний, азароль, помилкова азароль, шероховатолистний, м’якуватий, Стевена, Шовиця, понтійский, зеленомясий, зігнутостолбиковий, темно-кривавий, та ін.

Показання до застосування настойки Глоду

Настоянка має масу корисних властивостей, завдяки чому її використовують не тільки в медичній галузі, а й у косметологічних цілях. Отже, препарат має наступні показання:

  • Хворий скаржиться на постійні стреси, виникнення зайвої тривожності, стан депресії.
  • Часті безсоння, які іноді можуть заважати повноцінному життю.
  • У пацієнта виникають часті стани перевтоми, причому, й фізичного, й розумового.
  • Вегето-судинна дистонія. Слід зазначити, що якщо це захворювання виявилося на одній з найбільш ранніх стадій, то в такому випадку настоянку можна застосовувати навіть в якості єдиного препарату, а не в комплексі.
  • У хворого виникає серцева тахікардія, а також часті порушення артеріального тиску.
  • Хвороби, пов’язані безпосередньо з роботою серцево-судинної системи. Однією з них є й серцева недостатність.

Препарат часто застосовують в комплексі з іншими ліками й в якості монотерапії, де він здатний показати не меншу ефективність. Його особливість полягає в тому, що настоянку можна не тільки купити, але й приготувати самостійно. Для цього існує безліч рецептів, де, крім Глоду, можна застосовувати й інші корисні лікарські трави, настоюючи їх на спирту.

Крім того, в аптеках можна придбати й Глід форте у формі таблеток для розсмоктування.

Ціна настойки глоду в аптеках

Вартість досить низька, тому настоянку можуть використовувати пацієнти з будь-якими фінансовими можливостями. Головне – придбати якісний продукт, вибравши одного з кращих виробників. Хоч отруєння настоянкою сумнівного виробника неможливе, однак, низькоякісний спирт зможе принести організму певної шкоди.

Деякі пацієнти не довіряють жодному виробникові цих ліків та вважають за краще готувати його самостійно. Для цього необхідно взяти спирт, а також Глід звичайний в подрібненому вигляді, змішати та настояти в темному місці протягом 3-4 тижнів.

Користь та шкода настойки Глоду

Завдяки відмінним лікувальним властивостям Глід почали застосовувати в медичних цілях ще сотні років тому. Тоді його використовували як засіб від проносу та дизентерії, оскільки глід володіє терпкими властивостями. Трохи пізніше листя, а також квітки рослини застосовували у вигляді засобу, який відмінно очищав кров хворих. Потім вчені відкрили ще й те, що рослина здатна цілюще діяти на серце та всю кровоносну систему.

Настойка з плодів Глоду має множинні корисні властивості, а саме:

  • Посилення скорочення міокарда, нормалізація серцевого ритму, корисне зниження артеріального тиску. Всьому цьому є просте пояснення, а саме – кардіотонічна дія препарату.
  • Значне поліпшення кровообігу в області мозку та серця.
  • Зниження холестерину у крові, а також запобігання атеросклерозу.
  • Сприятливий вплив безпосередньо на нервову систему пацієнта, чому сприяють заспокійливі властивості рослини. Завдяки цим властивостям Глід присутній у багатьох заспокійливих зборах природного походження.
  • Глід має властивість зменшувати кількість вільних радикалів, а це значить, що він здатний кілька уповільнювати процеси старіння. Саме з цієї причини препарат часто використовується в косметології.
  • Настоянка здатна впливати на судини, прибираючи спазми.
  • Завдяки тонізуючим властивостям Глід здатний зміцнити імунітет. Настоянка, а також сухі ягоди та таблетки, часто призначаються безпосередньо після хірургічних операцій.
  • Рослина здатна поліпшити діяльність щитоподібної залози. Саме з цієї причини препарат часто призначається пацієнтам, які мають серйозні проблеми з цим органом. Як правило, настоянку включають в комплексну терапію.
  • Ще одна корисна властивість Глоду полягає в поліпшенні пам’яті, завдяки чому його часто прописують людям похилого віку з відповідними проблемами.
  • Поліпшення стану жіночого здоров’я в період клімаксу.

Крім користі, настоянка може принести пацієнтові й деяку шкоду. Перше, на що варто звернути увагу, це можливість виникнення алергічних реакцій на головний компонент – Глід. Цей факт слід в обов’язковому порядку з’ясувати перед тим, як почати застосовувати препарат, щоб не зіткнутися з ускладненнями. Крім того, шкоду може принести й така обов’язкова складова настойки, як спирт. Він здатний викликати загострення хвороб шлунково-кишкового тракту, а також діарею та інші порушення травлення.

Протипоказання

Як й будь-який інший лікарський препарат, настоянка з плодів глоду також має протипоказання:

  • вагітність та лактація, оскільки наявність алкоголю здатне принести велику шкоду дитині;
  • діти до 12 років;
  • пацієнти, схильні до алергічних реакцій;
  • наявність у хворого різних хвороб шлунково-кишкового тракту, а особливо виразки шлунка, гастриту;
  • захворювання такого органу, як печінка, жовчний міхур.

Для чого б препарат не призначався, перед його застосуванням слід врахувати всі протипоказання та особливості настоянки. Крім того, лікування в будь-якому випадку повинно бути призначене лікарем після встановлення точного діагнозу.

Курйозні випадки та події

У червні 2018 року в Дарницькому районі Києва від передозування настоянки рослини помер чоловік, а його товариша по чарці встигли врятувати медики. Кажуть, що подібних викликів в день близько 20.

У грудня 2017 в селі під столицею України податківці виявили велику партію настойки Глоду на загальну суму 4 млн грн. Контрафакт був незаконно ввезений в країну з РФ.

У грудні 2016 році в російському Іркутську більше 70 людей постраждали від отруєння сурогатним алкоголем (більшість в результаті загинули). Згідно з повідомленнями інформагенцій, постраждалі вживали алковмісткий концентрат для прийняття ванн «Глід». За даними експертизи, в ньому було виявлено метиловий спирт та антифриз. Департамент з регулювання алкогольних напоїв повідомив, що мільйони росіян та українців періодично споживають медичні настоянки та косметичні лосьйони не за призначенням.

У зв’язку з подібними зловживаннями, в Росії, Україні хочуть заборонити вільний обіг Глоду та інших настоянок. Вже зроблені перші необхідні кроки в частині модифікації галузевого нормативно-правового акта для посилення контролю над виробництвом та продажами фармасубстанції.


Увага!

Використання Глоду настоянка без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.