Цефалексин

Фармакологічна група: Антибіотики

Класифікація: J01DB01

Міжнародна назва: Cephalexin

Діюча речовина: Цефалексин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Цефалексин (cefalexin, cephalexin) – це антибіотичний засіб, який цілеспрямовано приймають для боротьби з бактеріальними інфекціями. Він знищує грампозитивні / негативні бактерії завдяки втручанню порушенню в нормальні процеси росту їх клітинних стінок. Цефалексиновий засіб є β-лактамний, це означає, що в його структурі є β-лактамні кільця.

Препарат не може вплинути на інфекції, заподіяними метициллінрезистентним золотистим стафілококом, ентерококами або протеобактерій Псевдомонас. Звичайно, він не бореться проти вірусних хвороб подібно до грипу й бронхіту. Cefalexin винайшли в шістдесятих. За даними Вікіпедії, він вперше з’явився на фармацевтичному ринку в кінці шістдесятих початку сімдесятих під брендами Keflex та Ceporex. Засіб випускається у вигляді таблеток, капсул та суспензії. Такої лікарської форми як уколи (ін’єкції) не існує.

Цефалексин – інструкція із застосування

Спосіб прийому, дозування. Цефалексин зазвичай призначають три рази на день в дозуванні, визначеного лікуючим фахівцем. Проте, фахівець може призначити схему прийому по два / чотири рази на день. Вибір залежить від вікової категорії пацієнта й серйозності хвороби.

2-разовий прийом: в ранковий час та незадовго до сну. В ідеалі між прийомом препарату повинен бути часовий розрив у 10-12 годин, припустимо, 8-9 годин ранку та 8-9 годин вечора.

3-кратний прийом: після сну, раз на початку обіду та один раз незадовго до сну. Оптимально, щоб між цим був 6-годинний часовий проміжок, припустимо, 8:00, 14:00, 20:00.

4-кратний прийом: перший раз вранці, другий раз близько полудня, втретє на початку обіду та четвертий раз незадовго до сну. Бажано, щоб між прийомами препарату був 4-годинний часовий проміжок, припустимо, 9 ранку, 13:00 опівдні, 17:00 та 21:00 (дані Medicines for Children, Великобританія).

Інший варіант – розбивати прийом препарату рівномірно протягом 24-годинного періоду. Наприклад, дорослим та дітям від 12 років при інфекціях шкірного покриву й м’яких тканин, стрептококових фарингітах та патологіях сечовивідних шляхів без ускладнень звичайне дозування засобу у вигляді капсул становить 250 мг кожні шість годин або 500 мг кожні дванадцять годин.

Потрібно пролікуватися протягом того періоду, який вказав лікуючий лікар. Якщо ви перестанете вживати медикамент завчасно, мікроби що залишилися почнуть знову “плодитися”, це може призвести до рецидиву або повторного зараження. Плюс до цього, є ймовірність що мікроби стануть стійкими до цього антибіотичного медикаменту.

Показання. Засіб використовується при ЛОР-інфекціях, сечостатевих захворюваннях, інфекціях дихальної системи, шкірного покриву та м’яких тканин, а також суглобово-кісткової тканини.

Цефалексин при вагітності та ГВ. В інструкції із застосування написано, Цефалексин не підлягає використанню під час вагітності, крім випадків, якщо це явно необхідно. Що стосується жінок, які годують, то при призначенні даного антибіотичного препарату, годування груддю необхідно припинити (він проникає в грудне молоко).

Опис взаємодій. Антибіотик Цефалексин може взаємодіяти з деякими іншими препаратами. За аналогією з іншими β-лактамними медикаментами, виведення нирками активного інгредієнта засобу загальмовується пробенецидом (Пробаланом, Сантурілом). При споживанні алкогольними напоями препарат починає засвоюватися більш повільно. Цефалексин також вступає у взаємодію з метформіном (засобом, що використовується для боротьби з діабетом). “Союз” цих засобів може збільшити кількість антидіабетичного агента в крові. Блокатори H2-гістамінових рецепторів (ранітидин) можуть погано вплинути на дію Цефалексину за рахунок уповільнення його абсорбції та зміни його протибактеріальної фармакодинаміки.

Цефалексин у формі суспензії

Цефалексин суспензія може містити 125 мг, 250 мг або 500 мг активної речовини на 5 мл рідини. Дана форма засобу призначена насамперед для дітей (активно застосовується в педіатричній практиці), однак й дорослі можуть застосовувати суспензію.

З метою надання ліків смакових ароматичних якостей, в ньому містяться сахароза, камедь кукурудзяного цукру (Е415), ароматизатор малиновий 83101 Р та ін.

Цефалексин в таблетках та капсулах

Цефалексин таблетки вміщають 250 або 500 міліграмів діючої речовини. Вони мають білий або біло-жовтий колір. Давати таблетки дітям можна тільки з 3-річного віку.

Цефалексин в капсулах містить 250 мг активної речовини. Цю форму антибіотичного препарату можна призначати дітям, починаючи з 12 років. Капсули можуть бути жовтого, жовто-зеленого, зелено-білого або іншого кольору, в залежності від виробника.

Ціна Цефалексину й де купити

Ціна Цефалексину дуже прийнятна. Це в першу чергу стосується медикаментів вітчизняного виробництва. Закордонні варіанти коштують дорожче. Купити антибіотичний медикамент можна за рецептом у звичайних аптеках та в інтернеті.

Антибіотик Цефалексин – протипоказання та побічні ефекти

Згідно з інструкцією до Цефалексину, засіб не можна застосовувати в таких ситуаціях:

  • підвищена чутливість до будь-якого з компонентів;
  • порфирія;
  • інфекційні захворювання спинного / головного мозку;
  • початкове лікування генералізованих інфекцій, яке вимагає використання парентеральних цефалоспоринових антибіотиків.

Перелік обмежень до застосування включає грудний вік до 6 місяців, псевдомембранозний коліт (в анамнезі), а також ниркову недостатність.

Найчастіші небажані ефекти:

  • оральна або вагінальна молочниця;
  • рідкий стілець;
  • нудота та блювота;
  • запаморочення;
  • відсутність сил;
  • біль в животі;
  • біль голови.

Без зволікань зверніться до медичного фахівця або в відділення швидкої / невідкладної допомоги найближчої клініки, якщо у вас розвинулася раптова алергія, в тому числі, виражені набряки, висипання на шкірі та проблеми з диханням.

Крім того, термінове звернення до лікаря необхідне при виникненні сильних абдомінальних болів, діареї з великою кількістю води або кривавого стулу. Це може статися через деякий час після лікування.

Якщо в пацієнта є легка або помірна алергія на пеніцилін, йому можна застосовувати засіб. Але протипоказанням є важка алергія.

Наукові дані

Згідно Griffith RS (The pharmacology of cephalexin, 1983, Postgrad Med J.), засіб допустимо використовувати в порівняно великих дозах у вигляді таблеток без роздратування шлунково-кишкового тракту. Оскільки Цефалексин відмінно абсорбується, він не впливає на кишкову флору. Через свою стійкість та конфігурації засіб викликає алергію вкрай рідко. Шлунок не є місцем всмоктування засобу. Препарат повністю й швидко всмоктується в верхніх ділянках кишківника. Нирки швидко справляються з препаратом. Від сімдесяти до ста відсотків дози йде з сечею через чверть доби після вживання.

Згідно Fenner JA, Wiss K, Levin NA (Oral cephalexin for acne vulgaris, 2008, Pediatr Dermatol.), Антибіотик можна використовувати як альтернативний метод для боротьби з прищами. Близько вісімдесяти відсотків пацієнтів отримали поліпшення в результаті лікування, при цьому тільки у семи відсотків виникли несприятливі ефекти.

Відповідно до даних Valent A, DeArmond C, Houston JM, Reddy S, Masters HR та ін. (Effect of Post-Cesarean Delivery Oral Cephalexin … 2017, JAMA), застосування Цефалексину та метронідазолу після операції (кесаревого розтину) протягом 48 -годинного періоду в осіб жіночої статі з ожирінням знизили частоту виникнення інфекції в місці втручання протягом місяця після пологів.

Брендові найменування за кордоном

Препарат випускається під такими назвами (неповний перелік):

  • Keflex (Кефлекс) від Advancis (Адвансіс), Shionogi Seiyaku (Шіоногі Сеіяку) та ін;
  • Ceporexin (Цепорексін) від Investi (Інвести);
  • Ceporex (Цепорекс) від Teofarma (Теофарма);
  • Cephalexin Lin (Цефалексин-Лін) від Lin (Лін);
  • Cefabiotic (Цефабіотик) від Bernofarm (Бернофарм);
  • Alcephin (Алцефін) від Alembic (Алембік);
  • Alexin (Олексин) від Dabur (Дабур) або Renata (Рената);
  • Torlasporin (Торласпорін) від Torlan (Торлан);
  • Bidocef (Бідоцеф) від Cofasa (КОФАС);
  • Uphalexin (Уфалексін) від Uphace (Уфаце);
  • Zulex (Зулекс) від Zubit (Зубіт);
  • Xefalexin-T (Ксефалексін-Т) від Tofis (Тофіс);
  • Airex (Ейрекс) від Medhaus (Медхаус);
  • Alexcef (Алексцеф) від Siegfried (Сіенфрід);
  • Mesexin (Месексін) від Hanlim (Ханле);
  • Lafexina (Лафексіна) від Lafedar (Лафедар);
  • Velexina (Велексіна) від Klonal (Клонал);
  • Syncl (Синкліт) від Asahi Kasei Pharma (Асаі Касеі Фарма);
  • Acti-Cef (Акті-Цеф) від Mediphar (Медіфар);
  • Ag-Cin (Аг-Син) від Saydon (Сайдон);
  • Threeocef (Сріоцеф) від Stedman (Стедмен);
  • Nixelaf-C (Нікселаф-Ц) від Bruluagsa (Брулюагса);
  • Palitrex (Палітрекс) від Galenika (Галеніка);
  • Zepotex (Зепотекс) від Yoo Young (Йу Янг);
  • Triblix (Тріблікс) від Lepetit (Лепетіт).

Увага!

Використання Цефалексин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.