Церебролізин

Фармакологічна група: Невралгія, Ноотропи

Класифікація: N06BX

Міжнародна назва: Cerebrolysin

Діюча речовина: Церебролізин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4 оценок, среднее: 4.75 из 5)
Loading...

Церебролізин є дуже відомим ноотропним препаратом на сьогодні завдяки своїй дієвості. Починаючи з 1970 року, коли препарат був вироблений вперше, його часто застосовують в комплексному лікуванні всякого роду неврологічних захворювань. Церебролізин випускається безпосередньо у формі розчину для внутрішньовенного, а також внутрішньом’язового введення.

Інструкція по застосуванню Церебролізину

Перед тим як купити препарат та почати його застосовувати, спочатку слід детально вивчити інструкцію до нього. Виходячи з форми випуску Церебролізину, його необхідно застосовувати за допомогою внутрішньовенного або внутрішньом’язового введення. Дозування та курс лікування залежить від віку пацієнта, особливостей його організму, а також типу та стадії захворювання, яке необхідно вилікувати. В інструкції із застосування препарату вказано, що для отримання хороших результатів лікування необхідно проведення одного або декількох терапевтичних курсів, тривалість яких становить близько 10-20 днів. При цьому ін’єкції внутрішньовенно або внутрішньом’язово потрібно ставити кожен день.

При різних захворюваннях рекомендується вводити різну кількість препарату:

  • Лікування гострих станів, які вимагають негайної нормалізації здоров’я хворого. Це стосується ішемічного інсульту, черепно-мозкової травми та ускладнень, які виникли після оперативного втручання нейрохірургічного характеру. Тут добова доза препарату може становити від 10 до 50 мл.
  • У випадках, коли у результаті травми пацієнт отримав серйозні пошкодження головного або ж спинного мозку в добу можна застосовувати від 5 до 50 мл Церебролізину.
  • Лікування депресії, а також небезпечного для здоров’я психоорганічного синдрому вимагає від 5 мл до 30 мл ліків щодня.
  • Якщо необхідно лікування хвороби Альцгеймера, то тут кожен день слід вводити від 5 до 30 мл ліків.
  • У лікуванні дітей з допомогою Церебролізину слід розрахувати дозу самостійно, беручи до уваги те, що на 1 кг маси тіла пацієнта має припадати 01, -0,2 мл препарату.

Таблетки та уколи Церебролізину

Препарат випускається у двох формах – це ампули для ін’єкцій, а також флакони з препаратом для внутрішньовенного крапельного введення. Відповідно, Церебролізину безпосередньо у формі таблеток не існує. Однак завжди можна підібрати аналог препарату, який випускається саме в таблетованій формі. Одним з таких ліків є Вінпоцетин.

Уколи Церебролізину необхідно ставити в м’яз самостійно, тобто, без допомоги медичного працівника. Це може бути родич, якому буде зручніше це робити. Що стосується внутрішньовенного крапельного введення препарату, то воно повинно відбуватися виключно в умовах стаціонару.

Показання до застосування Церебролізину

Зазначений препарат призначають при таких захворюваннях:

  • Порушення головного мозку. Вони можуть мати як метаболічне, так й органічне походження.
  • Нейродегенеративні хвороби. Одним з них є хвороба Альцгеймера.
  • Ускладнення в результаті перенесеного напередодні інсульту. Вони можуть мати різний характер.
  • Поразка головного, а також спинного мозку. Зокрема, мова йде про поразки травматичного походження – у результаті хірургічної операції, серйозного струсу мозку, а також черепно-мозкової травми різного ступеня.
  • Гіперактивність у дитячому віці, а також дефіцит уваги.
  • Проблеми з розумовим розвитком у дітей, обумовлені серйозними та помітними відхиленнями від вікових норм.

Протипоказання

Церебролізин має деякі протипоказання, якими ні в якому разі не можна нехтувати. Препарат категорично не можна приймати, якщо:

  • У хворого спостерігається сильна чутливість безпосередньо до компонентів препарату;
  • Хворий страждає від хвороб нирок;
  • Пацієнтка перебуває в положенні, незалежно від терміну вагітності;
  • Хворий скаржиться на діатез алергійного походження;
  • Пацієнт страждає на епілепсію.

Іноді перед застосуванням цього лікарського препарату пацієнту необхідно пройти ретельне медичне обстеження. Річ у тому, що хвороби, які є протипоказаними до застосування ліків, можуть протікати й без виражених симптомів.

Особливості застосування

Церебролізин вкрай небажано приймати разом з препаратами, які є представниками груп інгібіторів МАО та антидепресантів, оскільки існує ризик появи адитивних ефектів у результаті. Якщо антидепресанти скасувати ні в якому разі не можна, то їх дози слід знизити до мінімуму.

В інструкції із застосування зазначеного медикаментозного препарату сказано, що під час застосування його ні в якому разі не можна змішувати з розчином амінокислот безпосередньо в одному флаконі для інфузій.

Церебролізин можна застосовувати під час лікування разом з іншими препаратами, а саме – з вітамінами різних груп та ліками для поліпшення роботи серцево-судинної системи. Однак їх не можна змішувати в одному шприці безпосередньо для ін’єкцій.

Вагітність та годування груддю

Раніше вчені проводили спеціальні дослідження, головне завдання яких полягала у визначенні негативних впливів на плід під час застосування ліків у вагітної. При цьому відповідні дослідження проводилися, зрозуміло, на тваринах. У їх ході було виявлено, що прийом засобу ніяким чином не впливає на плід. Проте, ліки можна застосовувати лише у випадках, коли у цьому є гостра потреба. Крім того, призначення ліків повинне відбуватися після ретельного огляду хворої вагітної жінки.

Якщо під час лактації з’явилася необхідність в застосуванні Церебролізину, то на період лікування годування груддю рекомендується повністю припинити. Це можна пояснити відсутністю відповідних даних.

Керування автомобілем або іншим механізмом

Для того щоб визначити, чи здатний Церебролізин під час лікування чинити негативний вплив на пацієнта під час керування автомобілем, також проводилися спеціальні дослідження. У їх ході виявилося, що на швидкість реакції під час водіння Церебролізин не впливає. Проте, потрібно враховувати, що цей препарат може викликати побічні дії безпосередньо з боку нервової системи, які можуть стати причиною порушення стану пацієнта під час керування автомобілем або ж іншим механізмом.

Опис Церебролізину та його ціна

Препарат є продуктом гідролізу речовини, яка є безпосередньо в головному мозку свині. У його складі містяться нейропептиди, а також біологічно активні кислоти – у препараті їх порядку 18. З численних відгуків пацієнтів, які використовували препарат, можна дізнатися, що його застосування благотворно позначається безпосередньо на роботі мозку, на концентрації та пам’яті.

Церебролізин – це єдині у своєму роді ліки, нейротрофічна активність яких доведена шляхом клінічних досліджень. Ця активність здатна на те, щоб зупинити або ж сповільнити всі нейродегенеративні процеси, які присутні безпосередньо в тканинах головного мозку.

Що стосується ціни Церебролізину, то вона є не низькою. В її формуванні враховується такий показник, як форма випуску препарату, а відповідно й дозування активної речовини. Така вартість ліків цілком виправдовується його ефективністю безпосередньо під час лікування. Слід зазначити, що сьогодні в аптеках продаються й більш дорогі аналоги цих ліків, так само, як й дешевші. Якщо виникла така необхідність, то Церебролізин можна замінити на інші ліки.

Аналоги Церебролізину

Якщо в аптеці не виявилося Церебролізину або він є занадто дорогим для пацієнта, то, поговоривши зі своїм лікарем, можна його замінити. Для цього необхідно переглянути список аналогів зазначеного препарату, який виглядає наступним чином:

  • Аміналон. Нерідко застосовується безпосередньо у складі комплексної терапії різних захворювань, які виникли в нервовій системі. Це, зокрема, стосується різних судинних захворювань головного мозку, а також недостатності кровообігу в мозку, що характеризується частими головними болями, проблемами з пам’яттю, мовою та увагою. У багатьох випадках Аміналон застосовують при такому недугу, як ДЦП, розумова відсталість в дитячому віці, слабоумство в похилому віці. Цей препарат є дешевим замінником Церебролізину.
  • Біотропіл. Цей засіб призначають виключно дорослим пацієнтам при лікуванні захворювань, пов’язаних з порушенням пам’яті, розладами когнітивного характеру. Тут Біотропіл використовують в якості симптоматичної терапії.
  • Вазавітал. Застосовують при проблемах з інтелектуальними здібностями, під час початку розвитку хвороби Альцгеймера, при синдромі Рейно. Вазавітал є дуже ефективним під час лікування кохлеовестибулярного синдрому, який характеризується частим шумом у вухах та раптовими запамороченнями. Препарат має середню вартість.
  • Вінпоцетин. Одним з найбільш дешевих замінників Церебролізину є саме Вінпоцетин. Ці ліки застосовують в декількох медичних галузях, тобто, вони ефективні у лікуванні великого списку захворювань. Зокрема, його активно призначають в лікуванні неврологічних захворювань (лікування постінсультного стану, судинна деменція та ін.), в офтальмології (хвороби, пов’язані з порушеннями в роботі сітківки ока та їх судинної оболонки), а також в отоларингології (ураження слуху будь-якого походження, стареча туговухість, неприємний шум у вухах).
  • Віцеброл. Його застосування відзначається безпосередньо в нерологіі, а саме – при лікуванні всіх форм цереброваскулярної патології. Зазначений медикамент бере активну участь в зменшенні психічних та неврологічних ознак при захворюванні, яке згадано вище. Ефективний при шумі у вухах.
  • Кваттрекс. Показаний при тривожно-невротичних станах пацієнта, а також для усунення безпричинного та постійно проявляючого занепокоєння, страху та нав’язливого стану неврозу. Препарат дуже часто застосовують навіть у дитячому віці, де необхідне лікування заїкання, тиків та енурезу. Людям похилого віку прописують цей засіб при безсонні та нічному неспокої. Кваттрекс нерідко призначають для того, щоб усунути страх перед проведенням оперативних втручань різного характеру, а також в ході профілактичних заходів при закачуванні в автотранспорті.
  • Нообут. Його часто призначають для поліпшення пам’яті та концентрації уваги, а також при неврозах та психопатії. Нообут є незамінним засобом в лікуванні алкоголізму, а саме – для купірування психопатологічних розладів (у складі комплексного лікування).

Увага!

Використання Церебролізин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.