Цетрин

Фармакологічна група: Засоби від алергії

Класифікація: R06AE07

Міжнародна назва: Cetrine

Діюча речовина: Цетиризин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Бувають такі ситуації, коли алергія на харчовий продукт, миючий засіб або що-небудь інше застає людину зненацька. Саме з цієї причини корисно мати в своїй аптечці ефективний протиалергічний засіб, що допомагає швидко позбутися від симптомів прояву алергічної реакції, наприклад, Цетрин. При цьому зазначений препарат можна використовувати не тільки дорослим – він дозволений навіть дітям. Для дітей меншого віку існує спеціальна форма випуску препарату для більш зручного прийому, а саме – сироп.

Інструкція по застосуванню Цетрин

Захворювання алергічного характеру сьогодні є досить поширеними, а особливо у дітей і підлітків. Головною причиною алергії є постійно погіршується екологічна обстановка. Діти молодшого віку страждають найчастіше від атопічного дерматиту та екземи. Підлітки і дорослі пацієнти лікуються, як правило, від бронхіальної астми. Від усіх вищевказаних алергічних захворювань, а також багатьох інших, допоможе знаменитий антигістамінний препарат Цитрин.

Медикамент в таблетованій формі, а також безпосередньо в формі сиропу необхідно приймати всередину, про що говорить опис препарату. До їжі це буде зроблено або після не вплине на результат всмоктування препарату в шлунково-кишковому тракті. Слід зазначити, що таблетки можна приймати виключно з 6-річного віку. Прийом Цетрину повинен здійснюватися тільки один раз на добу – справа в тому, що терапевтичний ефект після прийому препарату зберігається протягом досить тривалого часу. З тієї причини, що Цетрин в деяких випадках може надавати на хворого таку побічну дію, як сонливість, найкращий час для його прийому – вечір.

Виходячи з віку пацієнта, йому необхідно приймати відповідну дозу сиропу:

  • Дітям, вік яких становить 2-6 років, необхідно приймати 5 мл препарату в формі сиропу один раз в день. Іноді такий спосіб прийому ліків погано переноситься дітьми – у них виникає сонливість, може піти обертом. У таких випадках добову дозу слід розділити на 2 рази і приймати ліки вранці і перед сном.
  • Діти від 6 років, дорослі пацієнти повинні приймати 10 мл сиропу також один раз на добу. Так само, як і в першому випадку, добову дозу в 10 мл можна розділити на два прийоми по 5 мл.
  • Пацієнтам в літньому віці можна приймати ту ж дозу ліків (1 таблетку або 10 мл сиропу на добу), що і дорослим. Однак це стосується виключно тих випадків, коли вони не страждають від захворювань нирок.

Іноді пацієнти скаржаться на виникнення реакцій гіперчутливості до препарату. У подібних випадках необхідно негайно припинити прийом Цетрин.

Для лікування гострої алергічної реакції на певний подразник, як правило, потрібно на більш 2 тижнів. За цей час все турбують симптоми зникають безслідно.

Лікування Цетрин під час вагітності та лактації

В інструкції із застосування ліків зазначено, що при вагітності його приймати ні в якому разі не можна. Однак, незважаючи на це, існують дані, що препарат не здатний надати на плід негативний вплив. Випадки, коли вагітні на різних термінах брали Цетрин, не мали жодного несприятливого результату у вигляді вад розвитку ембріона. Застосування цих ліків безпосередньо в період вагітності повинно бути вкрай обережним. Краще рішення – це вибір препарату ідентичної дії, який можна застосовувати в період виношування плоду.

Що стосується застосування Цетрин під час грудного вигодовування, то тут він дозволений в окремих випадках. Активні його компоненти здатні проникати безпосередньо в грудне молоко, а відповідно можуть нашкодити дитині. У будь-якому випадку необхідно обумовити лікування алергії Цетрин зі своїм лікарем.

Препарат у формі таблеток і сиропу не можна застосовувати людям, які мають такі протипоказання:

  • Зайва чутливість безпосередньо до компонентів препарату;
  • Вагітність і годування дитини грудьми;
  • Вік до 2 років (сироп);
  • Вік до 6 років (таблетки);
  • Ниркова недостатність (відносне і не строге протипоказання, що вимагає корекції дози в меншу сторону).

Ще одним протипоказанням, які вважається відносним, є похилий вік пацієнта, тобто, після 65 років. При цьому за станом хворого повинен стежити лікар, який прописує йому максимально низьке дозування препарату для уникнення виникнення побічних реакцій, а також проблем з нирками.

Пацієнти, які проходили лікування за допомогою Цетрин і не перевищували при цьому рекомендовані дози, переносять його досить добре. Прийом великих доз ліків загрожує виникненням побічних дій, а також передозування. У хворого можуть раптово початися сильні головні болі, судоми, набряки, болі безпосередньо в області живота, нудота, сухість у всій ротовій порожнині, збільшення ваги. При появі подібних ознак слід терміново скасовувати препарат і проводити відновлює терапію.

Цетрин в формі таблеток

Однією з існуючих форм випуску препарату є зручні у використанні таблетки. У складі кожної таблетки міститься 10 мг активної речовини, а саме – цетиризину гідрохлориду. Крім активного, в складі препарату в цій формі є і інші речовини.

Таблетки мають стандартну круглу форму, а також гладку поверхню і розділову лінію тільки з одного боку. В одній упаковці є 20 таблеток.

Показання до застосування Цетрин

Як сироп, так і таблетки зазначеного препарату часто призначають для усунення різних алергічних проявів. Йдеться про симптоми алергії в таких випадках:

  • Нежить, який може мати як сезонне протягом, так і цілорічне;
  • Кон’юнктивіт алергічного характеру;
  • Всі типи кропив’янки;
  • Дерматози, які відрізняються нестерпним сверблячкою;
  • Сверблячка на шкірних покривах, який може мати абсолютно будь-який походження (винятком є ​​свербіж, який був викликаний безпосередньо холестазом);
  • Бронхіальна астма;
  • Набряк Квінке;
  • Симптоматичне лікування висипань при кору.

У вкрай рідкісних випадках Цетрин у вигляді сиропу застосовують у віці від 6 до 12 місяців. При цьому лікування відбувається із застосуванням мінімальних доз і під суворим наглядом педіатра.

Дозування Цетрин

У таблетованій формі вона виглядає наступним чином:

  • Дітям від 6 до 12 років, як правило, призначають по половині таблетки 2 рази на день;
  • Дітям від 12 років і всім пацієнтам старшого віку необхідно приймати 1 таблетку один раз в день;
  • Якщо пацієнт страждає від такого захворювання, як ниркова недостатність, то йому можна приймати половину таблетки на добу.

Як правило, курс лікування за допомогою сиропу і таблеток становить від 1 до 4 тижнів. Терапія хронічних алергій може тривати до 6 місяців.

Застосування Цетрин в підлітковому віці

До найбільш поширеним алергічних хвороб відноситься алергічний нежить і бронхіальна астма, а також атопічний дерматит. Потрібно сказати, що ці захворювання тісно пов’язані між собою. Адже якщо людина захворіла одною недугою, він стає дуже чутливим і в цей час до нього може приєднатися ще одна алергічна хвороба. Наприклад, бронхіальна астма діагностується у тих же людей, які хворіють на алергічний нежить.

Для того щоб не стикатися з такими неприємними симптомами вищевказаних хвороб, як кон’юнктивіт, сльозотеча, порушення сну, висип і т. д., Необхідно якомога швидше приступити до лікування алергії. Цетрин здатний відмінно придушувати всі симптоми алергії, дозволяючи хворому жити повноцінним життям.

Ще одним неприємним алергічним захворюванням є ідіопатична кропив’янка. З нею також добре справляється Цетрин, усуваючи практично всі алергічні симптоми. Це стосується навіть тих випадків, коли неможливо встановити конкретні причини появи зазначеного хронічного захворювання.

Цетрин для профілактики алергії

Зазначене антигістамінний лікарський засіб застосовують не тільки для лікування гострих і хронічних захворювань відповідного характеру, але і в профілактичних цілях. У переважних випадках профілактика проводиться безпосередньо для усунення сезонної алергії. Це стосується весняного періоду цвітіння.

Профілактичний курс Цетрин продовжують не більше 1,5 місяця або ж до тих пір, поки джерело алергії буде знаходитися поруч (наприклад, кіт при алергії на котячу шерсть).

Ціна Цетрин

Потрібно сказати, що Цетрин – це один з найбільш недорогих антигістамінних препаратів, які продаються в аптеках на сьогоднішній день. Його вартість є  середньою, ніж високою, що дає можливість купувати цей препарат більшій кількості населення.

Ліки випускається виключно в двох формах – в таблетках і в сиропі. Перший варіант призначений для дорослих пацієнтів, а другий більш зручний для використання під час лікування алергії у дітей. Вартість Цетрин залежить і від лікарської форми, в якій він випускається.

Аналоги Цетрин

Для чого б лікар не призначив Цетрин, буває так, що цей препарат просто не підходить пацієнту. Це може проявлятися у виникненні гіперчутливості на компоненти засобу, а також у відсутності потрібного терапевтичного ефекту. Якщо Цетрин не підійшов пацієнтові по одній з причин, то лікар може йому призначити один з наступних його аналогів:

  • L-цет. Показаний для усунення симптомів риніту безпосередньо алергічного походження, а також при лікуванні хронічної кропив’янки. Дізнатися, скільки коштують ліки, можна навіть онлайн.
  • Алерон. Може застосовуватися для лікування алергічного риніту (сезонного і постійного), а також алергічного кон’юнктивіту, набряку Квінке. Препарат ефективний і при шкірній сверблячці, а також алергії на певний продукт харчування, невідповідні пацієнтові лікарські препарати і різні укуси комах. Не менш дієвим він є і в складі комплексної терапії дерматозів, що супроводжуються свербінням.
  • Зодак. Цей препарат призначають для лікування алергічного риніту, а також всіх видів кропив’янки і зудів різного походження.
  • Супрастин. Один з кращих замінників Цетрин, що має ідентичні показання до застосування. Іноді пацієнти не можуть визначитися, що придбати – Цетрин або Супрастин.

Існує і безліч інших препаратів, які мають ідентичні Цетрин свідчення. Це Лазін, Ксізал, Цетиризин, Цетірінакс, Зіртек, Гленцет і т. д. Зазначені препарати мають різну головну діючу речовину, а також протипоказання і побічні ефекти можуть різнитися. Саме з цієї причини перед заміною антигистаминного засобу необхідно проконсультуватися з лікарем, особливо, якщо мова йде про лікування дитини


Увага!

Використання Цетрин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.