Донорміл

Фармакологічна група: Заспокійливі засоби, Невралгія

Класифікація: R06AA09

Міжнародна назва: Donormyl

Діюча речовина: Доксиламін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Медикаментозні препарати на основі доксиламіну сукцината – з’єднання, які впливають на рецептори мозку та гарантують безпроблемне засинання, – визнані хорошим рішенням для людей, які намагаються здобути перемогу над безсонням. Високо цінується неврологами «Донорміл» – це засіб сонної терапії, що містить 15 мг doxylamine succinate.

Ліки прославилися комплексним впливом на системи та органи. Вони блокують синтез Н1-гістамінових рецепторів, характеризуються атропіноподібними та заспокійливими властивостями, роблять сон оптимальним за тривалістю та міцністю.

Однак щоб ефект від його прийому був добре відчутним, не виникла ненавмисна ситуація з надлишком та побічними діями, важливо слідувати інструкції та призначень досвідченого фахівця.

Інструкція по застосуванню «Донормілу» – схема прийому, дозування

В анотації написано, що використовувати ліки можуть виключно особи старше 15 років. Для оцінки толерантності початкова порція може рівнятися 1/2 таблетки. Якщо її буде мало, можна підвищити початкову дозу вдвічі.

Вживати ліки завжди слід незадовго до відходу в ліжко – за 20-30 хвилин. Тоді ефект, що ним забезпечується, буде найбільш відчутним. Іноді, враховуючи клінічні прояви, які домінують у хворого, неврологи виписують відразу 2 таблетки «Донормілу». Це допустимо тільки в найважчих випадках, коли безсоння перешкоджає повноцінному нічному відпочинку та призводить до синдрому хронічної втоми, порушення характеристик уваги, погіршення короткочасної / довготривалої пам’яті.

Люди похилого віку, а також ті, у кого присутні важкі аномалії нирок та печінки, не повинні приймати максимальні дози снодійного. Їх оптимальне дозування – від половини до однієї таблетки.

Не слід намагатися придбати Donormyl без рецепта лікаря. Важливо отримати консультацію фахівця та підібрати лікарську терапію з урахуванням факторів, що обумовили порушення сну. Якщо одній людині підійшов цей засіб, це не означає, що він допоможе і іншому. Багато що залежить від індивідуальних особливостей організму, схильності до виникнення тих чи інших патологій.

Якщо після прийому протягом двох-п’яти днів медикамент не посприяв зникненню симптомів безсоння, потрібно відмовитися від нього і ще раз відвідати фахівця. Довше п’яти діб пити «Донорміл» без лікарського схвалення небезпечно.

Показання та протипоказання до використання снодійного, ціна «Донормілу»

«Донорміл» п’ють при виникненні у хворого приходячих сонних розладів. Він допомагає як при зрідка виявленому, так і при тривалому безсонні.

Терапію стану забороняється проводити за допомогою Donormyl, якщо є непереносимість doxylamine succinate та інших речовин, присутніх в складі. Ще медикамент не можна пити:

  • в період лактації;
  • дітям (обмеження до п’ятнадцяти років);
  • при глаукомі наріжного закритого типу (яка є в історії хвороби або діагностована в один час з безсонням);
  • при захворюваннях сечостатевого апарату та передміхурової залози, які блокують вільні відходження та виведення урини.

Не можна спільно використовувати Donormyl та алкоголь – це може призвести до виникнення серйозних побічних ефектів, збоями в протіканні неврологічних процесів.

Спроби припинити «рахувати овець перед сном» шляхом застосування ліків можуть посприяти прояву наступних складнощів:

  • різь в області живота, скупчення газів, постійне пересихання слизової ротової порожнини;
  • аномально часте серцебиття (людині здається, що серце зараз «вистрибне з грудей»);
  • зниження чіткості зору (все сприймається, як розпливчаста картинка, різкість стає поганою, колірні показники падають);
  • застій сечі (може виявлятися формуванням набряклих зон на верхніх / нижніх кінцівках, дискомфортними відчуттями в області лобка);
  • підвищена втома та сильна сонливість навіть в денний час, галюцинації (при цих побічних діях потрібно негайно знизити дозування препарату);
  • ригідність м’язового апарату та хворобливість мускулатури, властиві рабдоміолізу (запущена ступінь міопатії, при якій клітини тканин м’язів починають руйнуватися, змінюються лабораторні показники крові).

Також під час лікування Donormyl може «стрибати» рівень креатинфосфокінази (біологічно активного компонента, каталізує з АТФ та креатину) в крові, що підтверджують лабораторні дослідження.

Снодійне досить сильне – купити його в аптеках можна тільки за рецептом лікаря. Вартість його прийнятна для більшості людей. Самому собі призначати вживання такого типу препарату людина не повинна, оскільки при безграмотному підборі режиму дозування та занадто тривалому використанні вони посилюють ситуацію, що склалася, можуть зробити прояви наявних хронічних або гострих патологій явно вираженими.

Правила використання елементів снодійного «Донорміл»

Викликати розвиток безсоння та робити сон неспокійним можуть різні обставини, та далеко не завжди виникнувший стан вимагає застосування медикаментозних препаратів. Перед використанням «Донормілу» потрібно обов’язково ознайомитися з протипоказаннями, вивчити точний склад лікарського засобу та переконатися, що немає алергії на компоненти, що утворюють його.

Снодійне не можна використовувати при синдромі порушення абсорбції галактози / глюкози, галактоземії, а також лактазной недостатності. Пояснення тому – присутність в препараті лактози.

Клінічні випробування підтвердили здатність засобу загострювати синдром нічного апное (якщо він є в анамнезі). Через це у пацієнта можуть виникати часті зупинки дихання в нічний час.

Пацієнти старше 60 років з обережністю повинні підходити до використання Donormyl та його точних аналогів. Через сильну седацію та погіршення зору, що забезпечуються снодійним, у людей цієї категорії значно збільшується ризик падінь стати причиною важких травм.

Уважно слід підходити і до підбору безпечного, але ефективного дозування. Тестування продемонстрували, що період напіврозпаду doxylamine succinate становить близько п’яти годин. Але у людей похилого віку та осіб, які мають важкі захворювання нирок та печінки, даний показник може значно збільшуватися. Тоді концентрація активної фармацевтичної субстанції в організмі зберігається на високому рівні більш довгий час – прийняття чергової дози може привести до появи побічних дій. Лікар повинен підібрати дозу таким чином, щоб в крові спостерігалася рівноважна концентрація снодійного.

Лактація та вагітність

Пацієнтки, які скоро стануть матерями, повинні з особливою обережністю ставитися до будь-яких фарм. препаратів. В ідеалі їм слід відмовитися від використання «хімії». Якщо безсоння замучило, слід проконсультуватися з терапевтом жіночої консультації про способи її лікування та попередження.

«Донорміл» не забороняється виписуватися вагітним, якщо потенційний ризик для малюка нижче імовірної користі для матері. Але по можливості рекомендується замінити ці ліки більш м’якими седативними засобами на основі валеріани.

Що стосується періоду лактації, то дослідження, що підтверджують або спростовують проникнення діючої речовини в грудне молоко, до сих пір не були проведені. Снодійне може давати дитині сильну седативну або, навпаки, збудливу дію, від його використання краще відмовитися.

Вплив ліків на характеристики уваги та швидкість реакції

Снодійне «Донорміл» впливає на здатність керувати транспортом та механізмами. Тому небезпечно його приймати водіям, людям, робота яких вимагає високої швидкості реакції. Незважаючи на те, що ліки приймається перед сном, вранці та протягом дня можуть зберігатися млявість та сонливість. Про це потрібно пам’ятати.

Ні в якому разі не можна поєднувати використання медикаменту з іншими заспокійливими та снодійними, щоб отримати більш виражений седативний ефект. Це може зумовити сильну сонливість, занепад сил, запаморочення та інші побічні ефекти.

Зрозуміти, чи сталася передозування снодійними, можна по ряду ознак:

  • постійне бажання лягти спати, з яким складно впоратися;
  • збільшення діаметра зіниць;
  • пересихання слизових ротової порожнини, що викликає постійну спрагу;
  • сильне серцебиття;
  • хворий бачить галюциногенні картини, яких, насправді, немає;
  • спастичні скорочення м’язів.

Боротися з передозуванням потрібно, проводячи симптоматичне лікування. Має бути прийнятий будь-який адсорбент, зробити промивання шлунка.

В цілому Донорміл це якісні та перевірені ліки. З огляду на, скільки коштує препарат і те, що він викликає побічні ефекти зрідка, його можна сміливо купувати за рекомендацією лікаря.

Аналоги «Донормілу»

В аптеках міста представлений дуже широкий вибір препаратів, розроблених провідними фармацевтами світу спеціально для купірування ознак безсоння. Якщо через будь-які обставини пацієнт не бажає замовляти «Донорміл», він може підібрати його синоніми. Але для початку йому слід заручитися схваленням свого лікаря.

В інструкції з користування ним наведено дані про те, що «Донорміл» здорово заспокоює НС саме за рахунок doxylamine succinate. На ринку представлені різні продукти, що включають дану речовину:

  • Німецькі краплі «Валокордин-Доксиламін». Жодним чином не змінюють фізіологічні сонні фази, але прискорюють засипання та збільшують тривалість відпочинку. Після прийому дія препарату зберігається від трьох до шести годин. «Валокордин-Доксиламін» добре зарекомендував себе при частих нічних пробудженнях, різких здриганнях, які заважають відпочинку, надто тривожному сні.
  • «Ресліп» (Росія). У кожній таблетці 15 мг активного компонента. «Ресліп» прибирає сонні розлади. Його можна пити, якщо змучив алергічний свербіж, утворилися рясні висипання на шкірному покриві. Його також нерідко включають до складу комбінованої медикаментозної терапії, якщо в людини яка звернулася до закладу спостерігається обструкція, застуда. Приймати «Ресліп» з алкоголем не можна.
  • «Сондокс» та «СОНМО». Містять 15 мг доксиламіну сукцината. Випускаються українськими підприємствами. Приймаються за такою ж схемою, як «Донорміл», можуть провокувати такі ж побічні дії.
  • «Біосон». Крім доксиламіну, таблетки містять ще й траву пасифлори. Це комбіновані ліки від безсоння.

Якщо вибирати аналог «Донормілу» не по головній речовині, а за дією, впливаючою на ЦНС, то можна замінити його на:

  • «Корвалтаб Екстра». Рослинні таблетки, що містять м’ятну олію, α -бромізовалеріанову кислоту та фенобарбітал. Вважаються ефективними седативними ліками. Застосовуються не тільки при безсонні, а й при неврозах, ВСД, артеріальній гіпертензії, прискореному серцебитті, спазматичних скороченнях кишечника та шлунково-кишкового тракту, спровокованих нервовими переживаннями.
  • Всіма продуктами, виготовленими на основі екстракту валеріани. Сюди відносяться: «Валеріана форте», «Валеріани екстракт», «Валеріана», «Валдісперт». Все це фіто-ліки, які мають заспокійливу дію на нервову систему, сприяють релаксації, розслабленню, відволіканню від проблем. Вони прискорюють засипання та допомагають не прокидатися вночі через тривожні думки. Знімають дратівливість, борються з вираженою нервозністю та агресивністю.

Оскільки засіб, активної фармацевтичної субстанцією яких є валеріана, майже ніколи не провокують появи побічних ефектів і не відносяться до категорії наркотиків, їх відпускають без рецепта лікаря. Але не потрібно ставитися до них, як до вітамінки. Будь-який препарат, який реалізується через аптечну мережу, може привести до ускладнень. Для початку потрібно уточнити, чому розвинулася безсоння. Якщо вона є наслідком перевтоми, то набагато розумніше почати приділяти більше часу відпочинку, ніж ковтати медикаменти, нехай і виготовлені на основі трав.


Увага!

Використання Донорміл без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.