Фарингосепт

Фармакологічна група: Антисептики і дезинфікуючі засоби

Класифікація: R02AA01

Міжнародна назва: Faringosept

Діюча речовина: Амбазон

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Фарингосепт – один з найпопулярніших препаратів місцевої дії, які люди вживають при появі перших симптомів запалення горла. Багато хто сприймає дані ліки, як звичайні льодяники, що полегшують дихання і усувають больові відчуття в області мигдалин і ротоглотки. Насправді, Фарингосепт не має нічого спільного з цукерками, а є антибактеріальним лікарським засобом, який ефективно по відношенню до більшості відомих збудників ангіни і тонзиліту.

Коли слід вживати Фарингосепт, а в яких випадках від нього краще відмовитися? Так чи безпечний препарат, і чи можна давати його дітям? Подібні питання лікарям доводиться чути щодня. Розробники ліків запевняють, що місцеве застосування антибактеріальних компонентів препарату попереджає його всмоктування в кров, а тому не тягне за собою розвиток величезної кількості небажаних ефектів. Фарингосепт не провокує виникнення резистентності мікроорганізмів і не здатний викликати зміни складу мікрофлори кишечника.

Інструкція по застосуванню Фарингосепту

Фарингосепт є  головною дійовим компонентом якого є амбазон – речовина з антибактеріальними властивостями, гнітюче життєздатність збудників хвороб порожнини рота і горла. До дії препарату чутливі більшість хвороботворних мікроорганізмів, серед яких стафілококи, стрептококи і пневмококи. Фарингосепт володіє місцевою дією і може використовуватися як самостійна терапія нескладних запальних процесів в горлі.

Розсмоктування Фарингосепту стимулює виділення слюні, яка попереджає пересихання слизових оболонок губ і ротової порожнини. Крім цього, завдяки ефектам препарату, у пацієнта швидко зникає відчуття дискомфорту при ковтанні, першіння і біль в горлі, знижується почервоніння і набряк уражених ділянок. Ліки не впливає на життєдіяльності нормальної мікрофлори кишечника і не викликає симптомів дисбактеріозу.

Від чого допомагає Фарингосепт? Головними показаннями до застосування препарату є стани після перенесених вірусних інфекцій, коли у людини присутні скарги на біль у області горла, сильне першіння і сухий кашель. Всі вони вказують на наявність у пацієнта бактеріальних ускладнень патологічного процесу, які потребують антибактеріальної корекції.

Серед таких порушень слід виділити:

  • фарингіти бактеріального походження;
  • запалення ясен помірного ступеня вираженості;
  • гнійні гінгівіти на початкових стадіях розвитку;
  • загострення хронічного тонзиліту і фарингіту;
  • пародонтит, спровокований чутливої ​​до Фарингосепту мікрофлорою.

В якості профілактики розвитку патології ЛОР-органів препарат призначається перед оперативними втручаннями з видалення зубів або піднебінних мигдалин, а також після проведеної хірургічної корекції.

Головними протипоказаннями до застосування лікарського засобу є:

  • наявність у пацієнта індивідуальної нестерпності хімічних речовин, які входять до складу Фарингосепту;
  • дитячий вік до семи років.

Ліки можна приймати вагітним жінкам і матерям, які вигодовують своїх малят грудьми.

Препарат добре переноситься людським організмом і вкрай рідко провокує розвиток побічних ефектів у вигляді алергічних реакцій на шкірі з висипаннями і свербінням. Згідно з дослідженнями, передозування фарингосепт є неможливою навіть в разі одномоментного прийому дози медикаменту, що істотно перевищує рекомендований його кількість. При вживанні таблеток Фарингосепту у великій кількості лікарі настійно радять промити шлунок водою та прийняти активоване вугілля.

Таблетки Фарингосепт – особливі вказівки

Фарингосепт випускається у вигляді льодяників для розсмоктування, що містять 10 мг амбазону. У кожній упаковці знаходиться по 20 таких таблеток.

Препарат краще вживати після консультації з лікарем. Згідно з інструкцією із застосування льодяники необхідно приймати дорослим і дітям після семи років по 3-5 штук на добу (30-50 мг амбазону) протягом 4-5 днів. Як правило, саме за це період відбувається повна санація ротової порожнини і глотки, що сприяє зменшенню патологічних симптомів місцевого інфікування. Льодяники рекомендується повільно розсмоктувати в роті.

Фарингосепт не можна ковтати, так як це перешкоджає настанню терапевтичного ефекту.

Застосування засобу краще не поєднувати з використанням інших медикаментів.
Фарингосепт слід вживати через 20 хвилин після прийому їжі і протягом 2-3 годин не можна приймати їжу або пити.

Рекомендована доза для дітей у віці 3-7 років становить один льодяник 3 рази в день (30 мг амбазону) протягом 4-5 днів. Збільшення рекомендованої дози не сприяє підвищенню виразності терапевтичного ефекту.

Ціна препарату Фарингосепт

Скільки коштує препарат? Фарингосепт сьогодні користується особливою популярністю. Серед лікарів і їх пацієнтів він зарекомендував себе, як ефективний лікарський засіб з доступною вартістю, зручне у використанні і не викликає побічних ефектів.

Сьогодні купити Фарингосепт можна в мережі роздрібних аптек і в інтернеті. В останньому випадку важливо переконатися в якості медикаменту і його справжності.

Аналоги, яким можна довіряти

Як і більшість інших антибактеріальних засобів, Фарингосепт має величезну кількість аналогів. Серед них зустрічаються ліки з досить високою вартістю, але є і препарати з бюджетною ціною, доступні кожному бажаючому. Серед медикаментів-замінників Фарингосепту, особливою популярністю користуються наступні ліки:

  • Ангілекс – препарат з вираженим протимікробну дію, який успішно застосовується при запальних процесах ротової порожнини, носоглотки і гортані, а також в разі розвитку гнійного гінгівіту, пародонтиту, тонзиліту;
  • Гексаспрей – ліки для місцевого лікування захворювань горла, основним діючим компонентом якого є біклотімола (перед заміною препарату слід обов’язково проконсультуватися з лікарем);
  • Декатилен – таблетки для розсмоктування, показані при більшості інфекційних захворювань ЛОР-органів, а також до і після операцій з видалення мигдалин, зубів, тощо;
  • Камефлю – спрей, який широко використовується при захворюваннях горла гострого і хронічного характеру, а також запальних процесів порожнин носа;
  • Септефрил – антибактеріальний препарат проти захворювань горла, головною перевагою якого є його низька вартість (вітчизняний препарат);
  • Настоянка евкаліпта – рослинний засіб проти запальних захворювань, що володіє вираженим антисептичним ефектом і мінімумом побічних ефектів.

Увага!

Використання Фарингосепт без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.