Флуіфорт

Фармакологічна група: Дихальна система (захворювання)

Класифікація: R05CB03

Міжнародна назва: Fluifort

Діюча речовина: Карбоцистеїн

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

При бронхолегеневих захворюваннях одним з найбільш неприємних та дратівливих симптомів є сухий кашель, при якому горло ніби «дере» наждачним папером. Гортанні стінки червоніють та запалюються так, що навіть їсти та розмовляти стає боляче так, що не під силу витерпіти. Мокротиння, яке накопичується не відходить, здається, що не вистачає повітря для дихання. У цьому випадку потрібні муколітичні засоби, за допомогою яких кашель перейде в продуктивну стадію, а одужання настане швидше. Знайомтеся – Флуіфорт. Ось потрібний препарат-муколітик для виснаженого горла.

Флуіфорт: опис дії та інструкція із застосування до нього

Згідно Анатомо-терапевтично-хімічній класифікації (АТС) Флуіфорту відповідає код R05CB03. Медикамент належить до групи секретолітів та речовин, що стимулюють моторику дихальних ходів.

Фармакологічні властивості

Карбоцистеїн – ось базисна речовина, за рахунок дії якої відбувається відновлення кількості сульфгідрильних компонентних груп, які обволікують слиз. Відновлюються також інкреція імунологічно активного «А» -імуноглобуліна.

Під карбоцистеїновою дією активується сіалова трансфераза, тобто фермент келихоподібних клітин бронхіальної слизової оболонки починає продуктивно працювати. Ставлення кислих сіаломуцинів секреціонних речовин бронхів до нейтральних повертається в норму, активізується епітеліальна діяльність. Слиз стає в’язким та еластичнішим, тому простіше відходить, його легше відхаркнути.

Кінетичні характеристики

Абсорбція після вживання перорально – абсолютна. При добовій дозі в 2 г Т- (1/2) дорівнює 1,8 години, при цьому С (max) в плазмі та секреторній речовині видно вже о першій годині після прийому.

В залежності від особливостей організму від 30% до 60% карбоцистеїн виходить ніяк не змінений, решта – у формі метаболітів. В основному все виводиться по сечовипускним канальцям.

Показання до Флуіфорту

В кожній упаковці ліків Флуіфорту вкладається інструкція, в якій розписані всі ситуації, коли препарат може допомогти.

Серед них:

  • Різні захворювання бронхів та легенів (трахеїти / бронхіальна астма / трахеобронхіти / бронхіти / бронхоектатична хвороба).
  • Запальні процеси в середньому вусі, а також в носових пазухах (синусит / середній отит / аденоїдит / риніт).

Медикамент використовується у всіх перерахованих випадках, а також якщо у хворих складності з мокротою (недостатньо в’язкості) та її виведенням, а також із виділенням слизу.

При необхідності проведення бронхографії / бронхоскопії рекомендується приймати Флуіфорт для підготовки пацієнта до цих процедур.

Передозування

Якщо денна норма була багаторазово перевищена, то ШКТ відреагує нудотою та болем в шлунку, може статися діарея.

Знадобиться лікування, яке прибирає симптоматику.

Для кого застосування Флуіфорту шкідливо?

Ліки мають деякі протипоказання. З ними краще ознайомитися до того, як віддати гроші за препарат, адже може статися, що він не підходить саме вам. А лікарські засоби не підлягають обміну та поверненню, якщо в них не виявлено дефекту (немає дати / серії партії / порушена цілісності упаковки / закінчився термін придатності) або рецептурний препарат проданий без дозвільного листка з печатками.

Заборонено приймати:

  • При гострих чутливих реакціях на медикаменти, які містять карбоцистеїн.
  • При загостренні шлункової виразки та виразковій хворобі 12-палої кишки (при наявності в анамнезі приймати з обережністю).
  • У лактаційний період.
  • У першому триместрі вагітності.

Виношування малюка на більш пізніх термінах – не привід відмовитися від Флуіфорту. При вагітності на другому та третьому триместрах просто потрібний лікарський нагляд в період терапії.

Форми випуску

Флуіфорт випускається у вигляді гранульованого порошку для суспензії та у формі сиропу. Обидва варіанти мають свої особливості, протипоказання, побічні ефекти та правила застосування.

Як приймати гранули Флуіфорту?

Одна з лікарських форм Флуіфорту – гранули. У червоно-білій коробочці знаходиться 10 порційних пакетиків-саше, в кожному з них по 5 гранул. Це дорівнює змісту 2,7 г карбоцистеїну лізинової солі моногідрат.

При відкритті пакетика чується несильний запах цитруса, що надходить від жовтувато-білих гранулок. Цей аромат дає сік апельсину та апельсиновий ароматизатор, додані до складу як допоміжні елементи.

Крім загальних протипоказань гранульований Флуіфорт не можна пити:

  • в дитячому та підлітковому віці (до виконання 16 років);
  • при фенілкетонурії, оскільки в складі присутній протипоказаний при цій хворобі аспартам.

Один пакетик – одна доза ліків. Одного саше пацієнтові досить на цілу добу. При нирковій / печінковій патології та при цукровому діабеті не потрібно коригувати дозування.

Прийнявши карбоцистеїну лізинової солі моногідрат можна відчути нудоту, біль в епігастрії. Вона може викликати розлад шлунку та алергічний висип. Ці побічні ефекти рідкісні та не є небезпечними, вони “випаруються” після того, як курс буде закінчено.

Приготування суспензії

Гранули з пакетику всипати в кухоль і залити холодною / трохи теплою питною водою. Розмішувати, поки не розчиниться порошок, потім випити. До, після або під час їжі – не принципово.  Приготована суспензія має блідо-жовтий матовий колір та приємний запах цитрусових.

Сироп Флуіфорт: відмінні характеристики та дозування

Друга форма – це сироп Флуіфорт. Його розливають по затемненим флакончикам з 100 мл та укладають в картонні коробки разом з дозованою склянкою для зручності використання.

Для дітей підходить саме сиропчик. Його можна давати малюкам, але не з дитинства, а після виконання одного рочки.

Колір сиропу – насичено-жовтий, а сам він прозорий. Активна речовина – карбоцистеїн.

Побічні реакції від нього рідкісні, і їх мало:

  • Гастрит.
  • Пронос.
  • Нудота.
  • Загальна слабкість та нездужання.
  • Висип по тілу.

Іноді може піти обертом голова.

Як приймати?

За допомогою дозуючої склянки з вибитими смужками-поділами потрібно відміряти призначену норму:

  • для дорослого це 15 мл, тобто 1,35 г по 3 рази за день;
  • для дітлахів та молодиків від 5 до 16 років – по 5 мл, тобто по 450 мг 3 рази на добу;
  • для діточок-дошкільнят від року до 5 років – 2,5 мл, тобто 225 мг по 3 підходи за день.

З 16 років дозування прирівнюють до дорослого.

Запити водою, звичайно, можна, але це навряд чи буде потрібно, адже сироп має не тільки найприємніший аромат стиглої вишні, а й відповідний смак. Його без сліз та істерик будуть погоджуватися пити діти, а вже старше покоління буде здивоване таким акцентом, як відсутністю гіркуватості.

Яка б не була форма Флуіфорту, це не вплине на протяжність курсу.Лікування індивідуально призначається кожному пацієнтові. Лікар повинен оцінити всі фактори та прийняти рішення про тривалість терапії – вона може бути від 4 днів до півроку.

Чи обгрунтована ціна на Флуіфорт?

І сироп, й гранули для суспензій мають не дуже дешеву вартість, але вона не «захмарна». Середньостатистична сім’я цілком може собі дозволити придбання ефективного засобу. Адже сума, яку просять за препарат, вельми обгрунтована: Флуіфорт складається з якісних елементів, тому відхаркувальний ефект від нього настає вже на другу добу після застосування. Виробляється він італійською фарм-компанією з блискучою репутацією.

В залежності від регіону продажів ціна може змінюватися, але рідко ці трансформації істотні. Багато аптек оформляють дисконтні карти для постійних клієнтів, а деякі роблять сезонні знижки на протизастудні ЛЗ, тому можна з успіхом купити Флуіфорт по промо-коду.

З чим взаємодіє Флуіфорт та чи є у нього аналоги?

Флуіфорт добре поєднується з антибіотиками та будь-якими іншими ЛЗ, призначеними для лікування бронхолегеневих та ЛОР-захворювань, крім протикашльових засобів та м-холіноблокаторів.

При застосуванні з теофіліном бронхолітична дія останнього стає більш вираженим.

Глюкокортикостероїдні ЛЗ та Флуіфорт один одного взаємно підсилюють, також підвищується ефект від антибактеріальних ліків-рятувальників від інфекційно-запальних процесів в дихальних органах.

На час лікування потрібно забути про спиртні напої, повністю виключивши як міцний алкоголь, так і слабоалкогольні коктейлі та пиво.

Яка альтернатива існує?

Практично всі ті препарати, що повністю повторюють структуру оригінального засобу, входять в один ціновий сегмент, але можуть відрізнятися формою випуску:

  • Сироп «Fluditec».
  • Капсули «Bronchobos».
  • Сироп «Broncatar».
  • «Mucopront» у вигляді сиропу або капсул.

Серед відмінних за складом ліків є прекрасні і до смішного дешеві замінники з аналогічною дією:

  • «Мукалтин» в таблетках;
  • «Амброксол» (таблетки та сироп);
  • Таблетки «Бромгексин»;
  • Амбробене (розчин для в / в, розчин інгаляційний, таблетки, сироп).

Аналогів не злічити, але головне – знайти підходящий.


Увага!

Використання Флуіфорт без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.