Фталазол

Фармакологічна група: Протимікробні препарати

Класифікація: A07AB02

Міжнародна назва: Phthalazolum

Діюча речовина: Фталілсульфатіазол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Крім отруєння, багато хвороб супроводжуються таким неприємним явищем, як діарея. Дизентерія – це інфекційне захворювання гострого або хронічного перебігу, одним з виражених ознак якого є пронос. Він вимагає негайного усунення, оскільки є ризик отримати зневоднення. Як відомо, зневоднення вкрай небезпечне, особливо для дітей, у яких воно розвивається в кілька разів швидше. Фталазол – це протимікробний засіб, який часто призначають від інфекційних кишкових хвороб. Phthalazolum не можна бездумно пити всім підряд, оскільки засіб має свої протипоказання та особливості в процесі застосування.

Інструкція по застосуванню Фталазолу

Phthalazolum дозволений до застосування не тільки дорослим пацієнтам, а й дітям від 3 років. В інструкції із застосування засобу сказано, що:

  • Дорослим та дітям, яким вже виповнилося понад 12 років. Якщо ліки були прописані для лікування гострої дизентерії, то тут варто дотримуватися такої схеми лікування: в перші два дні терапії варто приймати по 1 г Фталазолу 6 разів на добу, далі, наступні два дні (тобто 3-4 день) застосовують засіб в такій же дозі, але 4 рази на добу. Вже на 5-6 день терапії 1 г засобу приймають кожні 8 годин – 3 рази на добу. Для повного лікування від хвороби зазвичай потрібно курс в 25-30 г ліків. Закінчивши перший курс лікування таким чином, варто почекати не менше 5-6 днів та приступити до другого. Тут дозування й спосіб застосування Phthalazolum інші: перший-другий день – приймають по одному граму ліків кожні 4 години (вночі роблять перерву в 8 годин), загальна кількість 5 м. Далі, на 3-4 день приймають 1 г ліків кожні 4 години, вночі не призначається зовсім – всього 4 г в день. На 5 день ліки приймають також в дозі 1 г кожні 4 години, але не більше 3 г на добу. Другий курс повинен передбачати застосування 21 грама ліків. Якщо хвороба протікає в легкій формі, то другий курс може передбачати і 18 г Фталазолу.

Інші захворювання кишково-інфекційного типу, при яких також присутній пронос, передбачають дещо інше використання ліків у даній віковій категорії. У перші пару днів хвороби зазвичай призначають 1-2 г засобу раз в 4-6 годин, далі (2-3 дні) – по 0,5-1 г антимікробного препарату.

  • Діти 3-12 років. Фталазол дітям у віці від 3 до 7 років призначається в дозі 500 мг за один прийом 4 рази на добу. Пацієнти, вік яких становить від 7 до 12 років, приймають за раз від 500 до 750 мг препарату також 4 рази на добу. Курс лікування не перевищує 7 днів, але від проносу при гостро-поточній дизентерії засіб позбавляє швидше.

Якщо мова йде про лікування інших захворювань у дітей 3-12 років, то зазвичай Phthalazolum в перший день приймають, виходячи з індивідуально-розрахованого процесу: на 1 кг маси тіла припадає 100 мг засобу. Отриману шляхом правильного розрахунку дозу ділять на рівні частини та дають дитині приймати кожні 4 години (вночі слід робити перерву). Починаючи з другого дня, дитині, в залежності від віку, дають по 250-500 мг засобу кожні 6-8 годин. Як і у випадку з гострою дизентерією, тут курс лікування препаратом становить також 7 днів.

Іноді дитині важко ковтати таблетки, причому, не тільки цілком, але і по половинкам. У таких випадках таблетку варто розтовкти та розмочити у воді (кип’яченою та прохолодною).

Від чого призначають Фталазол?

Phthalazolum – це протимікробно-дієвий засіб. Іноді його призначають паралельно з дієвими антибіотиками, що допомагають отримати більш виражений терапевтичний ефект від ліків. Фталазол має такі показання до застосування:

  • Дизентерія гострого перебігу, звана по іншому – шигеллез;
  • Дизентерія хронічного типу, яка по ряду факторів отримала загострення;
  • Коліт / гастроентероколіт / ентероколіт;
  • Профілактика інфекцій під час хірургічних операцій, для чого засіб випивають до операції.

Необхідний бактеріальний ефект, якийзабезпечує препарат, здійснюється такою активно-ефективною речовиною, як Фталілсульфатіазол (phthalylsulfathiazole) 500 мг на таблетку. Варто сказати, що phthalylsulfathiazole – це сульфаніламід, який активно бореться з кишковими інфекціями.

Всмоктування речовини, як говорить опис препарату, відбувається вкрай повільно. Переважна частина речовини, що виконує роль активної, затримується та залишається в тонкому кишечнику. Саме там відбувається вкрай повільне молекулярне розщеплення фталілсульфатізола. Основна частина ліків виводиться з калом, однак, невеликий її відсоток (5-10%) розподіляється по всьому організму максимально рівномірно, а потім виводиться нирками – сечею.

Ціна Фталазолу

Фталазол – це бюджетний препарат, який може без роздумів дозволити собі кожен пацієнт. Якщо кому-небудь й буде потрібно знайти його аналог, то це 100-відсотково буде не через неприємну вартість.

Зазвичай препарат є у всіх аптеках, але, якщо раптом, полиці аптечного пункту виявилися порожніми, то можна звернутися за допомогою в онлайн-пункт аптеки. Також можна розглянути варіанти заміни протимікробного засобу.

Доступні аналоги Фталазолу

Іноді трапляються ситуації, коли Фталазол вимагає заміни іншим препаратом. Цього не слід робити самому, оскільки в результаті є ризик отримати того чи іншого ускладнення. До аналогів Фталазолу слід віднести такі засоби схожої / ідентичної дії:

  • Bactrim (Бактрим);
  • Berlocid (Берлоцид);
  • Biseptole (Бісептол);
  • Bripheseptole (Бріфесептол);
  • Dvaseptole (Двасептол);
  • Ko-trimoxazol (Ко-тримоксазол);
  • Metosylfabol (Метосульфабол);
  • Oriprim (Оріпрім);
  • Sinersul (Сінерсул);
  • Sulotrim (Сулотрім);
  • Sulgine (Сульгін);
  • Phtazine (Фтазин);
  • Furazolidon (Фуразолідон);
  • Phthalylsulfathiazole (Фталілсульфатізол);
  • Reflor (Рефлор).

Останній варіант – це “зарубіжний” препарат, який рятує від проносу, якщо ви в Туреччині. Eucarbon – це таке ж Активоване вугілля, що продається також в турецькій місцевості (і в курортній). Отруєння – це часті супровідники подорожуючих відпочиваючих у Туреччині, оскільки продукти з “все включено” іноді викликають, заважаючи відпочинку, розлади.

Всі аналоги засобу знаходяться приблизно в одній ціновій категорії (плюс-мінус), й не вимагають великих грошових вкладень, оскільки відносно бюджетні. Перед заміною варто в обов’язковому порядку порадитися зі своїм лікарем-інфекціоністом, оскільки буває, що ліки не підходять (особливо це стосується важких / запущених випадків).

Від частих діарейних проявів може рятувати чорний перець-горошок. Але він повинен бути не від отруєння.

Протипоказання

Застосування Фталазона має бути відповідальним, тому попередньо слід вивчити список протипоказань, які має препарат. Маються на увазі наступні протипоказання (абсолютно необговорювальні) до застосування типу протимікробного препарату:

  • Непереносимість сульфаніламідів / індивідуальна непереносимість будь-якого з компонентів (idiosyncrasy);
  • Алергія (allergу) на сульфаніламіди / основні / додаткові їх компоненти;
  • Кров’яні захворювання (morbo hematopoietic ratio) лейкоз / лейкоцитоз / анемія / лейкопенія та ін.;
  • Дифузно-токсичний зоб або недуга Базедова-Грейвса (toxicus gutturi diffundunt);
  • Ниркова недостатність хронічного типу (longos renum defectum);
  • Всі різновиди гострого гепатиту (acuti-Hepatitis);
  • Гломерулонефрит (longos-glomerulonephritis);
  • Кишківникова непрохідність (TORMENTUM);
  • Вагітність та лактація (актив. речовина проникає через плацентарний бар’єр / в грудне молоко);
  • Дитячий вік до трьох років.

Думки про препарат

Перед застосуванням того чи іншого засобу більшість сучасних пацієнтів, у яких є у телефонах / планшетах / комп’ютерах інтернет, намагаються знайти всілякі відгуки про них. Це допомагає зорієнтуватися, в яких ситуаціях ліки можуть показати себе не з кращого боку і як їх краще приймати. Основна частина відгуків про протимікробний засіб Фталозол, звичайно ж, позитивна – негативних відгуків дрібничка, одиниці. Варто сказати, що не позитивні відгуки ґрунтуються на загальних недоліках препарату (вони є, мабуть, у всіх ліків), але ніяким чином не впливають на загальну цілком позитивну думку. Наприклад, пацієнтам не подобається неприємно гіркий смак таблеток, а також їх надмірно-великий розмір, який важко ковтається дітьми будь-якого віку й таблетку потрібно ділити навпіл або четвертинити, або зовсім подрібнювати й розводити з водою. Також хворим не подобається, що для стовідсотково-повного усунення такого неприємного явища, як понос, ці таблетки необхідно приймати через занадто великий, на їхню думку, проміжок часу.

Якщо говорити про незаперечні переваги препарату, то пацієнти які користувалися цим препаратом, обов’язково відзначали його високу ефективність під час лікування, хорошу допомогу при проносі (в той час, як більш дорогі та “брендові” засоби практично безсилі), привабливо-низьку вартість, доступну майже у всіх аптеках (навіть в маленьких СМТ та сільських місцевостях), величезний як для ліків термін придатності. Варто обов’язково зазначити, що більшість пацієнтів запевняють, що під час лікування вони не стикалися з такими явищами, як алергія / побічні реакції.


Увага!

Використання Фталазол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.