Фукорцин

Фармакологічна група: Антисептики і дезинфікуючі засоби

Класифікація: D08AD

Міжнародна назва: Fucorcin

Діюча речовина: Фуксин, Борна кислота, Фенол, Ацетон, Резорцин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Шкірні патології не дозволяють людині жити спокійно та без нервів – загострюючись, вони приносять масу клопоту та мук. Хворіючи себореєм, екземою або нашкірними хворобами, пов’язаних з атакою мікроорганізмів, важливо мати в засіках дієві медзасоби. Лідируючим протисеборейним препаратом є Фукорцин (Fukorcinum). Він швидко знищує дерматоміцити, які атакують шкірні клітини, та призводить стан дерми в норму.

Показання до застосування та інструкція до фукорцину

Багато хто цікавиться – що таке Фукорцин? Це відомий антисептичний-дезінфекційний препарат. Fukorcinum, випускається у формі темно-малинового розчину, застосовується для лікування цілого списку дерматологічних проблем, які були викликані такими видами дерматоміцитів, як трихофітон, епідермофітон, мікроспурин. Також Фукорцин містить засіб, який застосовується при лікуванні мікробної екземи, а також різних форм себореї (жирної та змішаної).

Також Fukorcinum у вигляді розчину прописують й дітям, а саме – при вітрянці. Одні батьки використовують його для намазування вітрянкових бульбашок, пояснюючи, що Фукорцин допомагає значно краще зеленки, не забруднивши при цьому все житло, та відмивається в десять разів краще. Інші ж мами та тата більш категоричні до Фукорцину й обходять його десятою дорогою, оскільки в його складі є фенол та спирт. Перед тим, як відмити плями кольору фуксії з шкіри дитини, потрібно впевнитися, що вітрянкові поразки не пошкоджені. Разом з цим слід пам’ятати, що до 12 років застосування розчину та мазі протипоказано.

Темно-малиновий розчин також застосовується при стоматиті у дорослих та дітей. Для цього гнійно-виразкові вогнища в ротовій порожнині припікають за допомогою фукорцину кілька разів на день, використовуючи ватну паличку. Попадання розчину в шлунок неприпустимо – використання ліків кольору фуксії повинно бути гранично акуратним. Відгуки людей, які випробували цей метод лікування стоматиту на собі, кажуть про найшвидше загоєння ран в роті. Не менш ефективним Fukorcinum вважається й при герпесі, головна умова при лікуванні якого – нанесення розчину відразу ж після відчуття початкових ознак губної застуди (печіння, «сіпання», біль).

Інструкція по застосуванню

Слизові оболонки в організмі, а також уражені себорейною хворобою або мікроорганізмами ділянки шкіри змазують розчином Fukorcinum 1-3 рази на день. Як правило малиново-бордовий препарат використовують у такий спосіб до тих пір, поки симптоми хвороби зійдуть на «ні», не забуваючи при цьому про рекомендації лікаря-дерматолога.

Після цілковитого висихання розчину на поверхні пошкодженої шкіри можна наносити інші мазі або пасти для додаткової лікувально-фармакологічної дії (якщо це передбачено схемою лікування).

Застосовуючи Fukorcinum довго, а особливо на великих ділянках шкіри, слід ретельно стежити за своїм станом. Оскільки в складі фукорцину є фенол, він може спровокувати виникнення отруєння з характерними ознаками – запаморочення, головний біль, слабкість, колапс та обтяжене дихання. Якщо трапилося таке, то хворому бажано вийти на вулицю та подихати свіжим повітрям, попередньо змивши залишки речовини з шкірних покривів. Якщо пацієнт не знає, чим змити залишки фукорцину, то йому варто зателефонувати лікарю або заглянути в інтернет – там теж можна знайти таку інформацію, що цікавить.

Фукорцин у формі мазі

Fukorcinum у формі мазі не виробляється, оскільки така медична форма антисеборейного засобу не матиме потрібної ефективності. Можливо, потрібного клінічно-терапевтичного ефекту важко буде домогтися через специфічні додаткові речовини (наприклад, парафін рідкий, який присутній у багатьох мазях). Однак при необхідності можна підібрати той аналог засобу, який буде випускатися саме у вигляді мазі. Підбором такого засобу повинен займатися лікар-дерматолог.

Опис розчину фукорцин

Fukorcinum в формі розчину – це єдина форма випуску засобу (якщо не брати до уваги всілякі дитячі фломастери з фукорцином, які призначені для зручного намазування вітрянкових пухирців). Цей розчин не зовсім безбарвний – він забарвлений в малиново-бордовий, несильно схожий на буряковий, колір. Fukorcinum ще називають рідиною Кастеллані або фарбою Кастеллані.

До складу протисеборейного засобу обов’язково входять такі речовини:

  • фуксин;
  • фенол;
  • борна кислота;
  • резорцин;
  • ацетон;
  • дев’яносто пяти процентний спирт етиловий;
  • вода дистильована.

Описуваний розчин Fukorcinum випускається в різних місткостях – по 10 мл, 25 мл та 1 л. Останній варіант переважно для використання в умовах стаціонару (в аптечці дома таку пляшку зберігати незручно).

Завдяки яскраво-рожевому кольору, який дуже добре нагадує квітку фуксії, а також сильній стійкості цього пігменту Fukorcinum навіть застосовують для фарбування тканин в домашніх умовах. В інтернеті існує маса способів для фарбування білизни та інших білих тканин фукорцином. Крім того, особливо сміливі дівчата використовують медичний розчин для фарбування волосся в рожевий колір – зважившись на подібне, Fukorcinum слід розводити з водою та бальзамом для волосся, оскільки фенол, наявний в його складі, має токсичні властивості. Не дивлячись на всю дешевизну цього способу фарбування, саме через присутність фенолу варто відмовитися від цієї ідеї, вибравши більш традиційний, хоч й дорогий спосіб.

Fukorcinum в чистому вигляді дуже погано змивається зі шкіри, а також з інших предметів, куди він випадково потрапив. Але в інтернеті існує маса способів, які допоможуть впоратися з цією, здавалося б, нерозв’язною проблемою.

Ціна фукорцина в аптеках

Фукорцин – це дуже привабливий з точки зору цінової політики протисорбітний медпрепарат. Його ціна є вкрай низькою – за невеликий темно-скляний флакончик ви віддаєте сущі копійки. Отже, лікування екземи та себореї є доступним кожному.

Купити Fukorcinum можна в кожній аптеці, що зустрічається на шляху. Також завжди доступною є й інтернет-аптека, вибирати яку слід уважно.

Чи є у фукорцина аналоги?

Fukorcinum є антисептичним-протигрибковим препаратом, а це значить, що у нього є чимало аналогів з ідентичною клінічно-лікувальную дією. Такі аналогічні засоби можуть мати іншу лікарську форму, дещо інший склад та вартість. Корисність аналогів полягає в тому, що при відсутності одного життєво-важливого препарату в аптеці можна вибрати інший без будь-яких обмежень. Наприклад, Fukorcinum деякі не бажають купувати з тієї причини, що в його простому складі є токсичний фенол та ацетон, а також спирт (особливо, якщо потрібне лікування дитини). Звертаючи увагу на склад антисептичного-протигрибкового засобу, слід звернути увагу на такі замінники фукорцину:

  • Ілон. Препарат середньої вартості, який випускається у вигляді мазі. Ілон дуже часто призначають від проблем дерматологічного характеру для отримання його дезинфікуючої антисептичної дії.
  • Хлорофіліпт. Незважаючи на невелику вартість, розчин має найширший спектр дії. Він застосовується для лікування тих недужих станів, які відрізняються максимальною стійкістю до антибіотикотерапії. Це опікова хвороба, рани що довго загоюються, трофічні виразки кінцівок та ін. Хлорофіліптовий розчин застосовують для полоскання горла та рота при відповідних проблемах тільки після належного консультування та призначення спеціалізованим лікарем. Також випускається й у вигляді спрею для горла.
  • Масло чайного дерева. Недорогий засіб натурального походження, який володіє неперевершеними дезинфікуючими властивостями, відновлює пошкоджені клітини шкіри, використовується у вигляді антисептика. Завдяки стовідсотковій корисній відновлюючій дії, масло чайного дерева нерідко присутнє в складі косметичних засобів для відновлення волосся, нігтів та ін.
  • Формагель. Досить дорогий антисептичний-дезинфікуючий засіб, що випускається у вигляді гелю. Відмінно бореться з гіпергідрозом в різних частинах тіла, а також має інші показання.
  • Нафтадерм. Ефективно-діюча мазь, яка застосовується для терапії шкірних хвороб. Недолік Нафтадерма полягає в дуже високій вартості препарату. При належному застосуванні мазі, засіб знімає зуд та висип при шкірних хворобах, а також пом’якшує стан шкірних покривів, загоює рани на них, надає антисептичну та розсмоктуючу дію.
  • Гальманин. Випускається у вигляді зовнішньо-застосованого порошку та має середню вартість. Добре допомагає при різних видах екземи, пітливості ніг та пахв, а також при шкірних ушкодженнях для її загоєння.
  • Табмуіл. Олійно-подібний розчин, який використовується при захворюваннях кісткової системи, сполучної тканини та м’язів. Крім того, чудовим чином рятує при поганому й надмірно повільному загоєнні ран різної локалізації. Є широко чинним антисептиком.
  • Елекасол. Бюджетний препарат стовідсотково-природного походження – це збір трав, який застосовується для лікування різних хвороб рота та горла (наприклад, стоматит), де його заварюють та потім використовують для ополіскування ротової порожнини та горла. Крім того, збір, що складається з цілого списку спеціально-висушених рослин, використовується для лікування шлункових недуг.
  • Календула мазь. Це гомеопатія, створена на основі календули. Вона добре загоює рани, надаючи місцеву антимікробну, протизапальну та антисептичну дію.
  • Перекис водню. Дешевий та всім відомий засіб для антисептичної обробки ран й саден, яким також полощуть рот та горло при запальних хворобах.
  • Діамантовий зелений. Відома зеленка, наявна в кожній аптечці. Підсушує рани та садини, тим самим прискорюючи їх затягування.
  • Синій метиленовий. Має ті ж властивості, що й зеленка. Застосовується також при стоматиті й вітрянці, а головна перевага синьки перед діамантовим зеленим (як й розчином Fukorcinum) – це легкість та швидкість змивання водою. Має низьку вартість.

Увага!

Використання Фукорцин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.