Галідор

Фармакологічна група: Анальгетики (Болезаспокійливі), Знеболюючі. Анестетики і спазмолітики

Класифікація: C04AX11

Міжнародна назва: Halidor

Діюча речовина: Бенциклан

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Галідор – засіб для лікування проблем кровообігу на основі бенциклана фумарату. Належить до групи периферичних вазодилаторів (розширюючих судинних засобів), випускається в таблетованій та рідкій (ампульній) формі. Виробляється угорською компанією Егіс (Egis Pharm), розфасовка може відбуватися в інших країнах (Україні або РФ).

Галідор (Halidor): інструкція по вживанню пігулок та уколів

Як приймати. Препарат в рідкій формі (уколи) застосовується внутрішньовенно в разі судинних захворювань або у вени або в м’язи (внутрішньом’язово) у разі лікування вісцелярного спазму, для розбавлення використовується фізіологічний розчин. Дозування призначає лікарка, але існує максимальний кордон, який не можна пересікати, – від 200 до 300 мл в добу, а при вісцелярному спазмі методика вживання інша – одиничне вживання обо розділення дозування по призначенню мидичного спеціаліста.

Якщо пацієнт приймає таблетки, схема прийому: по одній штуці тричі на день курсом лікування близько двох-трьох місяців, це в разі судинних захворювань. При лікуванні спазмів органів (вісцеральних спазмів) приймають за раз по 1-2 таб., але максимальна кількість таблеток на добу не повинна перевищувати чотирьох. Тривалість вживання встановлюється в індивідуальному порядку.

Показання. Засіб призначається в двох ключових випадках: 1) при порушеннях периферичного кровообігу, особливо при вазоспастичній хворобі Рейно, при якій спостерігається надмірний спазм судин кінцівок внаслідок впливу стресогенних факторів або холоду, а також при ураженнях аретрій оклюзійного характеру, тобто коли вони стають частково прохідні або зовсім непрохідні; 2) при купіруванні спазмів внутрішніх органів. Показання застосування при ВСД (вегето-судинній дистонії) немає, її не можна вважати серйозним захворюванням, проте якщо вона супроводжується іншою патологією, таке використання можливе. Лікарі можуть призначати бенциклан при остеохондрозі.

Самолікування цим засобом протипоказане.

Протипоказання. Галідор не можна пити при наступних обставинах:

  • підвищена (гіпер) чутливість до будь-якого з компонентів;
  • серцева недостатність (декомпенсована форма);
  • епілепсія, інші спазмофіличні розлади (судоми);
  • перенесений раніше геморагічний інсульт;
  • якщо пацієнт отримував травму мозку протягом останнього року;
  • порушення серцевого ритму (гострі тахікардії).

Побочки. Halidor, як й будь-які ліки, можуть викликати побічні дії, які можуть бути пов’язані з індивідуальними особливостями організму, алергічним сприйняттям, неправильно обраним дозуванням, недостатньою вибірковістю активного компонента препарату (що властиво для медикаментів) та іншими факторами. Зокрема, можливі такі небажані реакції: відчуття сухості у роті та переповненості шлунка, розрідження стільця, спорадичне (проявляється періодично) занепокоєння, порушення ходи (похитування, обмеження можливості руху), галюцинації, фокальні (локалізовані) розлади центральної нервової системи, передсердна або шлуночкова тахіаритмія (зазвичай при комбінації з іншими медикаментами проаритмогенного впливу), алергія, зміна деяких лабораторних показників аналізу крові, набір ваги, слабкість.

Застосування надмірно високих доз. Передозування може призвести до підвищення тиску, порушення ритму серця, колапсу, мимовільного сечовипускання. У дуже серйозних ситуаціях виникають епілептоформні напади (syndromum epileptiforme), що свідчать про важкий стан пацієнта. Антидотні речовини невідомі. Якщо пацієнт випив забагато таблеток, потрібно в терміновому порядку починати симптоматичну терапію, промити шлунок. Для антисудомного ефекту можна використовувати психоактивні препарати бензодіазепіни. Невідомо, чи можливо видалити бенциклан діалізним шляхом.

Застосування при вагітності та ГВ. Інформація відсутня стосовно ембріотоксичних властивостей та тератогенності (впливу на ембріональний розвиток) даного препарату. Проте, в першому семестрі Галідором лікуватися не можна, а в другому та третьому призначення можливе тільки після скрупульозної оцінки потенційної користі та можливого корисного впливу. Оскільки інформації про проникнення Галідору в грудне молоко та його вплив на дитину немає, то вигодовування краще припинити.

Взаємодії. При застосуванні будь-якого препарату слід уточнювати можливість його комбінування з Галідором у лікаря. З алкоголем краще не поєднувати, враховуючи вплив останнього на кровообіг.

Ефективність Галідору

Згідно з англомовною вікіпедією, бенциклан (активний компонент препарату) є спазмолітичним засобом, вазодилататором та інгібітором агрегації тромбоцитів. Більше вікіпедичних даних про препарат немає, що пояснюється його низьким використанням за кордоном.

Детальне вивчення застосування Галідору в лікуванні пацієнтів з хронічною ішемією головного мозку (ХІМ) або дисциркуляторною енцефалопатією (ДЕ) було проведено П. Камчатним, Я. Уваровою та А. Чугуновою. Вчені відрапортували, що курсове лікування даним бенциклановим препаратом за результатами клінічних та параклінічних (допоміжних) досліджень надавало позитивний ефект у хворих сі ХИМ (ДЕ). Також Камчатний, Уварова та Чугунова відзначили, що у хворих зменшувалися головні болі та запаморочення, підвищувалася пам’ять та координування рухів, зазначався сприятливий вплив на церебральну гемодинаміку.

Стаття доступна в форматі pdf у відкритому доступі в науковій онлайн-бібліотеці Cyberleninka (Кіберленінка).

Варто відзначити, що в Україні реєстраційне свідоцтво на таблетовану форму медикаменту закінчилося, тому таблеток Halidor в українських аптеках не знайти.

Які є аналоги у Галідору?

Існують аналоги на основі інших активних компонентів:

  • Віноксин / Vinoxin, Оксибрал / Oxybral (вінкамін);
  • Дибазол / Dibasole, Дибазол-Дарниця (бендазол);
  • Енелбін / Enelbin, Дузофарм / Dusopharm (нафтидрофурил);
  • Папазол / Papasol, Папазол-Дарниця, Папазол-ЛХФЗ (бендазол з папаверіновим додаванням).

Однак, в цілому схожих засобів не так багато.


Увага!

Використання Галідор без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.