Гептрал

Фармакологічна група: Гепатопротектори, Препарати для печінки

Класифікація: A16AA02

Міжнародна назва: Heptral

Діюча речовина: Адеметионін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Даний медикамент належить до групи гепатопротекторів, що мають виражену антидепресивну дію. Засіб має такі властивості: можливість збільшувати відтік жовчі, покращувати, приводити в норму роботу печінки, скорочувати міру пошкодження клітин печінки при наявності хвороб в хронічній формі, проводити профілактику переродження органу в сполучні тканини. Так, остання властивість Гептрала є профілактикою фіброзу, цирозу, що можуть проявлятися внаслідок довго протікаючих хронічних хвороб. Помірний антидепресивний ефект препарату знаходить своє застосування в лікуванні психологічних дисфункцій на початкових етапах.

Інструкція Гептрала: як та для чого використовується медикамент

На сьогоднішній день фармацевтичний ринок пропонує єдиний вид медикаменту – Гептралу, який виробляють в 2-х формах – таблетованій для внутрішнього прийому, а також у формі ліофілізату для утворення розчину для внутрішньом’язового або внутрішньовенного введення.

У числі лікувальних дій медикаменту можна виділити: антиоксидантні, гепатопротекторні, холеретичені, токсицирующі, антидепресивні, нейропротекторні, холекінетичні ефекти.

Дані дії гарантовані активним елементом препарату – адеметіоніном. У нормальному стані такий компонент міститься, виробляється в кожній клітині людського організму, при цьому максимальна його кількість – в печінці, головному мозку. Ось чому ліки проявляють саме максимальний вплив на дані органи.

Сенс гепатопротекторного ефекту зводиться до поліпшення стійкості клітин печінки до різноманітних небажаних факторів, в результаті налагоджується структура органу, його функціонування. Під впливом засобу налагоджується розмноження, розвиток клітин печінки, що заміщають загиблі клітинні складові. Це своєрідна профілактика виникнення хронічних хвороб, фіброзу, цирозу.

Холекинетичні, холеретичні ефекти вважають в налагодженні вироблення жовчі з паралельним посиленням відтоку жовчі з жовчного міхура прямо в дванадцятипалу кишку. В результаті в печінці не застоюється жовч, її протоки не розширюються, це допомагає налагодити роботу органу, не допустити виникнення запалень в хронічній формі. До того ж, дана дія є профілактикою холестазу, в разі холециститу продовжує час ремісії.

Детоксикуючий ефект вважає в скороченні прояву, нейтралізації різноманітних токсичних складових, що потрапляють в організм разом з тканинами, синтезованими різними органами або з зовнішніх джерел.

Нейропротектівний ефект медикаменту проявляється в поліпшенні стійкості до негативних чинників нервових волокон, клітин головного мозку. Через таку дію навіть у разі вкрай важкої інтоксикації, отруєнь проводиться профілактика утворення енцефалопатії. Виконується профілактика склерозування, фіброзування.

Антиоксидантна дія зводиться до поліпшення стійкості клітин людського організму до ушкоджувальної дії вільних радикалів.

Починаючи з 6-го – 7 -й день терапії починає проявлятися антидепресивна дія, максимально проявляється до моменту завершення 2-го тижня застосування медикаменту.

Препарат успішно зупиняє депресивні стани, що не здатні піддаватися лікуванню за допомогою амитриптилина, припиняє повторні прояви такого розладу.

Таблетки Гептралу: специфіка прийому

Таблетовану форму медикаменту необхідно приймати всередину, не розжовуючи ковтати, запиваючи водою. Засіб рекомендується використовувати в проміжках між прийомами їжі, найкраще вранці, так як Гептрал має тонізуючу дію.

У разі наявності певних хвороб прийом медикамент необхідно виконувати так: добова доза – близько 800 – 1600 міліграм (по дві-чотири таблетки). Як правило, денна норма розділяється на пару прийомів, при цьому останній прийом повинен виконуватися не пізніше 18.00.

Загальна тривалість курсу лікування медикаментом встановлюється індивідуально лікарем, спираючись на темпи налагодження стану. Середній терапевтичний курс триває два – чотири тижні. Повторну терапію засобом допустимо реалізовувати через один – два місяці після завершення попереднього лікування.

Ампули Гептрала: специфіка терапії

У тарі для ін’єкцій є флакони з ліофілізат рідиною, а також ампули з розчинником. Даний розчинник рекомендується застосовувати з метою розведення ліофілізату, в результаті для отримання готового розчину.

У разі різноманітних хвороб, дисфункції печінки лікарський препарат внутрішньовенно або внутрішньом’язово вводять по 400 – 800 міліграм в день (один-два флакончика ліофілізату) кожен день протягом 2-х тижнів. Після, при необхідності допустимо продовжувати лікування, приймаючи таблетований гептралу по дві-чотири таблетки (800 – 1600 міліграм) в день. Триває курс прийому препарату – не більше чотирьох тижнів.

Під час депресії засіб вводять дозами 1-2 флакона (400 – 800 міліграм) в день, кожен день, триває курс 15 – 20 днів.

Завжди ліофілізат слід розводити розчинником прямо перед введенням. У готовому вигляді розчин необхідно колоти відразу. У разі, коли після введення ін’єкції залишається певна доза медикаменту, її слід утилізувати.

Прямо перед реалізацією ін’єкції необхідно розбавити ліофілізат розчинником зі спеціальної ампули. Кінчик ампули потрібно надпилити, обережно відламати, потім за допомогою стерильного шприца береться розчинник. При цьому з флакончика з ліофілізат забирається захисне покриття, голка шприца, наповнена розчинником вводиться в ліофілізат. Даний розчинник обережно випускають у флакон. Для досконалого розчинення ліофілізату, не дістаючи голку, обережно збовтують флакон в різні боки, не допускаючи перекидання баночки.

У разі нормального візуального вигляду, розчин в готовому вигляді наповнюють шприц, що після маніпуляцій виймається з пробки. Після цього розчин таким же шприцом вводять внутрішньом’язово або ж внутрішньовенно. Припустимо зі шприца виконується введення медикаменту у формі інфузій або ж додається розчин в крапельницю пацієнтам.

Під час струминного введення рідини прямо перед ін’єкцією ліофілізат розводять, набирають ліки в шприц. Після чого на шприц надівається тонка голка. Шприц тримають строго вертикально голкою вгору, стукають пальцем по його стінці у напрямку до голкотримача, щоб бульбашки повітря зосередилися в єдиному місці. Після тиснуть на поршень шприца, таким чином випускаючи мінімальний обсяг розчину та видаляється назовні повітря.

Після шкіру в районі ін’єкції обробляють антисептиком, обережно вводять у вену голку. Розчин з шприца потрібно вводити дуже повільно. Потім голку дістають з вени, обробляють місце пункції антисептиком.

Ціна Гептрала: де та як придбати

Випускають Гептралу в США та в Європейських країнах, тоді як держави колишнього Радянського Союзу імпортують дані медикаменти, а тому ціна засобу не залежить від якісних характеристик. І це значить, не існує величезної різниці в якості медикаментів, що реалізуються за нижчими або вищими цінами. Ось чому допустимо придбати засіб за найнижчою з доступних цін. У порівнянні з іншими препаратами-аналогами, вартість Гептрала вельми висока. Купити препарат допустимо в будь-яких аптеках міста або ж замовити онлайн.

Гептралу: аналоги медикаменту

У числі структурних аналогів медикаменту допустимо виділити один препарат – Гептор.

Ціна на медикамент так само досить висока. У тому випадку, коли існує
необхідність підібрати більш доступний аналог засобу, є можливість підібрати медикамент з числа інших гепатопротекторів. І все ж дуже важливо розуміти, дані лікарські препарати не матимуть антидепресивний ефект.

Припустимо розглядати такі медпрепарати аналоги Гептрала, а якщо точніше, ліки, які мають якості гепатопротектора: краплі Ропрен, розчин для уколів Гептронг, Резалют, Карсил, а також Ессенціале форте Н та інші.


Увага!

Використання Гептрал без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.