Гініпрал

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія

Класифікація: G02CA

Міжнародна назва: Gynipral

Діюча речовина: Гексопреналін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Вагітність є дивний стан, який вимагає вкрай уважного, акуратного та м’якого ставлення до здоров’я жіночого організму. Нерідко, на різних термінах дозрівання плоду проявляються проблеми з гіпертонусом органів майбутньої матері. Багато акушерів-гінекологів призначають в подібній ситуації бета-адреностимулятори “Гініпрал” – у формі таблеток або інфузійного розчину. Виробником засобу є корпорація “Takeda Austria”.

Лікарський засіб “Гініпрал” – інструкція для медичного застосування

Даний препарат цінний в акушерстві тим, що якісно знімає гіпертонус маткових м’язів, знижує інтенсивність маткових скорочень та втихомирює їх частоту. “GYNIPRAL” пригнічує родові сутички мимовільного характеру, викликані викидом окситоцину в кров. Він робить це шляхом збільшення концентрації цАМФ (циклічного аденозинмонофосфату) і зниження кількості Інтрацитоплазматичного кальцію.

При інтравенозному введенні препарату “Гініпрал” відбувається різке й швидке зниження гіпертонусу структур матки, що дозволяє нормалізувати надмірно виражені і нерегулярні скорочення органу.

Показання

Гексопреналін застосовується при наявності небезпеки виникнення передчасної родової діяльності під час вагітності. Показаннями до задіяння в терапії токолітичного препарату у вигляді розчину є:

  • нетривала терапія неускладнених передчасних пологів (тижні вагітності: від 22 до 37);
  • перед виправленням неправильного поперечного положення плода;
  • як невідкладний засіб перед перевезенням жінки в клініку при передчасному розродженні.

Висловлюючись медичною термінологією, засіб застосовується для масивного, тривалого та гострого токолізу. Токоліз – це придушення скорочувальної діяльності матки.

Згідно з інструкцією із застосування, таблетована форма призначається при існуванні ризику передчасних пологів – в переважних випадках як продовження лікування у вигляді інфузій.

Побічні дії

Побічними явищами на тлі прийому “GYNIPRAL” можуть стати:

  • тривожність підвищеної інтенсивності;
  • запаморочення;
  • тремтіння пальців в легкій ступені;
  • кардіалогії.

У новонароджених може бути виявлений на тлі прийому вагітної препарату такі недуги, як ацидоз, анафілактичний шок, бронхоспазм та гіпоглікемія.

Як відзначили в своєму дослідженні І. Сидорова та О. Білявська з Московської медичної академії ім. І.М. Сеченова (2013) при терапії Гініпралом потрібно відстежувати тиск й частоту серцевих скорочень мами, а також здійснювати кардіомоніторинг плода.

Взаємодії

Є дані, що кофеїнові, теобромінові та теофіллінові засоби здатні підсилити дію токолитики. Бета-блокатори мають протилежний ефект. Загальні анестетики, наприклад, галотан (Фторотан, флюотан), адреностимулятори, такі як фенілефрин (мезатон), сиднофен та ін. Можуть підвищити ймовірність небажаних ефектів з боку серцево-судинної системи. Гініпрал не можна приймати з препаратами групи ІМАО, трицикліками (амітриптиліном, нортриптиліном, доксепін, піпофезин та ін.), Дігідротахістерол (провітамін Д3), ергоалкалоїди з склероции гриба ріжків (Claviceps purpurea).

Розчин та таблетки “Гініпрал” – прийом та дозування при вагітності

Доза прийому залежить від форми лікарського препарату. Зокрема:

  • Всередину. Препарат випускається в таблетованій формі по 0,5 мг. “GYNIPRAL” випускається за наступною схемою – прийом однієї дози раз в тригодинний період, після – кожних чотирьох – шісти годин.
  • У вигляді інфузії. Повний вміст ампули варто вводити внутрішньовенно в повільному порядку з залученням дозуючих інфузоматів (інфузійних насосів) автоматичної роботи. Час введення становить від 5 до 10 хв. Також, існує можливість введення засобу із задіянням традиційної інфуз-системи, але виключно після розведення спеціальним ізотоніки у вигляді натрію хлориду – до десяти мілілітрів. Доза двох мілілітрів у вигляді 1 ампули призначається при гострій формі токолізу, при масивному токолізу доза починається 10 мкг у вигляді однієї ампули та підвищується з наступним вливанням “Гініпралу”.

Важливо пам’ятати, що дозування Гініпралу при вагітності підбирається вкрай індивідуально – залежно від показань та стану пацієнтки. Якщо ж протягом 48-годинного періоду немає належного відновлення сутичок, необхідно продовжити терапію таблетками – “Гініпрал” 500 мкг.

“Гініпрал” в таблетках: особливості препарату

Таблетки виступають не основою терапії, а, як правило, завершують інфузійне втручання. Склад у подібній форми лікарського засобу дещо інший, а сам “Гініпрал” 500 мкг володіє дещо іншим впливом на організм.

Склад

Дана синтетична субстанція за хімічною будовою структурі має бісіметрічну модель окремої молекули, яка складається з двійки катехоламінових груп й застосовується в різних видах – перорально та внутрішньовенно. Згідно класифікації АТС G02CA, препарат гексопреналін відноситься до селективних бета-2-адреностимуляторов. Розроблено засіб на основі гексопреналіну в 80-х роках двадцятого століття компанією «Nycomed» Austria. Поширюється лікарський засіб під ТМ “Гініпрал”. Міжнародна назва препарату – hexoprenaline, якв належить до Sympathomimetics, Tocolytics / Labour Repressants.

Що цікаво, в Штатах даний засіб не схвалено.

В одній таблетці Гініпралу міститься:

  • Гексопреналіну сульфат (hexoprenaline sulfate) – 0,50 мг;
  • Динатрію едетат дигідрат – 0,5 мг;
  • Крохмаль з кукурудзи – 27,8 мг;
  • Коповідон (Kopovydon) – 8,0 мг;
  • Лактози гідрат – 80,0 мг;
  • Тальк – 0,8 мг;
  • Гліцерин пальмітостеарат (Hlytserol palmytostearat) – 1,6 мг;
  • Магнію стеарат – 0,8 мг.

Даний склад актуальний тільки для таблеток “GYNIPRAL”.

“Гініпрал” крапельниця

Має вигляд розчину для внутрішньовенного введення у вигляді безбарвної прозорої рідини. В одній ампулі є такі складові:

  • гексопреналіну сульфат (Hexoprenalinum) – 5 мкг;
  • натрію піросульфіт (sodium pyrosulfyt), Е223;
  • динатрію бромідіум (Natrii bromidum);
  • натрію хлорид (sodium chloride);
  • сірчана кислота 2N (Acidum serna 2N);
  • вода д / і.

Таблетки та розчин “Гініпрал” – ціна в аптеках

Цінова категорія препарату для вагітних “GYNIPRAL” вкрай доступна. Це ціна менше середньої цінової категорії, доступна кожній вагітній. Відпускають препарат у вигляді інфузій і таблеток виключно за рецептом.

Аналоги медикаменту

Ставлячись до типу бета-адреномиметичних препаратів, гексопреналін має ряд схожих по впливу ліків. Зокрема, це:

  • “Партусістен” (Partusisten) – йде у вигляді стерильного розчину для стаціонарного внутрішньовенного введення і таблеток, створений на основі фенотеролу (fenoterol).
  • “Фенотерол” (Fenoterolum) – так само, як і Партусістен, застосовується виключно під контролем лікарів в умовах стаціонару;
  • “Ритодрин” (Ritodrine) – призначається вагітним як токолитики, близький за ефектом до фенотеролу, сальбупарту і іншим beta2-адреномиметикам.
  • “Сальбупарт” (Salbupart) – виводиться дуже повільно й призначається при ризиках передчасних пологів;
  • “Індометацин” (Indomethacinum) – яскравий інгібітор простагландинів інтенсивного впливу, заборонений в лікарській практиці до 32 тижнів;
  • “Нифедипин” (Nifedipine) – знижує матковий тонус, не впливає на судини та серце, але може різко знижувати тиск.

Дані аналоги можна використовувати тільки за призначенням акушера в умовах стаціонарного лікування.

Також слід зазначити, що оглядає препарат доступний за кордоном під такими назвами:

  • Ipradol (Іпрадол), Ліванська Республіка;
  • Argocian (Аргоціан), Аргентина;
  • Etoscol (Етоскол), Тайвань;
  • Hexoline (Гексолін), Taicopil (Тайкопіл), Тайвань.

Наукові дані про препарат

В. Подільський, Вл. Подільський і О. Свята з ПАГ НАМН України (2013) написали, що при дотриманні діагностичних критеріїв препарат-токолітиками допомагає впоратися з ризиком переривання вагітності.

Г. Дячук і Е. Большакова з пітерського НДІ акушерства і гінекології вивчили досвід використання засобу для терапії дискоординированної родової діяльності. Вони підсумували: препарат усуває дискоординацію, знижує матковий тонус та позитивно впливає на скоротливу активність цього органу.

Вроцлавські вчені Дж. Войтон, М. Циммер і Т.Фукс (1999) з’ясували, що Гініпрал має ефективність від 93% до 100% в залежності від показань.


Увага!

Використання Гініпрал без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.