Хофітол

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A05AX

Міжнародна назва: Chophytol

Діюча речовина: Екстракт листя артешоку

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 4.50 из 5)
Loading...

Хофітол являє собою препарат на рослинній основі, що володіє яскраво вираженою жовчогінною та діуретичною дією. Завдяки саме рослинному складу, ці ліки мають мінімум побічних ефектів та рекомендуються до застосування в якості комплексної терапії для лікування найрізноманітніших захворювань печінки та жовчного міхура.

Хофітол: інструкція із застосування

Ліки відпускається без рецепта, але з огляду на наявність ряду протипоказань, а також деяких побічних ефектів, його застосування в обов’язковому порядку необхідно узгодити з лікуючим лікарем. Спеціаліст визначить ступінь тяжкості недуги та призначить Хофітол в необхідному дозуванні та формі випуску. Самостійне лікування не рекомендується, зважаючи на присутність побічних ефектів, а також певних шкідливих впливів на організм при застосуванні Хофітолу разом з іншими медичними препаратами.

Таблетки Хофітол

Таблетки випускаються з дозуванням екстракту артишоку у 200 мг. Їх призначають дорослим та дітям від 6 років. Приймають їх перед їжею 3 рази на день по 1-2 таблетки (дорослі та діти від 12 років) або по 3 рази на день по 1 таблетці (діти від 6 до 12 років). Дітям молодшого віку таблетки не призначаються через необхідність їх повного проковтування. Для маленьких пацієнтів існує форма випуску у вигляді крапель (сиропу).

Курс лікування встановлюється суто індивідуально виключно лікарем. Як правило, середній курс займає від двох до трьох тижнів. При необхідності лікар може призначити повторний курс, якщо терапевтичний ефект від прийому виявився незадовільним. Важливо якомога частіше спостерігати за станом пацієнта та аналізом його стану в динаміці – це дасть можливість більш точно оцінити результати лікування.

Сироп Хофітол

Застосування сиропу обумовлено зручністю як для дорослих, так й для дітей, а також іншим відсотковим вмістом активної речовини. Дозування призначає фахівець, але в загальному порядку воно прямо залежить від віку пацієнта. Дітям до одного року призначають приблизно 0,3-0,5 мл (від 5 до 10 крапель рідини), дітям до 5 років від 10 до 20 крапель (0,5-1 мл), дітям до 12 років – 2,5 мл (половина чайної ложки). Дозування інших – до 1 чайної ложки. При необхідності та після обов’язкового погодження з лікарем доза може бути змінена в бік збільшення, але, як правило, це стосується виключно дорослих пацієнтів.

Сироп приймають 3 рази на день приблизно за 30 хвилин до їди. Тривалість терапії встановлює фахівець. Сироп (краплі Хофітол) заборонено приймати одночасно з препаратами седативного типу, оскільки в його склад входить спирт. Через наявність в розчині Хофітолу спирту рекомендується уважно ставитися до його прийому тим, хто пов’язаний з водінням машин та механізмів, оскільки вживання препарату на спиртовій основі може значно знизити реакцію та координацію рухів.

Розчин для ін’єкцій

Ці ліки випускаються й в ампулах для ін’єкцій. Одна ампула містить 5 мл розчину та застосовується внутрішньом’язово або внутрішньовенно по 1-2 уколи в добу. Середня тривалість лікування може становити від одного до двох тижнів. В умовах стаціонару та під наглядом лікаря дозування може бути збільшене для досягнення більш яскравого терапевтичного ефекту. Особливістю введення препарату є повільна швидкість, щоб уникнути можливої ​​алергічної реакції на компоненти ліків.

Використання Хофітолу в ампулах для ін’єкцій може викликати більш яскраві та тривалі побічні ефекти. Тому слід уважно ставитися до застосування такої форми випуску – бажано використовувати такий розчин тільки під постійним наглядом лікаря в стаціонарних умовах.

Ціна Хофітолу

Скільки коштує Хофітол – можна дізнатися в численних онлайн-аптеках. В цілому цей препарат відноситься до цінової категорії вище середньої, причому розчин буде коштувати трохи дорожче, ніж таблетки. Екстракт артишоку володіє досить сильним впливом, тому препарат не може бути дешевим. Якщо є бажання заощадити можна купити дешевші аналоги Хофітолу, які, втім, можуть не володіти достатньою ефективністю, як оригінальний препарат.

Аналоги Хофітолу

При необхідності можна скористатися можливістю придбати аналоги препарату Хофітол. До поширених аналогів можна віднести такі ліки, як Алохол, Артіхол, Гепабель, Гепафітол та Цинарікс. Вони мають схожу дію, але не всі містять у своєму складі саме екстракт артишоку. Про ефективність цих препаратів слід говорити виключно за результатами окремих спостережень в кожному конкретному випадку. У продажу є спрощена версія препарату – простий екстракт артишоку, без допоміжних добавок. З приводу дозування такого варіанту необхідно порадитися з фахівцем.

Склад та фармакологічна дія

Активним компонентом цього препарату є водний екстракт листя польового артишоку. В якості додаткових інгредієнтів використовуються різноманітні нейтральні речовини, наприклад, барвники, крохмаль або віск.

Активні речовини екстракту артишоку мають яскраво виражені жовчогінні та сечогінні властивості, допомагають зменшити рівень сечовини в сироватці крові, а також працюють в якості гепатопротекторів. Застосування препарату сприяє поліпшенню метаболізму кетонових тіл та поліпшення обміну холестерину. Екстракт артишоку надає дезінтоксикаційну дію на печінку та нирки.

Нормалізація обмінних процесів забезпечується за допомогою інуліну та вітамінів групи B, які входять до складу екстракту артишоку. Хофітол допомагає позбутися від токсинів, алкалоїдів та солей важких металів. В ефективності препарату грають ролі абсолютно всі компоненти артишоку, точніше сума їх окремих ефектів.

Показання

Препарат призначають як складову комплексної терапії для лікування таких недуг:

  • Хронічний гепатит, включаючи його алкогольну форму;
  • Ацетонемії;
  • Цирозу печінки;
  • Хронічного холециститу;
  • Гепатозу жирової форми;
  • Атеросклерозу;
  • Нефрит, в тому числі хронічний;
  • Ниркова недостатність;
  • Дискінезія жовчовивідних шляхів;
  • Хронічні інтоксикації та різні отруєння;
  • Ожиріння.

До протипоказань можна віднести проблеми з прохідністю жовчовивідних шляхів, захворюваннь печінки та нирок в гострій стадії, печінкову недостатність, камені в жовчному міхурі, а також індивідуальну непереносимість компонентів препарату. З обережністю призначають Хофітол при вагітності та в період грудного вигодовування – обов’язково необхідна консультація фахівця. Причинами відмови в призначенні Хофітолу може стати алкоголізм пацієнта або наявність епілептичних захворювань.

Серед побічних дій відзначають значну діарею та різноманітні алергічні реакції, найчастіше кропив’янку. Передозування препаратом збільшує активність побічних дій. При прийомі препарату не слід вживати спиртні напої.

З огляду на що Хофітол використовується в комплексній терапії, існує ряд ліків, які не можна вживати разом з ним.

До таких відносяться медикаменти, здатні викликати дисульфідні реакції:

  • Почервоніння шкіри;
  • Почастішання серцебиття;
  • Жар;
  • Нудота та блювання.

Серед таких медикаментів можна виділити різноманітні антимікотичні препарати, цитостатики, цефалоспорини, похідні сульфонілсечовини та нітроімідазолу, левоміцетину та дисульфіраму. У будь-якому випадку, перед початком терапевтичного курсу лікуючий лікар повинен уважно проаналізувати складові комплексної терапії та виключити конфлікти лікарських форм, а також шкідливу їх дію на організм.

Хофітол випускається в декількох формах, призначення яких залежить від самого захворювання. Різниця між формами випуску полягає в концентрації активної речовини, наявності додаткових компонентів, а також зручності використання. Від форми випуску залежить й вартість лікування препаратом.

Умови зберігання

Хофітол можна зберігати у сухому, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 градусів. Термін придатності препарату становить 4 роки з моменту випуску.


Увага!

Використання Хофітол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.