Холісал

Фармакологічна група: Гігієна, Догляд за зубами і порожниною рота, Стоматологічні

Класифікація: A01AD11

Міжнародна назва: Cholisal

Діюча речовина: Холіну саліцилат, Цеталконія хлорид

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Стоматологія – це не тільки зуби. Найчастіше це ще неприємний запах при розмові, кров з ясен, хитаючі в лунках зуби й яскраво-червона запалена порожнина рота. Справитися з цими проблемами допоможе Холісал-гель, причому, як у дорослих, так й у дітей. І все це без вагомого навантаження на гаманець.

Холісал-гель: склад, показання та можливості лікарського засобу

Смачна їжа не приносить задоволення через біль у роті? З’являється кров при чищенні зубів? Видно білий наліт на внутрішній поверхні порожнини рота? Є неприємне відчуття, що почали хитатися зуби? Запах з рота? Ніякої радості в житті – ні в гості на святкову вечерю сходити, ні насолодитися смачною їжею, ні спілкування по мобільному телефону. Рот взагалі краще не відкривати – раптом всі побачать білий наліт. Особливо погано, якщо ще треба носити знімні протези. Від стоматиту відмінно допоможе Cholisal-Gel, до складу якого входять:

  • холіну саліцилат (Холісал);
  • хлористий ціалконій (універсальний антимікробний засіб);
  • різні добавки для смакових рецепторів (наприклад, масло анісу).

Перші два відмінно справляються з хворобливими відчуттями при їжі, вбивають-видаляють мікроби, а додаткові засоби потрібні для смаку та тривалої дії. Коли ж краще використовувати засіб? Мазь однозначно допоможе:

  • при стоматиті (біла плівка всередині рота);
  • коли є хворобливе почервоніння та набрякання в області ясен;
  • при попаданні мікробів в зубну лунку;
  • коли розмножується грибок в роті;
  • на тлі травм-рани від твердої їжі, зубочисток або протезів;
  • у маленьких дітей для усунення больових відчуттів при прорізуванні зубок;
  • при почервонінні та гнійних скоринках на губах;
  • після будь-якої операції всередині рота для загоєння ран.

Що чудово – дентально гелева мазь підходить для всіх – для дітей та дорослих. Можна не сумніватися в тому, що в найкоротші терміни можна позбутися вкрай неприємних проблем за рахунок наступних видів впливу препарату:

  • швидке та успішне видалення численних мікробів;
  • усунення червоності та набряку в роті;
  • позбавлення від почуття болю, що виникає при їжі.

Ніякого відторгнення за смаком та зовнішнім виглядом – прозоро-однорідна мазь з приємним анісовим ароматом: освіжає подих та попутно підліковує. Корисна, ефективна, зручна та зовсім не противна.

Інструкція для практичного використання Холісал-гелю

У житті все взаємопов’язано – поїв жорстку їжу, “поколупав” зубочисткою міжзубні проміжки, пошкодив ясна, та все, пиши пропало. В рот заглядаєш, а там все червоне та боляче. І, головне, абсолютно незрозуміло, звідки всі ці дискомфортні проблеми: й раніше бувало часто їв різноманітну їжу, не замислюючись про наслідки. Але – трапилася біда – відчиняй ворота: є хвороба, треба лікувати.

Як підказує інструкція до Холісал-гелю, як тільки почнеш натирати маззю, позбавлення від червоності-набряклості в яснах обов’язково буде. Адже це так просто та елементарно – не замислюючись, виконуй написану в анотації схему та отримаєш чудовий результат. І так завжди, щоб перемогти якусь конкретну хворобу, треба застосовувати всі можливості: звичайно ж, далеко не завжди можна за допомогою всього лише одного засобу вирішити всі цілі-завдання. Але немає ніяких сумнівів в тому, що застосування Холісалу – це відмінна підмога для перемоги над хворобливими відчуттями в роті (немає сумнівів, що буде результат зі знаком плюс). Не треба лінуватися та відмовлятися прочитати анотацію: кожному потрібно знати про те, як скористатися гелевими ліками, коли краще не мазати ясна, чи є протипоказання, чи можна застосовувати засіб у зовсім маленьких дітей, у вагітних жінок, при грудному вигодовуванні.

Дозування та методика застосування

Простота – ось безперечний плюс дентального гелю. Насамперед перед втиранням треба ретельно помити руки з милом, витерти насухо рушником. З тюбика на вказівний палець акуратно видавлюється рівна «ковбаска» довжиною не більше 1 см (для дітей – вполовину коротше, 0,5 см). Потім слід легкими втираючими масажними рухами намазати ясна. Не в одне або два місця, не тільки там, де болить, а рівномірно розподіляючи направо та наліво. Кількість залежить від мети:

  • Щоб можна було нормально їсти та не побоюватися болю – тричі на день;
  • Для вигнання мікробів – не менше, ніж двічі на добу.

Втирати треба до того, як сідаємо до столу (чудово, якщо перед сном). Звичайно, можна й після прийому їжі, попередньо прополоскати рот для видалення залишків їжі (між зубів не повинно бути залишків їжі). Якщо аптекар запропонував Cholisal Dental, то в додатку до звичайного тюбику в упаковці буде лежати спеціальна лопаточка-аплікатор, за допомогою якої значно простіше все робити (не треба користуватися пальцем).

Коли слід відмовитися від гелю з саліцилатом?

Будь-який саліцилат – це хімічна синтетика. Однак не треба побоюватися та морочитися: в тотальній більшості випадків мазь добре переноситься, не створюючи серйозних проблем. Краще відмовитися від процедури втирання, якщо:

  • хоч раз в житті були реакції на саліцилові кислоти (якщо, наприклад, є непереносимість аспірину, то варто відмовитися від будь-якої форми Cholisal – в обох випадках це саліцилати, а, значить, є високий ризик неадекватної реакції);
  • коли-небудь вже виникали алергії на аніс або будь-які інші речовини з гелевого засобу.

По суті, всім людям з множинною непереносимістю ліків необхідно з обережністю скористатися препаратом. Коли потрібно скористатися Холісалом для вирішення проблем у дитини, краще уточнити – з якого віку можна застосовувати? Так, це дуже важливо, тому що без побоювань дозволено давати салицилат для ясен малюкові від 1 року та старше. Для позбавлення від болю при прорізуванні зубок у зовсім маленької дитини у віці 6-8 місяців можна натирати саліциловим гелем, але з дуже великою обережністю та під обов’язковим контролем педіатра (може виникнути реакція на анісове масло у вигляді сильного виділення слини). Як би там не було, треба завжди пам’ятати, що будь-які саліцилати – це не зовсім дитячий препарат (всім мамам завжди треба бути уважними та обережними з малюками).

Чи можна застосовувати вагітним та годуючим жінкам?

Якщо застосовувати саліцилати при вагітності, то з крайньою обережністю. По-перше, вагітній треба заздалегідь порадитися з акушером: а чи можна? Який термін виношування плоду? Які дози, чим загрожує і які небезпеки? По-друге, ні в якому разі не можна збільшувати розмір видавленої на палець смужки або натирати ясна частіше, ніж треба. Всі знають, що вагітність – це значимо-важливий період, коли будь-яка хімія та синтетика діють на двох (на маму та малюка): якщо для вагітної гель-саліцилат буде корисним лікувальним препаратом, то для плода може стати агресивно-шкідливим фактором, що змінює внутрішньоутробне розвиток. Про це треба пам’ятати всім, завжди та всюди – слід обмежувати будь-які зовнішні лікарські впливи в 1 триместрі (від зачаття та до 14 тижнів вагітності категорично неприпустимо застосовувати які б не було ліки без схвалення лікаря). Хоч і з меншим ризиком для малюка, але не потрібно без потреби натирати ясна дентальним засобом в післяпологовому періоді, коли жінка годує малюка грудьми (небезпека значно нижча, але не варто ризикувати здоров’ям новонародженого).

Які можуть бути побічні прояви

Негатив від Холісал-гелю буває рідко. Можна купити тюбик, й в перший же день після намазування відчути пекучі відчуття в яснах: це зовсім не причина, щоб відразу ж відмовлятися від препарату. Як і на будь-яку хімічно активну речовину, можлива підвищена чутливість – якщо продовжити натирання, то всі неприємності зникнуть самостійно та досить швидко. Але тільки не в тому випадку, якщо буває алергічна дія на будь-які з речовин, що входять до складу мазі.

Невже якийсь тюбик з невиразною маззю зможе швиденько прибрати раптові неприємності-проблеми, та може знову нормалізувати стан ясен для вживання будь-якої їжі? Так і буде: намазуємо пальцем кілька разів на день та вже зовсім скоро з задоволенням вирушаємо в гості до друзів, забувши про незручності. І з задоволенням насолоджуємося смачною та різноманітною їжею. Може, турбує ціна – раптом буде дорого? І тут не буде ніяких перешкод.

Холісал-гель: яка ціна стоматологічного препарату

Невисока вартість та постійна наявність в аптечних пунктах дозволяє не хвилюватися про можливість купити препарат. Але, як і завжди, слід уточнити у аптекаря-провізора – скільки коштує Холісал-гель: ціна залежить від величини тюбика, і на це потрібно звернути увагу. В аптеці можуть запропонувати 2 варіанти:

  • За 10 грам в тюбику;
  • 15-грамова туба.

Не потрібно боятися та відмовлятися від упаковки, на якій додано зайве слово «Дентал» (Холісал Dental Gel) – єдина відмінність від стандартного засобу полягає в тому, що в коробочці можна знайти спеціальний предмет (аплікатор) для зручності. І ніколи не треба забувати, що будь-які аналоги або будуть коштувати дорожче, або можуть дати побічні ефекти. Тому, звернувшись в аптечний пункт, потрібно уважно оцінити асортимент та ретельно обдумати, вибрати кращі за ціною та якістю ліки.

Аналоги гелю Холісал – чим можна замінити

Коли є безліч варіантів, то це добре для гаманця: практично завжди є порівняно недорогий за вартістю аналог препарату. Можна сміливо скористатися наступними замінниками:

  • Cholizet;
  • Mundizal.

Склад один в один, але, як відомо, іноді дешевизна – це поганий фактор для здоров’я. Зокрема, у аналогів Холісал-гелю є такі нюанси:

  • вимагають більш частого втирання мазі;
  • частіше виникають нехай і незначно-дріб’язкові, але неприємні побічні прояви.

Для позбавлення від проблем з вухами є препарати на основі Холіну саліцилату, які теж є аналогами спеціального дентал-гелю, але з ними добре працюють в ЛОР-практиці. У будь-якому випадку як написано в рецепті лікаря, так й потрібно лікуватися (якщо лікар пропонує скористатися гелевою маззю, то, значить, це є найкращий варіант перемогти хворобу).


Увага!

Використання Холісал без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.