Індовазин

Фармакологічна група: Опорно-рухова система (апарат), Препарати для зовнішнього застосування

Класифікація: M01AB51

Міжнародна назва: Indovasin

Діюча речовина: Індометацин, Троксерутин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Індовазин (Indovasin) – це комбінований препарат на основі троксерутину та індометацину. Належить до ангіопротекторів та капіляростабілізуючих засобів. Призначений для зовнішнього застосування, зокрема, при варикозі. Виробляється компанією «Балканфарма-Троян».

Інструкція по застосуванню Індовазину

Схема прийому. Засіб можна застосовувати дорослим пацієнтам та дітям після досягнення чотирнадцятирічного віку, частота застосування – 3-4 рази на добу. Наносити тонюсеньким шаром на поверхню шкіри (4-5 см). Загальне дозування на добу не повинно бути більше 20 см. Термін терапії визначається лікарем, але верхній ліміт в будь-якому випадку 10 діб.

Показання. Згідно з інструкцією до Індовазину, він показаний при:

  • венозній недостатності, яка проявляє себе у вигляді відчуття «чавунних ніг», болів та набряків нижніх кінцівок;
  • варикозі;
  • флебіті та тромбофлебіті в поверхневій формі;
  • станах після перенесеного флебіту;
  • гемороїдальних захворювань, як складова комботерапії;
  • ревматизмі;
  • набряках після операцій;
  • ударах, вивихах, розтягненнях.

Протипоказання. Застосування Індовазину протипоказано в наступних випадках:

  • алергія на будь-який з інгредієнтів засобу або препарати групи НПЗЗ;
  • бронхіальна астма.

Не можна мазати гелем слизові, поверхні ран та очі. Також препарат не поєднується з кортикостероїдами, оскільки зростає ризик ульцерогенної дії останніх – здатності утворювати дефекти слизової.

Побічні ефекти. Як правило, даний комбінований препарат пацієнти переносять добре. Але іноді можливі побічні дії: роздратування шкірного покриву, розлади з боку шлунково-кишкового тракту, реакції підвищеної чутливості, останні два явища є системними та виникають при тривалому використанні на великих зонах шкіри.

Застосування при вагітності та ГВ. У ці періоди засіб протипоказаний до застосування. Він потенційно може вплинути на плід та здатний проникати в грудне молоко.

Специфіка та склад гелю Індовазин

Індовазин гель містить два активних компоненти, а також додаткові інгредієнти, в тому числі, макрогол 400, карбомер, ароматизатор Fresco BM & GD R.08.0932.1, добавку Е211, а також диметилсульфоксид (ДМСО, DMSO), більш відомий як димексид.

Давайте розглянемо детально базові діючі інгредієнти засобу – троксерутин (troxerutin) та індометацин (indometacin / indomethacin).

  • Троксерутин. Це флавонол, різновид флавоноїдів, який отримують з рутину. Інша назва – гідроксіетилрутинозид (hydroxyethylrutoside). Його часто добувають з японської софори (пагоди). Флавоноли належать до поліфенольних сполук, присутніх в багатьох овочах та фруктах. Троксерутин використовується в якості вазопротекторного засобу. Він має антиоксидантні властивості, захищає клітини організму від так званих вільних радикалів (N. Panat, S. Ghaskadbi та ін., університети Хайфи та Пуни). Що стосується інших властивостей речовини, то вченими J. Lu, D. Wu, Z. Zheng з університету Хучжоу (2011) було показано, що мишам троксерутин допомагає при резистентності до інсуліну та зменшує кількість активних форм кисню, що викликаються дієтою з високим вмістом холестерину, тобто, він може бути ефективний при холестериновому надлишку.
  • Індометацин. Це нестероїдний протизапальний засіб, подібний аспірину, ібупрофену, фенопрофену, оксапрозину, флурбіпрофену, кеторолаку, етодолаку та ін. Він допомагає від підвищеної температури, скутості, больових відчуттів та набряклості, викликаної запаленням. Механізм дії індометацину полягає в супресії виробництва простагландинів, ендогенних сигнальних молекул, які завдають вищевказану симптоматику. Індометацин пригнічує фермент під назвою циклооксигеназа, що каталізує «випуск» простагландинових речовин. Вперше даний засіб було запатентовано на початку шістдесятих років минулого століття, а державні регулятори в сфері медицини дали йому «добро» в 1963 р. Зараз він випускається під більш ніж двадцятьма брендовими назвами, зокрема, Індоцид Кап від «Merck Frosst Canada & Cie», Індоцин від« Lundbeck Inc. », Фтп-Індометацин від« Ftp Pharmacal Inc. », Артисид від« Sun Pharma », Індок СР« Octance Biotech ». Але в країнах СНД найпоширеніша назва саме Індометацин. У 2016 році вчений S. Lucas (Медичний центр Харборвью, Сіетлська клініка струсів) написав, що індометацин може володіти більш вираженою вазоконстриктивною дією, ніж інші препарати з групи НПЗЗ.

Для довідки: вазоконстриктор – це речовина, яка заподіює вазоконстрикцію, тобто звуження кровоносних судин.

Чи існує Індовазин у вигляді мазі?

Часто люди шукають саме Індовазин у формі мазі, однак така форма препарату зараз не продається. Однак можна купити мазь Індометацин Софарма, яка містить тільки індометацин, без троксерутинового компонента. Вона застосовується для лікування артритів, ревматизмів (тендинітів, синовітів та ін.), для лікування набряків та болів в післятравматичний період. Таких показань, як варикоз та венозна недостатність в даному випадку немає.

Ціна Індовазину – скільки коштує?

Це дуже доступний препарат. Його можна придбати за досить низькою ціною в звичайних аптечних пунктах та аптеках в українському, білоруському та російському кіберпросторі.

Якщо провести порівняльну характеристику з іншими країнами, то навіть в Штатах, що відрізняються іноді біса високими цінами на медпрепарати, вартість місячного прийому індометацину (одного з діючих речовин розглянутого засобу) становить близько 25 дол.

Які можна знайти аналоги Індовазину в аптеках?

В аптеках присутній один повний аналог Індовазину, який містить аналогічні компоненти. Решта відрізняються складом, проте мають подібні показання:

  • Гінкор гель (троксерутин плюс гінкго білоба) від «Бофур Іпсен Індустрі»;
  • Гінкор форт капсули на основі троксерутину, гептамінолу та гінкго від «Бофур Іпсен Індустрі»;
  • Авеню від «Фармак», Веносмін від «Фітофарм», Детралекс від «Лаб. Сервье », Джуантал від « Дженом Біотек », Діофлан від« Київмедпрепарат », Нормовен від Київського вітамінного заводу, Ностален від « Кльова » на основі гесперидину та діосміну;
  • Анавенол драже від Зентіва на базисі дигідроергокрістину, ескуліну та рутину;
  • Антістакс від «Гінсана» та Дельфарм Реймс » (листя червоного винограду);
  • Аскорутин від «Технолог», «Монфарм» та Імуновіт З від «ГлаксоСмітКляйн» (аскорбінова кислота плюс рутин);
  • Венорутон від «Новартіс Консьюмер Хелс СА» на основі рутину;
  • Вазокет від «Фармреаль Лаборатуар», Діосвіт від «Лаб. Цінфу », Флебавен від« КРКА », Флебодіа від « Іннотера Шузі » та ін.

Поради по боротьбі з варикозом

При перших проявах варикозу потрібно вжити заходів щоб не допустити подальшого розвитку патології. Якщо хвороба прогресує (вени розширюються та випирають далі) слід проконсультуватися з лікарем. Можливо він порадить вам компресійні противарикозні панчохи (колготки, гольфи), які слід надягати вранці в ліжку та знімати в вечірній час. До таких належать, зокрема, Тонус Еласт, Авіценум, ARMOR, Variteks та Tiana. Носіння панчіх може доставляти деякі незручності, але це дійсно ефективний метод для превенції подальшого прогресування варикозу.

Також, можливо, потрібно буде підкоригувати дієту, включити побільше джерел вітаміну С (шипшини, червоного перцю, апельсинів, лимонів, смородини, цибулі, томатів, листових овочів та ін.). Також будуть корисні добавки на основі вітаміну Е та продукти, які його містять: рослинні масла, а саме: масло зародків пшениці, соняшникова, сафлорова, кукурудзяна та соєва, горіхи (мигдаль, арахіс, фундук), насіння та зелені листові овочі, такі як броколі, шпинат, рукола, мангольд, латук, крес-салат, кріп, петрушка, базилік, щавель, естрагон та ін.

Якщо ви займаєтеся в тренажерному залі, варто звернути увагу на види вправ, які ви робите. Небажані різкі стрибки, присід з великою вагою, а також дуже тривалі кардіологічні вправи (біг, велотренажер, орбітрек). Не можна довго перебувати в стоячому положенні. Хороший метод – звичайна ходьба (прогулянка). Корисні походи в басейн, на річку, плавання добре тонізують судинну систему.


Увага!

Використання Індовазин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.