Інгавірин

Фармакологічна група: Противірусні препарати

Класифікація: J05AX

Міжнародна назва: Ingavirin

Діюча речовина: Імідазолілетанамід пентандіової кислоти

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Інгавірин – інноваційний лікарський препарат вітчизняного виробництва, що має винятковий механізм дії, значно зменшує вірусне навантаження на організм та попереджає розвиток небезпечних ускладнень. Переваги Інгавірину перед аналогами в тому, він продуктивно нейтралізує віруси, практично не маючи протипоказаннь та провокуючих побічних ефектів. Він, по праву, займає особливе становище у реєстрі сучасних ліків противірусного спектра, оскільки має високий профіль безпеки.

У західноєвропейських та американських країнах не зареєстрований. Раніше також був доступний як Дікарбимін (на даний момент реєстраційне посвідчення відкликано).

Ідея його розробки зародилася у 2 половині ХХ століття та належала Р. Євстегнеєва, яка мріяла створити потужний антиалергічний препарат. Її послідовникам вдалося синтезувати низькомолекулярні речовини з антигістамінним ефектом. Зареєстрований у 2008 р. Потрібно відзначити, що засіб піддавався критиці, так д.б.н. І. Ленева заявляла, що у нього немає безпосередньої антивірусної дії, а член Формулярного комітету Арн В. Власов повідомив, що доказів його дієвості немає (що не зовсім відповідає дійсності, адже деякі публікації є на Pubmed). Подібні статті були й в журналі Esquire, на веб-сайті Provizor-Online.

Форма випуску, склад та вартість Інгавірину

Ingavirin випускається у вигляді капсул розміром №2, які можуть бути різних кольорів в залежності від обсягу діючої речовини ліків. На поверхні капсули добре проглядається логотип у вигляді кириличної літери «І» всередині кільця. Лікарська речовина всередині капсули білого або білуватого кольору, допускається його незначне комкування, яке усувається після механічного впливу. Незалежно від змісту, капсули випускаються в кількості 7 штук в блістері, в пачках з картону.

Форми випуску:

  • Інгавірин по 30 мг, капсули синього кольору;
  • Інгавірин по 60 мг, жовті капсули;
  • Інгавірин по 90 мг, червоні капсули.

Одна капсула складається з наступних компонентів:

  • діюча речовина – вітаглутам (імідазолілетанамід пентандіовой кислоти);
  • допоміжні речовини: лактоза, магнію стеарат, картопляний крохмаль, кремнію діоксид каллоїдний;
  • речовини капсульної оболонки: барвники, азорубін, титану діоксид, желатин, пропіленгліколь;
  • чорнило для нанесення фірмового логотипа.

Вітаглутам відноситься до категорії безрецептурних лікарських засобів. Середня ціна на Інгавірин цілком доступна, оскільки він зроблений в Росії.

Інгавірин 90 мг: чи безпечний препарат у цьому дозуванні?

Лікарський засіб Інгавірин 90 мг безпечний для застосування, тому що він:

  • володіє надзвичайно низькою токсичністю;
  • не провокує генні мутації;
  • не впливає на функції репродуктивної системи та не перешкоджає процесу зачаття та виношування плоду;
  • не сприяє зростанню злоякісних новоутворень, тобто не має канцерогенну дію;
  • не робить токсичної дії на плід, що розвивається; – не пригнічує імунні реакції, а навпаки, стимулює їх;
  • чи не порушує функціонування центральної нервової системи;
  • чи не порушує психічні процеси та не викликає знервованості стану. Імовірність розвитку “побочек” – від 1/1000 до 1/10 000.

Як застосовувати Інгавірин проти вірусів: інструкція із застосування

Показання до використання:

  • комплексне лікування і профілактика вірусних хвороб, викликаних попаданням в організм штамів грипу А, В, A/H1N1, A/H5N1, A/H3N2;
  • профілактика та лікування ГРВІ (аденовірусна інфекція, так званий парагрип, синцитіальне вірусне інфікування організму). Протипоказання до використання;
  • вагітність і період грудного вигодовування;
  • індивідуальна непереносимість хімічних складових препарату;
  • підвищена чутливість до таких складових, як лактоза; дефіцит лактози; мальабсорбція глюкози- галактози; – вік до 7 років.

Капсули приймаються всередину цілком і здатність «поглинати» вірусні клітини не залежить від трапези, тобто хворий може приймати їх в будь-який зручний для нього час. Важливо, щоб в шлунок капсула потрапила цілою, тому не бажано порушувати збереження її оболонки. Рекомендована добова доза становить прийом однієї капсули на добу. Виробники (АТ «Валента Фарм») підкреслюють, що приймати його потрібно з появою перших симптом ГРВІ або грипу, але не пізніше двох 2-х днів після початку вірусного інфікування, оскільки на третій день віруси вже «розлетілися» по організму.

Чим пізніше хворий почне противірусну терапію, тим менший лікувальний ефект вона дасть. Залежно від тяжкості хвороби та клінічних проявів, тривалість лікувального курсу становить від 5 днів до тижня.

З метою профілактики, при контакті з ураженим вірусом людиною, курс прийому становить тиждень.

  • Інгавірин 30 мг: використовується для лікувальної терапії та профілактики штамів грипу і ГРВІ по 2 капсули (60 мг) на добу дітям 7- 17 років; а також дорослим по 3 капсули на добу.
  • Інгавірин 60 мг: застосовується для лікування і профілактики грипу та ГРВІ у дітей від 7 до 17 років по 60 мг на добу.
  • Інгавірин 90 мг: застосовується для лікувальної терапії та профілактики грипу та ГРВІ у дорослих по 90 мг на добу.

На що потрібно звертати увагу під час лікування: особливі вказівки

  • Не можна приймати одночасно кілька противірусних лікарських засобів, оскільки це може спровокувати побічні реакції та викликати не імуностимулюючий, а зворотній ефект.
  • Не рекомендується приймати вітаглутам одночасно з ліками антибактеріальної дії.
  • Бажано, щоб капсули приймалися через рівні проміжки часу, якщо дорослий приймає препарат в дозуванні 30 і 60 мг.
  • Клінічні дослідження не показали, що передозування ліками може викликати специфічні побічні реакції, але все ж необхідно строго дотримуватися зазначеного дозування.
  • На тлі прийому капсул може виникнути алергічна реакція, однак імовірність її розвитку дуже мала.
  • Під час лікування категорично не рекомендується вживати спиртне, оскільки противірусне з’єднання вступає в хімічну реакцію з етиловими компонентами, що послаблює терапевтичний ефект.
  • Вітаглутам не володіє седативною або заспокійливою дією, тому не впливає на якість управління різними механізмами, водіння автомобіля і на інші дії, що вимагають активізованої уваги.
  • Зберігати потрібно в сухому і прохолодному місці, в закритій від дітей зоні.

«Дитячий» Інгавірин: особливості застосування

В період навали вірусів діти завжди в групі ризику, оскільки їх незміцнілий організм найбільш сприйнятливий до вірусів.

Як приймати Інгавірин? Виробники підкреслюють, що використовувати лікарський засіб противірусної дії рекомендується з семирічного віку.

Чому саме цей вік вказано в інструкції по застосуванню? Річ у тому, що формування імунної системи закінчується приблизно до семи років, організм вже може «по-дорослому» боротися з інфікуванням. Крім того, в ранній педіатричній практиці (діти до 7 років), не було проведено достатньої кількості клінічних випробувань щодо впливу вітаглутами на дитячий організм.

Застосування капсул допомагає швидко нейтралізувати симптоми грипу, які важко переносяться в дитячому віці – нежить, кашель, головний біль, різь в суглобах, високу температуру, підвищену стомлюваність, порушення сну та апетиту. Завдяки протизапальному ефекту він попереджає виникнення небезпечних ускладнень.

Інгавірин 60 мг для дітей

Попри те, що Вітаглутам не шкідливий, все ж дітям рекомендується приймати його коротким курсом. Необхідно проконсультуватися з педіатром, який прийме рішення про призначення з урахуванням постановки діагнозу і клінічних проявів. Максимальна добова дитяча доза становить 60 мг від 7 до 18 років. Вітаглутам в дозуванні 90 мг заборонений дітям, не можна порушувати цілісність капсули для поділу дози.

Аналоги Інгавірину – ліки, що володіють аналогічною дією

До препаратів, фармакологічна дія яких також направлена на нейтралізацію вірусів і зняття катаральних проявів, відносяться: Арбідол, Аміксин, Кагоцел, Лавомакс, Амізон, Вітаглутам, Арбідол Максимум, Ергоферон, Оксолін, Тилорон, Тілаксін. Дані ліки представлені в різних дозуваннях і формах (капсули, таблетки для прийому всередину, таблетки для розсмоктування, розчини для ін’єкцій). Грип та ГРВІ можуть стати причиною ускладнень, що призводять до летального результату. Тому дуже важливо при перших симптомах вчасно почати противірусну терапію якісним препаратом, яким є Інгавірин.

Від чого допомагає Інгавірин: механізм противірусної дії

Потрапляючи в загальний кровотік через дихальні шляхи, віруси діють дуже підступно, щоб організм вчасно не розпізнав їх. Вони блокують вироблення головного захисного гормону – інтерферону, тим самим «виграючи» дорогоцінний час. Ingavirin має виражену противірусну, імуномодулюючу дію. Він нейтралізує синтез клітин, мембрану яких вже вразили віруси, тобто перешкоджає поширенню вірусної інфекції по всьому організму. Також він затримує потрапляння вже синтезованих клітин вірусів в міжклітинний простір та загальний кровотік. Крім нейтралізації пошкоджених клітин, вітаглутам ефективно «включає» функції вродженого імунітету, який також починає активно боротися з вірусами. Завдяки його присутності в організмі, уражені вірусною атакою клітини успішно «розпізнають» патоген і вибудовують потужний імунний статус. Вітаглутам збільшує вміст інтерферону у крові до фізіологічно необхідних показників.

Діючи безпосередньо та побічно одночасно, він надає комплексну противірусну дію, виражає наступними клінічними проявами:

  • зменшення вираженості проявів захворювання – так званих катаральних симптомів;
  • зниження інтоксикації, головного болю, болю в суглобах та підвищеної стомлюваності;
  • зменшення тривалості періоду гіпертермії;
  • зменшення ймовірності виникнення ускладнень та вторинного бактеріального інфікування на тлі ослабленого вірусом імунітету;
  • прискорення процесу остаточного одужання.

Чи є препарат Інгавірин антибіотиком?

Він не належить до категорії антибактеріальних препаратів, оскільки не надає нейтралізуючого впливу на різноманітні мікроорганізми патогенної та умовно-патогенної флори. Тому, якщо мова йде про бактеріальне інфікування, яке виникло на тлі різко зниженого імунітету після атаки вірусів, прийом Інгавірину не сприятиме одужанню. Бактеріальну інфекцію легко відрізнити від вірусної наявністю гнійної субстанції, яка може бути в горлі або виділятися при кашлі.

Застосування препарату Інгавірин оптимально саме в перші дні вірусного інфікування, оскільки потужний протизапальний ефект якраз протидіє розвитку ускладнень.


Увага!

Використання Інгавірин без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.