Ізофра

Фармакологічна група: Антибіотики

Класифікація: R01AX08

Міжнародна назва: Isofra

Діюча речовина: Фраміцетин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (100 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Для лікування захворювань, що відносяться до сфери отоларингології, необхідно використовувати ефективні антибактеріальні препарати. Хороші результати в лікуванні захворювань ЛОР-органів показав препарат під назвою Ізофра (Isofra) на основі фраміцетину (framycetin). Завдяки своїй бактерицидній дії ці ліки здатні знищити безліч шкідливих бактерій. Ізофра може використовуватися як у вигляді монотерапії, так й в комплексі з іншими препаратами – все залежить від захворювання.

Generic-найменування засобу: Framicetina, Framycetin, Framycetin sulfate, Framycetini sulfas, Framycetinsulfat, Neomycin B.

Інструкція по застосуванню Ізофри

Ізофра – це лікарський препарат, який можна купити тільки після того, як лікар випише відповідний рецепт. У переважних випадках вже після 1-2 лікування з використанням цього спрею хворий починає відчувати себе краще. Використовуючи Ізофру для лікування певних захворювань, потрібно в обов’язковому порядку враховувати, що термін придатності лікарського засобу після першого відкриття флакону становить 30 днів. У запечатаному вигляді Ізофра може зберігатися півтора року з дня виробництва.

Isofra, випускається у вигляді назального спрею, може бути використана й дітям від 1 року. Якщо у дитини спостерігається якесь інфекційне захворювання, що вражає верхні дихальні шляхи, то Ізофра призначається як допоміжний препарат. Слід зазначити, що замість Ізофри іноді призначають такий препарат, як Полідекса. Він має практично ідентичні показання, однак, застосовувати його можна тільки з 2,5 років.

Перед застосуванням Ізофри в лікуванні дитини слід максимально ретельно вивчити інструкцію із застосування ліків. Тут необхідно використовувати мінімальну дозу препарату, а саме – 3 впорскування в ніс протягом 24 годин. При цьому інтервал між прийомами повинен бути максимально рівний.

Якщо трапилося так, що у дитини в результаті прийому ізофри розвинувся дисбактеріоз (це відбувається дуже рідко), то при перших його ознаках необхідно відразу ж звернутися за допомогою до фахівця.

Існують деякі дані, що препарат можна використовувати навіть у дітей грудничкового віку. Як показали спеціальні дослідження, Isofra®, незважаючи на своє антибактеріальне походження, не здатна принести організму немовляти шкоди. Якщо вірити цій інформації, то прийом препарату дозволено, починаючи з другого місяця життя. У будь-якому випадку, без детальної консультації педіатра ні в якому разі не можна починати будь-яке лікування дитини, вік якого становить менше одного року.

Що стосується застосування Ізофри в дорослому віці, то тут протягом доби потрібно здійснювати не менше 4-6 впорскувань у ніздрю. Перед застосуванням рекомендується промити ніс від соплів за допомогою сольового розчину. Безконтрольне впорскування, яке іноді практикують деякі пацієнти, вкрай протипоказано. Річ у тому, що з часом у людини формується звикання до препарату та він стає просто нерезультативним. Крім звикання, в такому випадку може розвинутися й дисбактеріоз через порушення мікрофлори в слизовій оболонці носа. У будь-якому віці тривалість Ізофра-терапії не повинна перевищувати 1 тиждень.

Показання до застосування

Isofra відрізняється тим, що має досить широкий спектр дії, завдяки чому відзначається вельми активне застосування ліків при:

  • Патологіях верхніх дихальних шляхів, які мають інфекційно-запальну природу. Це стосується ринофарингіту, синуситу та інших захворювань. Головна умова, яку потрібно дотримуватися під час використання Ізофри – це стовідсоткова цілісність стінок придаткових носових пазух. Тут препарат використовується переважно в складі комплексної терапії.
  • Запальних процесах у верхніх респіраторних шляхах в результаті операцій. Це стосується не тільки лікування, але і профілактики.
  • Тривалому нежиті, який отримав ускладнення у вигляді густих зелених сопель.
  • Риніті бактеріального походження.

Препарат нерідко поєднують з іншими лікарськими препаратами, в тому числі й антибіотиками, які потрібні для лікування. Їх призначенням повинен займатися виключно лікар.

Цікавий факт: засоби на основі фраміцетину були протестовані на предмет ефективності в боротьбі з кишковими бактеріями (як антисептик) близько 60-ти років тому, NE Stidolph (Н.Е. Стідольф) та JM Alston (Дж. М. Алстон), 1960 р.

Форма випуску Ізофра – спрей/краплі

Потрібно сказати, що спрей – це єдина лікарська форма, в якій випускається Isofra®. Іноді Ізофру називають краплями в ніс, однак, це помилкове позначення. Спрей випускається в зручному флаконі, місткість якого становить 15 мл. Для розпилення препарату в комплекті з флаконом йде й спеціальний розпилюючий наконечник. За допомогою цього наконечника препарат легко та зручно дозується.

Протипоказання

Попри всю ефективність та безпеку спрею, він все ж має деякі протипоказання. У найпершу чергу слід згадати тих хворих, які страждають від індивідуальної непереносимості головної речовини в препараті – фраміцетину (framycetin). Препарат краще не призначати в разі, коли у пацієнта раніше спостерігалися реакції гіперчутливості до інших ліків, які також відносяться до аміноглікозидного ряду. З тієї причини, що ефективність та безпека Ізофри при вагітності та лактації не вивчалася досконально, в цей період краще відмовитися від ліків, звернувши увагу на альтернативні методи лікування. Річ у тому, що діюча речовина може принести шкоду дитині та в першому, та в другому випадку.

Застосування зазначених засобів у формі спрею мають бути під питанням, якщо у пацієнта є такі хвороби:

  • Ниркова недостатність. Це стосується як менш, так і більш виражених хвороб, що мають різне походження.
  • Порушення в роботі вестибулярного апарату, а також його поразку.
  • Проблеми слухового сприйняття. Зокрема, це стосується придбаного зниження слуху.
  • Паралельний прийом інших препаратів, а саме – холинолітиків, атропіну та міорелаксантів.

Побічні ефекти

Як показує багаторічна практика використання Ізофри для місцевого лікування вищевказаних захворювань, цей препарат в переважних випадках добре переноситься пацієнтами. З тієї причини, що Ізофра діє місцево та практично не всмоктується в кров, її прийом практично ніколи не супроводжується побічними ефектами. Це стосується і передозування лікарським препаратом. Головне – не перевищувати призначений лікарем курс лікування. В іншому випадку у хворого може з’явитися неприємна грибкова інфекція.

У разі наявності у пацієнта підвищеної чутливості до препарату, про яку йому не було відомо раніше, може розвиватися алергія. Вона проявляється у вигляді висипки на різних ділянках шкірних покривів. Крім того, можливе виникнення дисбактеріозу. У подібних випадках потребують скасовування препарату. Грибкову інфекцію, висип або дисбактеріоз потрібно лікувати спеціальними ліками.

Ціна Ізофри

Цей лікарський препарат сьогодні можна купити за досить невисокою ціною. В цілому, Isofra® має порівняно невисоку вартість, проте, в різних аптеках можуть бути різні цінники. При необхідності засіб можна замінити аналогом. Це може бути не тільки антибактеріальний, а й ефективний антисептичний препарат.

Аналоги Ізофри

Цей антибактеріальний лікарський засіб у формі спрею не має аналогів за структурою.

Серед аналогів Ізофри слід виділити такі препарати:

  • Полідекса (Polydexa®). Антибактеріальний склад препарату забезпечує хворого необхідним результатом лікування.
  • Сіалор (Sialor). Ліки мають у своєму складі протаргол 2%.
  • Хлорофіліпт (Chlorophyllipt). Виготовлений на масляній основі.
  • Колларгол (Collargol, Collargolum). Цей препарат виготовляють прямо в аптеках, а саме – в рецептурних відділах.
  • Октенісепт (Octenisept®). На відміну від інших препаратів аналогової дії, Octenisept® випускається у формі розчину.
  • Бактробан (Bactroban Ointment 2%). Форма випуску – мазь з двовідсотковим мупіроцином.
  • Окомістин (Ocomystin). Випускається препарат у формі очних крапель, однак, завдяки його ефективності Окомістин нерідко використовується і для носа.
  • Мірамістин (Miramystin). Випускається у вигляді аерозолю місткістю 10 мл.

Слід зазначити, що такі антисептичні засоби, як Мірамістин, Хлорофіліпт та інші, мають більш низьку вартість, ніж антибіотики. Водночас вони мають меншу ефективність під час застосування.

Фраміцетиновий компонент також присутній в нижченаведених закордонних засобах:

  • Soframycin (Софраміцін) від Sanofi-Aventis (Санофі-Авентіс);
  • Daryant-Tulle (Даріант-Тулле) від Darya-Varia (Дарія-Варія);
  • Leukase N (Лейкас Н) від Dermapharm (Дермапфарм);
  • Pola (Пола) від Royal (Роял);
  • Soframycine (Софраміціне) від Melisana (Мелісан);
  • Sofra-Tulle (Софра-Тулле) від Roussel (Роуссел);
  • Corticetine (Кортіцетін) з дексаметазоновим компонентом від Chauvin (Чаувін);
  • Dexalocal-F (Дексалокал-Ф) з дексаметазоновим компонентом від Medinova (Медінова);
  • Abrasone (Абразон) з флюоцинолом ацетоніданом від Anotaciones Farmaceuticas (Анотаціонес Фармацеутікас);
  • Blecidex (Блецідекс) з граміцидиновим та дексаметазоновим компонентом від Sanbe-Indonesia (СанБім-Індонезія);
  • FG Troches Meiji (ФГ Трочес Мейджі) від Meiji (Мейджі);
  • Frakidex (Фракідекс) з дексаметазоновой компонентом від Chauvin Bausch & Lomb (Чаувін, Бауш та Ломб);
  • Septomixine (Септоміксин) з гідрокортизоном від Septodont (Септодонт).

Цікаво відзначити, що активна речовина засобу (framycetin) в поєднаннях з іншими речовинами активно застосовується у ветеринарії, наприклад, у вигляді вушних або очних крапель для вихованців. Існують такі засоби: Mamyzin A (Мамізин А), Omnicol (Омнікол), Benestermycin (Бенестерміцин), Bieskadog (Біескадог), Canaural (Канаурал), Framomycin (Фрамоміцин), Ubrostar (Убростар), Ubrostar Dry Cow (Убростар Драй Кау) та ін.


Увага!

Використання Ізофра без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.