Енцефабол

Фармакологічна група: Невралгія, Ноотропи

Класифікація: N06BX02

Міжнародна назва: Encephabol

Діюча речовина: Піритинол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Мозкові структури – це терра інкогніто. Наука, медицина та люди тільки злегка наблизилися до розуміння того, що там відбувається, чому виникають хвороби головного мозку, та як їх можна успішно лікувати. Лікарський препарат Енцефабол – в таблетках для дорослих, суспензія для дітей – допомагає впоратися з частиною проблем, що виникають на незвіданій території. І часом робить це чудовим чином.

Інструкція з використання препарату Енцефабол

В основі ліків – синтетична речовина Піритинол. Образно кажучи, це трохи схоже на космічну місію: препарат відправляється на маловивчену планету, де виникло безліч проблем. Енцефабол володіє важливими перевагами, які потрібні для виконання завдань та досягнення певних цілей – знайти проблеми, впливати на них, позбавивши мозок від хвороби. Не завжди виходить, в повному обсязі місія нездійсненна, але безсумнівно – ліки робить свою справу, допомагаючи людині жити в рівновазі зі своєю власною свідомістю.

Корисні функції основної речовини

Головна мета – повернути розум до повноцінного функціонування. Або хоча б створити умови для самовідновлення (найчастіше мозок сам може все виправити). Найважливішими властивостями піритинолу є:

  • Налагодження зв’язку між нервовими клітинами (ніякі завдання не вирішити без наявності хорошого взаємодії);
  • Доставка повноцінного харчування для клітин мозку (без енергетичного субстрату не вижити);
  • Захист нейронів від будь-якого негативного впливу (пошкоджена структура марна);
  • Наявність цілющого газу, що надходить до мозкових структур (кисень життєво необхідний).

Ноотропний засіб діє як безпосередньо на клітинні структури голови, так й опосередковано через поліпшення плинності крові в судинах. Відправивши препарат в незвідані землі, треба заздалегідь прорахувати всі ризики, особливо якщо ліки даються дітям: вибір правильної форми, строгий облік показань, протипоказань та дозування допоможе запобігти невдачу місії. Шлях до одужання може бути довгим, але це не привід для відмови від терапії.

Форма препарату

З таблетками все просто і зрозуміло – по 100 мг, 50 штук в упаковці. Якщо доктор призначив, то набуваємо й приймаємо всередину в тій дозі, яка необхідна для досягнення потрібного ефекту.

Суспензія – це пляшечка з в’язко-білим розчином об’ємом 200 мл. За смаком – рідина солодкувата, що добре: це не противні та несмачні ліки, від якого малюк морщиться й відмовляється, а, значить, ніяких складнощів з прийомом не буде.

Показання для прийняття всередину

Думати, запам’ятовувати, міркувати та розумово працювати – розум допомагає людині у всіх сферах життя. Ноотропний засіб потрібний в наступних випадках:

  • Вікове руйнування розумових здібностей (спілкуєшся з рідними, дивишся в книгу або в телевізор, але зрозуміти нічого не можеш, або повністю забув, що було вчора, але в пам’яті є те, що трапилося багато років тому);
  • Посттравматичні зміни розуму (після удару або струсу стало стільки багато проблем з головою);
  • Допомога голові після позбавлення від інфекційного зараження (реабілітація після енцефаліту, менінгіту);
  • Закупорка дрібних артерій атеросклеротичними бляшками, що веде до постійної кисневої недостатності (з мігренню та непритомністю);
  • Обмінні порушення в тканинах нервової системи (енцефалопатія, як основна ознака мозкових порушень, незалежно від походження – токсична);
  • Будь-які прояви затримки розвитку дитини аж до розумової відсталості (вже пора б говорити, але малюк мовчить, однолітки складають з букв слова, а дитина не може відрізнити А від Я, хочеться, щоб був розумненьким, але само собою нічого не відбувається).

Якщо відправлений в мозок препарат не спрацює, то головний оцінюючий, приймає рішення та направляючий орган не зможе керувати діями людини. І особливо сумно це проявляється в організмі, що росте.

Які особливості, протипоказання та побічні ефекти

На етапі підготовки до лікування треба виявити наявність алергії, тому що це єдине протипоказання для використання Енцефабола. Хоча б одноразове алергічне відторгнення піритинолу в минулому є підставою для відмови від цього препарату. З побоюванням та при ретельному контролі можна давати ліки людям з тяжкою хворобою печінки та нирок (через ці життєво важливі органи виводиться Піритинол). Можуть виникнути ускладнення при серйозних аутоімунних хворобах (про це знає лікар, який не призначить сироп або таблетки при наявності протипоказань).

З побічних проявів необхідно відзначити наступні негативні ефекти:

  • Проблеми в шлунково-кишковому тракті (може нудити, знижується апетит, буває блювота і пронос);
  • Неадекватна зміна мозкової активності (надмірно виражене збудження або, навпаки, навалюється втома й хочеться спати);
  • Шкірні висипання зі свербежем, як ознака вперше виникла алергії.

У світлі цього слід знати про особливості застосування – бажання сісти за кермо треба задавити в корені, відразу перед сном таблетку не брати, сироп дитині на ніч не давати. І все буде добре, користь від лікарського засобу буде обов’язково.

Енцефабол – інструкція для мами

У дорослих все просто – по дві пігулки тричі на день, намагаючись чітко витримувати рівні проміжки між вживанням ліків. Почали виникати провали в пам’яті? Начебто, чуєш слова, але не можеш зрозуміти фразу? Бувають сильні головні болі після удару голови? Лікар призначить засіб, який допоможе впоратися з цим дискомфортним станом.

З дітьми трохи складніше – інструкція до Енцефабола рекомендує матусі точно обчислювати дозування в залежності від вікових показників:

  • Після народження (від 3-х днів до 2-х місяців) по 1 мл в ранкові години;
  • Грудничкам (від двох місяців до року) – починати з 1 мл, поступово збільшуючи дозу кожні півмісяця та довівши до 5 мл на добу;
  • Малюкам від 1 до 7 років – по 5 мл тричі на день.

Досягнення шкільного віку є підставою для дозування препарату, як дорослому (можна давати таблетки, але все-таки для дитини краще використовувати суспензію, яка адаптована для дитячого організму).

Що робити при передозуванні

Велика кількість лікарського засобу, разово потрапив всередину, може привести до виражених негативних та дискомфортних проявів. Тут і сильна блювота, несподівано профузна діарея, зайве перезбудження або непереборна сонливість. Треба бути уважним, щоб не доводити до цього. Якщо ж все-таки щось подібне сталося, то треба максимально очистити шлунок від препарату та вжити всередину будь-яких сорбентних речовин (активоване вугілля, смекта, полісорб). І обов’язково до лікаря, щоб щось гірше не сталося.

Аналоги ліків

Різноманітних ліків з ноотропною дією досить багато. Але це зовсім не означає, що аналоги Енцефабола зможуть повністю замінити ефективний препарат для впливу на мозкові структури. Виділяють наступні подібні за показаннями ліки:

  • Вінпоцетин;
  • Луцетам;
  • Пірацетам;
  • Циннаризин;
  • Цераксон.

Але є суттєва відмінність у дії – Піритинол оптимальніше покращує обмінні процеси в нервових клітинах, а перераховані вище аналоги краще діють на кровообіг в голові. Тому якщо хочеться замінити Енцефабол, то треба порадитися з лікарем – самовільно помінявши шило на мило, можна зробити тільки гірше. Або не одержати тої дії, на яку розраховували. Не забуваємо, що мозок – це слабовивчена частина людського тіла: медична наука досі не до кінця знає, що відбувається в біологічному комп’ютері в кожен момент часу.

Ціна Енцефабола

Серйозний препарат для вирішення важливих завдань на незвіданій території не може бути дешевою. Однак ціна Енцефабола так велика, щоб відмовлятися від лікування або намагатися замінити менш ефективним засобом. Особливо якщо ліки треба давати дітям для мови або для корекції розумового розвитку. Завжди треба розставляти пріоритети – здоров’я дитини або гроші, розумний малюк або набита калитка. Вкладаючи матеріальні засоби в дитину, ми інвестуємо в майбутнє. Пам’ятаючи про це, треба завжди робити так, як краще, а не як дешевше.


Увага!

Використання Енцефабол без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.