Йод

Фармакологічна група: Антисептики і дезинфікуючі засоби, Вітаміни та антиоксиданти

Класифікація: D08AG03

Міжнародна назва: Iodum

Діюча речовина: Йод

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Йод – це несказанно важливий елемент, який повинен бути присутнім в кожному організмі в необхідній для нормального функціонування та розвитку кількості. Саме ця речовина є найголовнішим в гормонах щитовидки, яка, в свою чергу, відповідає за регуляцію метаболізму. Недоотриманий в організмі йод стає головною причиною того, що він розвивається не належно нормальному та здоровому організму. Маргарет Рейман провела спільно з Університетом Суррея дослідження та виявила, що сучасні «здорові» дієти тягнуть за собою йодовий дефіцит, що небезпечний для вагітних (плід буде недоотримувати цю речовину та наслідки можуть бути самими різними). Для недопущення дефіциту йоду стоїть харчуватися збалансовано. Також брак вітаміну заповнює препарат під назвою Йод-актив.

Опис препарату Йод актив

Брак життєво-важливого йоду загрожує багатьма проблемами зі здоров’ям та симптоми цього стану нечисленні – у людини погіршується увага та пам’ять, вона швидко втомлюється, відчуває апатію, млявість, може мати проблеми з апетитом та роботою шлунково-кишкового тракту. Напевно, кожен знає, що таке «зоб» – це коли щитовидна залоза збільшується в розмірах, намагаючись компенсувати нестачу йоду більш інтенсивною роботою. Хоч йод і є «дитячим» вітаміном, оскільки він допомагає розвиватися мозку та іншим системам, для дорослих людей він вважається не менш важливим, а особливо – для жінок. Сильний недолік цього компонента здатний викликати проблеми з репродуктивною системою – може виникнути навіть безпліддя. Крім того, йододефіцит здатний також нашкодити перебігу вагітності та пологів, ускладнивши їх. Тому при першій підозрі на дефіцит цього вітаміну варто здати потрібні аналізи та детально обстежитися у досвідченого лікаря, який в підсумку призначить йодовмісні препарати. Популярним та хорошим засобом від йододефіциту вважається Йод-Актив.

Йод-Актив – це йодовмісний препарат, який прописують дітям від 14 років та дорослим для профілактики й лікування йододефіциту. Випускається в таблетках, в одній упаковці може міститися 40, 80 або ж 200 таблеток – великі партії препарату зручні для сімейного лікування дітей та дорослих. Йодовані таблетки приймають всередину бажано під час їжі. У день приймають одну-дві таблетки як діти, так і дорослі. До складу цього препарату входить активно-діюча речовина під назвою калію йодид.

Крім такого елемента, як калій, в складі засобу присутнє сухе молоко, Е 470, Е 460, крохмаль, лактоза.

Йод-Актив, який виступає біологічно-активною добавкою, рекомендують як додаткове джерело мікроелемента, який приймають в основному один місяць. Йод-Актив не варто застосовувати при вагітності, грудному годуванні, а також при індивідуально виникаючій непереносимості компонентів препарату.

Разом з Йодом-Актив (або замість нього) варто приймати продукти багаті йодом. Справа в тому, що мікроелемент, присутній саме в їжі, дещо краще засвоюється організмом, ніж таблетований. Продукти, які містять йод:

Морська риба. Це стосується будь-якої водоплавної риби, яка тільки живе в морях, проте, найбільш багатою на йод вважається печінка тріски – на 100 г продукту припадає 350 мкг / 100 г. Крім того, дуже корисно приймати в їжу м’ясо пікші та лосося, які також дуже багаті на мікроелементи.

Морепродукти. Найбільша кількість мікроелемента міститься в креветках – там в 100 грамах м’яса є 190 мкг йоду. Дуже корисною вважається морська капуста – в ній міститься йоду в співвідношенні 150-200 мкг на 100 г продукту.

Фрукти. Гарний зміст мікроелемента мають яблука – в одному стограмовому плоді може вміщуватися до 70 мкг йоду (вважається разом з насінням). Тобто, для поповнення добової дози варто з’їдати пару яблучок. Такі ж показники корисного йоду має фейхоа – це смачний плід, який зріє на вічнозеленому миртовім тропічному дереві. Невеликими показниками йодо-вмісту може похвалитися хурма – в 100 г фрукта є лише 30 мкг йоду.

М’ясо. Свинина, як і яловичина не можуть похвалитися великою кількістю йоду в складі – на 100 г продукту припадає лише 12-17 мкг йоду.

Шпинат. Дуже корисна зелень, в складі якої є 20 мкг мікроелемента на 100 г.

Риб’ячий жир. Це та добавка, в якій міститься найбільше йоду – цілих 700 мкг на 100 м. Завдяки такій концентрації йоду риб’ячий жир радять приймати профілактично, дітям та дорослим.

Корисні властивості та способи приготування синього йоду

Головне завдання синього йоду полягає в тому ж заповненні мікроелемента в організмі. Він з’явився і як слід випробували в військовий 1942 рік – тоді препарат використовувався для лікування дизентерії, яка отримала важку форму. До того ж, вона в ті часи представляла собою смертельно небезпечне захворювання, але із застосуванням синього йоду від неї вдалося позбавитися за три дні. За допомогою засобу почали потім лікувати такі хвороби, як коліти, ентероколіти та процес терапії не затягувався на довше, ніж на кілька днів.

Синій йод – це багатокомпонентний розчин, який потрібно вміти готувати правильно. Один з рецептів приготування синьокольорового йоду виглядає так:

  • Потрібно взяти 50 мл тепло-підігрітої води та додати в неї 10 г картопляного крохмалю, що становить 1 ч. л. з «гіркою»;
  • Після ретельного перемішування води та крохмалю в недоготовленну суміш додають 10 г цукрового піску, а також приблизно пів грамів лимонної кислоти (це лише кілька кристаликів);
  • Закип’ятити 150 мл води та з її допомогою розвести приготовлений раніше крохмальний розчин.

Дочекатися повного охолодження отриманої суміші та тільки строго після цього потрібно додати в цю суміш одну чайну ложку 5% аптечного йоду. Правильність / неправильність приготування ліків легко визначити «на око» – належно-приготована цілюща суміш має насичено-синій колір.

При відкритті йоду та його додаванні варто проявити акуратність і не забруднити одяг / руки – в іншому випадку є ризик отримати опік від йоду. А одяг, забруднений в речовині, буде занадто важко відіпрати.

Цукрова пудра та лимонна кислота допоможуть не тільки поліпшити смак підсумкового засобу, а й зроблять його більш збереженим. Синій йод можна зберігати в холодильнику та в закритій тарі аж до декількох місяців. Непридатність йодо-містких ліків визначається його втратою синяви.

Синій йод застосовується для:

  • Профілактики грипу / застуди, а особливо під час епідемій. Подібні заходи проводяться восени та навесні, коли запас вітамінів в організмі вкрай малий.
  • Нормалізації кров’яного тиску, оскільки синій йод діє на еластичність судин зміцнюючи. Також ліки підійдуть для лікування гіпертонії / гіпотонії. За рахунок седативного ефекту йодовмістний засіб дуже добре заспокоює та підходить всім пацієнтам.
  • Нормалізації роботи щитовидної залози, де допустима доза синього йоду повинна визначатися індивідуально шляхом здавання аналізів. У переважних випадках пацієнтам, що страждають на недостатність в роботі щитовидки, варто приймати близько 4 ч. л. синього йоду в день.
  • Очищення судин.
  • Лікування тромбофлебіту, де в основному беруть великі дози препарату.
  • Зняття головних болів, а також найсильніших мігренів.
  • Терапії онкологічних хвороб, а також відновлення організму після першочергових процедур проти раку.
  • Покращення нервової системи при дратівливості, втомі, надмірно-виявленої нервовової збудливості. Завдяки тому, що повідон-йод має седативну дію, то всі вищевказані проблеми з нервовим станом можна усунути цим власноруч-приготованим засобом. Адже, як відомо, хімічні транквілізатори мають масу побічних ефектів, серед яких – загальмованість та сонливість.
  • При харчовому отруєнні, яке супроводжується стандартними симптомами – болі в животі, пронос, блювота та нудота. Тут синьо-забарвлений засіб приймають кожну годину по 1 столовій ложці до тих пір, поки стан не почне поліпшуватися.
  • Лікування глистових хвороб.
  • Усунення шкірних захворювань, вугрів та лікування опіків.

Для чого можна застосовувати класичний йод?

ПВПйод використовується для нігтів, а саме – для їх зміцнення та одночасної профілактики від усіляких хвороб. Наприклад, йод добре допомагає від грибка, однак, тут медичний розчин варто застосовувати з акуратністю. Лікування грибка нігтів передбачає щоденне намазування уражених пластин йодом за допомогою ватної палички. Ніготь повинен бути чистим перед проведенням цієї процедури.

Деякі жінки, що володіють маленьким бюстом, цікавляться – як збільшити груди за допомогою йоду? Це вельми сумнівний метод, який, до того ж, може викликати рак грудей. Йод на ріст грудей діє так: після нанесення йодної сітки кров до області грудей приливає, тим самим провокуючи зростання. Для більшої ефективності такого йодового методу рекомендується займатися спортивно-гімнастичними вправами.

Деякі жінки використовують молоко з йодом для викидня та виклику менструації. Це небезпечно, оскільки йод при прийомі всередину токсичний, про що говорить і його формула.

Ціна йоду в аптеках

Дізнатися, скільки коштує звичайний йод, або Йод-Актив-100 можна в будь-якій аптеці, яка присутня поблизу. Вартість розчину йоду в рідкому вигляді, звичайно, нижча, ніж ціна йодовмісних препаратів для компенсації цього мікроелемента в організмі. Вартість препарату Йод-Актив є цілком прийнятною для більшості пацієнтів.

Для лікування гострих / хронічних вагінальних клопотів існують свічки з повідон-йодом. Їх ціна є середньою.

Історія відкриття йоду

Йод – (англ. Iodine, франц. Iode, ньому. Jod, італ. Iodio) це стародавня відома речовина, яку отримували з морської солі / водоростей для військових цілей. Бернард Куртуа, займаючись роботою з селітрою, відкрив йод в 1811 р випадково завдяки своїй спостережливості. Він зауважив, що котли, які використовуються для варіння та переробки бурої водорості, під час варіння сильно роз’їдались. Тоді Куртуа почав прибирати / додавати в суміш реагенти та виявив, що в деяких випадках утворюється їдко-фіолетовий дим. Проробивши певні маніпуляції в реторті, Куртуа отримав чисто-чорні кристали – йоду. З тих пір почались детальні вивчення чорно-кристальної речовини.

Численні легенди свідчать, що йод використовували ще в третьому тисячолітті до нашої ери, де його виділяли з морських губок. Таким способом китайські лікарі створювали неперевершену протидію раневого засобу, яким мазали пошкодження різного виду.

Микола Пирогов – це перший російський хірург, який почав застосовувати буру речовину в медично-лікувальних благородних цілях для рано-усунень.


Увага!

Використання Йод без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.