Календула

Фармакологічна група: Гомеопатія, Настойки і екстракти

Класифікація: V03AX

Міжнародна назва: Calendula

Діюча речовина: Квітів календули лікарської

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Календула, або, як ще називають рослину«нігтики», вже не злічити, скільки років використовується як засіб народної медицини. Нігтиками її назвают через схожість на тільки зрізаний ніготь. Засоби із календули (настоянка, мазь) використовуються для позбавлення від проблем дерматологічного характеру. Вже не одне десятиліття вони допомагають позбутися від акне та прищів. Але перед застосуванням будь-якого засобу на основі календули варто добре прочитати інструкцію, а також іншими способами зібрати всю необхідну інформацію.

Внутрішнє застосування настойки календули

Як було описано вище, настойку на основі даної рослини застосовують і внутрішньо, для лікування різних проблем з жовчогінною системою. Застосування ліків не повинно бути тривалим, тому що в його складі є спирт. Настойку сердечника приймають тільки після розведення її в воді – приблизно в половині склянки. Вода повинна бути теплою та прокипяченною. Від 10 до 20 крапель настойки накапують в воду та випивають за 15-30 хв до прийому їжі 3-4 рази на добу. Курс лікування зазвичай не перевищує 1 місяця.

Для полоскання рота та горла при відповідних захворюваннях настойку розводять у воді – 1 чайна ложка на склянку води.

Опис настойки на основі календули

Одним з відомих засобів на основі такої рослини, як квіти календули (Calenduale flores), є настойка на її основі. Екстрагентів в настоянці є 70% етанол. В одному флаконі може міститися 40 або 50 мл настойки. Засіб показано не тільки для зовнішнього, але і для внутрішнього застосування. В цілому, настойка має такі показання до застосування:

Зовнішнє застосування:

  • удари різної категорії, подряпини всякого походження, порізи (livor / scabere / Claudus);
  • екземні захворювання шкіри (ECZEMA);
  • виразкові ураження на шкірних покривах (cutis ulcera);
  • висипання на шкірі, які мають різне походження та першопричини (temere agere);
  • інфекційно-запальні ураження шкіри (inflammatione morbis infectivis et morbis cutis);
  • прищі, акне (acne);
  • опіки (ardet);
  • запальні захворювання рота та горла (Sequelae morborum inflammatoriorum oris et faucium) стоматити, гінгивіт, ангіна, фарингіт та ін., де показано полоскання горла та рота;
  • шрамовидні сліди від прищів й інших висипань, а також характерні плями (ut cicatrices ostenderem).

Внутрішнє застосування:

  • ДЖВП – дискінезії жовчовивідних шляхів (viarum biliarium Malignant dyskinesia);
  • холангіти (cholangitis);
  • холецистити (CHOLECYSTITIS).

Внутрішній прийом настойки орієнтований, зрозуміло, на комплексну терапію, де також повинні бути присутніми більш сильні й ефективні препарати при подібних хворобах.

Для чого застосовують мазь на основі календули?

Крім настойки, існує ще мазь на основі нагідок. Вона має по суті ті ж властивості, що і настоянка. Крім того, основною речовиною, яке є в складі мазі, також є спиртова настойка. Для додання лікам мазеподібної форми при виготовленні, крім спиртової настоянки, додається мінеральне масло, м’який парафін білого кольору, емульгатор Т-2, вода. Мазь має білувато-жовтуватий колір, а також слабо-вловимий специфічний «календульний» запах.

На відміну від настойки, мазь на основі Calenduale застосовують виключно зовнішньо при таких же ураженнях – прищах, подряпинах, гнійних ранах, опіках та ін. Після застосування мазі варто обов’язково вимити руки з милом, а також уникати контакту зі слизової оболонки очей. Якщо раптом ліки потрапили в око, то їх варто максимально добре промити проточною водою й обов’язково звернутися до лікаря.

Інструкція по застосуванню мазі нескладна – її наносять тонким шаром на ту поверхню шкіри, яка піддалася пошкодженню будь-якого роду. Після розтирання засобу можна його залишити як є, або долучити оклюзійну пов’язку. Курс лікування визначається лікарем в залежності від того, наскільки серйозно те чи інше шкірне ураження у хворого.

З тієї причини, що немає інформації, що стосується безпеки засобу під час застосування у дітей до 12 років, раніше цього віку його застосовувати не варто. Також мазь (як і настоянка нагідок) не застосовується при вагітності та годуванні.

Де подивитися фото календули?

Нігтики – це такі квіти, які легко ростуть в саду, городі, на клумбі. Рослину легко відрізнити від інших – воно має яскраво-помаранчеві квіти. Причому, в цей колір забарвлена ​​й серединка, та пелюстки. Для більш детального вивчення нагідок (якщо у вас на клумбі немає такого кущика) можна увійти в інтернет та подивитися фото детально. Це можна зробити простою дією, а саме – написанням в пошуковому рядку словосполучення «фото календули».

Також, якщо цікавить, в інтернеті можна знайти й інші фото – «до» та «після» використання засобу від прищів. Результати, які можна знайти на веб-сторінках, по-справжньому здивують, оскільки нігтики здатні виконувати величезну роботу при правильному застосуванні – рятувати від прищевой та вугрової висипки.

Вирощування календули відбувається, звичайно ж, не тільки в садах та на клумбах. Це відбувається і в промислових масштабах. Крім того, це є досить привабливою ідеєю для бізнесу. А для вирощування цих яскравих й красивих квіток для поліпшення настрою та в лікувальних цілях можна купити пачку насіння в квітковому магазині та висадити, де необхідно. Нігтики – це однорічна рослина, яка росте в наступні роки сама по собі, оскільки сіється в землю після відцвітання. З власноруч вирощених й зібраних квіток можна приготувати відвар, який буде нітрохи не гірше покупної настойки. При бажанні можна виготовити й настоянку, додавши потрібну кількість спирту.

Заваренути окропом та настояти кілька годин Calenduale проціджують й отриманий відвар можна використовувати для волосся, для догляду за обличчям, полоскання рота та горла, протирання ран та саден. Єдиний мінус відвару – короткий термін придатності і то, в холодильнику. Але при необхідності й наявності сухої (або свіжозібраної) квітки його можна готувати знову.

Як застосовують календулу від прищів?

Один з найпопулярніших напрямків використання нагідок – це звільнення за допомогою них від прищів. Для цього використовують власноруч приготований свіжий відвар, спиртову настоянку або мазь. Найкраще використовувати саме настойку на спирту, оскільки вона має кращий ефект під час застосування. Але використання препарату на основі спирту для особи має бути вкрай обережним – при інтенсивному та надмірно частому застосуванні можна висушити шкіру. Тому настоянка повинна застосовуватися дозовано та точково – наноситися на кожен прищик окремо за допомогою ватної палички. Після закінчення однієї години, ліки змити з лиця.

Також препарат можна використовувати не в чистому вигляді, а в складі масок для обличчя. Рецепт однієї з них виглядає таким чином: в ємності змішують половину склянки води, одну столову ложку білої муки, три їдальні ложки соку, вичавленого з м’ясистого листка алое, а також дві їдальні ложки настойки Calenduale. Всі інгредієнти необхідно ретельно перемішати й нанести на обличчя. Після того, як пройде приблизно 15 хвилин, маска змивається теплою водичкою. Користь такої маски незаперечна, оскільки в її складі є і сік алое, який має чудові омолоджуючі й освіжаючі властивості.

Для лікування прищів можна також приготувати мазь самостійно, застосовуючи спиртову настойку нагідок та левоміцетину. Рецепт цього засобу дуже простий: прямо в пляшечку з настойкою кидається три таблетки антибіотика й розчиняється в ній. Отриманий протиприщевий засіб наносять ватною паличкою точково (як і настойку в чистому вигляді) три рази в день на одну годину, а потім змивають.

Протипоказання до застосування засобу в будь-якому вигляді:

  • Індивідуальна чутливість до календули;
  • Хронічні шкірні хвороби;
  • Вагітність та годування;
  • Вік до 12 років.

Дізнатися про наявність або відсутність алергії на Calenduale просто – для цього ділянку шкіри варто помазати настоянкою. Якщо на ньому в результаті через деякий час з’явилися якісь прищі, то засіб краще не застосовувати.

Опис календули лікарської

Календула та нігтики – це аж ніяк не всі назви, якими величають рослину. Ще її називають: нагідки лікарські, нігтик аптечний, крокос польний, сердечник. У складі рослини є каротин (що можна зрозуміти, виходячи з характерного «морквяного» кольору), цітраксатин, лікопін, сапоніни, алкалоїди та інші корисні речовини. Календулу відносять до сімейства айстрових.

Нігтики застосовуються для лікування багатьох органів та систем – шлунка, серця, з гінекологічної частини та ін. З цієї причини висушені квіти рослини обов’язково входять в склад безлічі лікарських зборів. Як правило, вони призначаються лікарями-фахівцями.

Також існують свічки з календулою в складі. Точніше, вони називаються фітосвічки та застосовуються при різних гінекологічних проблемах, а також при геморої.


Увага!

Використання Календула без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.