Клацид

Фармакологічна група: Антибіотики

Класифікація: J01FA09

Міжнародна назва: Klacid

Діюча речовина: Кларитроміцин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Клацид – яскравий представник сучасних антибактеріальних препаратів з групи макролідів, який надає активність щодо більшості відомих патогенних мікробів. Цей лікарський засіб успішно застосовується в лікуванні величезної кількості інфекційно-запальних процесів, причиною розвитку яких є інфекція, чутлива до дії антибіотика.

Найбільш часто Клацид призначається при лікуванні органів дихальної сфери, ротової порожнини та бешихових запалень шкіри. Медикамент належить до синтетичних ліків. Його дія заснована на здатності до зв’язування з рибосомальними субодиніцями бактеріальних агентів та пригніченням синтезу білка. Макролід випускається в Росії італійською фармацевтичною компанією.

Інструкція по застосуванню препарату

Серед основних показань до застосуванню препарату виділяють:

  • інфекції носоглотки, придаткових пазух носа;
  • запальні процеси бактерійного походження нижніх дихальних шляхів;
  • інфекції шкіри, включаючи, бешиха, інфікованих ранах та післяопераційні нагноєння швів;
  • гострі та хронічні одонтогенні інфекційні процеси;
  • мікобактеріальні інфекції, спричинені Mycobacterium intracellulare, M. Avium.

До основних протипоказань використання лікарського засобу відносяться:

  • індивідуальна непереносимість компонентів препарату;
  • наявність алергії на препарати макролідного ряду;
  • гіперкаліємія;
  • при одночасному застосуванні деяких ліків (астемизола, пімозиду, цизаприду, терфенадину, алкалоїдів ріжків, інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази, кларитроміцину, перорального мідазоламу);
  • подовження Q-T на ЕКГ, шлуночкової аритмії в анамнезі;
  • дитячий вік до 12 років;
  • важка форма недостатності печінки та нирок.

Клацид не призначається вагітним жінкам та молодим матусям, які годують своїх малюків грудним молоком.

Стандартна доза для дорослих та дітей від 12 років становить 500 мг кожні 24 години, при більш тяжких інфекціях дозволено підвищити дозу до 500мг кожні 12 годин. Курс лікування становить від 6 до 14 днів.

Умови та термін коаліціада залежить від патологічних симптомів, зокрема, появою блювоти та диспепсичних розладів, дискомфортом у животі та болями в області шлунка, порушеннями свідомості та гіпокаліємією. Для лікування передозування використовуються ентеросорбенти. У важких випадках хворому проводять промивання шлунка та застосовують заходи, спрямовані на відновлення функції внутрішніх органів та систем.

Побічні ефекти:

  • з боку шкірних покривів можливий розвиток целюліту і піки;
  • кандидоз ротової порожнини та статевих органів;
  • зміни з боку крові (лейкопенія, анемія, тромбоцитопенія);
  • алергічні реакції системного та місцевого типу;
  • розлади метаболізму, анорексія та гіпоглікемія;
  • розлади психіки, зокрема, галюцинації, депресія, порушення функції сну, дезорієнтація в просторі, а також манія, кошмари;
  • патологічні стани з боку нервової сфери (дисгевзія, головний біль, запаморочення, судоми та тремор кінцівок);
  • бронхоспазм, емболія легеневої артерії;
  • зупинка серцевої діяльності, порушення кардіального ритму;
  • диспепсія, порушення нормального пасажу жовчі, печінкова недостатність, гепатит токсичного походження;
  • синдром Лайєлла, бульозний дерматит, пітливість;
  • спастичні прояви в м’язах, біль у м’язах, ригідність м’язів;
  • підвищення показнику креатиніну, сечовини в аналізі крові, недостатність нирок, інтерстиціальний нефрит;
  • біль в грудях, нездужання, лихоманка, озноб, астенія, втома.

Препарат слід зберігати в недоступному для дітей місці при температурі від 15 до 250 С. Термін придатності лікарського засобу становить три роки від дати виробництва, вказаної на упаковці.

Клацид суспензія: особливості, спосіб приготування та вживання

Одна з форм випуску препарату – порошок для приготування суспензії для внутрішнього прийому, який випускається в двох дозуваннях: по 125 мг / 5 мл і 250мг / 5мл. Це означає, що готова суспензія містить активну речовину у концентрації 125 мг і 250 мг на кожні 5 мл лікарського засобу.

Порошок для приготування суспензії має вигляд дрібних гранул, які приймаються внутрішньо, пофарбовані в білий або дуже близький до білого кольору. Порошок має приємний фруктовий аромат. Дана форма випуску медикаменту виробляється у флаконах по 42,3 г сухої речовини. Додатково до флакону в комплекті йде мірна ложечка та шприц, за допомогою яких вдається точно дозувати необхідну кількість суспензії.

Порошок перед використанням розчиняється в воді, після чого перетворюється в непрозору суспензію білого кольору з фруктовим запахом.

Для приготування суспензії для внутрішнього застосування необхідно акуратно розкрити флакон. Після цього до мітки долити води (негазованої та чистої) й ретельно струснути склад до утворення однорідного розчину. Якщо був використаний порошок з концентрацією активної речовини 125 мг / 5 мл, тоді на виході після додавання води вийде 60 мл суспензії. Якщо використовувати порошок 250 мг / 5 мл, то буде отримано 100 мл готової для застосування суспензії.

Суспензію Клацид рекомендується застосовувати для дітей, оскільки її дуже легко дозувати в необхідному для маленьких пацієнтів кількості. Суспензію за необхідності призначають дорослим, попередньо розрахувавши потрібні концентрації препарату. З 12-ти років за умови, що маса тіла підлітка становить 40 або більше кг, рекомендується давати вже таблетки Клацид.

Препарат у вигляді суспензії приймається незалежно від основних прийомів їжі, тобто, в будь-який зручний для пацієнта час. Перед використанням за допомогою мірної ложечки або шприца слід відміряти необхідну кількість суспензії та прийняти її в чистому вигляді. Трапляється, що дітям не подобається смак суспензії та тому вони відмовляються приймати ліки. У таких випадках суспензію краще розвести в соку або чаї, що дозволить полегшити її вживання і не викличе у дитини почуття відрази.

Не рекомендується дозувати препарат самостійно, навіть якщо це буде зроблено в точності за інструкцією. Перед використанням лікарського засобу слід відвідати лікаря, який й розрахує адекватну дозу препарату для дитини, спираючись на дані його клінічної картини, ступінь тяжкості патологічного процесу, вид мікроорганізмів – винуватців захворювання та масу малюка.

Отже, в більшості клінічних випадків для лікування інфекційних хвороб разова доза Клациду у дітей розраховується індивідуально, виходячи з формули 7,5 мг на 1 кг ваги. Препарат в обчисленому дозуванні дають маленькому пацієнтові 2 рази в добу. Дозування індивідуально підбирають тільки для дітей з масою тіла не більше 40 кг. Якщо дитина важить  більше, тоді Клацид слід дозувати за схемою, призначеної для дорослих.

Антибіотик Клацид

Клацид є антибіотиком кларитроміцин нового ряду, який проявляє активність по відношенню до більшості відомих науці бактерій. Він здатний швидко виліковувати запальні процеси різноманітної локалізації, терапія яких не під силу антибактеріальних засобів інших груп. При прийомі Клациду мікроби гинуть, що виключає ризик переходу захворювання в хронічну форму, якщо антибіотик приймається за рекомендованою схемою.

Клацид має широкий спектр антимікробної дії, тому показаний до застосування пацієнтам, етіологія інфекційної хвороби у яких на момент початку лікування є невідомою.

Якщо інфекційне захворювання викликається мікроорганізмами, чутливість яких до коаліціада не доведена в лабораторних умовах, від використання препарату слід відмовитися та замінити його іншим антибіотиком.

Таблетки Клацид

Таблетки Клацид 250 мг та Клацид 500 мг призначені для прийому дорослими й підлітками старше 12 років за умови, що маса їх тіла становить не менше 40 кг. Якщо дитина досягла віку 12-ти років, але маса його тіла нижче 40 кг, то йому слід давати Клацид в формі суспензії.

Таблетовані форми препарату рекомендується приймати цілими, не розжовуючи, незалежно від вживання їжі. Дозування лікарського засобу визначається різновидом та ступенем тяжкості патологічного запалення, а також локалізацією порушень.

Згідно з інструкцією із застосування, в разі розвитку у пацієнта запального процесу легкого або середнього ступеня тяжкості, йому рекомендується приймати по 250 мг (1 таблетка) засобу двічі в день, а при важкому варіанті перебігу захворювання цю дозу слід подвоїти, тобто, перейти на прийом двох таблеток два рази на добу. Курс антибіотикотерапії коаліціада становить від 5 до 14 днів, в залежності від швидкості одужання пацієнта та динаміки згасання патологічних симптомів. Прийом таблеток протягом тимчасового періоду менше п’яти днів є недоцільним та може спровокувати хронізацію хворобливого стану з формуванням стійкості мікроорганізмів до антибактеріальних препаратів.

Ціна Клациду

Препарат відноситься до числа досить дорогих антибактеріальних лікарських засобів. Природно, ціна ліків залежить від декількох факторів, серед яких головна роль належить формі випуску, ємкості упаковки, регіону розповсюдження та цінової політики продавця. Якщо порівнювати ціну Клациду з іншими антибіотиками широкого спектра дії, то можна сміливо стверджувати, що у разі необхідності його легко можна замінити великою кількістю препаратів з більш низькою вартістю.

Сьогодні Клацид знаходиться у вільному продажі в аптеках будь-якого міста. Рецептурний бланк від лікаря при його покупці не потрібно. Згідно зі спостереженнями, вдалося з’ясувати, що ліки можна придбати трохи дешевше, замовивши їх через інтернет, але в цьому випадку слід звертати увагу на репутацію віртуального продавця та наявність у нього сертифікатів якості.

Аналог Клациду

Замінити Клацид можна препаратами, схожими або ідентичними за складом, а також засобом інших фармакологічних груп, що містять антибіотики не макролідного ряду. Найпопулярнішими замінниками за діючою речовиною (кларитроміцин) є Екозітрин, Кларитроміцин, Фромилид, Кларбакт та інші. Щоб підібрати дійсно ефективний в кожному окремому випадку антибіотик, необхідно звернутися до лікаря. Самостійне призначення антибактеріальних засобів забороняється.

Якщо пацієнтові не підходить Кларитроміцин, тоді він може змінити його на антибактеріальні засоби з групи макролідів, що містять інший активний компонент, а саме:

  • Сумамед (діюча речовина – азитроміцин), який можна застосовувати до 6 місяців у вигляді суспензії, з трьох років підійдуть таблетки;
  • Макропен (мідекаміцин) – таблетки, які призначаються пацієнтам з вагою від 30 кг, а також суспензія, показана для застосування з грудного віку;
  • Вільпрафен (джозаміцин) – препарат, який застосовується великими пацієнтами з масою тіла більше 10 кг;
  • Азитрокс (азитроміцин) – капсули, призначення яких можливе тільки після досягнення 12-ти річного віку, сироп – застосовується з 6 місяців.

Хороші результати в боротьбі з інфекційно-запальними процесами дають препарати цефалоспоринового ряду. На жаль, ці засоби часто провокують розвиток алергічних реакцій, чим поступаються макролідам. Крім цього, цефалоспорини вводяться переважно ін’єкційним шляхом, що визначає ряд труднощів при їх використанні. Якщо хвороба протікає без ускладнень, підійдуть більш легкі антибіотики – пеніциліни.

Найчастіше звернення до використання аналогів Клациду відбувається при появі алергічних реакцій, або коли ціна на даний препарат не влаштовує пацієнта.


Увага!

Використання Клацид без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.