Ксанакс

Фармакологічна група: Ліки для нервової системи, Невралгія

Класифікація: N05BA12

Міжнародна назва: Xanax

Діюча речовина: Алпразолам

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

На жаль, сьогодні складно зустріти людину, яка не піддавалася б хоч раз в житті стресу або сильному емоційному потрясінню. Вибити з психічної рівноваги її може що завгодно, а саме проблеми, що виникають через конфлікт інтересів, переживання, швидкий темп сучасного життя, важка ситуація в суспільстві та багато іншого. Саме тому деякі з нас час від часу вдаються до вживання транквілізаторів, що дозволяють розслабитися та забути про неприємності.

Один з найпопулярніших транквілізаторів сучасності – Ксанакс. Цей препарат має відразу кілька терапевтичних ефектів, серед яких седативну, снодійну, міорелаксуючу, а також ноотропну дію. Цей лікарський засіб захищає клітини головного мозку, заспокоює нервову систему, дозволяє людині заснути та прибирає м’язову напругу, що приводить до судом. Ксанакс призначається виключно лікарем при наявності суворих показань та відпускається за рецептом.

Що таке Ксанакс?

Ксанакс являє собою похідне тріазоло-бензодіазепіну та є речовиною з вираженими транквілізуючими властивостями, а також володіє помірною міорелаксуючою, протисудомною та седативною дією. Головна діюча речовина препарату – алпразолам. Ліки випускається у формі таблеток по 0,25 мг, 0,5 мг, 1 мг та відпускаються строго за рецептом.

Лікарський засіб призначається в таких клінічних випадках:

  • неврози, які супроводжуються розладами функції сну, нападами безпричинного занепокоєння, дратівливістю, почуттям тривоги;
  • паніка у пацієнтів, які страждають агорафобією (боязнь знаходження серед людей);
  • панічні стани та розлади психіки за типом симптомів фобії;
  • невротичні реактивні депресивні стани з погіршенням настрою, втратою інтересу до оточуючих й тому, що відбувається навколо людини, зниженням апетиту та інтелектуальної активності;
  • суїцидальні думки у людей, які страждають соматичними патологіями, неврозами, іншими розладами психіки;
  • абстинентний синдром у хронічних алкоголіків.

Чи доцільно конкретній людині приймати Ксанакс повинен вирішувати тільки лікар. Приймаючи остаточне рішення, фахівець бере до уваги симптоми основногї недуги у пацієнта, результати його огляду та обстеження, наявність супутніх недуг та індивідуальні особливості хворої людини.

Транквілізатор приймається виключно в терапевтичних цілях, але ніяк для профілактики розвитку ймовірної хвороби. Це пов’язано з тим, що препарат має величезну кількість побічних ефектів, в тому числі може провокувати виникнення симптомів залежності.

У списку небажаних реакцій на прийом цього сильнодіючого медикаменту на особливу увагу заслуговують такі побічні ефекти:

  • поява ознак невмотивованої агресії з боку пацієнта та дратівливості навіть в найспокійніших ситуаціях;
  • жовтяниця шкірних покривів та склер людини;
  • раптові запаморочення на тлі відносного здоров’я та нормального самопочуття;
  • розвиток галюцинацій;
  • затяжна депресія;
  • алергічні реакції на шкірі у вигляді висипу й сверблячки;
  • зниження маси тіла, розлад статевої функції та лібідо;
  • розлади травлення, сухість у роті, діарея та пронос.

Основна проблема Ксанакс полягає в тому, що навіть не дуже тривалий його прийом може спровокувати появу залежності від препарату. При такому варіанті розвитку подій справи у людини обстоять зле, з’являється підвищена чутливість нервової системи до світлових променів та темряві, періодично, виснажлива блювота, судоми та панічні атаки, порушення кардіального ритму та розлад сну.

З огляду на величезну кількість побічних ефектів та токсичність препарату, лікарі виділяють ряд протипоказань до його використання, які можуть бути абсолютними та відносними.

До абсолютних протипоказань до прийому медикаменту відносяться:

  • дитячий вік до 18 років, період вагітності та лактації;
  • наявність у пацієнта захворювань щитоподібної залози з порушенням ендокринної її функції у вигляді зниження або підвищення концентрації в крові тиреоїдних гормонів;
  • закритокутова глаукома у людини або захворювання офтальмологічної сфери, здатні її спровокувати;
  • захворювання дихальної сфери з хронічним перебігом, які супроводжуються появою ознак обструкції бронхів, дихальною недостатністю;
  • шокові стани та кома;
  • виражена міастенія;
  • гостре отруєння хімікатами, опіатами, сильнодіючими лікарськими засобами, алкоголем;
  • наявність у людини індивідуальної непереносимості одного або декількох компонентів ліків.

Препарат з особливою обережністю призначається людям, що страждають патологіями нирок та печінки з порушенням їх функції, а також пацієнтам з панічними розладами та схильністю до суїцидальних думок. Недоцільно застосовувати лікарський засіб у разі затяжної депресії, оскільки він просто неефективний при подібному захворюванні.

Таблетки необхідно приймати всередину. Оптимальна доза медикаменту встановлюється лікарем в індивідуальному порядку та залежить від ступеня тяжкості хвороби, ваги та віку пацієнта, наявності супутніх патологій, характеру психічного розладу. В процесі реалізації лікування дозу препарату потрібно коригувати в залежності від потреб пацієнта.

Як правило, більшості пацієнтів підходять стандартні дозування лікарського засобу, рекомендовані виробником препарату в інструкції по його застосуванню:

  • при панічних розладах лікування слід починати з дози 0,5 мг тричі на день або 1,0 мг перед сном, але не більше 10 мг на добу (терапія таких патологічних процесів може тривати до 8 місяців);
  • при вираженій тривозі медикамент призначається по 0,5 мг три рази на день протягом 6 місяців;
  • при депресії пацієнтам спочатку призначають по 0,5 мг 3 рази на добу, а потім по 2-4 мг в день, розділених на чотири прийоми;
  • людям похилого віку рекомендується починати лікування з 0,25 мг тричі на день, поступово збільшуючи цю дозу при необхідності.

Ксанакс легко взаємодіє з великою кількістю інших лікарських препаратів, що слід враховувати при його призначенні в комплексі з медикаментами іншої спрямованості дії. Так його не рекомендується застосовувати разом з такими лікарськими засобами, як:

  • протисудомні препарати, лікарські засоби на основі етанолу, психотропні медикаменти, які підсилюють гальмівну дію Ксанаксу на центральну нервову систему;
  • антибактеріальні препарати ряду макролідів, здатні знижувати кліренс алпразоламу;
  • противомікозні засоби, які посилюють дію алпразоламу;
  • серцеві глікозиди (існує досить високий ризик розвитку інтоксикації цими препаратами при їх спільному застосуванні з Ксанаксу);
  • оральні контрацептиви, здатні збільшувати період виведення алпразоламу;
  • Ксанакс підвищує концентрацію в плазмі крові Іміпраміну.

В даний час існує чимало аналогів Ксанаксу, які схожі з ним за складом та типом терапевтичної дії, а саме Золомакс, Алпразолам, Алзолам та інші.

Ксанакс: ціна та особливості покупки. Де купити Ксанакс?

Препарат має досить високу вартість. Придбати його можна тільки в деяких аптеках, які мають дозвіл на реалізацію сильнодіючих медикаментозних засобів. У таких установах Ксанакс відпускається строго за рецептом, виданим лікарем з відповідними повноваженнями. Лікарський засіб не поширюється через інтернет. Якщо такі пропозиції й надходять, то краще від них відмовитися, оскільки під виглядом Ксанаксу Ви завжди ризикуєте придбати підробку, або товар, невідповідний заявленим характеристикам та якості.

Про те, де краще придбати препарат, пацієнту краще відразу запитати у лікаря. Можливо, він порадить надійну аптеку, розташовану на території лікувального закладу або біля нього, який має всі необхідні сертифікати, що підтверджують його право на продаж сильнодіючих медикаментозних форм, зокрема й Ксанаксу.


Увага!

Використання Ксанакс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.