Макропен

Фармакологічна група: Антибіотики

Класифікація: J01FA03

Міжнародна назва: Macropen

Діюча речовина: Мідекаміцин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Зараз важко уявити масштаби смертності від інфекційно-бактеріальних хвороб в ті часи, коли ще не було відкрито вченими-біохіміками жодного антибіотика. Адже сьогодні щедро-заставлені полиці аптек гнуться від достатку антибіотичних засобів на них, які призначають при різних хворобах. Наприклад, Макропен призначають при лікуванні інфекційно-запальних захворювань горла та нижньо-розташованих дихальних шляхів. Засіб дозволений до застосування навіть пацієнтам-діткам (суспензія), але має свої протипоказання.

Інструкція по застосуванню Макропену для дітей та дорослих

Опис та склад. Головним чином Макропен складається з мідекаміцину ацетату (міокаміцин), який виконує функцію активної речовини. Далі, в залежності від форми випуску, варто згадати й допоміжні компоненти. У таблетках обов’язково присутня лактоза (lactose), магнію стеарат (magnesium-stearate) та інші компоненти, а в суспензії – метилпарагідроксибензоат (yl parahydroxybenzoate), пропілпарагідроксибензоат (propyl), гуміарабік (gum-Arabica), ароматизатор банановий (Musa sapientum fixa saporem) та ін.

Macropen входить в групу макролідів, лінкозамідів та стрептограмінів, а також є системно-застосовучим антибіотиком. Його дієвий механізм обумовлений придушенням синтезу білків, які мають спеціальну залежність від РНК. При цьому РНК-залежні білки знаходяться в такій важливій стадії, як продовження ланцюга протеїнування. Основний напрямок міокаміцинового засобу – це прояв бактеріостатичного антибіотичного ефекту. Але при інших умовах, де буде змінена доза препарату, він може надавати й бактерицидну дію. Крім того, на це впливає й тип бактерії, яка розмножується в тій чи іншій стадії та яку потрібно знищити міокаміцином.

Після прийому препарату та його всмоктуванні в крові у клітинах виявляються великі концентрації активної речовини внаслідок того, що клітини схильні до сильної жиророзчинності. Доведений той факт, що мидекамицин здатний накопичуватися в невеликих дозах в АМЧ (альвеолярних макрофагах людини).

Від чого призначають? Макропен призначається сьогодні досить широко, головним чином, при лікуванні хвороб сечостатевого тракту, а також дихальних шляхів.

Це стосується наступних інфекційних уражень:

  • Респіраторні інфекції – гострий та середній отити (et acutus otitis-media), гайморит (sinusitis developing), пневмонія позалікарняної течії (peripleumonicis acquiritur cursum-civitatis), тонзилофарингіт (tonzillofaringit), синусит (Progressive sinusitis), хронічний бронхіт (inveterata BRONCHITIS-fluit) та ін;
  • Інфекції шкіри та прилеглих до неї м’яких тканин (Infectiones-cutis mollis Vitro adjaceat);
  • Сечостатеві інфекції (genitourinariorum-systema infectiones);
  • Ентерити, які були викликані збудником Campylobacter (Enteritis-quae per India Totivirus);
  • Дифтерія та коклюш, причому, засіб використовується як для їх лікування, так й для профілактики (diphteriam, whooping-tussim).

Протипоказання. Макропен не відноситься до тих засобів, які мають неосяжний список протипоказань (в тому числі й антибіотики). Перелік протипоказань для прийому засобу мізерний, проте, він не потерпить неуважного ставлення пацієнта. Макропен заборонений до застосування для тих людей, які мають порушення печінкової роботи (incom-hepatica migrans), алергію на компоненти (allergic-ut components), годують дитину грудьми (pectus-pascens infante). Крім того, дітям цей засіб дозволений тільки з 2-місячного віку.

Жінкам, які знаходяться на будь-якому терміні вагітності, належить застосовувати цей засіб з максимально-допустимою обережністю, оскільки досвід використання засобу в цьому випадку дуже небагатозначний. Разом з цим, в ході досліджень на тваринах-гризунах не було встановлено та зафіксовано будь-якої шкоди на плід або матір.

Інструкція по застосуванню. Антибіотик-Macropen приймають тільки перед їжею, оскільки так відбувається краще його всмоктування та розподіл. Дорослим пацієнтам, а також дітям, які важать понад тридцять кілограмів, зазвичай призначають 1 таблетку (400 мг) 3 рази на добу. Дорослі можуть приймати до 1,6 грамів засобу на добу, але не більше того.

Для дітей, вага яких становить менше тридцяти кілограмів, добову дозу розраховують індивідуально – 20-40 мг на 1 кг маси тіла дитини (3 прийоми за добу). Але також є можливість й розрахувати засіб на 2 прийоми на добу, але тут слід брати до уваги наступний розрахунок – 50 мг препарату на 1 кг маси тіла дитини. Маса тіла дитини повинна бути не менше 5 кг, зазвичай така вага присутня у 2-місячних дітей.

Суспензію готують самостійно, додаючи у флакон з гранулами 100 мл води (вона може бути як кип’ячено-охолоджена, так й просто дистильована), а потім добре збовтують готовий засіб. Розрахунок кількості суспензії відбувається в індивідуально-розподільчому порядку, в залежності від ваги дитини та хвороби, яку він підхопив. Наприклад, дитині 2-місячного віку призначають 3,75 мл препарату 2 рази на добу. Курс терапії становить від 7 до 14 днів, в залежності від перебігу хвороби та організму хворого.

Профілактика дифтерії за допомогою засобу відбувається шляхом прийому його в кількості 50 мг на 1 кг маси тіла пацієнта. Препарат в цьому випадку приймають 2 рази на добу (тобто, отримана доза після розрахунку ділиться на 2 прийоми) протягом 1 тижня. Для профілактики кашлюку засіб приймають в аналогічній дозі, але від 7 до 14 днів. При цьому прийом засобу слід почати в перші 14 днів після контакту з хворим на кашлюк.

Макропен у вигляді таблеток

Традиційна форма випуску антибіотика – це таблетки, які застосовують дорослі пацієнти та пацієнти-діти. В одній таблетці міститься 400 мг активного компонента (мідекаміцину).

Під час застосування таблеток, а також суспензії на основі мідекаміцину, важливо дотримуватися вірно-назначенного лікарем режиму дозування. Інакше пацієнт, швидше за все, зіткнеться з сильно-вираженими побічними діями препарату або симптомами передозування. Явна ознака перевищення дозування, а, разом з цим, й передозування препаратом на основі мідекаміцину – це нудота та блювотний рефлекс, який можна зупинити застосуванням сорбентів.

Таблетки необхідно зберігати де-небудь високо, куди не дістануть цікаві дитячі ручки. Це стосується не тільки Макропена, але й всіх інших ліків, оскільки прийняті дітьми високі дози засобів можуть бути навіть смертельними.

Макропен у формі суспензії

Одна з форм випуску ліків – це суспензія для прийому всередину. Вірніше, засіб випускається у вигляді гранул, які заливаються водою (це було сказано трохи раніше). Гранули самі по собі складаються в майже однорідний порошок оранжевого кольору, який має приємний запах стиглого банана та солодкий відповідний смак.

Готова суспензія є ідеальною антибіотично-протиінфекційними ліками для дітей. Адже завдяки приємнній текстурі та банановому смаку вона сподобається навіть крихітному грудничку, який захворів інфекційною хворобою. Крім того, діти старшого віку, які вміють пити таблетки, але не хочуть робити цього через гіркуватий присмак, також не відмовляться від бананових ліків.

Яка ціна Макропена в аптеках?

Macropen – це антибіотик групи макролідів, який призначається при ангіні, запаленні легенів та багатьох інших подібних хворобах інфекційного характеру. Він має кілька форм випуску, які, у свою чергу, мають свою вартість. Але цінова різниця в цьому випадку незначна й, в цілому, засіб є недорогим.

Купити цей антибіотичний засіб можна навіть без рецепта. Варто сказати, що для його придбання час від часу доводеться з надією відвідати не одну аптеку, оскільки через невисоку ціну іноді антибактеріально-діючий Макропен відсутній у продажу.

Чи є у Макропена аналоги?

Не знайшовши Макропен в аптеці, пацієнти цікавляться – чи є у цього засобу замінники? Зрозуміло, антибіотики-макроліди містяться в багатьох засобах, однак, при виборі слід звернути увагу на те, які бактерії їм підвладні. Для ідеальної заміни необхідно шукати той засіб, який також буде концентруватися в більшій мірі в привушній області, області горла та дихальних відділів, як й оригінал, забезпечуючи максимальну боротьбу з інфекційним ураженням. Шукаючи аналоги Макропена, варто звернути увагу на такі засоби:

  • Azipol (Азіпол);
  • Zetamax (Зетамакс ™);
  • Zitrox (Зітрокс);
  • Ziomicin (Зіоміцін);
  • Klaritrohexal (Кларітрогексал);
  • Klarit (Клара);
  • Klaritromicin (Кларитроміцин);
  • Klaricin (Кларіцін);
  • Klaricit (Кларіціт);
  • Klafar (Клафар);
  • Lecoklar (Лекоклар);
  • Free-max (Фрі-макс);
  • Merystat (Мерістат);
  • Starket та інші (Старкет).

Увага!

Використання Макропен без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.