Метрогіл

Фармакологічна група: Акушерство та гінекологія, Протозойні інфекції

Класифікація: J01XD01

Міжнародна назва: Metrogyl

Діюча речовина: Метронідазол

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Метрогіл відноситься до числа лікарських засобів з вираженою протимікробною та протипротозойною активністю. Його основу становить речовина метронідазол (C6-H9-N3-O3), якй проявляє згубний вплив по відношенню до багатьох бактерій й найпростіших мікроорганізмів. Препарат діє завдяки властивостям активного інгредієнта відновлювати транспортні білки усередині пошкоджених анаеробами клітин й вбиває представників патогенної мікрофлори. Метронідазол взаємодіє з генетичним кодом хвороботворних агентів, попереджаючи подальший розподіл мікробних структур. Він ефективний, зокрема, проти Bacteroides spp., В т.ч. Bacteroides fragilis B.distassons, B.ovatus, B.thetaiotamicron, B.melaninigenicus, B.vulgatus, B.caccae, B.uniformis, а також:

  • Clostridium difficile;
  • Clostridium perfringens;
  • Eubacterium;
  • Fusobacterium spp .;
  • Peptoniphilus spp .;
  • Porphyromonas spp .;
  • Prevotella spp .;
  • Veillonella spp .;
  • Entamoeba histolytica;
  • H. pylori (хелікобактер).

В даний час препарат активно використовується в терапії величезної кількості патологічних станів. Залежно від форми випуску він може застосовуватися в якості місцевого засобу або як ліки загальної дії. Медикамент має величезну кількість аналогів, як зарубіжного, так і вітчизняного виробництва, що у разі потреби дає пацієнтові можливість придбати лікарський засіб, відповідно його фінансовим можливостям.

Метрогіл – інструкція по використанню

Препарат випускається в декількох лікарських формах, призначених для використання в разі визначення у людини мікробного ураження різних органів й систем. Серед відомих медикаментозних форм ліків слід виділити:

  • 0,5-процентний Метрогіл розчин для в / в вливання в ампулах, ємністю по 20 мл;
  • 0,5-процентний розчин для парентерального використання, розфасований у флакони по 100 мл кожен;
  • гель для зовнішнього, екстрагенітального застосування в тубах;
  • гель для застосування в дантичній практиці;
  • таблетки по 0,2 г, вкриті захисною мембраною.

Препарат добре переноситься пацієнтамита є досить ефективним засобом корекції бактеріальних запальних станів, які відрізняється мінімальною кількістю протипоказань до застосування. Серед основних обмежень, коли прийом лікарського засобу заборонений, виділяють:

  • індивідуальна непереносимість компонентів медикаментозного засобу з розвитком в результаті попереднього застосування алергічних реакцій негайного типу (ангіоневротичний набряк гортані, анафілаксія) або місцевих порушень у вигляді шкірного висипу, свербіння, почервоніння тощо;
  • перший триместр вагітності (після 14 тижнів препарат дозволено приймати за життєвими показаннями під суворим наглядом лікаря-гінеколога);
  • лактаційний період є абсолютним протипоказанням до використання лікарського засобу (якщо є необхідність в прийомі препарату, від грудного вигодовування необхідно відмовитися).

Прийом ліків в дозах, які перевищують рекомендовані, може стати причиною появи симптомів передозування. Гостре отруєння медикаментом проявляється по-різному. У більшості клінічних випадків у пацієнтів діагностується нудота та блювота, слабка атаксія, судомний синдром, прояви нейропатії. Лікування передозування виключно симптоматичне, оскільки спеціального антидоту не існує.

Засіб, призначений для внутрішнього прийому, не рекомендується змішувати з такими ліками:

  • антикоагулянти – підсилює дію останніх;
  • препарати, що містять етанол – викликає розвиток неврологічної симптоматики;
  • фенобарбітал – знижує концентрацію препарату в сироватці;
  • циметидин – пригнічує метаболізм ліків, що провокує зниження його кількості в крові;
  • препарати літію – підвищують концентрацію лікарської речовини в сироватці.

При місцевому застосуванні подібні ефекти не спостерігалися, тому препарат для шкірного нанесення та лікування слизових оболонок можна сміливо поєднувати з іншими лікарськими засобами.

Серед побічних реакцій на введення в організм медикаментозної речовини виділяють:

  • з боку травної сфери може виникати пронос, нудота, епізодична блювота, схильність до анорексичних розладів, кольки, порушення евакуації, сухість слизових в порожнині рота, зниження виділення слини, стоматит та запальний процес в підшлунковій залозі;
  • нервова система нерідко реагує виникненням судом та невмотивованого запаморочення, а також головними болями, депресивністю, підвищеною дратівливістю та надмірною збудливістю, появою безсоння;
  • в рідкісних випадках фіксуються алергічні реакції різного ступеня складності;
  • органи сечовиділення можуть зреагувати на препарат розвитком дизурії, запаленням стінок сечового міхура, поліурією та появою урини, пофарбованої в темно-червоний колір;
  • рідко виникає тромбофлебіт;
  • в крові з’являється лейкопенія за рахунок зниження нейтрофілів;
  • на ЕКГ визначається зниження амплітуди зубця Т.

Метрогіл Гель – опис

Сьогодні на прилавках аптек можна знайти кілька варіантів гелю Метрогіл, а саме засіб для зовнішнього застосування, вагінальний препарат та Метрогил Дента для лікування патологій ясен та порожнини рота.

До складу гелю для зовнішнього використання входять:

  • активна складова – метронідазол в кількості 0,001 г;
  • допоміжні інгредієнти, зокрема, стабілізатор карбопол, трилон В, пропандіол, консервант Е216, метилпарагідроксибензоат, гідроксид натрію, очищена вода.

Основними складовими вагінального гелю є:

  • головний активний компонент – метронідазол 0,001 г (в 0,1 г гелю);
  • додаткові компоненти – гідроксид натрію, трилон В, карбопол, вода очищена.

Метрогіл Дента для санації порожнини рота в стоматологічній практиці випускається в тубах та містить:

  • головні діючі речовини – сполуки метронідазол та хлоргексидин;
  • допоміжні компоненти – карбопол, трилон В, левоментол, пропандіол, натрію гідроксид та очищена вода.

Гель для зовнішнього використання застосовується в разі діагностування у пацієнта вугрової висипки різного походження, себореї, раневих поверхонь та пролежнів, які важко гояться, геморою та тріщин анального отвору, трофічних виразок, локалізованих на нижніх кінцівках. Засіб, який вводиться внутривагінально, ефективний в плані терапії бактеріальних вагінозів різної етіології, урогенітального трихомоніазу.

Стоматологічний варіант гелю показаний до застосування людям, що страждають гінгівітами з гострим та хронічним перебігом, парадонтитом та парадонтозом, хейлітом та афтозним стоматитом, абсцесами періодонтального генезу. Гель доцільно використовувати тільки після призначення лікаря. В іншому випадку зростає ймовірність зіткнення пацієнта з побічними ефектами засобу, які ведуть до поглиблення клінічної ситуації.

Препарат для зовнішнього нанесення на шкірні покриви слід застосовувати виключно за призначенням та згідно з інструкцією. Гель необхідно наносити тонким шаром двічі на день протягом декількох місяців. Поліпшення стану відзначається вже через перші 2-3 тижні місцевої терапії. Вагінальний засіб вводиться в піхву в кількості 5 г. аплікатором два рази на добу. Ліки для стоматологічного використання варто застосовувати також два рази в день.

Форма випуску препарату Метрогіл – мазь

Іноді від пацієнтів доводиться чути про препарат Метрогіл у вигляді мазі. На жаль, даний лікарський засіб існує виключно у вигляді гелю для різних способів застосування. Мазь – це гелева форма препарату в тубах, яку деякі люди через зовнішні особливості помилково називають маззю.

Якщо людині необхідна мазь Метрогіл, значить він повинен питати в аптеках гель. Не варто шукати саме мазь, оскільки її просто не існує.

Метрогіл для крапельниці

Крапельниці Метрогіл призначаються дорослим пацієнтам та дітям після 12 років по одній схемі:

  • перший прийом тривалістю 30-40 хвилин по 0,5-1,0 г;
  • з другого прийому кожні вісім годин за 0,5 м

Швидкість введення рідини не повинна перевищувати 5,0 мл / хв. На струминне введення препарату можна переходити тільки після визначення нормальної переносимості препарату у пацієнтів. Тривалість терапевтичного курсу становить вісім процедур, але якщо у хворого продовжує прогресувати запальний процес, тоді курс можна продовжити. Максимальна добова доза препарату – 4,0 мл. По закінченню крапельниць лікарський засіб призначається у вигляді таблеток або суспензії по 0,2 г двічі на добу протягом довгого періоду на розсуд лікаря.

Дітям до 12 років препарат призначається у виняткових випадках. Дозування при необхідності в дитячому віці підбирається індивідуально. Згідно з рекомендаціями, не можна, щоб вона перевищувала сім-вісім міліграмів на кожен кілограм ваги в добу. Найчастіше препарат призначається пацієнтам, які потребують оперативного втручання один раз перед операцією. Після хірургічної маніпуляції лікарський засіб виписується у вигляді таблеток або суспензії.

Крапельниці мають місце в схемах терапії ракових захворювань, а саме використовуються як радіосенсибілізуючий засіб перед курсом променевої терапії. Їх ставлять за 2 години до опромінення в дозі 160 мг/кг. Процедуру проводять перед кожним опроміненням. Препарат не ставлять при раку матки. У такому випадку досить місцевих аплікацій з препаратом.

Метрогіл – розчин для інфузій

Суспензія для вливань показана у випадках важкого перебігу інфекційного процесу та відсутності можливості приймати лікарську речовину всередину. Як уже зазначалося, дорослим та дітям від дванадцяти років ліки призначають в початковій дозі 0,5-1,0 г в вену крапельно, в подальшому кожні вісім годин з швидкістю 5,0 мл в хвилину вводять по 0,5 грам рідини. Після перших інфузійних процедур та при гарній переносимості лікарі можуть прийняти рішення про переведення пацієнта на струминне введення. Тривалість лікування – тиждень. Максимальна денна концентрація не повинна перевищувати 4,0 м.

Надалі хворому пропонується підтримуюча терапія у вигляді призначення прийому препарату всередину в добовій дозі 1,2 г (три рази протягом 24 годин по 0,4 г). Дітям до дванадцяти років лікарський засіб призначають за такою ж схемою, застосовуючи разову дозу 7,0-8,0 мг/кг. При лікуванні гнійно-септичних патологій зазвичай проводять один курс лікування.

З профілактичною метою дорослим пацієнтам та дітям від 12 років препарат призначають внутрішньовенно у вигляді крапельниць по 0,5-1,0 г напередодні перед хірургічною маніпуляцією. В день операції та на наступну добу препарат вводять кожні 8 годин по 0,5 г. Через 24-48 годин слід перейти на підтримуючу терапію. Максимальна добова доза при нирковій недостатності з хронічним варіантом течії не повинна перевищувати 1,0 г розділених на два прийоми.

Метрогіл в таблетках для прийому всередину

Метрогіл таблетки приймають всередину. Їх не можна розжовувати, а тільки запивати рідиною, краще молоком. Як правило, пацієнтам, старше 15 років виписують по 0,2-0,4 г препарату двічі на день. Але, відповідно до інструкції, дозування засобу повинні відповідати потребам патологічного процесу, і тому:

  • при трихомоніазі препарат призначають по 0,2 г тричі на добу та тижневим курсом (додатково пацієнткам виписується метронідазол);
  • при амебному абсцесі печінки доросла добова доза ліків становить 1,2-2,4 г (3 рази на добу по 0,4 або 0,8 г), а сама терапія повинна включати в себе призначення протибактерійних засобів тетрациклінового ряду;
  • при анаеробних бактеріальних інфекціях доросла добова доза визначається кількістю 0,4-1,2 г, розділеному на 2-3 прийоми на день по 0,2-0,4 м

Перед операціями можуть бути призначені таблетовані форми препарату в кількості 1000 мг одномоментно, а після хірургічного втручання рекомендується перехід на 200 мг тричі на день протягом тижня.

Ціна препарату

Препарат сьогодні знаходиться у вільному продажі в більшості аптек кожного міста нашої країни. Для його придбання рецептурний бланк від лікаря не потрібен, але перед використанням медикаменту все-таки краще відвідати фахівця з консультативним візитом щодо доцільності застосування засобу.

Вартість метронідазолового засобу є доступною для більшості наших співгромадян. Найнижчу ціну мають таблетовані форми препарату, за ними йдуть розчини для внутрішнього вливання та засоби місцевої корекції. Найбільш дорогими ліками даної лінійки, мабуть, є стоматологічний варіант гелю.

Метронідазол за кордоном

Існують сотні найменувань засобу в різних країнах:

  • Abozole (Абозол) від Abbott (Абботт);
  • Acea 0.75% (Ацеа 0.75%) від Ferndale Pharmaceuticals (Ферндейл Фармацьютікалс);
  • Acromona (Акромона) від Acromax (Акромакс);
  • Acuzole (Акузол) від Pharmascript (Фармаскріпт);
  • Ai Di (Аі Ді) від Huang long Pharmaceutical (Хуанг Лонг Фармасьютікел);
  • Aldezole (Алдезол) від Alb. David (Алб. Девід);
  • Ambizole (Амбізол) від Dosaco (Досако);
  • Ameryl (Амер) від Medi-Rx (Меди-Р-ікс);
  • Amobin (Амобін) від Doctor’s Chemical Works;
  • Biozyl (Біозіл) від Bio-Pharma (Біо-Фарма);
  • Clogel (Клогель) від Sen Tai (Сіно Тай);
  • Colpofilin (Колпофілін) від Lazar (Лазар);
  • Dazomet (Дазомет) від Westmont (Вестмонт);
  • Deflamon (Дефламон) від SPA (СПА);
  • Dequazol (Деквазол) від Medifarma (Медіфарма);
  • Destrinalis (Дестріналіс) від Synpac-Kingdom (Сінпак-Кайнд);
  • Metryl (Метріл) від Opsonin (Опсонін);
  • Negazole (Негазол) від Julphar (Жулфар);
  • Noritate 1% (Норітат 1-процентний) від Dermik (Дермік);
  • Nozol (нозол) від Sinochem Ningbo (Сіночем Нінгбо);
  • Ovufen (Овуфен) від Bernabo (Бернабо);
  • Perilox (Перілокс) від Drossapharm (Дроссафарм);
  • Phosvit (Фосв) від Pharmadex (Фармадекс);
  • Rodermil (Родерміл) від Edol (Едол);
  • Rozagel 0.75% (Розагель 0.75%) від Bailleul (Баіллеул);
  • Trichocid (Тріхоцид) від Cid (Цід);
  • Tricozyl (Трикоз) від Edruc (Едрук);
  • Vandazole (Вандазол) від Upsher-Smith (Апшер-Сміт);
  • Elyzol (Елізол) від Dumex (Дюмекс).

Увага!

Використання Метрогіл без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.