Мотиліум

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A03FA03

Міжнародна назва: Motilium

Діюча речовина: Домперидон

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Тяжкість в області шлунка, нудота та метеоризм — почуття, які знайомі кожній сучасній людині. Нерідко з такими порушеннями доводиться стикатися молодим матусям малюків перших років життя. На жаль, тільки одиниці знають, як при даному варіанті розвитку подій допомогти собі або своїй дитині. А вихід, простий. Слід тільки застосувати потрібні ліки.

Сьогодні Мотиліум — один з найпопулярніших препаратів для усунення дискомфорту в області живота, здуття кишківника та почуття нудоти. Цей лікарський засіб має виражений протиблювотний ефект та активно стимулює функцію органів травлення. Дія Мотиліума направлена на прискорення звільнення шлунка та почастішання скорочення дуоденального відділу, що сприяє швидкому проходженню неперетравленої їжі по травному тракту та приносить пацієнтові полегшення.

Мотиліум — інструкція та особливості застосування

Головна діюча речовина препарату — домперидон, який стимулює перистальтику кишківника та пригнічує блювотний рефлекс. Як приймати Мотиліум?

Показаннями до застосування лікарського засобу є:

  • диспепсичні розлади, які проявляються зниженням швидкості випорожнення шлунка та появою ознак рефлюксу;
  • нудота та позиви до блювоти як інфекційного, так й неінфекційного походження;
  • усунення наслідків променевої терапії з боку травного тракту;
  • системна блювота у дітей раннього віку;
  • метеоризм.

Препарат не рекомендується приймати в наступних випадках:

  • підвищена чутливість до компонентів препарату;
  • кровотеча в різних відділах травного тракту;
  • прийом препаратів з групи кетоконазолу;
  • механічна непрохідність кишківника або стравоходу;
  • перфорує виразка шлунка або тонкого кишківника;
  • пухлина в області гіпофіза, яка синтезує гормон пролактину у підвищених концентраціях.

При прийомі Мотиліума можуть виникати побічні ефекти, поява яких є приводом для звернення до фахівців.

Серед таких небажаних реакцій важливо виділити:

  • спастичні явища в області кишківника;
  • екстрапірамідальні порушення, які самостійно зникають після скасовування лікарського засобу;
  • неврологічні розлади у дітей перших місяців життя з незрілим гематоенцефалічним бар’єром;
  • гіперпролактинемію;
  • алергічні реакції у вигляді свербежу та висипань.

Препарат слід зберігати в недоступному для дітей місці при температурі від 15 до 300 С.

Мотиліум: ціна лікарського засобу та особливості покупки

Препарат є дуже популярним засобом нормалізації функції травлення, тому його можна купити практично в кожній аптеці. В даний час на прилавках аптек можна знайти всі відомі форми випуску лікарського засобу, а саме таблетки, суспензію, сироп.

Скільки коштує цей медикаментозний засіб? Препарат відноситься до числа ліків, які доступні кожному. Природно, його ціна в різних аптеках міста може дещо відрізнятися, тому для економії коштів перед покупкою доцільно провести моніторинг вартості ліків.

Мотиліум суспензія

Суспензія використовується переважно для пацієнтів дитячого віку, але при необхідності або бажанні може бути виписана дорослій людині. Вона дає можливість швидко усунути прояви підвищеного газоутворення в кишківнику та позбутися від його здуття. Препарат у формі суспензії призначається при частій відрижці, нудоти та блювоти. Його використовують для придушення патологічних симптомів диспепсії та ліквідації гастроезофагеальної рефлюкної хвороби.

Важливо пам’ятати, що Мотиліум — засіб симптоматичної терапії, тому його прийом слід поєднувати з етіотропним лікуванням. Дуже часто препарат у вигляді суспензії виписують дітям при отруєннях харчовими продуктами.

Мотиліум таблетки

Вкриті оболонкою таблетки Мотиліума містять у своєму складі 10 мг домперидону, а також певну кількість допоміжних речовин, серед яких крохмаль кукурудзяний, лактоза, целюлоза мікрокристалічна, лаурилсульфат натрію, повідон тощо.

Існують також лінгвальні таблетки, які розсмоктуються під язиком. Їх рекомендується давати дітям старше 5 років та дорослим. Лінгвальні пігулки дуже швидко розчиняються у ротовій порожнині та всмоктуються в кров, що сприяє практично блискавичному наступі терапевтичного ефекту.

Мотиліум сироп

Сироп Мотиліум використовується в педіатричній практиці. Діти беруть препарат в залежності від своєї ваги по 250 мкг/кг. Протягом дня маленьким пацієнтам можна прийняти не більше 80 мл сиропу. Більш високі концентрації лікарського засобу дуже швидко викликають розвиток описаних побічних ефектів та можуть негативно позначитися на стані здоров’я дитини.

Сироп Мотиліум дуже добре переносяться малюками з перших днів їхнього життя. Завдяки регулярному застосуванню ліків, позитивного терапевтичного ефекту вдається досягти вже через кілька днів від початку лікування. Щоб дитина добре спала, і її не турбували кишкові кольки, їй потрібно дати препарат перед нічним сном.

Мотиліум — аналоги

Як й безліч інших лікарських засобів, Мотиліум можна замінити препаратами інших виробників з більш низькою вартістю. Наприклад, вітчизняна фармакологія пропонує цілий ряд ліків зі схожою дією, виробникам яким вдалося істотно знизити собівартість та зробити їх доступнішими для широкого кола споживачів. Природно, такі препарати є абсолютними структурними дженериками Мотиліума та містять у складі зовсім інші допоміжні речовини. Але це не впливає на їх ефективність та безпеку для організму, а часом навіть дозволяє поліпшити показники переносимості медикаменту.

Сьогодні існує два основні різновиди замінників Мотиліума:

  • лікарські засоби на основі домперидону (Мотилак, Домідон, Мотинол, Домрид);
  • препарати, які мають однакову з Мотиліумом дію на організм, але відрізняються за складом (найвідоміший представник цієї групи — Ганатон).

Мотиліум: дозування лікарського препарату

Мотиліум рекомендується приймати до їжі, оскільки при прийомі препарату після їжі може знижуватися абсорбція домперидону в травному тракті. Після трапези лікарський засіб приймається тільки для усунення дискомфорту в області шлунка, якщо може відбутися таке явище. Дорослі та діти від 15 років приймають Мотиліум три рази в день по 10 мг. Тривалість терапевтичного курсу не повинна перевищувати двотижневого періоду.

Щоб полегшити симптоми нудоти та блювоти діти у віці від 15 років й дорослі повинні приймати препарат тричі на день по 10 мг. Дітям до 15 років прийом медикаменту у вигляді таблеток протипоказаний. У маленьких пацієнтів застосовується Мотиліум сироп та суспензія, а також лінгвальні таблетки згідно з інструкцією.

Передозування препаратом у дорослих пацієнтів діагностується вкрай рідко. Тоді як у маленьких дітей, а особливо новонароджених, ці ознаки з’являються досить часто. Серед основних ознак передозування у дітей виділяють судоми, порушення свідомості, дезорієнтацію в просторі, сонливість та екстрапірамідальні розлади.

При передозуванні пацієнтам показано симптоматичне лікування порушень за допомогою антигістамінних засобів та проти паркінсонічних ліків, а препарат Мотиліум потрібно негайно скасувати.


Увага!

Використання Мотиліум без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.