Омакор

Фармакологічна група: Гіполіпідемічні препарати, Для схуднення. Обмін речовин, Зниження холестерину, Серцево-судинна система

Класифікація: C10AX06

Міжнародна назва: Omacor

Діюча речовина: Омега-3 тригліцериди

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Інфаркт міокарда – це поширена хвороба у більш літніх людей, яка є нічим іншим як клінічною формою ІХС (ішемічної хвороби серця). Характеризується він тим, що в результаті нападу гинуть деякі площі міокардичної ділянки. Це стосується такої важливої ділянки, як м’язовий середній шар. Перша причина, по якій розвивається інфаркт – це погане його кровопостачання. Якщо пацієнт переніс інфаркт міокарда, то йому обов’язково та негайно необхідно починати профілактику цієї хвороби, а саме – вторинну. Це відбувається в клінічних умовах буквально після переведення пацієнта з кардіореанімації, куди він потрапив саме через інфаркт. Одним із засобів, які необхідні для здійснення правильної вторинної профілактики хвороби є Омакор, який випускається у вигляді м’яких желатинових капсул.

Інструкція по застосуванню Омакору

Опис та склад. Омакор (Omacor) відноситься до гіполіпедимічних засобів та складається з таких компонентів, як:

  • Етиловий ефір омега-3-ненасичених жирних кислот-90 (Ethyl III Omega-unsaturated acida);
  • Желатин (missa GELATINA);
  • Гліцерин (glycerolyum);
  • Лецитин (lecithin);
  • Вода (patet-aqua);
  • Середньоланцюгові тригліцериди (Medias-catena triglycerides).

Перший згаданий компонент є основним, який, в свою чергу, багатий на етиловий ефір ейкозапентаїнової кислоти (acidum-Esther eicosapentaenoic ethyl), а також на етиловий ефір докозагексаєнової кислоти (aciduym Esther docosiahexaenoic ethyl). Тут також використовується й необхідний антиоксидант, роль якого відповідально виконує альфа-токоферол.

Препарат являє собою капсули, які створені з желатинової оболонки та мають відповідну м’якість. Усередині цих капсул знаходиться маслоподібна речовина. Приймається всередину.

Етиловий ефір омега-3-ненасичених жирних кислот-90 – це незамінні жирні кислоти, які надають на організм безліч функцій. Але головне завдання жирних кислот – це зниження рівня тригліцеридів.

Всмоктуючись в кров пацієнта, а потім проходячи всі стадії після всмоктування, омега-3-жирні кислоти проводяться по трьом основним шляхам:

  • Спочатку вони потрапляють в область печінки – тут вони виконують роль важливого складового в ліпопротеїнах, після чого швидко виявляється в периферичному ліпідному депо;
  • Мембранні фосфоліпіди поступаються своїм місцем ліпопротеїдовим фосфоліпідам, а омега-3-жирні кислоти в результаті починають впливати на ейкозаноїд під виглядом їх попереднього вигляду;
  • Основний відсоток жирних кислот проходить відносно швидке окислення, що вкрай необхідно для задоволення потреб з енергетичної точки зору.

Показання. Omacor є дуже серйозним препаратом, який призначається:

  • Як допоміжний засіб при здійсненні вторинної профілактики інфаркту міокарда, який був перенесений пацієнтом не так давно (ad auxilium ne myocardialy INFARCTUS secundarium). Засіб може доповнювати різні призначені препарати при цій хворобі – статини, бета-блокатори, АПФ-інгібітори, засоби антиромбоцитарної дії.
  • Для такого ж допоміжного лікування ендогенної гіпертригліцеридемії шляхом дієт (Quia-curatios ab eodem auxilia endogenous hypertriglyceridemia dietas). Але засіб призначається тільки у випадку, якщо підібрана дієтотерапія не робить потрібного ефекту на стан здоров’я пацієнта.

Варто відзначити, що даний засіб може призначити виключно лікар, який володіє знаннями в своїй галузі медицини. Особливо це стосується першого варіанту, де за допомогою Омакору передбачається вторинна профілактика інфаркту міокарда.

Під час застосування препарату Omacor слід дещо знати про лікарську взаємодію, яка нерідко потрібна для лікування. Якщо Омакор застосовувати разом з антикоагулянтами, або ж з препаратами, які впливають на коагуляцію, то в такому випадку хворий може зіткнутися зі збільшеним періодом кровотечі. При будь-якій подібного роду взаємодії лікар повинен обов’язково розповісти пацієнту, як ацетилсаліцилова кислота та НПЗЗ, що відносяться до таких засобів, впливають на тривалість кровотечі. Для більш детальної інформації можна заглянути на медичний форум, на якому може бути зібрано багато інформації з приводу лікарських взаємодій та про препарат Омакор в цілому.

Протипоказання. Омакор не призначають тим людям, які мають підвищену чутливість по відношенню до Омега-3-жирних кислот, або до сої, арахісу. Небажаний прийом даного препарату тим особам, які страждають від алергічних реакцій, які виникають після прийому риби. За пацієнтами з порушеннями згортання крові повинен бути встановлений лікарський контроль під час лікування, особливо, якщо це стосується високих доз препарату. Засіб не призначають дітям, оскільки точних даних про безпеку препарату під час застосування його в осіб до 18 років немає.

При вагітності застосування Omacor можливо лише в тому випадку, якщо без засобу жінка постраждає ще більше, ніж, можливо, постраждає плід під час застосування. Крім того, засіб не рекомендується застосовувати при грудному вигодовуванні, оскільки він може нашкодити дитині після попадання в його організм через молоко.

Інструкція по застосуванню. Як правило, Омакор застосовується в стаціонарних умовах, особливо, якщо це стосується не так давно перенесеного інфаркту міокарда. Доза препарату залежить від тяжкості хвороби та стану хворого в цілому.

Терапія, що передбачає вторинну профілактику ІМ, включає інші препарати з Омакором, доза якого складає 1 капсулу на добу. За станом пацієнта в цей час повинен бути встановлений тотальний контроль.

При гіпертригліцеридемії призначають зазвичай 2 капсули препарату на добу, які можна приймати як за один, так і за два прийоми на день. Якщо при цьому дозуванні пацієнт не буде досягати необхідного ефекту, то далі можна збільшити дозування препарату, щоб отримати його. При цьому потрібно враховувати, що в добу можна застосовувати не більше 4 капсул. Лікування даної хвороби триває стільки, скільки скаже лікар, який зробить всі необхідні висновки про здоров’я пацієнта після здачі всіх потрібних в цьому випадку аналізів.

Капсули, в формі яких випускається Омакор, можна приймати навіть з їжею – це допоможе не зіткнутися з розладами з боку шлунково-кишкового тракту, які іноді бувають у пацієнтів. Це пов’язано з наявністю жирової маси всередині капсули.

Пацієнтам, яким більше 70 років або які страждають печінковою недостатністю, не варто застосовувати даний препарат через відсутність необхідних даних з цього приводу.

Побічні реакції. Через надмірно тривале застосування Омакору в терапії хвороб, а також при прийомі підвищених доз (до 4 капсул на добу) у пацієнтів іноді виникають побічні реакції препарату.

Зрідка хворі скаржаться на:

  • Подагру (eaque cuidam arthritico);
  • Дисгевзію (dysgeusia);
  • Гіпотензію (tumori pressura);
  • Печінкові розлади (hepatica migranes perturbationes);
  • ЖКТ-розлади у вигляді болю в животі, його здуття, діареї, відрижки, блювоти та інших симптомів (gastrointestinalu-tractu motius);
  • Висип (coccumquie bis-tinctuym temere agerie);
  • Кровотечі в області шлунково-кишкового тракту (GI cruentaque);
  • Кровотечі через ніс та ін. (Nosebleeds).

Відзначимо, що частота виникнення даних симптомів при прийомі підвищених доз препарату вкрай низька. Це означає, що при прийомі високих доз препарату та тривалого курсу лікування з його застосуванням побічні ефекти Омакору проявляються далеко не завжди.

Ціна Омакору в аптеках сьогодні

Вартість препарату Omacor неймовірно висока й багатьох пацієнтів це дуже відштовхує від придбання препарату та лікування ним. Через невисоку заробітну плату, з якою має справу більшість людей сьогодні, даний препарат є практично абсолютно недосяжним. Це серйозний мінус Омакору, який володіє відмінним лікувальним ефектом. Якщо лікар призначив не тривалий курс лікування Омакором, то висока його вартість може виявитися терпимою для однієї покупки. Але в разі, якщо терапевтичний курс тривалий, про можливу дорогу вартість препарату й говорити не доводиться.

Купити цей засіб не важко, але остерігайтеся підробок – через високу вартість препарату його запросто можуть підробляти для отримання грошової вигоди.

Омакор – чи має він аналоги?

Висока вартість препарату наштовхує на думку, що його можна спробувати замінити іншим, більш доступним препаратом. Але чи можливо це?

Головною речовиною в складі препарату є Омега-3-жирні кислоти, які, на щастя, присутні й в інших засобах. Під час вибору препарату варто порадитися з лікарем, звернувши увагу на наступний список можливих замінників Omacor:

  • Vitrum-kardio Omega-3 (Вітрум-Кардіо Омега-3);
  • Epadol (Епадол);
  • Gerbion-allium (Гербіон-Алліум);
  • Revitl (Ревітл);
  • Zetia (Зетія);
  • Esethrol (Езетрол);
  • Peponen (Пепонен);
  • Praluent (Пралуент);
  • Repata (Репата);
  • Revisol (Ревісол);
  • Sikod (Сікод);
  • Eikonol (Ейконол).

Увага!

Використання Омакор без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.