Плантекс

Фармакологічна група: Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A03

Міжнародна назва: Plantex

Діюча речовина: Екстракт фенхелю

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Не важливо, народився малюк в термін або трохи поспішив, його з великою ймовірністю будуть мучити коліки, починаючи з першого – другого тижня. Справа в тому, що харчова система маловагового новонародженого ще недосконала й не розвинена, як слід. Недосвідчені батьки можуть дуже злякатися раптовому плачу довгоочікуваного малюка, що відбувається зазвичай до вечора чи вночі. Цей страх доходить навіть до того, що батьки викликають швидку допомогу, мотивуючи це тим, що дитина плаче практично без перерв і це нагнітає. Це, звичайно, правильно, але педіатри, які виїхали за викликом, зазвичай дуже дивуються, чому їх викликали по такій зрозумілій причин – коліки. Педіатр ще в пологовому будинку повинен попередити, що таке коліки, як вони проявляються та як з ними боротися. Нічого страшного в цьому явищі немає, головне – підібрати ті ліки, які максимально добре підходить саме вашому малюкові. Відомим засобом проти груднічковоих кольок, що тривають приблизно до 3 місяців, є Плантекс.

Інструкція по застосуванню Плантекса

Препарат показаний для лікування дискомфорту в травному тракті. Це стосується тимчасових спазмів в області кишечника, а також накопичення зайвих газів й дитячого метеоризму. Крім того, Plantex призначають в тому числі і для профілактики метеоризму у дітей різних вікових груп.

Перед застосуванням засобу варто упевнитися, що у дитини відсутній алергія на Плантекс. Якщо ж батькові наперед відомо про наявність у дитини алергії по відношенню до сімейства селерових рослин (це аніс, кмин, кріп, коріандр, селера), то Plantex зрозуміло, давати в такому випадку не можна. Це ж стосується й підвищеної чутливості до анетолу.

Plantex повинен бути свіжим – тобто, давно (або хоча б годину назад) приготовлену рідина давати дитині категорично не можна. Готовий розчин не можна підсолоджувати, навіть якщо дитина його п’є з великим задоволенням. У складі препарату міститься глюкоза та лактоза, тому дітям не важливо якого віку, які мають проблеми зі усмоктуваністю лактази, глюкози і галактози, в добу можна застосовувати максимум 2 пакетика.

Інструкція із застосування засобу виглядає наступним чином:

  • Немовлятам, яким вже виповнилося більше 2 тижнів, а також всім іншим дітям до року, дають не більше 1-2 пакетиків на добу. Перед застосуванням один пакетик засобу розкрити і висипати весь його вміст прямо в пляшку, яка використовується для годування або напування малюка. Потім в ємність вливається 100 мл кип’яченої води, але тільки в теплому вигляді, а потім гарненько потрусити для повного розчинення гранул. Розчин, що нагадує чай (через коричнево-зеленого кольору), дають дитині після годування.
  • Дітям 1-4 років зазвичай призначають 2-3 пакетики на добу. Ліки готуються за таким же принципом, як і новонародженим, тільки замість пляшечки для годування використовується звичайну чашку, з якої звикла пити дитина. Замість води в цьому віці можна додавати молоко в якості розчинника гранул.

При дотриманні доз й не перевищуючи їх Plantex можна застосовувати скільки завгодно. Якщо він не допомагає дитині від кольок або метеоризму, або зовсім викликає будь-які небажані реакції, то засіб давати припиняють.

Опис Плантекса для новонароджених та його склад

Plantex є гранульованим порошком, який перед застосуванням розчиняється в теплій воді. Через те, що в готовому вигляді він має зелений або коричневий колір, препарат називають чаєм.

Перед застосуванням засобу в грудному віці, а особливо в перші тижні-місяці життя, важливо прочитати його опис максимально докладно.

У складі гранульованого препарату є фенхель – його плоди вкрай корисні для травлення. Такими ж властивостями володіє аніс та кріп. Ці селерові рослини сприяють підвищенню шлункової секреції, позитивно впливають на кишкову перистальтику. Крім того, фенхель, кріп та аніс корисні новонародженим тим, що володіють вітрогенним ефектом.

Якщо говорити більш детально, то в складі Plantex є сухий водний екстракт такої сельдерейної рослини, як фенхель, а також його ж ефірне масло. Допоміжними речовинами препарату є глюкоза безводна та лактоза.

Дрібні гранули протиметеоризмового засобу фасуються в одноразові й герметичні пакетики по 5 гр. При цьому пакетики можна купувати як поштучно, так і пачками по 10 або 30 штук.

Буває так, що новонароджений їсть тільки груди і не вміє пити з пляшечки. У такому випадку можна використовувати ложку або невеликий шприц.

Ефективність препарату – це один з найголовніших питань, які тільки цікавлять новоспечених (або досвідчених) батьків. Насправді рівень ефективності, як і переносимість препарату, залежить виключно від організму самого немовляти. Іноді трапляється навіть так, що засіб допомагає лише частково та ненадовго, тобто, ефект виражений. Однак часом інші препарати з екстрактом того ж фенхеля (суспензія, крапельки) бувають куди більш ефективними й допомагають надовго.

Іноді можна зустріти таку інформацію, що, якщо дитина відмовляється від фенхелевого напою і він йому ніяк не подобається, то ліки може випити мама, яка годує. І вже з грудним молочком воно потрапить в організм малюка. На це сподіватися не варто, оскільки в організм малюка потрапляє вже перероблений розчин, а також мізерно малі його залишки. Тому якщо дитина навідріз відмовляється від цього напою – не варто переживати: краще підібрати малюкові більш смачний для нього засіб. Наприклад, Симетикон має приємний смак – банановий та ін.

Ціна Плантекса в аптеках

Плантекс (Рlanteх) для дітей – це маленькі порошкові гранули, з яких готується розчин для внутрішнього застосування. Купити цей засіб можна за своїм бажанням без рецепта лікаря, однак, краще, якщо його призначить саме педіатр, який знає про стан здоров’я дитини. Якщо говорити про таку деталь, як вартість протиколікового препарату, то вона невисока, можна сказати, середня (в порівнянні з аналоговими препаратами).

Деякі мами й тата не впевнені в тому, що зможуть купувати цей засіб з фінансової точки зору, тобто, Plantex здається їм дорогуватим. В такому випадку можна знайти аналог засобу за такою же дією.

Вибір аналога Плантекса

При неефективності, непереносимості або «несимпатичних» засобів для дитини варто підібрати його аналог. Адже коліки для малюка – це дуже болючий процес, з яким допоможе впоратися тільки заспокійливе кишечника. Plantex при необхідності можна замінити одним з таких засобів:

  • Bobotik (Боботік);
  • Disflaktil (Дісфактіл);
  • Infacol (Інфакол);
  • Koligas (Колігаз);
  • Kolikid (Колікід);
  • Manti-gastop (Манту-Гастоп);
  • Metsil (Метс);
  • Motiligas (Мотілігас);
  • Sab-simplex (Саб-Симплекс);
  • Simetikon (Симетикон);
  • Espicol (Еспікол);
  • Espuzine (Еспузін);
  • Espumizan (Еспумізан);
  • Espumizan-L (Еспумізан-Л);
  • Vinboron (Вінборону);
  • Gangleron (Ганглерон);
  • Gastritol (Гастритол);
  • Dicetel (Дицетел);
  • Karminativum (Кармінативум);
  • Kuplaton (Куплатон);
  • Meteospazmil (Метеспазміл);
  • Platifillin (Платифиллин);
  • Romazulan (Ромазулан);
  • Enterospazmil (Ентероспазміл);
  • Fennel-Fruits (Плоди фенхеля);
  • Dill-Fruits (Плоди запашного кропу);
  • Cumin-Fruits (Плоди кмину).

Останні препарати заварюються окропом та настоюють. Їх варто давати дитині настояним й охолодженим до теплого виду. Вони мають такий же принцип дії, як і Плантекс.

Вище вказані також аналоги на основі платифилліна, які мають вартість приблизно в три рази меншу за оригінал. Однак перед застосуванням варто обов’язково проконсультуватися з лікарем, оскільки не всі підходять для застосування у новонароджених й немовлят постарше. Ефективними при проблемах з животом також є ті засоби, які виробляються на основі симетикону та альверіну.

Якщо трапилося так, що у дитини коліки, а вдома немає ніякого засобу, щоб усунути їх, можна скористатися іншими методами:

  • Зробити масаж животика навколо пупка за годинниковою стрілкою. Рухи повинні бути легко-погладжують.
  • Покласти на животик теплу пелюшку, згорнуту в кілька разів. Для нагрівання пелюшки можна використовувати кімнатну батарею, якщо вона гріє, або праска.
  • Спробувати приборкати коліки, поклавши дитину собі на живіт. Причому, це може робити не тільки мама, але й тато.

Ці методи допоможуть, у крайній мірі, полегшити стан животика малюка, поки тато, бабуся чи інша людина сходить в найближчу аптеку по ліки.


Увага!

Використання Плантекс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.