Поліоксидоній

Фармакологічна група: Імунітет, Імуномодулятори

Класифікація: L03AX

Міжнародна назва: Polyoxidonium

Діюча речовина: Азоксимеру бромід

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Поліоксидоній є унікальним російським синтетичним полімером, успішно використовуються для профілактики і лікування різних вірусних захворювань. За досить коротку історію застосування препарат придбав широку успішність як серед медичних фахівців, так і серед простих людей. Висока ефективність поліоксидонію доведена кількома незалежними рандомізованими клінічними дослідженнями, в тому числі, що стосуються застосування лікарського засобу для лікування дітей. Крім типового для того роду препаратів імуномодулюючої дії, поліоксидоній надає на організм детоксицируючу, антиоксидантну та протизапальну дію, що робить його не просто профілактичним, а повноцінним лікарським засобом.

Інструкція до препарату Поліоксидоній

В основі впливу на організм лежить здатність поліоксидонію активувати фагоцити та інші природні кілери, стимулювати утворення антитіл і синтез інтерферону. Крім цього речовина проводить детоксикацію організму і має антиоксидантну дію. Після прийому препарату організм стає більш стійким по відношенню до бактерій, грибків і вірусів, ослаблений імунітет відновлюється. Особливо добре він працює при появі перших ознак хвороби.

Серед показань до застосування лікарського засобу інфекційно-запальні захворювання, алергії, бронхіальна астма, герпес, сезонна профілактика ГРВІ, туберкульоз, післяопераційні інфекції, ревматоїдний артрит, дисбактеріози, захворювання печінки, в комплексній терапії лікування онкології і безліч інших хвороб. Серед протипоказань можна виділити індивідуальну непереносимість, гостру ниркову недостатність, період вагітності і подальшого годування грудьми. Серйозних побічних ефектів при застосуванні будь-якої форми випуску препарату не спостерігається.

Всі форми випуску препарату можуть поєднуватися з антибіотиками, противірусними препаратами, протигрибковими засобами, ліками від алергії, бронхолітичними засобами, глюкокортикостероїдами. Однак перед початком прийому слід проконсультуватися з фахівцем, який призначив лікарські засоби і скорегувати дозування і тривалість лікування.

Особливі вказівки до використання Поліоксидонія

Розвиток алергічних реакцій на компоненти препарату виникає вкрай рідко, але у випадках, коли це трапляється, скасувати лікарський засіб слід негайно, без поступового зменшення прийнятої дози.

Якщо під час лікування був пропущений один із прийомів поліоксидонію, подальше лікування слід продовжувати в звичайному режимі, не відшкодовуючи пропущену дозу і не подвоюючи кількість застосовуваного речовини.

Перед початком застосування тієї чи іншої форми лікарського засобу, слід переконатися в придатності препарату до використання, перевірити цілісність упаковки і переконатися у відповідності зовнішнього вигляду заявленому. Таблетована форма випускається у вигляді білих або жовтих плоскоциліндричних таблеток. Флакон з ліофілізатом містить в собі білу пористу масу з відтінком жовтого. Торпедообразної свічки мають світло-жовтим кольором з незначним запахом масла какао. Якщо зовнішній вигляд поліоксидонію відрізняється від заявленого або упаковка, в якій він зберігався, серйозно пошкоджена, краще відмовитися від такого лікарського засобу, оскільки це може свідчити про неправильне зберігання і псування активної речовини.

Особливості лікування онкології Поліоксидонієм

При призначенні поліоксидонію в комплексній терапії лікування онкологічних захворювань препарат використовується у вигляді ін’єкцій. Застосування здійснюється до хіміотерапії або на її тлі для того, щоб знизити імунодепресивний побічний ефект, а також наслідки застосування хіміотерапевтичних лікарських засобів для печінки і нирок. Зазвичай в цьому випадку курс становить 10 уколів з 6 мг активної речовини. Частота ін’єкцій визначається для кожного пацієнта індивідуально, залежно від його стану і тривалості курсу терапії.

Після завершення хіміотерапії або після її хірургічного видалення також призначається курс уколів поліоксидонію. У цьому випадку тривалість застосування може становити від декількох місяців до року, але ін’єкції вводяться не більше двох разів на тиждень.

Особливості лікування алергії Поліоксидонієм

Як відомо, алергічні реакції – це відповідь імунної системи. Тому нерідкі призначення поліоксидонію алергологами-імунологами в складі комплексної терапії лікування серйозних симптомів алергії, таких як набряк Квінке, атопічний дерматит. Препарат допомагає імунній системі відновитися, а також вивести з організму токсини, які викликають алергічні прояви. У цьому випадку призначається прийом таблеток поліоксидонію. Дозування зазвичай становить 1 таблетку двічі на добу протягом 10 днів.

Свічки Поліоксидонія

Як уже згадувалося раніше, супозиторії поліоксидоній випускаються в двох різних дозуваннях: для дітей і дорослих. Допускається їх використання як ректально, так і вагінально. Ця форма випуску препарату часто використовується для лікування запальних захворювань урогенітального тракту, але високу ефективність лікарський засіб показує і щодо ряду інших захворювань. При цьому важливим протипоказанням до призначення свічок є вік до 6 років, крім того, дітям дозволяється використовувати препарат виключно ректально. Дозування і тривалість застосування для профілактики і лікування супозиторії призначається фахівцем. Зазвичай достатньо 1 свічки на добу.

Таблетки Поліоксидонія

Таблетки поліоксидонію випускаються в упаковках по 10 штук з дозуванням 12 мг активної речовини в кожній. Їх застосування дозволяється дорослим, дітям 3 років і старше. Найбільш частими показаннями для прийому саме цієї форми лікарського засобу є різні сезонні вірусні захворювання, алергічні симптоми, а також профілактичні заходи для часто хворіючих пацієнтів. Перевагою таблетованій форми ліків, перед іншими є повна відсутність побічних ефектів від прийому препарату.

Дозування при вживанні цієї форми лікарського засобу в середньому становить: по 1 таблетці двічі на день для дорослих і підлітків з 10 років і по 1/2 таблетки двічі на день для дітей більш молодшого віку. Прийом краще здійснювати незадовго до їжі. Тривалість курсу визначається лікарем і залежить від конкретних цілей. Зазвичай лікування триває 7-10 днів.

Уколи Поліоксидонія

Ліофілізат поліоксидонію в ампулах або флаконах служить для приготування розчину для внутрішньом’язового, внутрішньовенного введення або як краплі в ніс. Він відрізняється високою швидкість всмоктування і поширення по організму хворого, а значить швидко настає позитивний ефект від застосування засобу. Список показань до призначення цієї форми препарату досить широкий, але основною перевагою є можливість використання для лікування дітей вже з 6-ти місячного віку. При цьому внутрішньом’язове введення супроводжується хворобливістю поруч з місцем уколу, тому малюкам ліки закопують в носові пазухи. Спосіб застосування та дозування залежать від ступеня, природи захворювання, а також безлічі інших чинників.

Ампули випускають об’ємом 3 і 6 мг активної речовини. Для приготування розчину для ін’єкцій зазвичай досить 3 мг препарату. Його розчиняють в 1 мл фізрозчину для внутрішньом’язового введення або в 2 мл – для внутрішньовенного. Краплі в ніс або під язик для дітей також готуються з 3 мг речовини, для дорослих застосовують 6 мг поліоксидонію.

Ціна на препарат Поліоксидоній

Репеленти не відрізняються низькою ціною і поліоксидоній не став винятком. Його цілком можна віднести до дорогих лікарських препаратів незалежно від форм випуску. Більш того, вся група противірусних препаратів ділиться на 3 цінові категорії і поліоксидоній щорічно виявляється в найдорожчою з них. Але незважаючи на це, препарат має не просто стабільний, а постійно зростаючий рівень продажів.

Найдешевшими з усієї лінійки є таблетки поліоксидонію, що випускаються невеликими упаковками по 10 штук в кожній. Однієї упаковки не завжди достатньо для проведення повного курсу лікування, тому вартість часто зростає вдвічі. На другому місці за ціною виявляються вагінальні і ректальні супозиторії. Вони випускаються в дитячому і дорослому дозуванні і вартість між ними практично не відрізняється, хоча кількість активної речовини в супозиторіях для дітей в 2 рази нижче, ніж для дорослих. Найдорожчим є ліофілізат для приготування розчину для ін’єкцій. Ця форма випуску також має дві різні дозування.

Аналоги препарату Поліоксидоній

Склад поліоксидонію унікальний і не використовується ні в жодному іншому лікарському засобі, але існує велика кількість аналогів, що надають схоже вплив на організм з іншим активним діючою речовиною в складі:

1. Иммуномакс. Активною речовиною в цьому засобі є пептидогликан кислий з паростків картоплі. Випускається на увазі ліофілізату для приготування ін’єкцій. За ціною практично не відрізняється від аналогічної форми випуску поліоксидонію, але має набагато меншу область застосування. В основному призначається для відновлення ослабленого імунітету, в комплексній терапії лікування кондилом, бородавок, дисплазій, що з’явилися в результаті впливу на організм вірусу папіломи людини, а також при лікуванні герпесу, хламідіозу, уреаплазмозу. Лікарський засіб не можна застосовувати дітям до 12 років.

2. Головата. В основі речовина амінодігідрофталазіндіон натрію. Випускається у вигляді таблеток, ректальних свічок і порошку для приготування розчину. Призначається при лікуванні кишкових інфекцій, в комплексній терапії лікування виразкової хвороби шлунка і кишечника, герпесу, урогенітальних інфекцій, при виникненні післяопераційних ускладнень і в безлічі інших випадках. Як протипоказань виділяються період вагітності, лактації та дитячий вік до 12 років.

3. Имунофан. Випускається у вигляді ампул, свічок і дуже зручного назального спрея. Вважається найкращим російським аналогом поліоксидонію. Здатний регулювати імунітет, проводити детоксикацію організму, допомагає організму якомога довше не розвивати стійкість до лікарських препаратів, що надає серйозну допомогу під час тривалого лікування, наприклад, онкологічних захворювань. Дозволяється до використання з дворічного віку, проте протипоказаний вагітним і годуючим жінкам.

4. Естіфан. Відрізняється від інших імуномодуляторів низькою ціною. Як активна речовина виступає екстракт ехінацеї. Який славиться своїми імуномодулюючими властивостями. Показання до застосування обмежуються хворобами дихальної системи, отоларінгіческімі захворюваннями і постійно повторюваними інфекціями.
Крім перерахованих вище в якості імуностимулюючих аналогів поліоксидонію можуть використовуватися арбівір, Імуноплюс, аміксин. Ці препарати перебувають в низькій ціновій категорії і в основному випускаються у вигляді таблеток або капсул. Їх область застосування обмежується підтримкою імунітету в період високого ризику зараження гострими респіраторними захворюваннями, грипом і іншими вірусними хворобами.

Поліоксидоній, на відміну від інших лікарських препаратів, що відносяться до групи імуномодуляторів, дуже добре взаємодіє з щепленнями проти грипу, доповнює їх дію, забезпечуючи максимальний захист організму від зараження. Вражає і його вплив на організм хворого, який страждає іншими серйозними захворюваннями. У складі комплексної терапії, при дотриманні дозування і дотриманні всіх рекомендацій фахівця, полиоксидоний здатний істотно підвищити ослаблений імунітет, очистити його від шкідливого токсичного впливу вірусів, бактерій і хімічних засобів. Єдиним істотним недоліком препарату можна назвати його високу ціну, в порівнянні з аналогічними лікарськими засобами. Однак при найближчому розгляді стає зрозуміло, що поліоксидоній володіє набагато більш широким і яскраво вираженим впливом на організм, а тому варте своїх грошей.

Незважаючи на відсутність протипоказань і побічних ефектів, починати лікування або профілактичні заходи з використанням поліоксидонію слід тільки після консультації з лікарем. Він зможе призначити адекватне дозування і максимально скоротить термін лікування, що заощадить кошти пацієнта.


Увага!

Використання Поліоксидоній без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.