Саліцилова кислота

Фармакологічна група: Антисептики і дезинфікуючі засоби, Дерматологія та регенерація

Класифікація: D01AE12

Міжнародна назва: Salicylic acid

Діюча речовина: Саліцилова кислота

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Багатьом юнакам і дівчатам знайома така підліткова проблема, як прищі. І звичайно, у переважної більшості з’являються через цієї хвороби комплекси. На даний момент фармакологічна промисловість пропонує велику лінійку товарів від прищів, але не по кожному гаманцю. Вихід зі становища є – саліцилова кислота. Це вже давно всім відомий засіб, причому за низькою вартістю. В основній своїй масі застосовується в якості терапії акне. Саліцилова кислота сприяє відбілюванню шкіри, знімає запальні процеси, вбиває мікроби. Найчастіше використовується не тільки в дерматологічній області, а й в області косметології. Дана кислота сприяє очищенню шкіри від прищів, чорних крапок на обличчі, а також застосовується в якості терапії псоріазу. Крім того, використовується для оброблення опікових ран.

Застосування саліцилової кислоти, зокрема від прищів

Даний засіб виготовляється в декількох медикаментозних видах:

  • Паста Лассара;
  • Спиртові розчини 10%, 5%, 3%, 2%, 1%;
  • Мазь 2%;
  • Розчини 2% і 1%;
  • Саліциловий вазелін 1%.

У зміст багатьох косметичних засобів, часто включена саме саліцилова кислота (крем з саліциловою кислотою, наприклад, Клерасил; різні лосьйони; тоніки і інші).

Формула даної кислоти така: С7Н6О3 = С6Н4 (ОН) – СО2Н.

Питання, яке цікавить багатьох пацієнтів: «Для чого потрібна саліцилова кислота?». Даний засіб використовується зовнішньо і має здатність підсушувати, знімати запалення, свербіж, подразнення. Крім цього, зменшує больовий синдром і виділення потових і сальних залоз.

У медицині саліцилову кислоту ще називають феноловою. Найчастіше багато пацієнтів її застосовують від чорних крапок, від бородавок, від пігментних плям, від врослого волосся, від вугрів, від псоріазу, від мозолів, від екземи, а також від себореї жирної та високого потовиділення на стопах. Також своє застосування саліцилова кислота знайшла при патологіях шкіри інфекційного і запального характеру.

Перед тим, як використовувати цей засіб, необхідно простудіювати анотацію, оскільки препарат має деякі обмеження, такі як:

  • Надмірно суха шкіра;
  • Проблеми з нирками;
  • Період виношування немовляти;
  • Годування груддю;
  • Малюки до року;
  • Непереносимість складових частин в індивідуальному порядку.

У ряді випадків при використанні зовнішньо даного медикаментозного препарату у деяких пацієнтів можуть розвинутися небажані ефекти, такі як:

  • Висип;
  • Алергічні прояви;
  • Сверблячка;
  • Поколювання.

За таких обставин слід спробувати замінити медикаментозний засіб на препарат з найменшим вмістом в процентному еквіваленті саліцилової кислоти або повністю відмовитися від його застосування.

Відповідно до проблематики, дозування і довгостроковість терапії різняться. Але при всьому цьому необхідно слідувати подальшим вказівкам:

  • Перш ніж використовувати медикамент, потрібно ретельно видалити забруднення, а також косметичні засоби зі шкіри.
  • Наносити препарат точково.
  • Двадцятичотирьохгодинного дозування не повинно бути більше десяти мілілітрів для дорослої категорії або одного мілілітра для дитячої групи.

Застосовувати саліцилову кислоту в боротьбі з прищами почали десятки років тому. За цей період вона проявила себе, як препарат високої результативності, який усуває запальний процес в досить короткі проміжки часу. При появі ненависного прищика в пори починає потрапляти велика кількість шкірного сала. В результаті виникає комедон, в який надходять різноманітні бактерії. На тлі цих бактерій виникає запальний процес, а вогнище ураження починає червоніти й всередині утворюється гній. Фенольні кислота повністю вбиває шкідливі мікроорганізми, не дає їм можливості до подальшої репродукції. В наслідок прищик стає менше, а почервоніння не таким помітним. Якщо висипань у вигляді прищів мало, то слід взяти ватну паличку, занурити в розчин саліцилової кислоти та наносити на запальні вогнища. По закінченню п’ятнадцяти хвилин обов’язково змити проточною водою.

Якщо прищів дуже багато, то замість палички використовуйте ватний тампон. Для досягнення найкращої результативності поряд з саліциловою кислотою слід застосовувати і борну кислоту довгостроковістю від півтора до двох місяців регулярного використання.

Пацієнтам, шкіра яких схильна до жирності, фенольна кислота буде відмінним рішенням проблеми. Вона проникає глибоко в пори, очищає їх і усуває жирні виділення. Подібний результат виникає на тлі особистої участі кислоти в процесі розчинення білка. Протирати обличчя слід тричі на тиждень, а по завершенню процедури нанести крем зі зволожуючим ефектом. Довгостроковість терапії необхідно продовжувати до тих пір, поки не настане очікуваний результат.

Слід сказати, що якщо шкіра дуже чутлива і схильна до таких висипань, як прищики, то можна самостійно приготувати спеціальну маску від цієї хвороби. При цьому маска буде більш нешкідлива, ніж саліциловий розчин в чистій формі. Її дозволено використовувати тричі на тиждень. Процес виготовлення маски та сама процедура застосування здійснюється наступним чином:

  • Купити бодягу в будь-який аптечної мережі та косметичну глину (по двадцять грамів кожного).
  • В отриману суміш залити невеликий обсяг теплої води, перемішати. Структура повинна нагадувати сметаноподібну масу.
  • Потім додати від трьох до п’яти мілілітрів саліцилової кислоти.
  • Накласти отриману суміш на шкіру обличчя і не знімати протягом п’ятнадцяти хвилин.
  • Потім зняти маску та умити обличчя. Переважно вмиватися ромашкою.
  • По закінченню одного тижня прищів стане значно менше.

У боротьбі з мозолями використання фенолової кислоти безпосередньо залежить від їх різновиду:

  • З метою терапевтичного лікування натоптишів можна застосовувати будь-який медикаментозний вид кислоти. Після використання, засіб слід прибрати зі шкіри пемзою.
  • При виникненні мокрих мозолів краще застосовувати порошок саліцилової кислоти або мазь. Порошок розчиняють у воді, поки не утвориться паста, якою покривають уражену ділянку, а поверх нього накладають лейкопластир.

Утворині мозолі обробляють розчином, щоб розм’якшити. У запущених випадках фахівці рекомендують накладати компрес безпосередньо перед сном.

Для лікування бородавок в аптечній мережі можна придбати пластир під назвою «Саліпод». Він як раз включає до свого складу дану кислоту. Пластир необхідно наклеїти на саму бородавку і залишити надвоє діб. По закінченню цього часу пластир необхідно буде зняти. Потім бородавку розм’якшують в невеликій кількості гарячої води та прибирають. Подібні маніпуляції проробляють до тих пір, поки бородавки не пропадуть.

Значна більшість видавлюють прищі, наслідком яких стає поява пігментних плям. У даній ситуації необхідно придбати саліциловий спирт і систематично протирати їм поверхню обличчя. У різноманітних салонах краси для особи використовують маски, які мають відбілюючий ефект, а до складу таких масок входить саліцилова кислота.

У косметологічній області найчастіше використовують пілінг з даної кислотою. Як правило, в зміст пілінгу входять дві складові частини: 45% гліколевої кислоти, а також 7% фенольної кислоти. До пілінгів вдаються у випадках фотостаріння, дерматиту. Процедура пілінгу проходить таким чином: на поверхню обличчя наносять всю складову частину пілінгу всього на пару хвилин; потім роблять легкий масаж. По завершенню процедури місце слід обробити теплою водою.

Приймати всередину даний різновид кислоти ні в якому разі не можна, оскільки відбувається опік і слизова повністю пошкоджується. Якщо ж з якихось обставин така ситуація станеться необхідно зробити подальші дії:

  • Зробити розчин з харчової соди і прополоскати їм ротову порожнину;
  • Пити в великому обсязі молоко;
  • Випити активоване вугілля;
  • Якщо ж отруєння носить важкий характер, поїхати до медичного закладу.

Для дитячої групи, як правило, застосовують тільки лише 1% або 2% розчини. Але при лікуванні бородавок у дітей рекомендується використовувати саліцилову мазь.

Інструкція по застосуванню говорить, що при вагітності фенольну кислоту використовувати ні в якому разі не можна. Це відноситься як до всіх різновидів медикаментозних форм даного засобу, так і до косметичних засобів, які включають в свій зміст саліцилову кислоту. Це детермінується тим, що даний медикамент швидкоплинно абсорбується в систему кровотворення і в саму шкіру, потім передається плоду, негативно впливаючи на його формування. У майбутнього малюка можуть розвинутися серйозні захворювання серця, а також сечовивідної системи.

При використанні фенолової кислоти слід врахувати деякі деталі, такі як:
Жінкам в положенні в певних обставинах лікуючі фахівці дозволяють використовувати медикаментозні засоби, які включають в себе цей різновид кислоти, наприклад, при лікуванні мозолів, але тільки лише точково, безпосередньо на саме вогнище ураження.

Переважна більшість фахівців не радять обробляти феноловою кислотою бородавки, які утворилися в генітальній області, а також родимі плями.

Довгостроковість курсової терапії фенолової кислотою не повинна перевищувати один місяць.

Якщо шкіра обличчя суха, то заборонено систематичне застосування даної кислоти, оскільки це може викликати зворотний ефект. Шкіра стане працювати в посиленому режимі та виробляти зайву кількість шкірного сала. А це призведе до утворення нових прищиків.

Саліцилову кислоту не можна застосовувати з резорцином, а також оксидом цинку.
Не застосовувати даний медикаментозний засіб в області навколо очей, а також губ.
Не можна втирати цей засіб в шкіру.

Використовувати фенольну кислоту в комплексній терапії з іншими медикаментами не рекомендується, оскільки це може спричинити за собою серйозне роздратування.

Терапія акне включає в себе не тільки саму саліцилову кислоту, але і препарати, випущені на її основі, такі як:

Гелі – застосовуються на щоденній основі, очищають поверхню шкіри обличчя.
Мазі – володіють високою результативністю, але використовувати їх слід з крайньою обережністю, оскільки мазі можуть пересушити шкіру, а також нанести опік.
Лосьйони – особливості ідентичні оригіналу, але відмінність спостерігається в тому, що лосьйони не включають до свого складу спирт.

Ціна популярного засобу саліцилової кислоти

Оскільки засіб з’явився вже кілька десятків років тому і знайомий практично кожній людині, ні для кого не стане секретом, що саліцилова кислота є бюджетною варіацією. Коштує препарат дуже дешево за нинішніми мірками. Купити його можна в будь-якому аптечному пункті, а також в інтернет – аптеці. Другий спосіб буде найкращим, оскільки інтернет – аптеки пропонують своїм клієнтам переглянути численні відгуки споживачів, найбільш широку лінійку товарів, а також унікальну можливість придбати медикамент з найменшим ціновим сегментом. Найдешевшими вважаються спиртові розчини фенолової кислоти, трохи дорожче – порошок. Але ціни настільки малі, що по кишені кожній людині. Відпускається провізорами аптечних мереж без рецептури.


Увага!

Використання Саліцилова кислота без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.