Тербінафін

Фармакологічна група: Протигрибкові препарати

Класифікація: D01BA02

Міжнародна назва: Terbinafine

Діюча речовина: Тербінафін

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Тербінафін доступний як пероральний препарат або у вигляді різних форм для місцевого застосування (мазь, крем, таблетки). Він використовується для лікування лускатого лишаю, грибкових інфекцій нігтів, стригучого лишаю, пахової епідермофітії та епідермофітії стопи. Тербінафін був вперше синтезований в 1991 році. Він входить до списку основних лікарських засобів Всесвітньої організації охорони здоров’я, найбільш ефективних та безпечних лікарських засобів, необхідних в системі охорони здоров’я.

Тербінафін таблетки – склад, дія

Склад. Пігулка цього медикаментозного засобу містить 250-міліграмового дозування тербінафіну гідрохлориду, а також ряд допоміжних компонентів, таких як магнію стеарат, мікрокристалічну целюлозу, ПЕГ-1500 та ін.

Дія. Тербінафін є антимікотичним засобом. Антимікотики- це препарати, які руйнують або запобігають росту грибів. Таким чином, він має протигрибкову активність. Цей препарат ефективний тільки при лікуванні грибкових інфекцій і не бореться з бактеріальними або вірусними інфекціями. Як працює Тербінафін? Тербінафін таблетки руйнують стійкість мембран грибкових клітин та викликають утворення дірок в цій мембрані, що в результаті призводить до загибелі мікроорганізмів.

Інструкція по застосуванню Тербінафіну (в таблетованій формі)

Показання. Засіб може застосовуватися для лікування:

  • грибкових інфекційних захворювань шкірного покриву нігтів, спричинених Trichophyton, у т.ч. T. rubrum, T. mentagrophytes, а також Microsporum canis, Epidermophyton floccosum;
  • стригучого лишаю (трихофітія, мікроспорія) в ситуаціях, коли з захворюванням доцільно боротися саме за допомогою застосування таблеток;
  • онихомикоза (грибкового ураження нігтів).

Дозування, застосування. Дорослим пацієнтам слід пити по 250 міліграм засобу протягом доби. Що стосується дітей, то зважаючи на малу кількість даних про застосування засобу в даній категорії пацієнтів, для них Тербінафін не рекомендований.

Тривалість терапії варіюється в залежності від конкретного захворювання:

  • при дерматофітії (грибку) стоп – від 2 до 6 тижнів;
  • при трихофітії (стригучий лишай) гладкої шкіри – 1 місяць;
  • при трихофітії промежини (пахової епідермофітії) – від 2 до 4 тижнів;
  • при шкірному кандидозі – від 14 до 28 днів;
  • при ураженні грибками волосистої ділянки голови – 4 тижні;
  • при оніхомікозі – від півтора до трьох місяців.

Лікування тербінафіном слід припиняти тільки після того, як запропонований курс буде завершено, або якщо ваш лікар вкаже вам зробити це.

Побічні ефекти. Як правило, засіб переноситься нормально, побічні ефекти мають швидкоплинний та маловиражений характер. Список найбільш частих побічних дій медзасобу включає:

  • прискорена водяниста дефекація, нудота, скупчення газів, больові відчуття в животі;
  • шкірний висип;
  • головний біль;
  • відхилення в аналізах, які оцінюють функцію печінки.

Зверніться за отриманням екстреної медичної допомоги, в разі виникнення серйозних алергічних реакцій (кропив’янки, утруднене дихання, набряклість горла, лиця) або інших виражених реакцій, в тому числі шкірних (лихоманка, печіння в очах, сильна біль, червоні або фіолетові висипання, які супроводжуються лущенням та утворенням пухирів).

Зверніться до лікаря, якщо у вас виникла серйозна реакція на даний медикамент, яка проявляється з боку багатьох органів та систем організму. Симптоми можуть включати: висипання на шкірі, підвищення температури тіла, набрякання лімфовузлів, грипоподібні прояви, болі в м’язах, виражена слабкість, незвичайні синці або жовтизна вашої шкіри або очей. Дані реакції можуть виникнути через кілька тижнів після старту тербінафінової терапії.

У деяких пацієнтів може спостерігатися втрата смаку при застосуванні пероральної форми цього препарату. Все повертається на круги своя протягом декількох тижнів.

Запобіжні заходи. У деяких осіб, які беруть таблетовану форму тербінафіну, серйозно ушкоджувалася печінка, що призводило до необхідності пересадки цього органу або навіть до смерті. Малозрозуміло, чи дійсно Терабінафін заподіяв пошкодження печінки у даних. В існуючих випадках у хворих було якесь серйозне захворювання перед початком прийому Тербінафіну. Негайно зверніться до лікаря, якщо у вас спостерігається симптоматика ураження печінки, в тому числі, нудота, біль у верхній частині живота, блювота, погіршення апетиту, знемога, темна сеча, замазкообразний (глинистий) стілець, жовтяниця (пожовтіння шкіри або очей). Подібні розлади можуть виникнути, якщо у пацієнта раніше спостерігалися проблеми з печінкою.

Передозування. Відповідно до інструкції до тербінафіну, відомі лише кілька ситуацій передозування засобом при вживанні до 5 грам перорально. Симптоми передозування препаратом можуть включати головний біль, запаморочення, блювоту, больові відчуття в шлунку, шкірні висипи та збільшене сечовипускання. Лікування симптоматичне, ефективне застосування активованого вугілля.

Інші інструкції. Уникайте вживання кавових напоїв, чаю, кока-коли, енергетиків або інших кофеїновмісних продуктів під час прийому цього продукту. Також уникайте впливу сонячних променів та відвідування соляріїв. Terbinafine може посприяти отриманню сонячних опіків. Носіть захисний одяг та застосовуйте сонцезахисну косметику (SPF 30 та більше), коли ви перебуваєте на вулиці в сонячні дні.

Застосування при вагітності / лактації. Досвід застосування даного протигрибкового засобу при вагітності обмежений, тому його варто застосовувати лише тоді, коли потенційна користь переважує можливі ризики. Активний компонент медикаменту проникає в молоко, тому його не можна застосовувати при лактації.

Взаємодії. Інші лікарські засоби можуть вступати у взаємодію з тербінафіном, в тому числі, рецептурні та безрецептурні ліки, вітамінно-мінеральні добавки, БАДи, рослинні препарати. Зокрема, взаємодії можуть спостерігатися при сумісному застосуванні циметидину, рифампіцину, циклоспорину, що містять кофеїн в засобах та ін. Розкажіть своєму лікарю про всі ліки, які ви приймаєте на момент початку лікування тербінафіном та про будь-який медикамент, який ви починаєте або припиняєте вживати.

Тербінафін мазь (МФФ)

Тербінафін МФФ (Terbinafine-MFF) – це мазь для зовнішнього застосування (1-процентний розчин активної речовини). Виробляється Московською фармацевтичною фабрикою (звідси така назва). За великим рахунком, особливості застосування цієї форми ліків збігаються з такими для крему Тербінафін – про це читайте нижче.

Тербінафін – крем для зовнішнього застосування

На фармацевтичному ринку також існує 1-процентний Тербінафін крем, призначений для зовнішнього застосування, як і Тербінафін мазь. Вона має несуттєву системну дію та всмоктується при нанесенні всього на 5%. Крем працює в приблизно в половину часу, необхідного іншим протигрибковим засобам. Показаний при грибкових шкірних захворюваннях, викликаними чутливими до активної речовини збудниками (кандидоз, трихофітія, руброфітія та інші).

Застосування в період вагітності та лактації. Експерименти не виявили тератогенних (що призводять до порушення ембріонального розвитку) характеристик тербінафінового засобу. Але, оскільки клінічний досвід є обмеженим, то крем можна використовувати тільки в рідкісних випадках за суворими показаннями. Що стосується періоду грудного вигодовування, то засіб можна використовувати, оскільки малоймовірно, що він проникне в молоко (через шкірний покрив всмоктується дуже низька кількість активного інгредієнта). Але його не можна наносити безпосередньо на грудні залози.

Тербінафін у формі спрею

Ще один різновид лікарської форми препарату – Тербінафін спрей.

У плані застосування ця форма препарату схожа на попередню. Його розпилюють на уражені ділянки 1-2 рази на день, залежно від захворювання. Але потрібно ще акцентувати увагу на тому, що розпорошувати його слід з особливою обережністю, щоб не допустити потрапляння в очі та на інші слизові оболонки. Медикамент містить спирт, який здатний завдати роздратування. При випадковому вдиханні засобу та подальшому збереженні негативних симптомів слід звернутися за лікарською допомогою.

Ціна Тербінафіну в аптеках

Ціна Тербінафіну в аптечних пунктах може суттєво відрізнятися в залежності від виробника препарату. Вітчизняні різновиди зазвичай коштують дешевше, тоді як закордонні – дорожче. Однак в цілому препарат доступний за вартістю. Купити його можна також в інтернет-аптеках.

Тербінафін: аналоги та синоніми

В аптеках можна знайти трохи аналогів Тербінафіну, серед них Гризеофульвін. Майже всі пропоновані препарати подібного роду містять повністю ідентичну активну речовину. Наприклад, таблетки: Атифан, Ламідерм, Мікофін, Тербізіл, Тербінов, Тербінафін Тева та інші.

Синоніми препарату в кремовій формі: Бінафін (Binafin Cream 1%), Ламізил (Lamisil), Ламітер (Lamiter), Ламіфаст (Lamifast), Мікотербін (Micoterbin), Тербізіл (Terbisil Cream), Тербінокс (Terbinox), Тербіфін (Terbifin), Екзіфін (Exifine).

Бренднейми в інших країнах:

  • Chemiderm (Чемідерм) від кіпрської фірми IASIS Pharmaceuticals Hellas;
  • Dermoxyl (Дермоксіл) від еквадорської Cormin;
  • Elater (Елатор) від чилійської Productos Farmaceuticos Medipharm;
  • Enisol (Енісол) від колумбійської Remo;
  • Erbinol (Ербінол) від грузинської SC Slavia Pharma;
  • Riva-Terbinafine (Ріва-Тербінафін) від канадської Laboratoire Riva;
  • Fungisafe (Фунгісейф) від єгипетської Amoun;
  • Laminox (Ламінокс) від турецької Abdi Ibrahim;
  • Teranfis (Теранфіс) від грецької Anfarm;
  • TerbiGALEN (ТербіГАЛЕН) від німецької Galenpharma;
  • Terbilum (Тербілум) від польської Oceanic;
  • Terbi-Derm (тербій-Дерм) від аргентинської Oxapharma;
  • Terbina (тербінов) від південнокорейської Korean Drug.

Увага!

Використання Тербінафін без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.