Тобрекс

Фармакологічна група: Лікування очей, Очні краплі, мазі, гелі

Класифікація: S01А A12

Міжнародна назва: Tobrex

Діюча речовина: Тобраміцин

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Виникнення інфекційних захворювань очей – серйозна проблема. Якщо почати лікування тієї чи іншої очної хвороби пізніше, ніж потрібно, то у хворого можуть виникнути серйозні ускладнення. Як правило, вони характеризуються зниженням гостроти зору. Для ефективної боротьби з мікроорганізмами, які вразили очі, сьогодні активно призначають Тобрекс (Tobrex) – ультраефективний антибактеріальний препарат на основі тобраміцина (C18H37N5O9), що випускається у формі крапель і мазі. Тобраміцин продукується актиноміцетом (променистим грибком) Streptomyces tenebrarius. Активний проти:

  • Staphylococcus aureus;
  • Citrobacter;
  • Enterobacter;
  • Escherichia coli;
  • Klebsiella;
  • Morganella morganii;
  • Pseudomonas aeruginosa;
  • Протеус Мірабіліс;
  • Протеус вульгаріс;
  • Providencia;
  • Serratia.

Інструкція по застосуванню Тобрексу ®

Перед використанням крапель і мазі, у формі яких випускається тобраміцин, необхідно провести спеціальний аналіз. Він покаже, які бактерії чутливі до антибіотика.

Пацієнтам, незалежно від віку, при легкому або середньому перебігу хвороби призначають по 1-2 краплі засобу в одне око, які необхідно капати в кон’юнктивальний мішок приблизно раз в 4 години. Якщо офтальмопатологія протікає у важкій формі, то в кожне око необхідно капати по 1-2 краплі тобраміцину щогодини. Лікування в такому випадку слід продовжувати поки пацієнт не відзначить настання поліпшення здоров’я. Припинення застосування тобраміцину має бути поступовим.

Терапевтичний курс із застосуванням розчину Тобрексу ® продовжують, як правило, 7-10 днів, в залежності від тяжкості офтальмопатологіі.

Перед застосуванням крапель слід добре вимити руки з милом – без такої простої процедури закапування очей здійснювати не варто, тому що є ризик занесення мікробів в око. Закапавши очі, повіки слід закривати повільно. Можна злегка притиснути пальцями область носових отворів, що стане на заваді потраплянню ліків в кров. Відповідно, ймовірність появи побічних реакцій тобраміцина зменшується.

Якщо Tobrex використовується в складі комплексного лікування разом з іншими офтальмологічними засобами, то під час їх застосування вкрай важливо дотримуватися інтервалу близько 15 хвилин.

Тобрекс в цій формі призначений і для новонароджених з кон’юнктивітом. У кожне вражене око слід капати 1 краплю до 5 разів на день, що залежить від тяжкості хвороби. Хоча Тобрекс – це антибактеріальний препарат, він є повністю безпечним під час застосування в будь-якому дитячому віці. Про це говорять завчасні дослідження на тваринах.

На відміну від крапель, мазь Tobrex не можна застосовувати в дитячому віці. Використання мазі, безумовно, є менш зручним у порівнянні з краплями, однак, у багатьох випадках краще використовувати саме її. Легкі офтальмопатологіі передбачають використання мазі 2-3 рази на добу. Візьміть сантиметрову смужку тобраміцина і закладіть її в кон’юнктивальний мішок. Якщо пацієнт страждає від важкої очної інфекційної хвороби, то йому варто застосовувати мазь вищевказаним способом кожні 3-4 години. Помітивши, що запальний процес нівелюється, хворому варто помаленьку зменшувати періодичність застосування мазі. Нерідко Тобрекс застосовують в обох формах випуску, що відрізняється високою ефективністю лікування.

Тобрекс у формі крапель

Очні краплі, у формі яких випускається Tobrex, складаються з таких речовин, як тобраміцин, кислота сірчана, сіль, бензалконіюхлорид та ін. Розчин має рідку консистенцію (як вода), жовтуватий або бурий колір.

Tobrex відноситься до антибіотиків – тобраміцин відрізняється неймовірно швидкою дією. Тобрекс у вигляді розчину для закапування очей здатний знищити полчища хвороботворних бактерій, за рахунок чого його активно застосовують для усунення різного роду офтальмопатології.

Слід зазначити, що зазначені краплі можна застосовувати виключно місцево – застосування розчину для внутрішньом’язових (внутрішньовенних) ін’єкцій і шляхом внутрішнього прийому заборонено. Tobrex закапують в очі для лікування інфекційних їх поразок, а також уражень прилеглих тканин. Його часто призначають і дітям для лікування ЛОР-захворювань, де препарат добре показує свою ефективність під час закапування в ніс. Однак подібне лікування може призначити тільки лікар.

У дуже рідкісних випадках у пацієнтів виникає гіперчутливість до препарату. При перших симптомах гіперчутливості до тобраміцину слід відразу ж відмовитися від його подальшого застосування і звернутися до лікаря для підбору більш безпечної терапії. При сильній чутливості до Тобрекс пацієнти повинні знати, що існує висока ймовірність зіткнення і з негативними реакціями після застосування інших аміноглікозидів. При цьому застосування такого роду засобів може бути як місцевим, так і системним.

Під час одночасного лікування Тобрекс і аміноглікозидами системного впливу слід виявляти особливу обережність. Заковика в тому, що в результаті пацієнт може зіткнутися з досить серйозними негативними реакціями, в тому числі й з нефротоксичністю.

Краплі очні не слід застосовувати тривало – тому що Тобрекс є антибіотичним засобом, при протяжливому лікуванні він здатний викликати у пацієнта суперінфекції, що супроводжується зайвим ростом мікроорганізмів, які не мають чутливості до тобраміцину.

Під час лікування описаними краплями слід остачі відмовитися від контактних лінз. Якщо це неможливо, то лінзи слід знімати перед закапуванням і одягати через 15 хвилин після процедури.

Тобрекс у формі мазі

Має концентрацію 0,03% і складається з таких компонентів:

  • Безводний хлорбутанол;
  • Рідкий парафін;
  • Вазелін;
  • Тобраміцин (активна речовина).

Tobrex у зазначеній лікарській формі випускається в алюмінієвих тубах.
Застосовуючи мазь для лікування офтальмопатологіі, не варто відразу після процедури сідати за кермо. Tobrex викликає деяке затуманення зору і пацієнт може спостерігати погіршення чіткості.

Як і переважна частина лікувальних мазей, Tobrex зберігається протягом 3 років, починаючи з дня виробництва.

Показання до застосування ліків

Tobrex має досить широкий спектр дії, тому його застосовують в офтальмології дуже часто. В цілому, тобраміцин застосовується при:

  • Профілактиці різного роду ускладнень, що виникають після оперативних втручань на очах.
  • Кон’юнктивіти у новонароджених, при  непрохідності слізного каналу.
  • Офтальмопатологіі бактеріального походження і приєднане запалення. При цьому запальні процеси можуть охоплювати повіки (блефарити), а також кон’юнктиву (кон’юнктивіти), оболонки ока (іридоцикліти) та ін.
  • Ячмені.
  • Катаральному кон’юнктивіті.

Лікування тобраміцином потрібно починати після встановлення точного діагнозу, оскільки лікування може виявитися неробочим. Якщо протягом двох-трьох днів не стає краще або спостерігається погіршення, то застосування варто припинити.

Ціна Тобрексу ®

Тобрекс – це препарат середньої цінової категорії, який можна без рецепта придбати в будь-якому аптечному пункті. Деяким пацієнтам ці ліки у вигляді крапель може здатися занадто дорогим, тому що після розтину флакон можна зберігати не більше 1 місяця. Місткість флакона становить всього 5 мл, чого вистачає для проходження одного курсу лікування.

Якщо є гостра потреба, то можна підібрати більш дешевий препарат аналогічної дії. Заміну Тобрексу ® на будь-який інший антибактеріальний засіб слід здійснювати тільки під контролем фахівця.

Вартість ТОБРЕКСУ ® відрізняється залежно від лікарської форми.

Аналоги Тобрексу ®

Якщо Тобрекс не підійшов пацієнтові, він може звернутися до фахівця-офтальмолога для підбору замінника препарату. Найвідоміші замінники Тобрексу ®:

  • Левоміцетин-АКОС. Це бюджетний антибактеріальний засіб, який випускається в формі крапель. Його спектр дії досить широкий, однак, стосовно деяких збудників інфекційних хвороб очей він повністю неефективний. Левоміцетин-АКОС проводиться на основі хлорамфеніколу (chloramphenicol) – синтетичного антибіотика, що є «старожилом» (застосовується c 1949). Перед застосуванням Левоміцетину-АКОС слід уважно ознайомитися з його протипоказаннями, що допоможе не постраждати від його побічних дій.
  • Еритроміцин-АКОС. Недорого коштує, якщо порівнювати з оригіналом. Випускається у вигляді очної мазі, яку можна використовувати навіть для лікування новонароджених. Багато показань до застосування Еритроміцину-АКОС збігаються з Тобрексом. Тривале застосування Еритроміцину-АКОС не рекомендоване, оскільки його ефект з часом слабшає і можливе виникнення суперінфекції.
  • Тобропт. Виробляється румунською фармкомпанією і має невисоку вартість. Форма випуску Тобропта – очні краплі, призначені й для дітей від 1 року. Це один з небагатьох препаратів групи антибактеріальних засобів, практично не має обмежень до застосування.
    Tobrex 2Х. Його відмінність від оригіналу полягає в тому, що 2X має досить густу консистенцію. Вона дозволяє утримуватися тобраміцину в кон’юнктивальному мішку значно довше. При тривалому або неправильному застосуванні ліків у хворого може виникнути алергія у вигляді набрякання повік і їх сильного свербіння.
  • Тетрациклін. Ефективна мазь, що застосовується для лікування різних інфекційних уражень очей. Говорячи про вартість препарату, то вона є трохи нижче вартості Тобрексу ®.
  • Тобрімед. Крім лікування інфекцій очей, Тобрімед часто застосовується для профілактики ускладнень після проведення офтальмологічних операцій.

Інші найменування згідно Drugs.com: Тобралекс 0.3% (Alexandria Co.), Брафілекс (Sanbe), Тоберан (Daewoo Pharm), Небіціна (Teofarma), Тобраміцин Актавис (IFET), Тобразід ​​(Infectopharm), Тобрал (Alcon), Тобраган ( Allergan), Тобрінеб (Master), Tai Xing (Xinbeijiang Pharmaceutical), тобраміцин Дорф (PharmaDorf), Тобрамізол (Incobra), Туо Ксін

(Tongyong Tongmeng Pharmaceutical), Тобр ОФТ (U-Liang), Тоб-Клеар (Invision), Tobrom Adipharm (Тобр Адіфарм), Bramicil (Браміціл), Tobramicina LBA (тобраміцину ЛБА) від GP Pharm.


Увага!

Використання Тобрекс без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.