Тропікамід

Фармакологічна група: Лікування очей, Очні краплі, мазі, гелі

Класифікація: S01FA06

Міжнародна назва: Tropicamidum

Діюча речовина: Тропікамід

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Дослідження очей та очного дна – це складні процедури, які не проводяться без попередньої підготовки. За кілька хвилин до того, як лікар-офтальмолог почне огляд очей, в нього закопують засіб-мідріатик – він необхідний для розширення зіниці та його фіксації в нерухомому стані на деякий час. Це дозволить фахівцеві точно та без перешкод визначити всі патології, які є у пацієнта (далекозорість, короткозорість, косоокість та ін.). Але потрібно пам’ятати, що мідріатики, як й циклоплегіки, є досить токсичними засобами та використовуються лише за призначенням лікаря. Подібного роду антихолінергічні засоби випускаються в більшості випадків у вигляді крапель, якими закопують очі перед їх дослідженням, або ж в лікувальних цілях. Тропікамід – це очні краплі, які дуже часто застосовують в офтальмології. Препарат повинен застосовуватися за призначенням, оскільки він має побічні ефекти.

Що це таке Тропікамід та інструкція по його застосуванню

Опис та склад. Tropicamidum це антихолінергетичний засіб (anticholinergics est), який досить часто застосовується в офтальмологічній області медицини. Випускається у вигляді очних крапель, які складаються з таких основних та допоміжних компонентів:

  • Тропікамід;
  • Натрію едетат;
  • Хлорид бензалконію;
  • Сольовий розчин;
  • Розчин кислоти соляної;
  • Ін’єкційна вода.

Тропікамід після попадання в око шляхом акуратного дозованого закапування протягом короткого часу починає повне блокування М-холінорецепторів сфінктера зіниці та циліарного м’яза. В результаті такого блокування настає необхідний в лікувальних або дослідницьких цілях мідріаз. Тобто, препарат на основі даної речовини розширює зіницю та фіксує її в такому стані – навіть при зміні світла в кабінеті офтальмолога зіниця залишається нерухомою, не звужується та не розширюється, що дозволить добре побачити всі наявні очні патології. Потрібно відзначити, що Тропікамід по мідріативній дії дуже схожий з атропіном. Відмінність між цими речовинами полягає в тому, що від тропікаміду настає більш швидкий, але нетривалий терапевтичний ефект, у порівнянні з атропіном.

Параліч акомодації викликається розчином 0,5% та 1%. Як показали численні доклінічні дослідження тропікаміду місткого препарату, при допустимих дозах він не надає на організм людини серйозної токсичної дії. Це можливо лише в разі, коли максимально-дозволені дози перевищуються в рази, проте, в умовах стаціонару або клініки це практично неможливо.

Терапевтичний ефект від тропікаміду спостерігається не відразу після закапування, а лише по закінченню приблизно 20 хвилин. Він триває приблизно шість годин, а по закінченню цього часу зіниця знову стає нормальною за розміром та своєю функціональністю.

У рідкісних випадках засіб може надавати на організм системну дію, оскільки незначна частина розчину може всмоктуватися через слізний канал.

Показання. Tropicamidum, будучи мідріатичним препаратом, використовується для розширення зіниці, що потрібно в багатьох клінічних ситуаціях. Йдеться про такі офтальмологічні заходи, як:

  • Діагностика ока та очного дна (et-oculiz fundum diagnostic).
  • Лікування захворювань офтальмологічного характеру (rentur morbo-curatio). Tropicamidum призначають при запальних захворюваннях, які атакували очі – однією з таких хвороб є ірит (Impetium oculorum morbisis – illorum enimu-aegritudines iritise). Не менш важливим є і застосування тропікаміду при спазмах акомодації (tropicamide accommodationem applicationem distentione consumitur). Якщо це не лікувати, то спастичне скорочення циліарного м’яза згодом може привести до серйозних порушень зору функціонального характеру (graviu violations a naturaz functionise).

Протипоказання препарату? Антихолінергічні препарати, яким є Тропікамід, деяким пацієнтам повністю протипоказаний.

Ліки не можна застосовувати при:

  • Непереносимості тропікаміду або інших складових крапель (intolerantiaz tropicamide gutta aliis componentys);
  • Глаукоми, а також у випадках, коли є підозри вважати, що у хворого є закритокутова глаукома (GLAUCOMA quode est benie ut in casibus in quibus-patienteisy estot habeat suspicionis credere quod GLAUCOMA angulum-Agricola);
  • Аритмії та стенокардії, адже мідріатичні препарати сприяють збільшенню частоти серцевих скорочень (Angina arrhythmias, cum mydriatic cor rate a5ugmentum in peyde contribuere);
  • Тиреотоксикоз з причини, зазначеної на пункт вище (thyrotoxicosis);
  • Цукровому діабеті, що приводить безпосередньо до діабетичної нефропатії (Diabete, diabetic nephropathy est direcite inducens);
  • Вагітність та грудному годуванні – хоч ймовірність такого випадку й мала, але токсичні речовини з препарату можуть потрапити в молоко або по плаценті до плоду (propteri infanteum pectorisa auts male noxia substantia-conceptus foetus).

Судинорозширюючі препарати для очей, яким також є і Tropicamidum, практично не призначають дітям через можливу токсичність. Однак якщо це вкрай необхідно, то під час діагностичних процедур або лікуванні хвороб дітям застосовуються самі мінімальні дози крапель. Застосування розчину в дитячому віці, а особливо в період новонародженості, може викликати розлади нервової системи.

Інструкція по застосуванню. Перед початком застосування крапель слід переконатися, що флакон з крапельницею знаходиться в цілісності. Під час закапування очей варто простежити, щоб крапельниця флакона попередньо ні до чого не доторкалась – ні повік, ні очей, ні рук. Це може забруднити препарат, що вельми небезпечно для його подальшого застосування. Якщо ви носите м’які контактні лінзи, то перед застосуванням препарату їх слід зняти та надіти не раніше, ніж через п’ятнадцять хвилин після використання засобу.

Для кращого попадання та розподілу крапель в очах варто нахилити голову назад, перш ніж почнеться закопування препарату. Далі нижня повіка злегка відтягується вниз та в кон’юнктивальний мішок крапають одну краплю препарату, після чого голова нахиляється вже вниз і закриваються очі. У такому положенні варто пробути не менш 2-3 хвилин.

Розчин після відкриття може зберігатися не довше 28 днів. Тобто, після закінчення цього терміну, навіть якщо флакон ще не порожній, його варто викинути.

З метою дослідження стану кришталика, а також для визначення рефракції в кожне око капають 1-2 краплі розчину, а потім через п’ять хвилин цю процедуру повторюють. Якщо під час дослідження виявилося, що знадобиться триваліший мідріатичний ефект, то в кожне око закопують ще додатково по одній краплі розчину.

Перед проходженням фундоскопії по 1-2 краплі 0,5% розчину крапають в кожне око. Це необхідно здійснити за 15-20 хвилин до здійснення фундоскопії. Якщо потрібне одночасне застосування відразу декількох лікарських препаратів для дослідження очей, то інтервал між їх введенням повинен становити п’ять хвилин. Очні мазі застосовують найостаннішими, якщо вогні присутні.

Якщо мова йде про застосування крапель в дитячому віці при лікуванні хвороб або їх діагностики слід ретельно стежити, щоб краплі не потрапляли в рот. Незалежно від показань до застосування, в око дитини можна капати не більше однієї краплі розчину. Застосування повинно бути дозованим та не перевищувати допустимі норми, так як є ризик появи симптомів системного отруєння лікарського препарату.

Чи потрібен рецепт для покупки Тропікаміду?

Придбати лікарський засіб без рецепта (Україна) дуже складно, оскільки при неправильному застосуванні або використанні у великих дозах він викликає побічні дії з боку центральної нервової системи. Але все ж в наш час є багато препаратів, які містять цю речовину продаються безрецептурно. Варто відзначити, що цей засіб можуть використовувати наркомани, але це вкрай небезпечно – подібний тріп має важкі наслідки.

Насправді його називають аптечним наркотиком, який зараз калічить життя. Його можуть капати в ніс – ефект у вигляді перезбудження нервової системи настає дуже швидко. Але також його вводять і внутрішньовенно, перорально. Незважаючи на шляхи, по яким Тропікамід потрапляє в організм та кров, згодом люди, звикають до різного роду опіатів, страждають від проблем із зором, головна з яких – це цілковита сліпота. На тілі людини, в будь-яких місцях, з’являються кров’яні рани, які запросто можуть викликати сепсис. Якщо людина до залежності мала проблеми з серцем, то систематичне застосування тропікаміду у вигляді наркотику призводить до смерті. Разом з цим, у наркозалежних виникає епілепсія, порушення в роботі пам’яті, розлади психіки та обов’язково абстинентний синдром. Більш докладно про такий рід препаратів може розповісти наркологія.

Яка ціна Тропікаміду сьогодні?

Вартість цього препарату дуже невисока, що робить його доступним більшості пацієнтів, якщо не сказати більше – абсолютно всім. Але зараз його покупка часом стає неможливою через просту відсутність препарату в аптеках.

Де купити препарат, якщо поблизу його ніде немає, а офтальмологічні процедури або лікування хвороб очей необхідно проводити найближчим часом? Відповідь проста – в інтернет-аптеці. При цьому він протягом декількох днів прийде вам поштою на ту адресу, яка була вказана при замовленні.

Можливі аналоги Тропікаміду

Буває таке, що лікарський препарат з певних причин не підходить пацієнту (особиста непереносимість, проявлення побічних ефектів та ін.). У подібних випадках рекомендується запитати у свого лікаря-офтальмолога про наявність аналогів засобу, що застосовуються при аналогічних діях. Тропікамід-місткий препарат можна замінити на:

  • Midriaticum-Shtuln (Мідріатікум-Штульн);
  • Midriacil (Мідріацил);
  • Unitropik (Унітропік);
  • Atropin (Атропін);
  • Ciklomed (Цикломед);
  • Ciklopentolate-hydrohloride (Циклопентолату-гідрохлорид).

Увага!

Використання Тропікамід без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.