Верошпірон

Фармакологічна група: Діуретики, Серцево-судинна система

Класифікація: C03DA01

Міжнародна назва: Verospiron

Діюча речовина: Спіронолактон

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Верошпірон відноситься до калійзберігаючих та діуретичних препаратів активної дії. Препарат досить поширений у фармакології для забезпечення гладкого, але водночас потужного впливу на ряд недуг. Від чого цей медикамент: купити такий препарат необхідно тим, хто відчуває певні складності в роботі серцево-судинної системи, різного ступеня тяжкості. Верошпірон відпускається за рецептом.

Верошпірон: інструкція до застосування

Серед показань до застосування Верошпірону відзначають наступні:

  • Стани, при яких можливе виявлення вторинного гіперальдостеронізму. Так само як цироз печінки, що супроводжується різними шкідливими ефектами недуги, нефротичний синдром та інші критичні стани, що супроводжуються набряками та іншими проблемами;
  • Післяопераційна терапія синдрому Конна;
  • Комплексні терапевтичні заходи з лікування гіпертензії есенціального типу;
  • Значні набряки у випадках виявлення хронічної серцевої недостатності (використовується в якості препарату для окремої терапії або в комплексі зі стандартними способами лікування СН);
  • Гіпокаліємія або гіпомагніємія (Верошпірон в такому випадку буде виступати як профілактичний засіб, а також як допоміжний при неможливості призначити діуретики для лікування пацієнта).

Таким же чином препарат може бути використаний для визначення та лікування первинного гіперальдостеронізму.

Серед протипоказань виділяють гіперкаліємію, гіпонатріємію, хворобу Аддісона, істотну ниркову недостатність та анурію. Не рекомендується купувати цей препарат для застосування в умовах непереносимості лактози, дефіциту лактази, а також порушення всмоктування лактози та глюкози.

Також препарат заборонено застосовувати під час вагітності та в період грудного вигодовування, дітям до 3 років, а також пацієнтам, з індивідуальною непереносимістю компонентів Верошпірону.

З обережністю ці ліки слід призначати при гіперкальціємії, метаболічний ацидоз, AV-блокаді, цукровому діабеті (при підтвердженій або передбачуваній хронічній нирковій недостатності), різних ступенях діабетичної нефропатії, тих чи інших хірургічних втручаннях, при прийомі лікарських засобів, що викликають виражену гінекомастію, проведенні місцевої та загальної анестезії (будь-якими засобами будь-якого типу), порушення циклу менструацій, збільшення молочних залоз, різного ступеня печінкової недостатності, вираженому цирозі печінки, а також пацієнтам у віці понад 60 років.

Таблетки Верошпірон: дозування

При наявності діагнозу гіпертензії есенціального типу, препарат приймають по 50 мг або 100 мг одноразово один раз на добу. Доза може бути збільшена до 200 мг, при цьому збільшувати дозу слід дуже повільно. Термін лікування повинен становити не менше 14 днів при постійному спостереженні за станом пацієнта.

200-400 мг на добу призначають при гіперальдостеронізмі ідіопатичного типу. 300 мг призначають при гіпокаліємії з можливістю збільшення дози на 100 мг. Препарат в цьому випадку приймають два або три рази на день.

Діуретична терапія вимагає суворого дотримання дозування Верошпірону на рівні до 100 мг на добу. Дозу можна приймати як 2-3 рази на день, так й одноразово. При відсутності активної дії препаратів калію, максимально допустима доза ліків на добу становить 400 мг.

При постановці діагнозу гіперальдостеронізм, Верошпірон може бути призначений в дозі до 400 мг один або два рази на добу протягом 4 днів. У цьому випадку він буде грати роль діагностичного засобу. Якщо лабораторні дослідження показують значне збільшення показника рівня кальцію в крові, то в цьому випадку можна припустити наявність первинного гіперальдостеронізму.

Після лабораторних підтверджень діагнозу, передопераційну терапію гіперальдостеронізма проводять з призначенням Верошпірону в дозуванні до 400 мг на добу. Ліки приймають 3-4 рази на день перед підготовкою до хірургічного втручання. У разі відсутності показань для проведення операції, препарат буде виступати в якості підтримуючого засобу – в такому випадку лікар повинен призначити мінімальну дозу, при якій буде відчуватися корисний ефект.

Нефротичний синдром з яскраво вираженими набряками лікується з призначенням препарату до 200 мг на добу. Спіронолактон не робить особливо яскравого впливу на патологічні процеси, тому застосування Верошпірону рекомендовано тільки тоді, коли інші препарати для лікування такої недуги виявляються марними.

Серцева недостатність хронічного типу з яскраво вираженими набряками лікується Верошпіроном протягом одного тижня по 150-200 мг на добу. Якщо ефект виявляється занадто сильним, добове дозування можна знизити до 50 мг або менше. У будь-якому випадку при такому діагнозі не рекомендується перевищувати добову дозу ліків у 200 мг.

При гострому цирозі печінки, що супроводжується набряками, препарат призначають виходячи з добової дози в 100 мг. При балансі іонів натрію та калію в сечі з показником менше одиниці — дозу на добу збільшують аж до 400 мг.

Набряки у дітей лікуються виходячи з дозування до 3 мг на один кілограм маси тіла. Корекція дози може бути проведена лікарем через 5-6 днів активної терапії. При необхідності дозування може бути збільшена вдвічі або втричі.

Взаємодія

Верошпірон істотно підсилює токсичну дію літію, знижуючи при цьому ефект таких речовин, як індандіон та гепарин. Спостерігається зменшення токсичності серцевих препаратів глікозидів. Це можливо завдяки нормалізації рівня вмісту калію в крові.

Застосування препарату слід з обережністю проводити при анестезії, оскільки активна речовина Верошпірону знижує чутливість судин до норадреналіну. У будь-якому випадку, кожен варіант взаємодії лікарських засобів повинен проводитися під контролем лікаря.

Ціна Верошпірону

Цей препарат належить до лікарських засобів середньої цінової категорії. Аналоги, зі схожим принципом дії, можуть коштувати дорожче або дешевше. У будь-якому випадку перед застосуванням замінників необхідно порадитися з лікарем. Ціна препаратів прямо залежить від країни випуску, а також від наявності в ліках певних допоміжних компонентів.

Аналоги Верошпірону

Як аналоги цих ліків можна купити такі препарати, як Спіронолактон, Декріз, Еплеренон та Еспіро. Замінники мають схожий принцип дії та схожий склад компонентів. У деяких випадках можлива присутність тих чи інших допоміжних компонентів в аналогах Верошпірону, тому перед тим, як приймати, слід порадитися з фахівцем та з’ясувати наявність можливих реакцій організму пацієнта на склад ліків.

Фармакологічні властивості Верошпірону

Активною речовиною препарату є спіронолактон — калійзберегаючий діуретик, який виступає специфічним антагоністом альдостерону (гормон кори надниркових залоз стероїдного типу) з досить тривалим терміном активної дії. Потрапляючи в людський організм, активна речовина препарату зменшує затримку альдостерону води та натрію, а також сприяє різкому зменшенню його дії з виведення калію з клітин.

Діюча речовина Верошпірону активно проявляє себе в окремих відділах нефрона дистального типу, де проявляє себе в якості стримуючого фактора для синтезу пермеаз. При встановленні стійких зв’язків з альдостероном, спіронолактон допомагає збільшити екскрецію натрієвих іонів, а також зменшити виведення кальцієвих іонів. Подібний ефект має пролонговану дію, від чого суттєво знижується рівень кислотності сечі.


Увага!

Використання Верошпірон без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.