Фестал

Фармакологічна група: Лікування підшлункової залози, Лікування ШКТ, Препарати для шлунково-кишкового тракту

Класифікація: A09AA02

Міжнародна назва: Festal

Діюча речовина: Панкреатин, Гемицеллюлаза, Жовчі компоненти

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

В основі порушеного процесу травлення лежить велика різноманітність механізмів, які обумовлені тим чи іншим захворюванням. Підсумком будь-яких травних розладів є ферментна недостатність різного ступеня вираженості. Дефіцит ферментів вимагає адекватної корекції будь-якими допустимими способами, для чого й використовується ферментна терапія, яка є обов’язковим компонентом комплексної фармакотерапії більшості захворювань шлунково-кишкового тракту. Вона спрямована на корекцію синдромів мальдигеститу та мальабсорбції.

Залежно від походження та глибини розладів травлення, кожен клінічний випадок вимагає індивідуального підбору Поліферментного препарату. При ряді розладів кращим виявляється використання комбінованих засобів, які крім ферментів (панкреатин), містять жовч та гемицеллюлазу. Яскравим представником таких засобів є багатокомпонентний препарат Фестал – абсолютний лідер в боротьбі з диспепсичними розладами. Широкий спектр показань, добра переносимість та ефективність, можливість тривалого застосування, відносно невисока ціна та мала кількість абсолютних аналогів Фесталу роблять його практично унікальним та вкрай затребуваним ферментним засобом.

Від чого допомагає Фестал. Інструкція по застосуванню препарату

Фестал приймають всередину в процесі прийому їжі або безпосередньо після трапези. Драже не слід розжовувати або подрібнювати іншим способом. На прийом – 1-2 драже, яке слід запивати великим обсягом рідини. Добова доза в середньому становить 3-6 драже. Доза може бути збільшена при необхідності. Тривалість терапії індивідуальна, визначається лікарем та варіює від місячного курсу до багаторічного застосування. При погрішності аліментарного характеру та при підготовці до функціональних досліджень шлунково-кишкового тракту курс прийому препарату дорівнює 1-2 дням.

Офіційні приписи та клінічний досвід використання Фесталу дозволяють сформулювати наступні показання до його призначення:

Не рекомендують Поліферментні засоби при гіперчутливості до його компонентів, при гострому запаленні підшлункової залози й загостренні хронічної форми панкреатиту, жовтяниці механічного генезу, гострих гепатитах, важких ураженнях печінки, емпіємі жовчного міхура, при наявності виразок або ерозій слизової шлунка й дванадцятипалої кишки, при кишкової непрохідності , рефлюкс-езофагіті й важкої недостатності екзосекреторної функції підшлункової залози. Пацієнтам, які перенесли гострий панкреатит, препарат для застосування не заборонений.

Зазвичай ліки переноситься добре. В окремих випадках можливий розвиток неважких побічних явищ у вигляді діареї, абдомінальних болів, нудоти. З алергічних реакцій можуть спостерігатися сльозотеча, чхання та почервоніння шкірних покривів, що вказує на непереносимість компонентів та вимагає відміни препарату. Побічна дія Фесталу в формі гіперурикозурії й зростання вмісту сечової кислоти в аналізі крові може відзначатися на тлі його довгого застосування в дозах, які значно перевищують рекомендовані.

В інструкції із застосування засобу суворої заборони на його використання для корекції розладів травлення при грудному вигодовуванні та при вагітності не відзначено. Завдяки натуральному походженню його компонентів та гарним показникам переносимості, лікарі призначають Фестал вагітним та годуючим жінкам при наявності відповідних показань. Препарат ефективний при вагітності для позбавлення від почуття переповненого шлунка, від печії, від дискомфорту, викликаного переїданням, від підвищеного газоутворення. Як приймати препарат під час вагітності та лактації без шкоди для дитини, визначається виключно лікарем. Самостійна корекція рекомендованої дози й частоти прийому препарату не допускається.

Існуюче в суспільстві судження про застосування Фесталу та інших таблеток ферментного складу для схуднення є некоректним. Дана група препаратів полегшує та прискорює процес перетравлення речовин, позбавляє від неприємних явищ диспепсії, відновлює нормальний процес випорожнення кишківника, але безпосереднього впливу на вагу не роблять.

Склад та принцип дії Фесталу

Фестал представляє собою комбінований Поліферментний медикамент. В одному драже препарату міститься 192 мг панкреатину з ферментативною активністю: ліполітичною в 6000 ОД, амілолітичною в ​​4500 ОД та протеолітичною в 300 ОД; а також 50 мг гемицелюлази та 25 мг екстракту бичачої жовчі. Панкреатин отримують шляхом екстракції з тканин тваринного походження, перш за все – це екстракт підшлункової залози свиней. Основна область дії компонентів Фесталу – це початковий відділ дванадцятипалої кишки.

Ліпаза відповідає за гідроліз жирів – розщеплює тригліцериди до жирних кислот та моногліцеридів. Амілаза здійснює розщеплення вуглеводів (глікоген та крохмаль), до дисахаридів та малої кількості глюкози. Протеолітичні ферменти, перш за все, трипсин, здійснюють перетравлення білків в просвіті дванадцятипалої кишки.

Гемицеллюлаза грає важливу роль у перетравленні їжі рослинного походження – здійснює розщеплення полісахаридів, ніж знижує вираженість газоутворення. Також гемицеллюлаза впливає на спорожнення шлунка, підвищує всмоктування речовин в тонкому кишківнику. Утримуючи воду, речовина змінює консистенцію й обсяг фекалій, що особливо актуально при запорах. Бере участь у з’єднанні в обміні жовчних кислот та стероїдних гормонів, впливає на кругообіг холестерину. Гемицеллюлаза благотворно впливає на кишкову флору, сприяючи нормалізації її балансу.

Жовчні кислоти активізують екзосекреторну функцію підшлункової залози та стимулюють вироблення жовчі, підвищують рухову активність стінок тонкої кишки та жовчного міхура.

Опис дії речовин, скомбіновані в складі Фесталу, дозволяє сформулювати основні ефекти препарату:

  • забезпечує процес перетравлення білків, вуглеводів, жирів та рослинної клітковини оптимальними умовами;
  • нормалізує процес всмоктування речовин;
  • збуджує утворення та відділення жовчі;
  • стимулює секрецію підшлункової залози;
  • нормалізує мікрофлору тонкого кишківника;
  • стимулює моторику кишківника.

Аналоги Фесталу та ціна на них

Виробником Фесталу є фармацевтична фірма з Індії. Вона випускає упаковки по 20, 40, 60 або 100 шт. лікарських драже. Абсолютним аналогом засобу за складом, сферою застосування та спектру безпеки є полікомпонентний препарат Ензістал. Його виробником є ​​інша індійська фармацевтична компанія та ціна цього препарату істотно не відрізняється від вартості Фесталу.

Більшість інших представників ферментних засобів, присутніх на російському фармацевтичному ринку, є монопрепаратами. Діючою речовиною таких ліків є тільки панкреатин. Різниця між медикаментами полягає у величині ферментативної активності панкреатину – ліполітичної, амілолитичної та протеолітичної. Популярний препарат Мезим включає приблизно такий же рівень активності панкреатичних ферментів, що й Фестал, але позбавлений додаткових компонентів.

Монопрепарати панкреатину є Мікразім (Росія), Креон (США), Панзинорм (Словенія) та ін. Багато випускаються в декількох видах, різниця між якими полягає в потужності ферментів. Так, наприклад, максимальна активність Мікразіма становить 40000 Од (відповідно активності ліпази), ще є капсули з 10000 Од та 25000 Од ферментативної активності.

Ціна безпосередньо залежить від величини активності ферментів – чим вона вища, тим дорожче медикамент; та від виробника. Монокомпонентні ферментні препарати мають подібний Фестал перелік побічних ефектів та протипоказань, які підходять для тривалого застосування. Відрізняються більш вузьким колом показань. А через наявність різних варіантів дозування активної речовини моноферментні засоби вимагають більш ретельного лікарського підбору в кожному випадку індивідуально.


Увага!

Використання Фестал без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.