Ацетилцистеїн

Фармакологічна група: Відхаркувальний засоби (препарати), Вушні краплі, ГРВІ, застуда і грип, Ліки від кашлю

Класифікація: R05CB01

Міжнародна назва: Acetylcysteine

Діюча речовина: Ацетилцистеїн

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Майже кожна застуда, а також грип та захворювання дихальної системи, супроводжується відокремлюванною при кашлі мокротою. У випадках, коли вона погано відхаркується та є досить в’язкою, лікарі прописують пацієнтові потрібні препарати, наприклад, Ацетилцистеїн (АЦЦ). Цей препарат випускається в двох лікарських формах та виконує роль чудового відхаркувального засобу. Інструкцію щодо його застосування знайдете нижче.

Інструкція по застосуванню Ацетилцистеїну

Опис препарату та його склад. Ацетилцистеїн, який також називається АЦЦ, є ефективним муколітичними та відхаркувальними ліками. Його призначають для усунення суцільного важко-відокремлюванного слизу, який супроводжує хвороби дихальної системи – бронхіт, пневмонію, бронхіальну астму та ін. Завдяки особливим властивостям, якими володіє АЦЦ, він також ефективний й під час усунення гнійного мокротиння, яке супроводжує гострі або запущені хвороби. Ацетилцистеїн, крім усього іншого, володіє антиоксидантно-пневмо-протекторними властивостями.

Препарат випускається в таких лікарських формах:

 • Порошок, який фасується в пакетики. У складі порошку присутній від 200 мг до 600 мг ацетилцистеїну, а також 2,5 г сахарози.
 • Шипучі таблетки (effervescentia tabulaes). Головною речовиною в їх щедрому складі також є ацетилцистеїн. Для більш приємного прийому вони мають апетитний ожиновий смак та аромат (BlackBerry gustum). Не виключено, що дані таблетки від кашлю можуть мати й не сильно вловимий сірчаний запах.
 • Сироп, який в основному дають дітям. В складі ліків у вигляді есенції також є глюкоза, пропіленгліколь, ароматизатор ожини. Засіб повністю прозорий та безбарвний, має слабку тягучість.
 • Ампули. Препарат у вигляді розчину в ампулах призначається при гострих та важких станах, як, наприклад, пневмонія. Вводиться внутрішньовенно та внутрішньом’язово. З даного засобу також готується розчин для інгаляцій (soluton inspiratio respiratioue). При підступній окупації пацієнта жаром інгаляція заборонена. Про те, як розводити ампули для цих цілей, краще дізнатися у свого лікуючого лікаря.

Ацетилцистеїн випускається в декількох модифікаціях. Це АЦЦ Лонг, Канон та ін.

Показання. Ацетилцистеїновий препарат застосовують для симптоматичного лікування. Його призначають при гострих та хронічних хворобах бронхів й легенів, які супроводжуються виснажливим не відхаркувальним кашлем з важким та в’язким виділенням секрету. Застосовуючи ацетилцистеїновий засіб правильно, дотримуючись дозування, можна домогтися значного зменшення в’язкості мокротиння, а також прогресу у відходженні та відхаркуванні слизу.

Список хвороб, при яких призначають ацетилцистеїновий засіб:

 • Гострий та хронічний бронхіти (Acyti invetertata BRONCHIT);
 • Обструктивний бронхіт (neue impediant);
 • Пневмонія (perpleumoniceys);
 • Легеневий абсцес (pulmoniys apostema);
 • Трахеїт (TRACHEITYS);
 • Ларинготрахеїт (LARYNGOTRACHEITIS);
 • Бронхоектатична хвороба (bronchiectasis);
 • ХОЗЛ (longors pulmoneis obstructivues);
 • Муковісцидоз (cystic fibrosis);
 • Синусити (sinusitiys);
 • Середній отит (otitius media).

Крім цього, ацетилцистеїновий засіб застосовують від похмілля (hangover), де він показує вже багаторазово доведену непосягаючу ефективність. Цей препарат вважається одним з найнеобхідніших, його необхідно мати на випадок похмілля, в тому числі й затяжного (manent sceleris hangover).

АЦЦ корисний для печінки, його навіть призначають при передозуванні парацетамолом, який, власне, сильно вражає орган при прийнятті високих доз. В залежності від ступеня тяжкості передозування, можуть призначити таблетки або внутрішньовенні ін’єкції ацетилцистеїнового препарату.

Інструкція по застосуванню. Ацетилцистеїновий засіб застосовується у той спосіб, який передбачений його конкретною формою випуску. Незалежно від того, яка форма обрана для застосування у пацієнта, дозування ацетилцистеїну повинно бути дотримано гранично чітко.

Дітям від 14 років та дорослим пацієнтам призначають добову дозу препарату в розмірі 400-600 мг. Цю дозу ділять на 1-3 максимально рівних прийому. Хлопцям 6-14 років можна приймати не більше 400-600 мг АЦЦ протягом доби – ця доза ділиться на 2-3 рівних прийоми.

Малюкам від 2 до 6 років призначають ацетилцистеїнову суспензію в дозі 200-400 мг препарату на добу. При цьому дитина повинна обережно здійснити 2 рівних прийоми ацетилстеїнового засобу.

Якщо лікар призначив ацетилцистеїновий порошок, то тут потрібно знати, як його застосовувати. Весь порошок, який є в пакетику, висипають у склянку та заливають його гарячою водою. Розчин краще пити відразу після приготування. В добу призначають не більше 1 пакетика АЦЦ.

Муколітичний АЦЦ приймають переважно після їжі, щоб отримати кращий муколітичний відхаркувальний ефект. Шиплячі таблетки в потрібній дозі кидаються в півсклянку простої не хoлодної води, а після того, як засіб розчиниться в рідині, його варто негайно випити до дна. Отриманий розчин не зберігають в холодильнику – після розчинення шиплячої таблетки засіб слід випити максимально швидко.

Для того щоб отримати самий максимальний муколітичний ефект після застосування ацетилцистеїнової таблетки пацієнт повинен пити якомога більше теплої підігрітої рідини. Це може бути чай з лимоном, малиною або медом з травами, компот, проста або підсолоджена вода – тут все залежить від смаку пацієнта.

Тривалість ацетилцистеїнової терапії залежить від того, наскільки сильний у пацієнта кашель та яке захворювання він супроводжує. Якщо захворювання має гострий неускладнений характер, то ацетилцистеїновий засіб застосовується не менше 5-7 днів.

В ході лікування ацетилцистеїновими таблетками можна також використовувати спрей від нежиті при його наявності, засоби від температури з лихоманкою та ін.

Ацетилцистеїн – це препарат, який продається за рецептом

Препарат Acetylcysteine ​​виробляється на основі однойменної діючої речовини. Це похідне цистеїну, що є по суті своєю амінокислотою. Рецепт для покупки препарату вимагають далеко не відразу – більшість модифікацій АЦЦ продається без нього.

Рецепт на ацетилцистеїновий препарат дає лікуючий лікар. У цій непростій папірці описано, як готувати та приймати засіб. Рецепт на таблетки виглядає ось таким чином:

Rp .: Tab. Acetylcysteini 0,6 №10

D. S. Таблетку розчинити у склянці води. Приймати по 1 таблетці 1 раз на добу.

Рецепт на засіб може знадобитися й у разі, якщо лікар призначає інгаляції з ацетилцистеїном.

Ціна Ацетилцистеїну в аптеках сьогодні

Перед тим як купити ацетилцистеїновий засіб, незалежно від його форми, пацієнти намагаються попередньо дізнатися вартість даного препарату. Щоб далеко не ходити можна відкрити інтернет в домашніх умовах та переглянути потрібну інформацію, введену по ключах. Зазвичай така інформація є на просторах інтернету та ні від кого не ховається.

Ціна ацетилцистеїнового засобу є невисокою. Це один з кращих муколітичних засобів, який має до того ж й невисоку вартість.

Вибір аналога Ацетилцистеїну

Ацетилцистеїновий препарат не завжди є в наявності в аптеках, чому особливо сприяє сезонне загострення грипу та застуди. А вони нерідко також супроводжуються саме тими проблемами, з якими й бореться протикашльовий Ацетилцистеїн. Але його цілком можна замінити такими засобами:

 • Asibrox (Асібрoкс);
 • Atete (Атeте);
 • Acestade (Ацестад);
 • Acetаl-C (Ацетал-С);
 • Acetаl (Ацeтал);
 • Acetin (Ацeтин);
 • Acecеx (Ацeцекс);
 • Acisteine ​​(Ацистеїн);
 • Ac-Fs (АЦ-Фc);
 • Ingamist (Інгаміст);
 • Kofacine (Кoфацин);
 • Muconex (Муконекс);
 • Abrol (Абрoл);
 • Mukoangine (Мукоангін);
 • Medоx (Медокс);
 • Paralen (Паралeн);
 • Flavamed (Флавамeд).

Увага!

Використання Ацетилцистеїн без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.