Ацетилсаліцилова кислота

Фармакологічна група: ГРВІ, застуда і грип, Жарознижуючі

Класифікація: N02BA01

Міжнародна назва: Acetylsalicylic acid

Діюча речовина: Кислота ацетилсаліцилова

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Ацетилсаліцилова кислота або як кажуть в народі аспірин, можна віднести до групи протизапальних препаратів. Даний засіб має знеболюючу та жарознижуючу властивість.

Інструкція до застосування ацетилсаліцилової кислоти

Деякі пацієнти задають актуальне питання: «Для чого і з якою метою застосовують Ацетилсаліцилову кислоту?». Пігулка Аспірину використовується для перорального вживання. Лікарський засіб слід приймати або перед їжею, або відразу після їжі з однією лише метою – запобігти негативним розвитку ерозії на слизових оболонках шлунка. Таблетку необхідно запити коров’ячим молоком. Це допоможе зняти подразнення після використання ацетилсаліцилової кислоти. Або можна випити просту дистильовану воду без будь-якого газу в великому обсязі.

Дорослій людині призначається одна таблетка в два – чотири прийоми в день.

Дозування повністю залежить від загальних показань і стану здоров’я людини в цілому. Максимальне дозування не повинно перевищувати трьох грамів. Загальна довгостроковість проходження терапії подібним лікарським засобом визначає провідний вас лікар. Він дивиться на загальні показання і вираженість запальних процесів у кожного пацієнта в індивідуальному порядку. Період терапії ні в якому разі не повинен бути довше десяти – дванадцяти діб. З метою профілактики, щоб знизити всілякі ризики появи інфаркту серця дорослій людині призначається, як правило, по пів таблетки Аспірину один раз в день. Довгостроковість загальної терапії приблизно варіюється від одного або двох місяців. У цей час необхідно проводити моніторинг клінічної складової крові, стежити за її згортанням і кількістю тромбоцитів в ній.

Перед тим, як застосовувати таблетки ацетилсаліцилової кислоти хворому слід звернутися за консультацією до лікаря. При істотному підвищенні встановленого дозування або різного роду безконтрольного вживання медикаменту можуть розвиватися подальші негативні ефекти:

 • Невеликий пронос;
 • Різнопланові болю, блювота і можливо нудота;
 • Пропадає апетит;
 • Порушується чіткість зору;
 • Відбуваються якісні порушення при роботі нирок і вашої печінки;
 • Відбувається розвиток ниркової недостатності;
 • Повністю змінюється клінічна картина вашої крові;
 • Можливі запаморочення і деяка слабкість.

Аспірин не слід вживати в перші шість місяців виношування дитини. За підсумками різних досліджень відомо, що вживання Аспірину в таблетках в перші дванадцять тижнів вагітності може збільшити непотрібні ризики виникнення відхилень у плоду. Можлива поява вродженої вади серця. Використовувати лікарський засіб в другі три місяці вагітності необхідно з особливою увагою. Коли буде точно відомо, що істотна користь для майбутньої матері буде значно вище, ніж негативні наслідки для ембріона. Таблетку використовують в запропонованому дозуванні і під найсуворішим контролем ведучого вас лікаря. Як правило, в цей період доводиться постійно здавати аналізи крові, щоб оцінити гематокрит і рівень, наявних тромбоцитів у матері.

Застосування ацетилсаліцилової кислоти в останні три місяці виношування немовляти категорично забороняється, так як може виникнути велика ймовірність закриття аортальні протоки у ембріона на ранній стадії. Використання Аспірину, можливо, призведе до масивних кровотеч майбутньої матері.

Використання таблетки в період лактації виключається через високі ризики появи ниркової і печінкової недостатностей у новонародженого. Потрапивши в організм дитини з молоком матері, Ацетилсаліцилова кислота може нашкодити і привести до великих кровотеч у немовляти. У подібних випадках, якщо ліки вкрай необхідно годувальниці, новонародженого переводять на штучні суміші.

Одноразове застосування Аспірину з лікарськими засобами з груп протизапальних медикаментів може створити різноманітні небажані реакції.

Іноді у пацієнта розвивається ниркова і печінкова недостатність, і хворий може впасти в коматозний стан. Також може спостерігатися зниження терапевтичних ефектів ацетилсаліцилової кислоти і її суттєве уповільнення при всмоктуванні в кров. Не слід використовувати таблетку Аспірину з антикоагулянтом. Це може привести до сильного розрідженню крові і внутрішньої кровотечі. Якщо сукупно використовувати Аспірин з етанолом, це призведе до явного отруєння і загальної інтоксикації організму людини.

Ацетилсаліцилова кислота допомагає не тільки від температури і від голови, а й рятує від прищів. Аспірин є одним з найпростіших і досить ефективних засобів, яке допомагає при боротьбі з прищами. У Ацетилсаліцилової кислоти існує і ще одне призначення – вона є основним інгредієнтом в складах косметичної маски для обличчя. Це реальна дія направлено на якісну боротьбу з прищами.

Використання даного лікарського засобу буде досить ефективно, якщо на вашому обличчі прищі з’явилися точково по кілька одиниць. Звичайно, якщо вражені величезні площі епідермісу, то необхідно застосовувати інші допоміжні медикаменти. Перед цим слід проконсультуватися з косметологом або іншим лікарем. Використовувати подібні маски, в складі яких є Аспірин можна тільки тоді, коли у вас немає індивідуальної нестерпності даного лікарського засобу або інших інгредієнтів маски.

Важливо знати: необхідно точно дотримуватися всі пропорції при виготовленні подібних масок. Не рекомендується довго тримати маску на обличчі, інакше можлива поява сухості шкіри.

Як же діє Ацетилсаліцилова кислота, якщо її використовують як засіб видалення прищів з лиця? Вона якісно висушує прищ. Отримана кашка з таблеток лікарського засобу Аспірин прибирає відмерлі і досить старі клітини шкіри, які створюють ефект закупорки пір і як раз провокують запальний процес сальних залоз шкіри.

Виходячи з того, що маски з ацетилсаліциловою кислотою досить прості у використанні, необхідно дотримуватися деякі рекомендації:

 • Перед кожною процедурою необхідно очищати ваше обличчя.
 • Всі дії проводяться тільки чистими руками. Всі інгредієнти перемішуються в чистому посуді. Необхідно звертати пильну увагу на термін придатності масла, якщо воно застосовується в складі даної маски.
 • Не варто використовувати маску в областях очей.
 • При першому застосуванні наносити точкові мазки. Так ви побачите можливі негативні реакції вашої шкіри.
 • Наносити виготовлений склад плавними рухами. Можна використовувати ватні диски або просто проходити  пальцями.
 • Не варто зловживати подібними масками. Процедури проводяться не частіше, ніж один – два рази на тиждень.
 • Склад розраховується лише на одноразове застосування. При подальшому приготуванні необхідно використовувати свіжі інгредієнти.
 • На завершення варто скористатися зволожуючими кремами.

Як правило, рецепт при покупці ацетилсаліцилової кислоти не потрібен. Лікарський засіб потрібно зберігати в підготовлених місцях, які недоступні дітям. Блістер з таблетками необхідно тримати далеко від потрапляння сонячного світла. Аспірин може зберігатися протягом чотирьох років з моменту його виробництва. По закінченню зазначеного в інструкції терміну придатності таблетки необхідно утилізувати або просто викинути в сміттєве відро.

Ацетилсаліцилова кислота – це засіб, що допомагає людям

Як правило, Аспірин виготовляється і випускається у формі круглих таблеток з горизонтальним перетином посередині. Лікарський засіб упаковується в блістери по десять одиниць.

Ацетилсаліцилова кислота при прийомі моментально потрапляє всередину людського організму і здатна порушити синтез речовин, які відіграють основні ролі в появі гарячкових захворювань, різноманітних запальних процесів і больових синдромів.

Застосування в терапії даного засобу призводить до якісної зменшення деяких чутливих нервових закінчень, що і пояснює анальгезирующие ефекти подібного медикаменту. Надлишок ацетилсаліцилової кислоти виводиться через нирки з уриною.

Від чого лікує Ацетилсаліцилова кислота в медицині

Звичайні таблетки Аспірину призначаються лікарем дорослій людині в профілактичних цілях і лікуванні подальших станів:

 • Больові синдроми різнопланового походження – сильні болі в голові, зубні болі, болі в м’язах при вірусних інфекціях і грипі, різні мігрені, болю в суглобах.
 • Значне перевищення температурної норми тіла – лихоманка, значні запальні процеси в людському організмі.
 • Процеси із запальною складової – пневмонія, артрит, хронічні запалення серця.
 • Спадкова схильність до тромбофлебіту.
 • Інфекції вірусного походження, болю в період менструального циклу.
 • Профілактика виникнення інсульту або інфаркту.

Ацетилсаліцилова кислота – це Аспірин чи ні

У кожній середньостатистичній російській сім’ї є звичайна аптечка, і в ній знаходиться медикамент під назвою Ацетилсаліцилова кислота. Але не всі знають і задаються актуальним питанням: «Даний лікарський засіб – це Аспірин або ні?».

Перші згадки про даний медикаменті було датовано кінцем дев’ятнадцятого століття.

Пов’язано винахід з ім’ям молодого і перспективного хіміка Хоффмана. Він мріяв винайти такий препарат, який позбавив би його батька від нестерпних болів в суглобах. Необхідну ідею як створити потрібний йому склад підказав лікар, який лікував його батька.

Через декілька років в Берліні запатентували препарат Аспірин. Так що всім відомо, що Ацетилсаліцилова кислота – це і є звичайний Аспірин. Виходячи з цього, в загальному складі Аспірину завжди є саліцилова і оцтова кислоти.

Як правило, Аспірин призначається малюкам при досить високій температурі і при сильних болях. Препарат необхідно вкрай обережно приймати дітям, які не досягли чотирнадцятирічного віку. Дозування не повинна перевищувати пів таблетки в два прийоми – вранці і ввечері. Засіб приймається виключно після вживання їжі. При прийомі лікарського засобу Аспірин таблетку необхідно подрібнювати і після цього запити великою кількістю води. Перед тим, як давати Аспірин дітям, необхідно проконсультуватися з практикуючим фахівцем.

Ціновий сегмент не завищений. Лікарський препарат може собі дозволити придбати будь-яка людина, що має середньостатистичний достаток. Аспірин можна придбати як в роздрібній аптеці, так і в інтерактивному просторі. Останнє прискорює терміни доставки.

До аналогам ацетилсаліцилової кислоти можна віднести:

 • Ацекардол – це лікарський засіб, в складі якого міститься ацетилсаліцилова кислота. Допомагає при ішемічному інсульті, тромбозі вен, стенокардії та для профілактики інфаркту міокарда.
 • Тромбогард – доступний аналог Аспірину. Загальна тривалість лікування без будь-яких консультацій з лікарем не повинна бути довше одного тижня. За складом практично не відрізняється від ацетилсаліцилової кислоти. Виходячи з вище написаного, інструкції по застосуванню практично ідентичні. Поставляється виробником упаковками по тридцять штук.
 • КардіАСК – лікарський засіб, що виробляється в РФ. Також містить в своїй основі ацетилсаліцилову кислоту в дозі від п’ятдесяти або трьохсот міліграмів на одну таблетку. Ціна на таблетки не завищена. Придбати препарат можна без рецептури фахівця.
 • Тромбопол – засіб іноземного виробництва, в основі якого лежить ацетилсаліцилова кислота в дозі від сімдесяти п’яти до ста п’ятдесяти міліграмів на одну таблетку. Є невеликі побічні ефекти і деякі протипоказання до застосування подібного лікарського препарату. Ціна на лікарський засіб не завищена.
 • Тромбо АСС – виготовляється в блістерах по двадцять вісім – тридцять штук. Медикамент можна віднести до групи ліків по агрегації тромбоцитів. Також за своїм наповненням містить ацетилсаліцилову кислоту в дозі від п’ятдесяти або ста міліграмів на одну таблетку. Як правило, застосовується при лікуванні і якісної профілактики різних захворювань серцево – судинних систем.
 • Аспікор – виготовляється в таблетках по тридцять штук в блістері. Лікарський засіб вітчизняного виробництва. Є одним з найдешевших аналогів відомого всім Аспірину. При виготовленні використовували ті ж самі дієві речовини в дозуванні п’ятсот міліграмів на одну таблетку.
 • Аспірин кардіо – лікарський засіб німецького виробництва. Застосовується з метою профілактики інсульту, стенокардії та інших подібних захворювань. Випускається у формі таблеток для прийому всередину. Ціна трохи вище, ніж у аналогів російських виробників.

Увага!

Використання Ацетилсаліцилова кислота без призначення лікаря або без дотримання його точних рекомендацій може призвести до різкого погіршення Вашого здоров’я. Прагніть вживати той чи інший препарат тільки після консультації з фахівцем. У разі виявлення побічних ефектів негайно припиніть прийом ліків і зверніться по кваліфіковану допомогу.